صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: CCNA یا Network+ کدامیک؟

نام حقيقي: Taha Ebrahimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2

CCNA یا Network+ کدامیک؟

سلام دوستان
    من دیروز امتحان CompTIA A+ رو دادم و قبول شدم و حالا در فکر این هستم برای ادامه در زمینه شبکه، یکی از این دو دوره را بگذرونم Network+ یا CCNA؟ به نظر شما آیا میشه برای CCNA خوند و بعد امتحان هر دوی اینها رو داد؟ تا جایی که مطالعه کردم مطالب Network+ تا حدودی شباهت به مطالب ICND1 داره.

ممنون میشوم در این زمینه مرا راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    بنظر من network + رو بخونید بهتره چون دید بهتری بهتون میده
    بله یکی دو فصل اول مطالب network+ رو بصورت کلی گفته شده
    میتونید MCITP رو جلوتر از CCNA بگذرونین بیشتر بهتون کمک می کنه

نام حقيقي: Taha Ebrahimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    بنظر من network + رو بخونید بهتره چون دید بهتری بهتون میده
    بله یکی دو فصل اول مطالب network+ رو بصورت کلی گفته شده
    میتونید MCITP رو جلوتر از CCNA بگذرونین بیشتر بهتون کمک می کنه
    ممنونم دوست عزیز که به این سرعت پاسخ منو دادید، من برنامه ای که دارم اینه که ابتدا یکی از مدارک Netwrok+ یا CCNA رو بگذرونم و بعد از آن برم مدرک MCITP Server Administrator رو بگذرونم. وقتی که این مدارک رو گرفتم وارد بازار کار بشوم و بعد از آن نسبت به درخواست بازار کار و شرایطم یکی از مدارک سیسکو و یا مایکروسافت در حد پیشرفته ادامه بدهم، دوست ندارم فقط مدرک جمع کنم و یا اینکه از این شاخه به اون شاخه بروم.

ممنونم میشم اگر شرایط و خصوصیات این دو مدرک (Network+ و CCNA) بیشتر توضیح بدهید و مزایا و معایب آنها را بررسی کنید.

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    بیبینید اگه برای بازار کار میگید بازم من میگم MCITP تو سازمانها بیشتر کار هست براش و درکش برای شروع بهتره
    نکته دیگه اگه شما با CCNA وارد بازار کار بشی و تجربه کار هم نداشته باشی کار خیلی کمتر پیدا میشه برا سیسکو کار کم تحربه پس با MCITP دارای تجربه هم راحت تر میشی

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    والا اگر کتاب های نتورک پلاس یا سی سی ان ای رو دیده باشید یه چیزایی دست تون میاد

توصیه اول همیشه خواندن تئوری پایه شبکه بوده که سرجمعش تو نتورک پلاس جمع شده به عبارت بهتر کل مفاهیم پایه شبکه توی نتورک وجود داره و کسی که بخواد وارد شبکه و کار شبکه بشه باید اونا رو بدونه

اینکه شما بخوای مدرک ش رو بگیری یا اینکه بخوای یاد بگیری و مدرکشو بگیری فرق فوکوله

ولی با توجه به اینکه نتورک پلاس و ... در ایران مرجع بین المللی ندارند و نهایتا یک مدرک شرکتی به شما تحویل میشه به نظر بنده بهتره خودتون مطالعه ش کنید چرا که اولا چیز خاصی نداره و واقعا با کمی دقت میشه توش مسلط شد و همچنین با نتورک پلاس تا الان کسی جایی شغلی پیدا نکرده

لازم به تذکره س اغلب موسسات برای هرچه بیشتر کردن کلاه برداری شون شروطی چون الزامی بودن نتورک پلاس برای ورود به شبکه رو بیان کردند که حرفی بسیار کشک تشریف داره (نه اینکه مطالعه ش نکنی یا توش وارد نباشی، خیر، بلکه حتما باید اول این دوره رو از اون شرکت بگذرونید کشکه)

CCNA هم اگر مطالعه کرده باشید عملا بیش از 70 درصد موارد بسیار مهم نتورک پلاس رو کاملا تخصصی تر بیان داشته مثلا میگم مبحث TCP/IP رو به مراتب بازتر از نتورک پلاس توضیح داده یا بحث روتر ها و نحوه کانفیگ شون رو در حالیکه تو نتورک پلاس های فارسی کنونی ما اغلب به صورت اجمالی باهاش اشنا میشید

بازار کار هم یه توصیه میکنم : هم من هم خیلی از عزیزان دیگه فکر میکردیم با این مدارک میشه وارد این بازار کار شد ولی وقتی وارد میشی تازه مصیبت از اینجا شروع میشه :

صاحب کار میگه من یه شبکه میخوام با 200 هزارتومن سر و همش ته بیاد ! یعنی کل شبکه دویست هزار با حق دست خودت !
    بعد براساس این قیمت باید بیافتی دنبال شبکه مناسب شامل سوئیچ و هاب سوئییچ و کابل شبکه و سوکت و داکت و ....

در عمل میفهمی که گرفتن مدرک بسیار عالی هست از هر نظر ولی : نه بین المللی ش تو این کشور ما هست نه واقعا ارج و قربی داره

اگر بین المللی بود اره واقعا ارزششو داشت اینا رو بگیری بیافتی دنبال کار ولی وقتی که خیلیا هستند فقط فعلا مطالعه ش کردند (یعنی سیسکو و مایکروسافت و نتورک پلاس رو خصوصی خودشون تو خونه خوندند و حالا تو بازار کار پیاده ش میکنند) یقینا پیشرفت بیشتره یواش یواش هم سرمایه و تجربه جمع میکنی میتونی بری کشوری که بین المللی بگیری ش

بزار رک بگم : مدارک شبکه در سال 1390 در ایران الان شده ICDL در 5 سال پیش تا الان یعنی چی ؟ یعنی : کشک آب دوغ خیار

یه زمانی من بحث شبکه میکردم ملت میگفتند شبکه چیه ؟ الان داشتم با یکی حرف میزدم کلی مدرک پشت سر هم کرد ... کفم چولوسید ازش سوال پرسیدم دیدم بعله ! ایشونم رفتند پول دادند فلان مدرک رو گرفته

طوری شده تو دانشگاه من دیگه کلا سرمو میندازم پایین نمیگم شبکه کار میکنم چونکه همه رفتند مدرک فنی تهران و شعبات تهران در سرتاسر این کره خاکی رو با 1800000 و ... گرفتند و ما موندیم وسط این ملت که پز مدرکی رو میدن که نه بلدن چیکارش کنند نه معتبره

اینا رو نگفتم ناامید بشی ولی جان شما بازار کار رو بچسب بقیه ش ول معطل هست فعلا در سال 90 تو کشور تحریم شده ما، در کنار کار تئوری تو خونه برو چند بار سایت های کامپیوتری مرتبط با ابزارالات شبکه رو سرچ کن و بحثهای اینجا رو بخون واقعا بیشتر به دردت میخوره تا گرفتن مدرک

البته اهداف هم مهمه ها ؟ ممکنه شما بخوای بشی مدیرکل ای تی یک شرکت که مدرک مهم هست حتی شرکت فنی ایرانی ش ! ولی اغلب کارهای شبکه بستگی به سواد شخص داره که اینم با خوندن تو خونه و کار عملی کم کم بدست میاد و نه تو مدارک سیسکو و نه مایکروسافت شما یاد نمیگیری با دویست هزار تومن چی ببندی چون نه برند میشناسی نه میدونی قیمت فلان چیز چیه

یا حق

arash3400، peyman_tbz و kouhestan سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    بیبن این چیزا که شما می گی هست اما مگه همه شبکه passive پس active چی میشه config server که همیشه بوده و هر سازمانی بعد از مدتی مجبور میشه اصولی کار کنه حالا حتما سیسکو که نباید باشه اگه شما switching سیسکو رو بدونی هر سویچ mangeable رو بذارن جلوت بالا پایین کنی میبینی نزدیکن به هم مگه میشه ما هیت valn عوض بشه و ......

بیبین مدرکو کسی و نما نمی گیره اگه برا پوز باشه مدرک همه دوره ها را با پول میدن امتحان یه محک برا اطمینان از دانش و تجربت که همجا اعتبار خودش رو داره

نام حقيقي: parnian68

عضو عادی شناسه تصویری parnian68
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    38
    سلام

به نظر این جانب اگه میخواید یه مدرک بگیرید که کارتون با ccna راه میافته

ولی اگه میخواید متخصص شبکه بشید باید net+ رو با دقت هر چه تمام تر و با سرمایه گذاری زمانی بسیار زیاد بگذرونید

بعدش حالا برید سراغ سیسکو یا مایکروسافت

اینکه میگید مباحثش مثل همه تا حدی درسته

تقریبا مباحثی که توی +net بحث میشه و تقریبا 40 ساعت زمان میبره رو توی 4-8 ساعت خلاصه میکنن که بیشتر جنبه یاداوری داره نه آموزش

arash3400 و peyman_tbz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    کاملا بستگی به علاقتون داره دو مقوله کاملا جدا از هم هستن

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    یه چیزیم یادم رفت بگم الان مخابرات به دلیل رفتار بسیار نژادپرستانه سیسکو (طبق قوانین سازمان ملل هیچ احدی حق نداره به خاطر کشور و حکومت یک کشور نژآد یک کشور رو محکوم به تحریم کنه ، حتی ایران حتی اسراییل !) و تحریم همه جانبه ما که عملا در ایران که هیچ بلکه در هیچ کشور دیگه با پاسپورت ایرانی نمیشه امتحان داد (استثنا و نمیدونم بریم المان با فلان پاسپورت و ... بی خیال ) مخابرات که عمده ترین استفاده کننده سیسکو میتونه محسوب بشه تو کشور عملا رفته سراغ چین و تجهیزات شبکه چینی .... پس اگه میخواهید تو کشور ادامه بدید یقینا به فکر تجهیزات نشکن ! چینی باشید نه سیسکو و امثالهم مگر بخواهید برید خارج

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    قابل توجه جناب ادیب تو بیشتر جاهایی که ما دیدیم بیشتر کسانی که دارن با هوایی کار میکنن همون سیسکو کاران .....
    البته تو دیار عاشقان رو نمی دونم :دی

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    چشمک !

دقیقا صحیح هست بیان شما و بنده هم تاییدش میکنم ولی طبق اطلاعات واصله به زودی مدارک و اموزش های تخصصی مرتبط به خوده اون تجهیزات وارد عرصه بین المللی میشن

بنده جسارت به بچه های سیسکو کار نکردم ... منظورم شرکت سیسکو بود وگرنه همه مون میدونیم هرکسی که کانفیگ کردن رو یاد بگیره میخواد کانفیگ دی لینک باشه میخواد سیسکو یا هر مارک دیگه ای رو بلد هست و یاد میگیره

قطعا الان تو کشور ما کسی که سیسکو یاد گرفته علاوه بر کانفیگ تخصصی وسایل شرکت سیسکو توانایی کانفیگ دیگر تجهیزات شبکه رو هم داره

ولی خوب مخابرات دیدگاهش نسبت به سیسکو عوض شده ... و به نظر من هم حق داره

تمامی زیرساخت های مهم الکترونیکی مون رو دادیم دست سیسکو و این بازار پر پول رو فراهم کردیم براشون بعد بسیار جالبه که به خاطر تحریم حتی ملیت ما رو تحریم میکنند ... هرچند میشه بسیار دلیل اورد که اقا شاید یکی که تو صنایع موشکی کار میکنه بره سیسکو یاد بگیره و .... ولی حقیقتا دور از انصاف هست نهایتش مثل ماکروسافت عمل میکرد از تست سنتر گیر میداد

به هرحال ممنون

نام حقيقي: مهدى

خواننده شناسه تصویری m999
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    14
    حرف جناب اديب درسته ينده 2-3 سال قبل كار آموزيم تو اداره كل رايانه مخابرات بخش شبكه بود درسته ، دارن از سيسكو كوچ ميكنن

arash3400 و adibforadi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    اما اعتباری که سیسکو داره و وسعت گسترش و پیشرفتش رو با هوایی مقایسه نکنید
    شرکتی که هنوز یه شبیه ساز درست واسه کاربراش نداره جایی برای بحث نداره
    این نظر شخصیم هست » :پی

ویرایش توسط paravand20 : 2011-09-16 در ساعت 02:17 PM

نام حقيقي: فرزاد

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibforadi نمایش پست ها
    یه چیزیم یادم رفت بگم الان مخابرات به دلیل رفتار بسیار نژادپرستانه سیسکو (طبق قوانین سازمان ملل هیچ احدی حق نداره به خاطر کشور و حکومت یک کشور نژآد یک کشور رو محکوم به تحریم کنه ، حتی ایران حتی اسراییل !) و تحریم همه جانبه ما که عملا در ایران که هیچ بلکه در هیچ کشور دیگه با پاسپورت ایرانی نمیشه امتحان داد (استثنا و نمیدونم بریم المان با فلان پاسپورت و ... بی خیال ) مخابرات که عمده ترین استفاده کننده سیسکو میتونه محسوب بشه تو کشور عملا رفته سراغ چین و تجهیزات شبکه چینی .... پس اگه میخواهید تو کشور ادامه بدید یقینا به فکر تجهیزات نشکن ! چینی باشید نه سیسکو و امثالهم مگر بخواهید برید خارج
    عزیزم من 1 ماه پیش امتحان دادم هیچ مشگلی هم نبود

اینا پدر سوخته بازیای عرب های هست که تو دوبی امتحان نمیگیرن

arash3400 و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدى

خواننده شناسه تصویری m999
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    14
    توي خود سايت سيسكو هم توضيح داده در مورد تحريمات
    بند آخرش
    Certification Exam Policies - IT Certification and Career Paths - Cisco Systems

arash3400 و adibforadi سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مدرک network

بازار کار ccna

ccna یا MCITP

مزایای مدرک network

مقایسه network و ccna

ccna يا network

مزایای مدرک MCITP

ccna یا network

بازارکارccna

network یا ccna

اول mcitpبرم یا سیسکو؟

نحوه گرفتن ccna در دبی

مطالب network

ccna یا ماکروسافت

بازارکار مدرک نتورک پلاسمایکروسافت برم یا ccnanetwork and ccna توضیحبازار کار سیسکو در آلمانکتاب برای امتحان نتورک پلاسبازارکار ccnaکار در آلمان با مدرک مایکروسافتمدرک بازار ccnaccnaیا mcitpتست سنتر سیسکو در آلمانبازار کار مدرک نت ورک

برچسب برای این موضوع