نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 17سپاس
  • 2 توسط fkh
  • 4 توسط EVERAL
  • 1 توسط mmj
  • 1 توسط richman
  • 1 توسط MustafaJF
  • 1 توسط paravand20
  • 2 توسط MustafaJF
  • 3 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط reyhoo

موضوع: راهنمایی برای شروع به کار در زمینه شبکه در یک شرکت

نام حقيقي: mohamad reza

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    29

راهنمایی برای شروع به کار در زمینه شبکه در یک شرکت

با سلام به همه دوستان:D

کاری تحت عنوان مدیر شبکه ، در شرکتی که حداکثر 30 کامپیوتر داشته ( دوربین تحت شبکه و نرم افزار حسابداری و ... ) به من پیش نهاد شده است. من دوره های MCSE و CCNA رو رفتم، و با اصول کار در شبکه کمی آشنایی دارم ، همچنین مطالعه روی ویندوز سرور 2008 و آیزا و AD و ... هم داشته ام . از دوستان تقاضا دارم من را برای موارد زیر راهنمایی کنند :

1. غیر از موارد ذکر شده در بالا روی چه موارد دیگری مطالعه داشته باشم؟

2. برای مدیر شبکه چه مواردی وجود دارد که حتما باید رعایت کند؟

3. این اولین تجربه عملی من در مورد شبکه است، لطفا تجربیاتتون را با من به اشتراک بذارید. چه چیزایی رو بدونم بد نیست؟

4. توصیه شما برای نرم افزار مدیریت در شبکه چیست؟

5. چه موارد امنیتی را باید در نظر بگیرم؟

البته مطمئنا دارین میگین کسی که با این چیزا آشنایی داره باید اینها رو بدونه و الا چیزی از اون موارد بالا رو بلد نیست !! ولی من فقط می خوام از تجربیاتتون استفاده کنم و تفاوت تئوری با عمل رو بدونم. لطفا در پاسخ به سوالاتتون فرض کنید، قبلا هیچ اقدامی برای کنترل شبکه انجام نمی شد !

موضوعات مشابه:

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    خیلی نگران نباش یه شبکه با 30 کامپیوتر و نرم افزار حسابداری خیلی پیچیدگی نداره شما برو مشغول شو بعد کم کم برسی کن ببین چی داره چی نداره و چه چیزی نیازه

mehrzadmo و hotpirlo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    شما بعنوان admin، باید موارد فروانی توام با کار ، به صورت اصولی رعایت کنی و در این زمینه و متناسب با فن آوری روز یادگیری داشته باشی ، که مسلما نیاز به دوره های تخصصی کوناه مدت دیگری علاوه بر دوره هایی که گذرانده اید می باشد . حال شبکه شما با هر تعداد کامپیوتر راه اندازی شده باشد . زیرا امکان افزایش وسعت شبکه وجود دارد .
    همانطور که مستحضرید ؛ امنیت يك شبكه كامپيوتری يكی از مهمترين وظايف مديران شبكه است. بنابراين لازم است كه اطلاعات خود را در زمينه امنيت ،خصوصا نحوه عملكرد فايروال ها و ساير تكنولوژی های امنيتی ،افزايش دهید . آگاهی از آخرين وضعيت پيكربندی و عملكرد يك دستگاه شبكه ای ، آشنایی با نحوه عملکرد برنامه ها و فرآیند ارتباطی و ... را بدانید .
    معمولا در صورت مشکل ، شرکت پشتیبان جهت رفع ایراد در این زمینه اقدام می کند ، اما آشنایی کامل شما با سرویس ها ، دوربین ها ، و کم کاستی های که وجود داره باعث پیشنهادات بهینه در این زمینه می شود ، که بعنوان تجربه اول کاری می تونه رزومه مفیدی برای شما باشه .ولی باز هم به نظر من شما باید حتما با یک مدیر شبکه گفتگو کنی که وسعت شبکه کاری آن ،از شبکه ای که قرار است شما admin آن باشی وسیعتر باشد .البته دوستانی در این انجمن حضور دارند که دارای تجارب بسیار کامل و ارزنده ای هستند که پیشنهادات آن ها یقینا خالی از لطف نیست .

SADEGH65، hotpirlo، reyhoo و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    در ابتدا براتون تو کاره جدید آرزوی موفقیت می کنم.
    اما در مورد بحث های فنی:
    مواردی که فرمودید به خیلی چیزها بستگی داره. یکی از مسائل مهم، سرویس هایی که توی اون شبکه ارائه میشه. مثلا AD - Exchange - SharePoint - Web Publishing و ... همین طور دامنه فعالیت این سرویس ها: Localy و یا روی اینترنت. یکی از مسائل مهم دیگه نوع کاربرهاست. آیا مبتدی هستند؟ اگر مبتدی نیستند، آیا امکان ایجاد محدودیت برای آن ها را دارید؟ بحث امنیت توی این شبکه تا چه حد اهمیت داره؟ در واقع اطلاعات اون شرکت چقدر براشون حیاتیه؟ چقدر حاضرند برای داشتن یک شبکه پایدار هزینه کنند؟ چه هزینه های مادی و چه غیر مادی. و خیلی چیزهای دیگه...

با همه این تفاسیر، به نظر می رسه دانش تئوری تون خوبه. تجربه هم توی کار کسب می کنید. هر جا هم سوالی بود، اساتید این فروم در دسترس هستند.

hotpirlo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    Dont forget monitoring..it is very important

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    29
    با تشکر فراوان از راهنمایی های شما و دوستان :

کاربران تقریبا همه از نوع مبتدی بوده و امکان ایجاد محدودیت وجود دارد. در مورد نساله مانیتورینگ هم که مطرح شد به هر شکل تجارتی که این شرکت در آن هست مبالغ نسبتا بزرگی جا به جا می شه و قاعدتا نیاز به مانیتورینگ هم داره.

داشتم با خودم فکر می کردم، که برای مثلا یه همچین سیستم شبکه ای، آیا تا حالا اساس نامه ای چیزی نوشته شده !!؟ کسی می تونه یه اساس نامه به من معرفی کنه یا در صورت امکان شیر کنه تا ببینیم دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه !

مثلا اینکه اگه از نرم افزار حساب داری استفاده می شه هر 2 روز یه بار یه بک آپ بگیریم و ......

کسی یه همچین اساس نامه ای داره ؟!

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    فایروال یادت نره البته نه فایروال نرم افزاری مثل آیزا منظورم فایروالهای سخت افزاریه

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    دوست من اولا امیدوارم موفق باشی
    ادارات و سارمان های بزرگتر هم خبری از اساسنامه نیست
    دانشت کافیه این رو زمانی متوجه میشی که با admin های بعضی جاهای دیگه بحث کنی

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    29
    با تشکر فراوان از همه دوستان

با این حساب تا الان شد مانیتورینگ و فایروال !

در مورد نرم افزار مدیریت شبکه چی رو پیش نهاد می کنید، از Radmin یا Team viewer یا چیز دیگه ای استفاده کنم !

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    اگه برای مانیتورینگ صفحه کاربرها می خوای استفاده کنی هیچی بهتر از Net school یا همون Net Support نیست که امکان share کردن اینترنت و هزار و یک امکان دیگه رو بهت میده و پهنای باند زیادی نمی گیره

ویرایش توسط MustafaJF : 2011-08-04 در ساعت 12:51 PM
    hotpirlo و sina4312 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    29
    امروز من به آن شرکت رفتم، کلا با یک سرور و یک سوئیچ و یک ups و البته 20 تاسیستم کار می کنند ! اینترنت رو مستقیم از روی مودم شیر می کنند !

شاید مهمترین کاری که انجام می دهند مربوط به بک آپ گیری هستش !

حتی یوزر ها رو محدود هم کردند !

الان که من دارم کار رو تحویل می گیرم، چه کارایی نیازه انجام بدم، و چه سوالاتی باید از مدیر قبلی بپرسم !!!!؟ ؟؟؟

مثلا : گرفتن یوزر و پسورد ها و تغییر دادن آنها !!! لازمه تغییر بدم اصلا !! ؟ چه اقداماتی به ذهنتون می رسه !!؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من اگه باشم اول می پرسم چرا داره می ره ؟ و بعد شمار موبایلش چنده ؟ الباقی مهم نیست !

th95، hotpirlo و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رضا شکری

عضو عادی
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    131
    سپاسگزاری کرده
    83
    حتما Username و Password ها رو ازش تحویل بگیرید و بلافاصله هم تغییرشون بدید. یه روشی هم باید پیدا کنید برای اطمینان از اینکه ایشون یا هر کس دیگه نتونن از بیرون روی سرور شما remote بشن و کاری انجام بدن!

hotpirlo و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کار در زمینه شبکه

وظایف ادمین شبکه

وظایف یک ادمین وظایف یک مدیر شبکه در شرکتکار در زمینه ccnaبرای کار شبکه چی مهمه؟زمینه کار شبکهوظایف ادمین کار در زمینه شبکهکارهای در زمینه شبکهشروع کار شبکهفعالیت کاری در زمینه شبکه سخت افزارشریک کاری در زمینه شبکه کامپیوتریبرای شروع کار یا احداس شرکت چه اقداماتی باید انجام بشهادمین شرکت چی باید بلد باشهیک مدیر شبکه از ویندوز چه چیزهایی باید بلد باشدزمینه کاری درشبکه شرکت با زمینه کاری شبکهشروع کار در شبکهچیزهایی که ادمین شبکه باید بلد باشدراهنمایی برای فعالیت درزمینه شبکهشروع به كاردر كارهاي شبكهدانشته های یک شرکت در زمینه itشبکه زمینه کاریکاردر زمینه شبکه

برچسب برای این موضوع