نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط zamoova
  • 1 توسط arasharash
  • 1 توسط zamoova

موضوع: سوال در مورد شیرنگ دو کامپیوتر در حالت خاص

نام حقيقي: mohsen

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

سوال در مورد شیرنگ دو کامپیوتر در حالت خاص

سلام به دوستان انجمن , من یه مشکلی جهت connection Sharing داشتم , ممنون میشم راهنماییم کنید.

من دو تا کامپیوتر دارم که می خواستم با یک کابل شبکه cross از طریق connection Sharing شبکه شون کنم.

کامپیوتر اول دو تا کارت شبکه داره که یکی از کارت شبکه ها به اینترنت adsl وصله و دومی رو گذاشتم برای شبکه کردن و با کابل شبکه وصلش کردم به کارت شبکه کامپیوتر دوم .

اما مشکلی که وجود داره اینه که به اینکه دو تا کامپیوتر شبکه میشن , اینترنت روی کامپیوتر اولی قطع میشه , اولش فکر کردم جایی رو اشتباه کردم ولی رفتم isp که اینترنت رو ازش گرفتم بم گفتن اتصال اینترنت رو جوری تنطیم کردن که اجازه فایل شرینگ رو به کسی نمیدن ( به محض اینکه شرینگ رو کامپیوتر صورت بگیره اینترنت غیر فعال میشه ) و ظاهرا تنظیماتشو هم تغییر نمیدن.

حال سوال من اینه که با توجه به این وضعیت آیا روش , ترفند یا نرم افزاری وجود داره که اجازه فایل شرینگ رو بمن بده ؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    بم گفتن اتصال اینترنت رو جوری تنطیم کردن که اجازه فایل شرینگ رو به کسی نمیدن ( به محض اینکه شرینگ رو کامپیوتر صورت بگیره اینترنت غیر فعال میشه ) و ظاهرا تنظیماتشو هم تغییر نمیدن.
    فکر کنم منظورشما اینکه مودم رو ست کردن. راه های متفاوتی وجود داره.
    اولین و ساده ترینش اینه که ، 15 تومن خرج کنین ، سوئیچ 5پورت بخرین . مودم رو ریست سخت افزاری بکنین .
    در حالت PPPOE کانفیگ کنین. مودم و کامپیوتر ها رو بزنین به سوئیچ. تنها کاری هم که میکنین اینه که ای پی کامپیوتر
    ها رو در حالت DHCP ست میکنین که از مودم ای پی بگیره . همین.

Timuti سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط zamoova نمایش پست ها
    اینه که ای پی کامپیوتر
    چطوری میشه این کارو کرد ؟ dhcp چی هست؟

اینه که ای پی کامپیوتر
    چطوری میشه این کارو کرد ؟ dhcp چی هست؟

ویرایش توسط mizogomo : 2011-05-01 در ساعت 10:28 PM

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    The Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) is an automatic configuration protocol used on IP networks
    dhcp یعنی شما ip دستی نمی دی(ست نمیکنی)خود اون دستگاه سویچ این کار رو میکنه به محض اینکه کابل شبکه ها و مودم رو بهش بزی اینترنت توی هر دو دستگاه برقرار میشه راستی یک کار دیگه هم میشه کرد مودمت چیه؟چند پرته؟دوتا کابل شبکه تو بزن بهش برو توی کانفیگش قسمت Dhcp رو پیدا کن on اش کن وصل میشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    فکر کنم منظورشما اینکه مودم رو ست کردن. راه های متفاوتی وجود داره.
    اولین و ساده ترینش اینه که ، 15 تومن خرج کنین ، سوئیچ 5پورت بخرین . مودم رو ریست سخت افزاری بکنین .
    در حالت PPPOE کانفیگ کنین. مودم و کامپیوتر ها رو بزنین به سوئیچ. تنها کاری هم که میکنین اینه که ای پی کامپیوتر
    ممنون از راهنمایی تون , چند تا سوال در حد سواد خودم از شبکه :

1) نمیشه مودمو ریست نکنم و فقط برم کانفیگ رو PPPOE بزارم ( چون ممکنه بقیه کانفیگ های که isp انجام داده بپره )

2) الام مودم من روی چه حالتی ست شده ؟ و آیا این مشکل مربوط به کانفیگ PPPOE هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arasharash نمایش پست ها
    The Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) is an automatic configuration protocol used on IP networks
    dhcp یعنی شما ip دستی نمی دی(ست نمیکنی)خود اون دستگاه سویچ این کار رو میکنه به محض اینکه کابل شبکه ها و مودم رو بهش بزی اینترنت توی هر دو دستگاه برقرار میشه راستی یک کار دیگه هم میشه کرد مودمت چیه؟چند پرته؟دوتا کابل شبکه تو بزن بهش برو توی کانفیگش قسمت Dhcp رو پیدا کن on اش کن وصل میشه
    مودمه من اینه SMC 7901BRA2 یه پورت ethernet , یه USB داره
    SMC Networks - SMC7901BRA2 ADSL2/2+ Barricade™ PRODUCTS BROADBAND ROUTERS WIRED EN_USA

فقط برم Dncp رو on کنم درست نمیشه ؟

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از راهنمایی تون , چند تا سوال در حد سواد خودم از شبکه :

1) نمیشه مودمو ریست نکنم و فقط برم کانفیگ رو PPPOE بزارم ( چون ممکنه بقیه کانفیگ های که isp انجام داده بپره )

البته که میتونین. از این کار 2 هدف داشتیم :
    1- اگر ISP تنظیماتخاصی انجام داده ، تنظیمات بپره.!
    2-حدسزدم ISP پسوردی ست کرده که که نمیدونین و نمیتونین وارد مودم بشین.

حالا اگر میتونین وارد تنظیمات مودم بشین ، احتیاجق به ریست نیست. تنظیمات مودم رو حذف و کانکشن PPPOE ست کنین.
    منظور از PPPOE به زبان ساده ، کانکت کردن مودم بصورت کانکت شدن اتوماتیک هست.

) الام مودم من روی چه حالتی ست شده ؟ و آیا این مشکل مربوط به کانفیگ PPPOE هست ؟
    اگه برای ارتباط با اینترنت ، فقط مودم رو روشن میکنین و خودش وصل میشه ، کانکشن PPPOE ست شده ، در غیر این صورت بریج ست شده
    که باید به PPPOE تغییر بدین .

مودمه من اینه SMC 7901BRA2 یه پورت ethernet , یه USB داره
    SMC Networks - SMC7901BRA2 ADSL2/2+ Barricade™ PRODUCTS BROADBAND ROUTERS WIRED EN_USA

فقط برم Dncp رو on کنم درست نمیشه ؟
    اگر با DHCP اشنایی ندارین ، نیازی نیست ست کنین ، فقط برای راحتی بود.
    میتونین به کامپیوتر ها بصورت دستی ای پی بدین . فقط دیفالت گیت وی و DNS رو ای پی مودم بدید. همین.

البته ، در اصل مسئله من شک دارم ، سوالم اینه که به ISP چه ربطی داره که کی ازاینترنت به چه صورت استفاده میکنه؟
    شما که اول پولش رو دادین ، چه فرقی میکنه برای ISP که یک کامپیوتر استفاده کنه یا 2 تا؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    البته که میتونین. از این کار 2 هدف داشتیم :
    1- اگر ISP تنظیماتخاصی انجام داده ، تنظیمات بپره.!
    2-حدسزدم ISP پسوردی ست کرده که که نمیدونین و نمیتونین وارد مودم بشین.

اگه برای ارتباط با اینترنت ، فقط مودم رو روشن میکنین و خودش وصل میشه ، کانکشن PPPOE ست شده ، در غیر این صورت بریج ست شده
    که باید به PPPOE تغییر بدین .

البته ، در اصل مسئله من شک دارم ، سوالم اینه که به ISP چه ربطی داره که کی ازاینترنت به چه صورت استفاده میکنه؟
    شما که اول پولش رو دادین ، چه فرقی میکنه برای ISP که یک کامپیوتر استفاده کنه یا 2 تا؟
    isp من سازمانیه , که بصورت محدود به کارمنداش چند تا adsl هم برای اتصال از منزل داده.

خودشون یه مودم کانفیگ می کنن , میان برات نصب می کنن و میگن هیچ وقت مودمو ریست نکنین , اگر هم این کارو کردی هزار تا سوال ازت می پرسن که چرا اینکارو کردی و چه کار می خواستی بکنی ! توجیه شون هم اینه که کافی نت راه نندازی , یه سیاست کاملا مسخره سازمانیه , کاریشم هم نمیشه کرد !

سجاد جان اینترنت من اینجوریه :
    مودم به کارت شبکه وصله , تا سیستم میاد بالا کانکشن کارت شبکه , مودمو رو پیدا می کنه ( کانکشن دیگه ای برای اتصال ندارم همون local area connection اینترنت رو پیدا میکنه ) , توی Lan Setting هم یک PROXY , Port داریم که وارد می کنیم , بعد web browser رو که باز می کنم به proxy کانکت میکنه و user , pass میگره.

هزار جور محدودیت هم رو شبکه اعمال کردن , نه میشه VPN استفاده کرد , از هر نرم افزار تحت شبکه هم که بخوای استفاده کنی باید اون پروکسی و پورتو بش بدی.

با این تفاسیر فکر می کنی قضیه با همون ست کردن رو PPPOE حله ؟

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    توی Lan Setting هم یک PROXY , Port داریم که وارد می کنیم , بعد web browser رو که باز می کنم به proxy کانکت میکنه و user , pass میگره.
    مشکلی نیست. فقط برای اطمینان ، مودم رو به کامپیوتر دوم وصل کنین . تنظیمات پروکسی رو روی این کامپیوتر هم عینا مثل کامپیوتر اول
    ست کنین. اگر روی کامپیوتر دوم اینترنت داشتین ،دوتا کامپیوتر رو به همراه مودم به سوئیچ وصل کنین. اینترنت رو روی هر دو سیستم چک کنین.

نام حقيقي: امیر عباس زارع

خواننده شناسه تصویری amir_abbas
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    60
    میتونی nat هم راه بندازی کارتو راه میندازه

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    سیستم اولتو با کابل شبکه به مودم وصل کن سیستم دوم رو هم با Usb وصل کن فقط باید درایور مودم رو روی سیستم دوم نصب کنی و پروکس هاتو ست کن

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانکت شدن اتوماتیک کانکشنهای pppoe

شبکه کردن چند سیستم با هم شرینگ

فایل شرینگ با مودم 4 پورت بین دو کاممپیوتر در یک محل

شیرنگ کامپیوترها

dhcpيعني چه

کارت شبکه smc7901bra2

مودم دو پرته دو کامپیوتر

شیرنگ کمپیوتر

7901bra2 کانفیگ

شرینگ دو کمپیوتر از طریق انترنیت

شرینگ کمپیوتر با کمپیوتر