نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 2سپاس

موضوع: اینترانت

نام حقيقي: farid

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8

اینترانت

ما یک سرور اتوماسیون اداری در اداره داریم که تمام ادارات شهرستانهای تابعه نیز از طریق اینترنت به این سرور وصل می شوند و نامه می فرستند حال ما خط اینترانت برای اداره خودمان گرفته ایم اگر ما اتوماسیون را به اینترانت منتقل کنیم مگر ارتباطمان با شهرستانها قطع نمی شود؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    چون اينترنت داخل كشور روي بستر اينترانت ارائه ميشه ، الزاما قطع نميشن . البته جواب قطعي تر و دقيق تر نياز به توضيحت بيشتري داره . كاربراتون چه شكلي به شما وصل ميشند ؟ قبلا اي پي وليد داشتين ؟ و ...

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    اداره ما یک ip valid داره که اتوماسیون روی اون هست و شهرستانها که هیچکدام هم ip valid ندارند از طریق اینترنت ip valid ما را می زنند و وارد اتوماسیون میشن حالا من می خوام بدونم اگر اتوماسیون را به بستر اینتزانت منتقل کنم هنوز شهرستانها میتونن وارد اتوماسیون بشن؟

نام حقيقي: نامیک

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    سوالاتتان خیلی مبهم است شما اینترانت دارید یا ندارید. اگه اداره شما با ادارات شهرستان اینترانت باشد یعنی کلیه شعب اداراتتان از طریق خطوط مخابراتی به هم وصل هستند و در صورتی که روترهای شبکه شما به درستی پیکربندی شوند در اینصورت کلیه شعب می توانند به همدیگر دسترسی داشته باشند.

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    ببینید ما جدیدا یک خط اینترانت گرفته ایم ولی شهرستانها هیچکدام اینترانت ندارند حالا من میخوام بدونم اگر اتوماسیون را به بستر اینترانت انتقال بدهم شهرستانهایمان که اینترانت ندارند و از طریق اینترنت به اتوماسیون ما وصل میشن میتونن کماکان به اتوماسیون وصل بشن یا نه؟؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگه بتونی یه آیپی ولید از مخابرات روی بستر اینترانت بگیری که هم توی اینترنت و هم روی اینترانت پینگشو داشته باشی راحت میتونی انجامش بدی مثه پست بانک که آیپی ولیدش هم توی اینترنت پینگ داره هم اینترانت

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    تا اونجایی که سواد بنده اجازه می دهد اینترانت یعنی شبکه در یک سازمان که تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری اش در مالکیت خود سازمان است و این شبکه می تونه از چند شبکه محلی تشکیل بشه که توسط خطوط مخابراتی به همدیگر وصل می شوند. به عنوان مثال یک شعبش تو تهران باشه شعبه دیگر در اسلامشهر و....
    حالا که شما ای ی ولید گرفتید می تونید این ای پی رو از هر کجا که خواستن ببنبد. و آی پی ولید جزیی از شبکه اینترنت می شه. اگه اشتباه متوجه شدم دوستان یاد آوری کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط --masumeh نمایش پست ها
    ببینید ما جدیدا یک خط اینترانت گرفته ایم ولی شهرستانها هیچکدام اینترانت ندارند حالا من میخوام بدونم اگر اتوماسیون را به بستر اینترانت انتقال بدهم شهرستانهایمان که اینترانت ندارند و از طریق اینترنت به اتوماسیون ما وصل میشن میتونن کماکان به اتوماسیون وصل بشن یا نه؟؟
    این جمله که ما یک خط اینترانت گرفته ایم کلا اشتباه است.اینترانت گرفتنی است اینترانت پیاده سازی می شود.از طرفی دیگر اینترانت خط ندارد.

ویرایش توسط namiq : 2011-04-03 در ساعت 04:07 PM

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط --masumeh نمایش پست ها
    اگرمنظورتان اینترانت ملی است که توسط مخابرات ارائه میشود در صورتی که رنج 10.0.0.0 توسط سروریس دهنده اینترنت درجاهای دیگری که اینترنت دارید محدود نشده باشد بله از تمامی رنج های اینترنت مورد استفاده در ایران میتوان به رنج های اینترانت دسترسی داشت و برعکس.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2011-04-03 در ساعت 09:15 PM
    mehrzadmo و EVERAL سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این جمله که ما یک خط اینترانت گرفته ایم کلا اشتباه است.اینترانت گرفتنی است اینترانت پیاده سازی می شود.از طرفی دیگر اینترانت خط ندارد.
    دوست من سواد شما هيچ اشتباه نمي كنه . اما چون مخابرات به ISP ها از طريق اينترانت داخلي خودش (كه اسمش همونطور كه آقا صادق اشاره كردند شده اينترنت ملي ! ) سرويس مي ده ، پس گرفتني هم ميشه ! يعني شما وقتي اينترنت رو از مخابرات درخواست مي كنيد علاوه بر هزينه پهناي باند ، هزينه بستر (كه همون اينترانت باشه ) رو هم از تون مي گيره . براي برخي مصارف خاص و داخل كشوري ، مثل مورد دوستمون همون گرفتن اينترانت كفايت مي كنه . و نيازي به اينترنت نيست .

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    یعنی ایشون شبکه داخلی خودشون رو که نرم افزار اتوماسیون روش اجرا می شه رو به اینترانت مخابرات متصل کردند.؟ اینترانتی که می تواند به اینترنت متصل نباشد.اگه اینطور باشه سایر ادارات هم بایستی به این اینترانت متصل شوند تا بتونند همدیگر رو ping کنند.
    در ثانی بستگی به این داره که روتینگ به چه صورتی باشد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    دوست من سواد شما هيچ اشتباه نمي كنه . اما چون مخابرات به ISP ها از طريق اينترانت داخلي خودش (كه اسمش همونطور كه آقا صادق اشاره كردند شده اينترنت ملي ! ) سرويس مي ده ، پس گرفتني هم ميشه ! يعني شما وقتي اينترنت رو از مخابرات درخواست مي كنيد علاوه بر هزينه پهناي باند ، هزينه بستر (كه همون اينترانت باشه ) رو هم از تون مي گيره . براي برخي مصارف خاص و داخل كشوري ، مثل مورد دوستمون همون گرفتن اينترانت كفايت مي كنه . و نيازي به اينترنت نيست .
    حتی با این فرض هم اینترانت نمی گیرید.بلکه به شبکه اینترانت متصل می شید. و می شید جزءی از اینترانت. می شین یک سرویس گیرنده در اینترانت مخابرات. راجع به اینترنت هم همینه. اینترنت یک شبکه است که ما به اون شبکه به اصطلاح اینترنت متصل می شیم و از خدمات و سرویس هایی که توسط اینترنت ارائه می شه استفاده می کنیم.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست من با كلمات بازي نكنيد . بجاش به دوستمون كمك كنيد .

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    ذوست من باور کنید منظور خاصی نداشتم تعدادی مطلب است که اشتباهی مصطلح شده است سعی کنیم آنها را رفع کنیم. البته مطمئنا همه شما استاد هستید ولی خیلی ها هستند که این فروم را می بینند بهتر است که حداقل تفاوت اینترنت با وب یا ... در این فروم درست بیان شود.
    فکر میکنم سوال کننده هم دقیقا متوجه موضوع شده و مشکلش حل شده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

خطوط اینترانت کشوری

برچسب برای این موضوع