نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط hadializadeh
  • 1 توسط alipoor90
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط alipoor90
  • 1 توسط alipoor90
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط nsmcse
  • 1 توسط aram_2

موضوع: توضیح کاربردی آی پی ها...!

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43

توضیح کاربردی آی پی ها...!

با سلام خدمت دوستان عزیز...

کلی نکته هس که می خوام بگم اما ..... اینجا جاش نیست..

اما نکته مهم این که من از انجمن تخصصی و مودبانه شما خوشم اومد و فک میکنم جزو بهترین انجمن های ایران باشه!
    اولا این که همه دوستان تحصیل کرده هستند و از یک لحن بسیار مودبانه در پاسخ دادن بهره می برن و مهمتر از اون با حوصله و کامل به سوالات کاربران مبتدی جواب می دن و این راز موفقیت انجمن شماست به نظر من!

هر چند کار خاصی از دستم بر نمی یاد ولی حد اقل از تمام مدیران و کارابران عزیز این سایت که باعث حاکم شدن همچین جو خوبی در این انجمن شدن تشکر می کنم.

================================================== ================
    و اما بریم سر اصل مطلب

من یک سری اطلاعات در مورد آی پی ها و نحوه کار اونها می خواستم

مختصر و مفید، من یه وب سرور خانگی با سنت اوس و ای دی اس ال راه انداختم ،

جواب هم گرفتم، دامنه هم وصل کردم.

منتها من متوجه نشدم این آی پی ها چجوری کار می کنن، من از سرویس های شاتل استفاده می کنم، هر سری مودم رو که روشن و خاموش می کنم آی پی من عوض می شه! تا اینجا مشکلی نیسش

من می خوام بدونم چجوری این ای پی به من تخصیص داده می شه.

یعنی در اون لحظه فقط و فقط من هستم که با اون آی پی به نت متصل هستم؟ که محاله
    *.*.94.183 که این فقط در آی پی استاتیک هستش؟!
    پس یعنی فرضا 10 نفر با آیپی بالا در یک زمان به نت متصل هستن، مثل یه شبکه لن

حالا بر فرض محال 2 نفر دیگه هم مثل من وب سرور خانگی راه انداختن با آی پی *.*.94.183 اونوقت نباید قاطی بشه؟
    =============
    اطلاعاتم کافی نیست ولی حدس می زنم مربوط به ساب نت ها و ساب ماسک باشه!

میشه دوستان یه توضیحاتی بدن تا ما هم روشن بشیم...

ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    به فروم خوش امدید

استفاده از یک ای پی ولید برای چند نفر بر میگرده به NAT که مخفف Network Address Translation هستش یعنی قسمت Source Address بسته شما که همون ای پی شما باشه برداشته میشه و بجاش ای پی ولید گذاشته میشه تاشما بتونی در محیط اینترنت کار کنی

یه مفهوم دیگه هم داریم به نام PAT که مخفف Port Address Translation هست که در اینجا چند نفر از طریق ای پی مشترک ولی با یه پورت متفاوت وصل میشن

Arc1o0 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    ممنون از شما دوست عزیز...
    والا بنده که چیزی متوجه نشدم..!
    تا اونجایی هم که می دونم NAT مربوط میشه به پورت فورواردینگ و در حال حاضر هم دارم ازش استفاده می کنم
    چون شاتل پورت 80 رو بسته من آپاچی رو تنظیم کردم با پورت 99 کار کنه و موقع آدرس دادن به دوستام پورت 99 رو جلوی دامنه می نویسم، البته با 443 هم کار می کنه منتها چون کاربرا از جریان خبر ندارن ، میگن خرابه یا باز نشد، واسه همین از 99 استفاده می کنم...
    البته مودم من فورواردینگ داره ولی فورواردینگ داخلی و خارجی به صورت مجزا نداره! TP-LINK
    ================================================== ==========================
    و اما PAT که احتمالا قضیه به این بر می گرده...

نام حقيقي: علی علی پور

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    47
    سپاسگزاری کرده
    25
    نه
    این ای پی به 10 نفر اختصاص داده نمیشه! فقط مال خودت هست و بهش میگن ای پی ولید
    برای عوض نشدن ای پی هم باید یک ای پی استاتیک بخری از شاتل و یا از هاماچی استفاده کنی که خیلی کارت راحت میشه
    بهت ای پی استاتیک میده + اینکه پورت 80 بسته نیست چون از تونلیگ استفاده میکنه

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    تعویض شدن آی پی مشکلی نیست...
    سایت دی انی اس یه نرم افزار میده که در صورت تغییر ای پی اوتو ماتیک اپی جدید رو با دامنه ها ست می کنه در عرض 30 س

============
    منظور من این بود که هر دفعه که من مودم رو روشن و خاموش می کنم یه آی پی استاتیک جدید به مودم من اختصاص داده می شه؟ این که نمی شه؟!

بیشتر طرز کار منظور من هستش که به چه شکله؟!

=====================================
    در ضمن اکثر شرکت ها و همچنین شاتل پورت 80 رو بستند..!
    شما بیرون از شبکه به پورت 80 ای پی *.*.94.183 دسترسی نداری ولی از داخل شبکه دسترسی داری...!

برای دسترسی از بیرون باید از پورت فورواردینگ استفاده بشه منتها بایستی مودم (یا روتر) این خاصیت رو داشته باشه که تشخیص بده این در خواست از داخل شبکه در خواست شده یا از بیرون از شبکه ،
    اطلاعات بیشتر این که این خاصیت در مودم های زاکسل و ایسوس و اکثر روتر ها پشتیبانی می شود.

ویرایش توسط Arc1o0 : 2011-02-25 در ساعت 02:55 PM

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه ببین آیپی که مودم شما میگیره یه آیپی اینولید هست که فقط تو شبکه شاتل معتبره و از سرور dhcp به شما داده میشه و خود سرورهای شاتل از آیپی ولید استفاده میکنن و هنگامی که شما یه درخواست میدین این درخواست به روتر فرستاده میشه اونوقت روتر اونو با آیپی ولید به اینترنت میده اما اینکه چطوری اینترنت رو میگیری مربوط به دی ان اس میشه که با نت به شما داده میشه و تقریبا همیشه ثابته

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    پس یعنی اون آی پی به هیچ کاربری داده نمی شه تا زمانی که من مودم رو خاموش کنم و اون آی پی آزاد بشه؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه دیگه اگه بخواد بده که کانفلیکت میکنه ولی اون آیپی که به شما میده فقط تو شبکه شاتل معتبره نه تو اینترنت

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    47
    سپاسگزاری کرده
    25
    نه عزیز من خودم شاتل دارم
    شاتل ای پی ولید میده به هرکاربر
    ولی این ای پی استاتیک نیست بلکه دینامیکه و هر بار عوض میشه
    باید از شاتل ای پی استاتیک بگیری
    این نرم افزار هاماچی هم که گفتم یه ای پی استاتیک مجازی بهت میده و پورت 80 هم رو این ایپی باز هست
    یعنی از طریق هر دو ای پی میتونی به سیستمت دسترسی داشته باشی ولی ای پی که شاتل میدهد ولید دینامیک هست و پورت 80 روش بستست ولی ایپی که این شرکت بهت اختصاص میده ولید استاتیک هست و پورت 80 اش هم باز هست من خودم از این روش استفاده میکردم یه مدتی واسه سایت یه شرکت که به صورت داخلی هاست شده بود و میبایست از بیرون هم accses میشد و پول ای پی استاتیک هم نمیدادم

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    احسنت...!

مشکل با هاماچی حل میشه و نیازی نیس که پورت رو جلوی آی پی یا دامنه نوشت...

فکر خوبیه، نمی دونم چرا به فکر خودم نرسیده بود...! آخه قبلا با هاماچی کار کرده بودم ، اما دقت نکرده بودم که میشه برای دور زدن شاتل هم ازش استفاده کرد، همون طور که گفتم مودم من فورواردینگ خارجی رو ساپورت نمی کنه و نمی شد با پورت 80 به وب سرور من دسترسی داشت...
    آقا خیلی حال دادی ، مخلسیم
    ================================================== =======
    شاتل ای پی ولید میده به هرکاربر
    ولی این ای پی استاتیک نیست بلکه دینامیکه و هر بار عوض میشه
    باید از شاتل ای پی استاتیک بگیری
    منظور شما اینه که در هر اتصال آی پی اختصاصی به هر کاربر تخصییص داده میشه که تنها فرقش با ای پی استاتیک اینه که ثابت نیست و در اتصال بعدی تغییر میکنه؟!
    پس در آن واحد تنها یک کار بر شاتل اون آی پی رو خواهند داشت؟! و در اتصال بعدی این ای پی به کار بر دیگه داده می شه؟1

================================================== ========
    ممنون از همه دوستان، آدم لذت می بره از این همه همکاری و دوستان خوب

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    47
    سپاسگزاری کرده
    25
    بله تنها به یک کابر
    با تشکر

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست من توصیه می کنم مبحث مربوط به کلاس های ای پی و نحوه تخصیص اونا توسط سرویس دهنده رو مطالعه کنید . اینجوری خیلی از این سوالات پاسخ داده میشه و هم دید بازتری نسبت به کارت داری . یه کتاب آموزش فارسی CCNA توی سایت هست یه فصل کوتاه داره در این مورد وقت زیادی هم از شما نم یگیره اونو بخونید .

نام حقيقي: smith

عضو عادی شناسه تصویری nsmcse
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    دوست من پورت 80 رو تو شبکه داخلی برای این می بیندن که هک در شبکه داخلی صورت نگیره چون میشه از شبکه داخلی به کانفیگ مودم روترهای یوزر های دیگه وصل شد و با یوزر پس دیفالت میشه یوزر پس طرف رو زد برای همینه که پورت 80 رو می بندن

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط nsmcse نمایش پست ها
    سلام
    دوست من پورت 80 رو تو شبکه داخلی برای این می بیندن که هک در شبکه داخلی صورت نگیره چون میشه از شبکه داخلی به کانفیگ مودم روترهای یوزر های دیگه وصل شد و با یوزر پس دیفالت میشه یوزر پس طرف رو زد برای همینه که پورت 80 رو می بندن

سلام بر شما....

لازم به ذکر است که در سیستم اکانتینگ شاتل کاربران بر اساس شماره تلفن فیلتر شدن و شما حتی با داشتن یوزر و پس من نمی تونی از اکانت من استفاده کنی!!!

البته ظاهرا سایر شرکت ها مثل پارس آنلاین این طوری نیست و شما می تونی با یوزر پس هم شهری تون وصل بشی و به اصطلاح سویچ بین دو کار بر مجاز می باشد!!!
    البته یه راه دیگه داره...

اونم اینه که سر راه سیم تلفن قربانی یه سه راهی بزنی و مودمت رو به اون وصل کنی
    ممنون بابت نکته ای که اشاره کردین
    ================================================== ==============
    ظاهرا چون من تازه واردم اجازه پی ام دادن ندارم...

منتها من مبحث هاماچی را کجا مطرح کنم؟
    چون نتونستم ازش استفاده کنم، و از بیرون از شبکه قابل دسترس نیست تنظیمات آپاچی رو ست کردم اما حتی از لن داخل هم دسترسی نداریم!!!

فقط از لپ تاپ خودم دسترسی دارم..! فایر وال هم خاموشه ، با ای پی 192.168 از طریق لن و آی پی شاتل از طریق نت دسترسی داریم منتها با ای پی هاماچی فقط خودم دسترسی دارم
    با تشکر

ویرایش توسط Arc1o0 : 2011-02-25 در ساعت 06:23 PM

نام حقيقي: aram

عضو عادی
    نوشته
    47
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    2
    یه کتاب هست با نام مهندسی اینترنت .تالیف مهنس ملکیان هست.کتاب خوبیه.رات میندازه.یه فصل کامل در این باره صحبت کرده.اگه کتاب زبان اصلی هم میخای بگو تا معرفی کنم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کاربرد آی پی

کاربرد ای پی

کاربرد آی پی استاتیک

کاربرد اپتیون در سرآیند آی پی

کاربرد آی پی ولید

کاربرد ای پی ولید

کاربرد آیپی ولید

کاربردایپی

آپاچی و بسته بودن پورت 80

مبحث آی پی ها

کابرد ا پی کا

کاربرد ای پی ها

کاربرد پی بر ای

كاربرد آي پيکاربرد ip های 127.0.0.0آی پی و کاربرد آنکاربرد ای پی های ساکسكاربرد اي پيكاربرد آپي وليدكاربرد پي آي دي کاربرد ای پی ولیاطلاعات در مورد ای پی ها ای پی شهرستان هاکاربرد ای پی 127.0.0.0چرا آی پی ها متغریند؟

برچسب برای این موضوع