نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط Moghaddas
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط asghari70
  • 1 توسط hadializadeh
  • 1 توسط atilaaa

موضوع: شروع کار با شبکه و بانکهای اطلاعاتی

نام حقيقي: وحید

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام خدمت استادان گرامی

بعد از مدتها بیکاری یک جایی برای استخدام پیدا کردم ولی بدبختی از اینجا شروع میشه که تو مملکت ما هر کسی کاری پیدا می کنه که ربطی بهش نداره
    من خودم شیمی خوندم ولی کاری که پیدا کردم مربوط به شبکه های کامپیوتری یک بیمارستان هست و به این کار هم بدجور نیاز دارم چون اگه جور نشه بازم تا مدتها بیکار خواهم بود حالا حساب کنید 30 سالم هست
    پس اگر راهنماییم کنید لطف بزرگی به من کردید و لطفا نگید برو دنبال تخصص خودت چون 24 ساعته هم مجبور باشم روی این زحمت خوام کشید تا بگیرمش

این بیمارستان در استانه افتتاح هست و یک نفر لازم دارند که مسئول شبکه کامپیتورهایشان باشد

حدود 30-40 کامپیوتر باید با هم شبکه بشن و اطلاعات بیماران و غیره روی شبکه هاشون روی سرور اصلی روی یک بانک اطلاعاتی ذخیره بشه و از هر کامپیوتر موجود روی شبکه بشه به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد و یا اضافه کرد و البته سطح دسترسیها هم فرق بکنه و بعد یک نفر ( اگر خدا بخواد این یک نفر من بشم ) این شبکه را مدیریت و پشتیبانی بکنه

حالا من سئوالم چند قسمته

1- اگر بخوام شبکه اینا را خودم راه بیاندازم نیاز به جه اطلاعاتی دارم و کدام کلاسها باید برم یا از طریق کدوم کتابها تو خونه با تمرین می تونم ( وضعیت مالی هم بد هست اینو هم در نظر بگیرین )

2- بخوام این شبکه را مدیریت کنم و نذارم از کار بیوفته و اشکلاتاشو درست کنم نیاز به چه دوره هایی دارم و یا از طریق کدوم کنابها میتونم تو خونه با تمرین یاد بگیرم

3- بانک اطلاعاتی که اینا میخوان را باید بیرون بدیم براشون برنامشو بنویسن با با خوندن د رمورد بانک اطلاعاتی میشه یک بانک اطلاعاتی براشون راه انداخت و یا باید یک نرم افزار جداگانه برای اینا طراحی بشه ؟

البته ممکنه بگین برای اینکارا باید چند سال زحمت کشید تا بشه انجام داد ولی همیشه استثناهایی هم بوده اینقدر به این کار نیاز دارم که حاضرم دو سه ماه تو خونه زندانی بشم و یاد بگیرم

ممنون میشم راهنماییم بکنید و یک سئوال غیر مرتبط با این فروم هم داشتم که با اجازه مدیران میپرسم حقوقی متوسطی که یک مسئول شبکه برای اینجور کار میگیره حدود چقدر هست چون در مورد حقوق هم بحثی نکردیم هنوز

یادم رفتم بگم
    درمورد شبکه فقط میتونم دو تا کامپیوتر را به صورت ساده باهم شبکه کنم و اینترنتمو و یا پرینترمو شیر کنم و البته در زمینه وب هم کمی مهارت دارم و Html , php بلدم که البته به این شبکه اصلا ربطی ندارند یعنی در مورد شبکه میشه گفت بی سوادم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط atilaaa : 2011-02-21 در ساعت 06:22 PM

نام حقيقي: Mohammad Moghaddas

عضو عادی شناسه تصویری Moghaddas
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    20
    درمورد بحث شبکه باید مطالب MCSE و MCITP یا CCNA بخونی. اما بهتره برای شروع با مطالعه ی Network+ راهتو باز کنی.
    از ویدوئوهای مختلف آموزشی CBT Nuggets و غیره هم میتونی استفاده کنی که مثل یه کلاس مجازی هستن.

asghari70 و atilaaa سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب خدارو شکر ه خورده با شبکه آشنایی دارین
    ج 1) network+ رو بگذرونی بد نیست راحت راه میوفتی
    چون شبکه ایی که پیش رو داری مثه آب خوردنه
    ج 2) network+ رو که گذروندی و کارو گرفتی یه دوره مایکروسافت بری خوبه
    ج 3) یه نرم افزار جداگونه که بانک اطلاعاتیش sql server باشه خیلی خوبه که الان تقریبا همه برنامه نویس ها از همین بانک اطلاعاتی استفاده میکنن یه سرور تهیه کن نرم افزارو روش پیاده کن اونوقت راحت میتونی مدیریتش کنی
    نیازی هم به سال نداری واسه یادگیری یه خورده وقت صرف کنی راه میوفتی
    انشاالله که موفق میشی سخت نگیرش آسون تر از اون چیزیه که فکرشو میکنی
    حقوق هم بستگی به کارفرما داره من در این مورد شرمنده ام

atilaaa سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Hasan Asghari

عضو عادی . شناسه تصویری asghari70
    نوشته
    786
    سپاسگزاری شده
    290
    سپاسگزاری کرده
    634
    به قول دوستان اول باید network + رو بخونی بعد به نظرم کمی هم با ماشینهای مجازی کار کنی که معروف ترین آنها vmware هست .هم بهره مالی داره و هم می تونی مجازی کار کنی .
    کلاس هم می تونی اول بری یک کلاس فشرده mcse و mcitp اگه هم از نظر مالی کم آوردی می تونی آموزشهای شرکت های معرفی همچون cbt رو دانلود کنی ببینی (تو سایت موجود است)
    و قیمت هم نمیگم چون نمی خوام انجمن از حالت خود در بیاد و به بخش مالی بکشه.
    انشاالله که موفق میشی.

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    با Mcse و Network+ شروع کن و یه Vmware روی سیستمت نصب کن و چندتا سیستم روش تعریف کن تا بتونی یه ازمایشگاه داشته باشی و بطور عملی کار کنی و اگر به مشکلی بر خوردی همینجا بگو تا دوستان حل کنند

نام حقيقي: وحید

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    دمتون گرم
    بچه های این فروم خیلی باحالند
    فروم به این صمیمیت ندیده بودم تا حالا که به سئوال به این زودی جواب بدن