صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: دوره های آموزشی برای یک متخصص IT چیست؟

نام حقيقي: Sayyed

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0

دوره های آموزشی برای یک متخصص IT چیست؟

میخوام بدانم یک مدیر It و کارشناس IT چه دوره های تخصصی باید بگذرانند؟

موضوعات مشابه:
    HOSEIN7 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    مدیر IT >>> مدیریت IT (فرضا فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات)
    تسک ها در خصوص شبکه
    تسک ها در خصوص مایکروسافت
    و کلا اطلاعات عمومی از دنیای نت و غیره و هرچی یاد بگیری بازم میتونی به این لیست اضافه کنی
    درکل جوری باید باشی که سوالی ازت بی جواب نمونه
    دوره های تخصصی هم که معلومه

نام حقيقي: Sayyed

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    نشد اینها را که خودم میدونستم.نظرمن دوره های کاربردی و فشرده و تخصصی است

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    هرچقدر هم دوره کاربردی و فشرده و تخصصی باشه تا اینهارو مسلط نباشید با تجربه کافی در هر زمینه، ادمین نمیشه گفت به شخص.

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    مطالب مناسبی در یکی از سایتها دیدم که میتواند پاسخ مناسبی برای دوستمان باشد که با پوزش از سایت منبع بدلیل عدم قصد تبلیغات در این سایت از ذکر منبع عذر میخواهم . گزیده ای از آن را در ذیل میآورم .

تعريف آی تی (IT) :
    استفاده از پردازش (Process) برای توليد، انتقال، انتشار، کنترل و مديريت اطلاعات

مختصات آی تی (IT) :
    آی تی (IT) رشته يا شاخه خاص تحصيلی نيست، بلکه مجموعه ای از علوم و فنون مختلف است. علوم مختلفی در شکل گيری و کاربرد آی تی سهيم شده اند از کامپيوتر نرم افزار و سخت افزار گرفته تا الکترونيک، مخابرات، گرافيک، مديريت و ارتباطات و رسانه ها.
    هر فردی که در يکی از اين زمينه ها فعاليت ميکند، خودبخود شغلی در زمينه IT دارد.
    زبان آی تی متاسفانه يا خوشبختانه انگليسی است و راهبری کامپيوتر نیاز ديگری است، برای هرکسی که در زمينه IT فعاليت دارد. شاخه های اين صنعت روزبروز گسترده تر و کاربردهای آن فراگيرتر ميشود. بنابراين هيچوقت برای آغاز آموختن يکی از شاخه های آی تی دير نيست و افق های شغلی اين صنعت تا بينهايت گسترده است.

کاربردهای آی تی (IT):
    اين صنعت يک صنعت کاربردی پررونق، نامحدود و آينده دار است. کاربردهای IT از چند جهت قابل بحث است.
    يک متخصص آی تی بدون نياز به سرمايه و يا پارتی، ميتواند پشت کامپيوتر خود بنشيند و يک پروژه چندهزار دلاری را از کشوری ديگر گرفته و اجرا نمايد. اين روند ساده رمز موفقيت بسياری از کارآفرينان IT در هند است. اين افراد با کمترين امکانات کار خود را آغاز نموده و در مدت کوتاهی شرکتهای عظیم کامپيوتری از درون همين هسته های کوچک شکل ميگيرند. همه ما شنيده ايم که هند، يکی از بزرگترين صادرکنندگان نرم افزار است و سالانه ميلياردها دلار درآمد از محل آی تی دارد. درواقع همه اين درآمد از محل فروش خدمات يا انجام پروژه های شرکتهای خارجی بدست می آيد. بخش اعظم پشتيبانی فنی شرکتهای معتبر امريکايی ( از جمله Microsoft ) در هند انجام ميگيرد. با مقايسه شرايط هند و ايران، به نظر ميرسد با کمی برنامه ريزی و آموزش مدون، اجرای الگوی هند در ايران کار دشواری نباشد. امروزه بخش عمده درآمد IT هند در قالب پروژه هايی شکل ميگيرد که حتی نام آنها نيز برای متخصصان ايرانی ناشناخته است. براستی چند شرکت يا متخصص ايرانی برای دريافت پروژه بصورت Outsourcing برنامه ريزی دارند، يا ميدانند در خدمات Call center چه سود هنگفتی نهفته است.
    در مقياس فردی يادگيری هر زبان برنامه نويسی، اخذ هر مدرک معتبر بين المللی و يا کاربری هرنوع نرم افزار گرافيکی ميتواند متضمن يک موقعيت شغلی خوب با درآمد بالا باشد. خصوصا که اين دانش حدومرزی ندارد و مدارک معتبر بين المللی که در هند ارايه ميشوند در همه جهان قابل استفاده و معتبر می باشند.
    حسن ديگر دوره های آی تی اين است که مانند رشته های دانشگاهی، نياز به گذراندن سالهای زياد و بعضا درسهای نامربوط نيست و با يک برنامه ريزی خوب و در شرايط مناسب و در کمتر از يک سال، ميتوان هم آشنايی مناسب با زبان انگليسی و هم يک مدرک معتبر جهانی را باهم بدست آورد.

ويژگيهای يک مرکز ايده آل آموزشی آی تی (IT) :
    حال ببينيم يک مرکز آموزشی قابل قبول در صنعت IT دارای چه ویژگيهايی ميباشد :
    1- همانگونه که قبلا گفتيم، پديده آی تی تعريفی است به زبان انگليسی و تمامی منابع و عناصر کاربردی آن نیز از همين زبان برای برقراری ارتباط بهره ميگيرند. بنابراين در یک موسسه ايده آل تدريس باید به زبان انگليسی صورت بگيرد.
    2- کليه موسسات و شرکتهای فعال در صنعت آی تی بعد از توليد هر محصول جديد، اقدام به تدوين دوره های آموزشی علمی-کاربردی برای کاربرد و راهبری این محصول جديد مينمايند که اين دوره ها از نظر کاربردی بهترین ميباشند، زیرا توسط سازنده محصول تدوين گرديده اند. بنابراين مرکز آموزشی بايد دوره تدوين شده توسط سازنده محصول را، با استفاده از تجهيزات آموزشی توليد يا توصيه شده توسط سازنده (از قبيل کتابها و سی دی های تولید شده توسط سازنده) ارايه نمايد.
    3- مربيان موسسه بايد حتما دوره های تخصصی لازم برای مربيگری دوره مورد نظر را گذرانده باشند.
    4- موسسه آموزشی بايد دارای پشتوانه فنی-تجهيزاتی مناسب برای ارايه دوره آموزشی مورد نظر باشد.
    5- مدرک ارايه شده در پايان دوره بايد دارای ارزش بين المللی باشد. امروزه بخش اعظم محصولات آی تی بويژه در بخش نرم افزار بصورت برون مرزی (Outsourcing) توليد ميشوند. حضور در عرصه رقابت برای جلب مشتری در اين زمينه محتاج داشتن مدارک فنی شناخته شده در سطح جهانی است. لازم به تذکر است که برخی از اين مدارک فنی دارای اعتباری معادل با مدارک دانشگاهی هستند.
    6- باید بین موسسه آموزشی و شرکتهای شاخص صنعت آی تی ارتباط مستقيم و نزديک علمی-تجاری برقرار باشد تا موسسه بتواند اطلاعات روزآمد را در اختيار دانشجويان خود قرار دهد

وضعيت آموزش آی تی (IT) در ايران :
    1- متاسفانه زبان تدريس در تمامی موسسات آموزشی در ايران فارسی است.
    2- به دليل عدم قبول قوانين حمايت ازحقوق معنوی (کپی رايت) هيچیک از شرکتهای شاخص صنعت آی تی دارای نمايندگی رسمی در ايران نيستند و منابع آموزشی آنها در هيچيک از موسسات آموزشی ايرانی بصورت قانونی و مدون مورد استفاده قرار نميگيرد.
    3- اصولا مربی آموزش ديده توسط سازندگان نرم افزاروشرکتهای مادر، در صنعت آی تی در ایران تعريف شده نيست.
    4- پشتوانه های فنی مناسب برای ارایه دوره های آموزشی بسيار محدود ميباشد.
    5- به دليل محدوديتهای بين المللی برای ايران، اصولا هيچگونه ارتباط مستقيمی بين موسسات آموزشی ايرانی و شرکتهای شاخص در صنعت IT در دنيا وجود ندارد. بنابراين اگر مدرکی هم ارايه شود دارای اعتبار چندانی در خارج از ايران نيست. چون اصولا شناخته شده نيست.

mehdiiiii و HOSEIN7 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حسین

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام ترو خدا کمکم کنید
    دیگه دارم روانی میشم اینقدر درمورد رشته IT نحقیق کردم
    سوالم اینه این رشته IT ربطی به ماکروسافت داره یا باید سوا دوره های ماکروسافت رو ببینم اگه سوالم پیش پا افتاده است ببخشید
    اگه یکی بزرگوواری کنه جوابم بده ممنون میشم
    ببخشید که سوالم اینجا گفتم چون نمی دونستم کجا بگم
    بازم معذرت

ویرایش توسط HOSEIN7 : 2011-09-17 در ساعت 12:51 AM

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    IT از اینفورمیشن تکنولوژی میاد یعنی تکنولوژی اطلاعات ، شما در این رشته که الان در ایران و جهان جز اولین و پردرامدترین رشته هاست مطالبی راجبه بازاریابی به صورت الکترونیک و نیز انجام اغلب کارها به صورت شبکه شده و سازماندهی الکترونیکی یاد میگیرید

به عبارتی این رشته برای کسانی هست که دوست دارند در شرکت ها و مراکز مهم و دولتی و ... سروکارشون براساس تنظیم کامپیوتر و استفاده از کامپیوتر و معامله الکترونیکی و استفاده از نرم افزارهای مهم و کاربری الکترونیکی برای تصمیم گیری ها و تحلیل اوضاع اقتصادی و .... باشه

الانم اغلب شرکت ها از سنتی به سمت نوین یا الکترونیکی و در اینده نزدیک تر به سمت مجازی پیش میرن وهرکسی که تسلط بر کار با کامپیوتربه خصوص شبکه و تحلیل الکترونیکی داره در این رقابت پیشروتر و موفق تر هست

از طرفی برای ساختن این زیرساخت ها شما نیازمند منابع کامپیوتری و الکترونیکی و شبکه هستی که چندین برند معتبر در چندین قسمت مختلف توی یک شرکت میتونند فعالیت کنند مثال :

شرکت مایکروسافت برای ارایه سیستم عامل های هر کامپیوتر مستقر در شرکت

شرکت سیسکو برای ارایه وسایل ارتباط دهنده اینترنت و اینترانت با سیستم های کامپیوتر مستقر در شرکت

شرکت (های)لینوکس برای تامین خدمات سرور وسایل ارتباط دهنده به شبکه و سیستم های کامپیوتر مستقر در شرکت

یعنی چی ؟ یعنی هم مایکروسافت هم سیسکو هم لینوکس هم کار با اینترنت .... همه چیز رو یک متخصص ای تی نیاز داره بدونه ولی برحسب مکان و زمان و نیازی که توش قرار داره

ولی اینطور نیست که ای تی براساس مایکروسافت استوار شده باشه ، شما ممکنه تو یک شرکتی کار کنی که باید کانفیگ کامل سیستم عامل برات مهم باشه و دراینصورت دوره های مایکروسافت مثل 70-270 و ... مورده نیازت باشه

ممکنم هست جایی شروع به کار کنی که کانفیگ روتر رو نیاز داشته باشی

ولی در کل بعله مدارکی چون MCSE , MCITP به صورت کلی مورده نیاز اغلب ITکاران هست البته منظور از مدرک گرفتن صرفش نیست بلکه سوادش هست

شما برو یادش بگیر مدرکشم نگرفتی نگرفتی ولی باید بلد باشی یه ویندوز سرور یا ویندوز ایکس پی رو سر و هم کنی یا حداقل به صورت ابتدایی باهاش کار کنی چرا که در یک سازمان ما یک ایجادکننده شبکه و الکترونیک داریم و یک نگهداری کننده از این شبکه

معمولا هم دوستان ای تی جز دسته نگهداری کننده قرار میگیرند هرچند توی ایجاد کننده هم هستند ازشون

دیگه این قضیه این همه ناراحتی که نداره ....

ولی : تحصیلات اکادمیک ای تی به مراتب بحث های زیادتر و پیچیده تری داره از سیستم های اطلاعات مدیریت گرفته تا مبانی فناوری اطلاعات ولی قسصمت اعظمش براساس شبکه و کار شبکه س

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibforadi نمایش پست ها
    IT از اینفورمیشن تکنولوژی میاد یعنی تکنولوژی اطلاعات ، شما در این رشته که الان در ایران و جهان جز اولین و پردرامدترین رشته هاست مطالبی راجبه بازاریابی به صورت الکترونیک و نیز انجام اغلب کارها به صورت شبکه شده و سازماندهی الکترونیکی یاد میگیرید

به عبارتی این رشته برای کسانی هست که دوست دارند در شرکت ها و مراکز مهم و دولتی و ... سروکارشون براساس تنظیم کامپیوتر و استفاده از کامپیوتر و معامله الکترونیکی و استفاده از نرم افزارهای مهم و کاربری الکترونیکی برای تصمیم گیری ها و تحلیل اوضاع اقتصادی و .... باشه

الانم اغلب شرکت ها از سنتی به سمت نوین یا الکترونیکی و در اینده نزدیک تر به سمت مجازی پیش میرن وهرکسی که تسلط بر کار با کامپیوتربه خصوص شبکه و تحلیل الکترونیکی داره در این رقابت پیشروتر و موفق تر هست

از طرفی برای ساختن این زیرساخت ها شما نیازمند منابع کامپیوتری و الکترونیکی و شبکه هستی که چندین برند معتبر در چندین قسمت مختلف توی یک شرکت میتونند فعالیت کنند مثال :

شرکت مایکروسافت برای ارایه سیستم عامل های هر کامپیوتر مستقر در شرکت

شرکت سیسکو برای ارایه وسایل ارتباط دهنده اینترنت و اینترانت با سیستم های کامپیوتر مستقر در شرکت

شرکت (های)لینوکس برای تامین خدمات سرور وسایل ارتباط دهنده به شبکه و سیستم های کامپیوتر مستقر در شرکت

یعنی چی ؟ یعنی هم مایکروسافت هم سیسکو هم لینوکس هم کار با اینترنت .... همه چیز رو یک متخصص ای تی نیاز داره بدونه ولی برحسب مکان و زمان و نیازی که توش قرار داره

ولی اینطور نیست که ای تی براساس مایکروسافت استوار شده باشه ، شما ممکنه تو یک شرکتی کار کنی که باید کانفیگ کامل سیستم عامل برات مهم باشه و دراینصورت دوره های مایکروسافت مثل 70-270 و ... مورده نیازت باشه

ممکنم هست جایی شروع به کار کنی که کانفیگ روتر رو نیاز داشته باشی

ولی در کل بعله مدارکی چون MCSE , MCITP به صورت کلی مورده نیاز اغلب ITکاران هست البته منظور از مدرک گرفتن صرفش نیست بلکه سوادش هست

شما برو یادش بگیر مدرکشم نگرفتی نگرفتی ولی باید بلد باشی یه ویندوز سرور یا ویندوز ایکس پی رو سر و هم کنی یا حداقل به صورت ابتدایی باهاش کار کنی چرا که در یک سازمان ما یک ایجادکننده شبکه و الکترونیک داریم و یک نگهداری کننده از این شبکه

معمولا هم دوستان ای تی جز دسته نگهداری کننده قرار میگیرند هرچند توی ایجاد کننده هم هستند ازشون

دیگه این قضیه این همه ناراحتی که نداره ....

ولی : تحصیلات اکادمیک ای تی به مراتب بحث های زیادتر و پیچیده تری داره از سیستم های اطلاعات مدیریت گرفته تا مبانی فناوری اطلاعات ولی قسصمت اعظمش براساس شبکه و کار شبکه س
    خیلی آقایی ممنون لطف کردید جواب من رو دادید
    همان طور که خودتون میدونید الان رشته IT هم دانشگاه ها و آموزشگاه ها تدریس می کنند ولی در آموزشگاه ها مدرک سیسکو یا ماکروسافت می دن البته به صورت مستقیم و بین الملی نه من می خوام اینو بدونم وقتی که من تحصیلاتم تموم شد در رشته IT در دانشگاه آیا نیاز هست برم مدرک ماکروسافت یا سیسکو را از این آموزشگاه هابگیرم یا همون مدرک که از دانشگاه گرفتم کفایت می کنه ؟؟؟؟؟؟ برا کار در ایران یا خارج این مدرک که دانشگاه می ده معتبره یا فقط تو ایران معتبره؟؟؟؟
    ببخشیدا
    یه دنیا ممنون

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    من و جناب ادیب تو این پست حسابی در این مورد در حال بحث هستیم
    CCNA یا Network+ کدامیک؟
    این مدارک رو بیشتر سازمان های خصوصی میپذیرن به نظر من علاوه بر مدارکی که گفتن یکم از طراحی و ISMS هم بدونی خیلی کمک می کنه

adibforadi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    ببینید حسین جان

اگر رشته اصلی شما ای تی هست تو دانشگاه پس یک خبر رو میدونی : رشته کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری برای رشته شما وجود داره

شما این رشته رو بگذرونی بلاشک قطعا تو کشور خودت یعنی ایران صاحب کار خواهی بود چه هیئت علمی چه دیگر مراکز

این رشته کارشناسی ارشد در جهت تقابل مستقیم با رشته های ماکروسافت و ... به وجود اومده و خوب در داخل کشور هم گرفتنش راحت تر هست هم مرتبط به تحصیل خودتون هست

اما اگر فقط گرایش شما کارشناسی هست دوست گلم ، باید دقت داشته باشید در بازار کار هرگز صرف مدرک کارگشا نخواهد بود به خصوص دانشگاهی (البته دانشگاه تا دانشگاه فرق میکنه !)
    در بازار کار شما دو مورد رو بیشتر از بقیه با تمام وجود درک میکنی :

1.تجربه عملی کار و اشنایی با انواع برندها و کانفیگ نرم افزاری و راه اندازی
    2.سواد مناسب

پیش زمینه همه اینام : در صورت کار در سازمان دولتی : پارتی و در صورت کار در بازار ازاد : تلاش فراوان هست

این نظر منه

من تو بازار کار بودم ... رشته م هم مهندسی نرم افزار بوده و هست (متاسفانه ! چشمک)

اگر میخواهید با مدرک دانشگاه دل خودتو خوش کنی بهتره نکنی چرا که کارشناس ای تی و کامپیوتر در سال اونقد بیرون داده میشه که همین الان مدرک کارشناسی ارشد هم میشه لیسانس کنونی ، یعنی پله بالاترش رو باید بری

پس فکر نکن کارشناسی ای تی یعنی همه چیز اونم تو دانشگاه حتی تو کشوری چون ایران ! یقینا باید بیافتی دنبال کار از همین الان

تو دانشگاه ما و حداقل از دوستان خودم بالای 5 نفر فارغ التحصیل شدند امسال نشستند خونه همه شونم یا 7 یا 9 ترمه تموم کردند .... ولی کار ندارند هیچ ! سابقه بازار کارم ندارند

به خدا یکی شون خجالت ش میاد از باباش پول بگیره بیاد برا ارشد بخونه چرا که میدونه ارشدشم بره دنبال درس خبری از پول و کار نیست ... پارتی م که نداره

ولی ، ای تی شرکت های خصوصی در ایران به جز مدارک لینوکس و یکی دو مورد دیگه بین المللی نیست ، نهایتش یک مدرک شرکتی خودشونو بهت بدن به خصوص که ایران تحریم هست ، باید بیشتر خرج کنی تا شاید بری خارج امتحان بدی و ... مدرک بین المللی اصلی بیاد

و در پایان : در صورتیکه دنبال مدارک سیسکو یا مایکروسافت هستید هرگز وقت و پول خودتونو صرف شرکت های ایرانی و دوره های اموزشی شون نکنید در خانه مطالعه کنید بهتره

یا حق

paravand20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    من با اطمینان میگم تو ارشد کامپیوتر گرایش شبکه خبری نیست چون دیدم و تحقیق کردم

adibforadi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    این رشته تازه تاسیس هست راجبه اینکه خبری هست یا نه :

کلا بنده به دانشگاه اعتقادی ندارم دقتم کنید مینویسم متاسفانه رشتم فلان کوفت هست ولی به صورت رسمی اگر کسی بخواد ادامه بده تو کشور (همون دانشگاهی نه خصوصی و غیرانتفاعی) تنها راهش همینه

ما که همین مهندسی از سرمون زیاده دردی ازمون دوا نکرده و نمیکنه اگر بشه یکی بگه چطوری سربازی رو به جز از اون راه هایی که خودمون بلدیم از سر وا کنیم خیلی خوبه !

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    ببینید حسین جان اگر رشته اصلی شما ای تی هست تو دانشگاه پس یک خبر رو میدونی : رشته کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری برای رشته شما وجود داره شما این رشته رو بگذرونی بلاشک قطعا تو کشور خودت یعنی ایران صاحب کار خواهی بود چه هیئت علمی چه دیگر مراکز این رشته کارشناسی ارشد در جهت تقابل مستقیم با رشته های ماکروسافت و ... به وجود اومده و خوب در داخل کشور هم گرفتنش راحت تر هست هم مرتبط به تحصیل خودتون هست اما اگر فقط گرایش شما کارشناسی هست دوست گلم ، باید دقت داشته باشید در بازار کار هرگز صرف مدرک کارگشا نخواهد بود به خصوص دانشگاهی (البته دانشگاه تا دانشگاه فرق میکنه !) در بازار کار شما دو مورد رو بیشتر از بقیه با تمام وجود درک میکنی : 1.تجربه عملی کار و اشنایی با انواع برندها و کانفیگ نرم افزاری و راه اندازی 2.سواد مناسب پیش زمینه همه اینام : در صورت کار در سازمان دولتی : پارتی و در صورت کار در بازار ازاد : تلاش فراوان هست این نظر منه من تو بازار کار بودم ... رشته م هم مهندسی نرم افزار بوده و هست (متاسفانه ! چشمک) اگر میخواهید با مدرک دانشگاه دل خودتو خوش کنی بهتره نکنی چرا که کارشناس ای تی و کامپیوتر در سال اونقد بیرون داده میشه که همین الان مدرک کارشناسی ارشد هم میشه لیسانس کنونی ، یعنی پله بالاترش رو باید بری پس فکر نکن کارشناسی ای تی یعنی همه چیز اونم تو دانشگاه حتی تو کشوری چون ایران ! یقینا باید بیافتی دنبال کار از همین الان تو دانشگاه ما و حداقل از دوستان خودم بالای 5 نفر فارغ التحصیل شدند امسال نشستند خونه همه شونم یا 7 یا 9 ترمه تموم کردند .... ولی کار ندارند هیچ ! سابقه بازار کارم ندارند به خدا یکی شون خجالت ش میاد از باباش پول بگیره بیاد برا ارشد بخونه چرا که میدونه ارشدشم بره دنبال درس خبری از پول و کار نیست ... پارتی م که نداره ولی ، ای تی شرکت های خصوصی در ایران به جز مدارک لینوکس و یکی دو مورد دیگه بین المللی نیست ، نهایتش یک مدرک شرکتی خودشونو بهت بدن به خصوص که ایران تحریم هست ، باید بیشتر خرج کنی تا شاید بری خارج امتحان بدی و ... مدرک بین المللی اصلی بیاد و در پایان : در صورتیکه دنبال مدارک سیسکو یا مایکروسافت هستید هرگز وقت و پول خودتونو صرف شرکت های ایرانی و دوره های اموزشی شون نکنید در خانه مطالعه کنید بهتره یا حق
    سلام استاد ادیب آقا فقط یه سوال دارم من برم it کارش هست تو ایران ؟؟؟؟؟؟؟ همه میگن هست ولی شما بگین خیالم راحت می شه به نظر شما چه رشته ای خوبه که هم کارش باشه هم مرتبط با کامپیوتر باشه همین it خوبه؟؟ آقا یه دنیا ممنون

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    به گفتن من که نیست یک !
    من استاد نیستم دو !
    شما سروری سه !

ببین خداییشو بگم : تو استان ما که مهندسی صنایع و رشته ای تی جز معروفتریناست و معمولا میگن یکی از این دو رشته هم کارش قطعیه هم درامدش کلاس کارشونم الله اکبر !
    اگر حرف دیگران باشه اره این رشته اخر عاقبت داره اما حرف من :

شما برو رشته رفتگری هم ! اگر اراده و سواد و پشتکار و کمی هم شانس و مقادیری پارتی از خودت داشته باشی میرسی بالا بالاها

شخصا عقیده ای ندارم به اینکه فلان رشته اینه یا اونه ، وقتی زمینه رو خودت و بستر رو خودت داری میتونی هر کاری کنی و رشته تنها یک کاتالیزور هست

مثال میگم : با وجودیکه به راحتی میتونستم وارد رشته ای تی بشم ترجیح دادم بیام نرم افزار .... درحالیکه رشته ای تی به مراتب بیشتر از نرم افزار مرتبط با شبکه و ایناست !

الانم نمیگم راضیم یا ناراضی از این رشته بلکه میگم : از خودم راضیم که نرفتم ای تی ! چراکه بیشتر چیزایی که تو اون رشته هست من بلد بودم و چیز جدیدی نداشت واسم اما ممکنه برا بقیه اینطور نباشه

یه نکته مهم : ریاضی شما چقد خوبه ؟

ببین وارد رشته کامپیوتر بخوای بشی جدا ریاضی ت به علاوه مطالعه ت باید خوب باشه به خصوص نرم افزار ولی ای تی کمتر هست به نسبت نرم افزار ریاضی و برنامه نویسی ش

اگر سربازی مشکل داری که قطعا بیا دانشگاه رشته ای تی ، اگر سربازی مشکلی نداری بشین برای خودت دوره های شبکه اینا رو بخون و درکنارشم وقت کردی بیا دانشگاه(صدالبته در کشور ما مدرک پرستی حرف اول و اخر هست و ممکنه سر این قضیه با خانواده و اطرافیان مشکل پیدا کنی ! مثل من !)

راه زیاده ولی برحسب صحبتایی که رد و بدل شد به نظرم شما دنبال کار هستی و شک نکن بلاشک کار از تو دانشگاه درنمیاد ! باید به زورم شده خودتو وارد بازار کار کنی حتی اگر اومدی دانشگاه و رشته ای تی خوندی بازم خودتو خیالتو راحت کن و بیا به صورت تجربی وارد بازار بشو

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    به گفتن من که نیست یک !
    من استاد نیستم دو !
    شما سروری سه !

ببین خداییشو بگم : تو استان ما که مهندسی صنایع و رشته ای تی جز معروفتریناست و معمولا میگن یکی از این دو رشته هم کارش قطعیه هم درامدش کلاس کارشونم الله اکبر !
    اگر حرف دیگران باشه اره این رشته اخر عاقبت داره اما حرف من :

شما برو رشته رفتگری هم ! اگر اراده و سواد و پشتکار و کمی هم شانس و مقادیری پارتی از خودت داشته باشی میرسی بالا بالاها

شخصا عقیده ای ندارم به اینکه فلان رشته اینه یا اونه ، وقتی زمینه رو خودت و بستر رو خودت داری میتونی هر کاری کنی و رشته تنها یک کاتالیزور هست

مثال میگم : با وجودیکه به راحتی میتونستم وارد رشته ای تی بشم ترجیح دادم بیام نرم افزار .... درحالیکه رشته ای تی به مراتب بیشتر از نرم افزار مرتبط با شبکه و ایناست !

الانم نمیگم راضیم یا ناراضی از این رشته بلکه میگم : از خودم راضیم که نرفتم ای تی ! چراکه بیشتر چیزایی که تو اون رشته هست من بلد بودم و چیز جدیدی نداشت واسم اما ممکنه برا بقیه اینطور نباشه

یه نکته مهم : ریاضی شما چقد خوبه ؟

ببین وارد رشته کامپیوتر بخوای بشی جدا ریاضی ت به علاوه مطالعه ت باید خوب باشه به خصوص نرم افزار ولی ای تی کمتر هست به نسبت نرم افزار ریاضی و برنامه نویسی ش

اگر سربازی مشکل داری که قطعا بیا دانشگاه رشته ای تی ، اگر سربازی مشکلی نداری بشین برای خودت دوره های شبکه اینا رو بخون و درکنارشم وقت کردی بیا دانشگاه(صدالبته در کشور ما مدرک پرستی حرف اول و اخر هست و ممکنه سر این قضیه با خانواده و اطرافیان مشکل پیدا کنی ! مثل من !)

راه زیاده ولی برحسب صحبتایی که رد و بدل شد به نظرم شما دنبال کار هستی و شک نکن بلاشک کار از تو دانشگاه درنمیاد ! باید به زورم شده خودتو وارد بازار کار کنی حتی اگر اومدی دانشگاه و رشته ای تی خوندی بازم خودتو خیالتو راحت کن و بیا به صورت تجربی وارد بازار بشو
    آره می خوام کارش باشه هر جا هم می بینه زده به یه متخصص IT نیاز داریم مشخصاتش می خونم می بینم زده حداقل دوسال سابقه کار می خواد اخه من سابقه کار از کجا گیر بیارم بخدا من اطرافیانم رو دیدم ترسیدم بدبختی جایی پارتیم نداریم من ترسم این چند سال زخمت بکشم چشمم در بیاد بعد بدوم دنبال کار آخرش بیافتم تو یه شرکت یا تیی بکشم یا هرروز دست وپا قطع شذه برگردم خونه بد بختی با رشته ام هم سازگار نشه می خوام چیزی که آینده داشته باشه الانم همه جا مدرک می شناسند

راستی این رشته بورسیه میشه گرفت ؟؟؟؟؟
    بیشتر می خوام دانشگاهی برم هم یه مدرکی می دن هم از سربازی خلاص میشم
    درمورد ریاضی مشکلی ندارم اون حله
    خیلی آقایی ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

دوره it

بهترین دوره های شبکه

اینفورمیشن تکنولوژی

دوره های it چیستمتخصص itیک کارشناس ITباید چه نرم افزارهایی را بلد باشدکلاس های که دانشجویان it باید برنmcitp چیستدوره های mcitp چیست؟بهترین دوره های ITبهترین دوره های کامپیوتردوره های IT چیست؟بازار کار ismsبهترین دوره کامپیوتر برای گذراندن چیست کلاس هایی ک دانشجو itباید برودبهترین دوره های شبکه در ایراناينفورميشن تكنولوژيدوره شبکه چیستمفهوم MCITP در ای تی چیستبهترین دوره itدوره های تخصصی کارشناسان ITکلاس های آموزشی it خوبه ؟ بهترین کلاس های شبکهکار متخصص شبکه چیستدوره دانشگاهی itچیست

برچسب برای این موضوع