نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مدیریت تغییرات در شبکه

نام حقيقي: Khezri

عضو عادی شناسه تصویری salam
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    13

Icon14 مدیریت تغییرات در شبکه

سلام دوستان
    یکی از مشکلاتی که در یک شبکه نسبتا بزرگ به وجود میاد این هست که چندین Admin سرویسهای مختلفی رو مدیریت می کنند و تغییرات انجام شده توسط یکی ممکن هست اختلالاتی در کار سرویسهای دیگر به وجود بیاره مخصوصا اگر این سرویسها پایه ای باشند (مثل تغییر تنظیمات سوییچها، روترها، Active Directory و ..)
    مثلا یکی از مشکلاتی که ما با ISA داشتیم این بود که چندین Administrator داشت و هر کدوم برای حل مشکل پیش اومده rule را اضافه یا کم یا غیر فعال میکردند. بعد از مدتی ISA چنان قاطی میکرد که بر اساس Rule که مدتها پیش پاک شده بود ترافیک را فیلتر میکرد. یا چندین بار پیش اومده که Update های ویندوز باعث شده اند سرویسها مثل سابق کار نکنند.
    شاید خیلی وقتها برای شما به عنوان مدیر شبکه پیش اومده یاشه که فکر کنید با اجرای دستوراتی مثلا در سوییچ یا روتر میشه مشکلی را حل کرد. آیا خودتان بدون اجازه از مدیران اون سازمان اقدام می کنید یا قبلش با اونها هماهنگ میکنید؟
    کلا میخواستم دوستانی که تجربه در این زمینه دارند آیا استراتژی مدونی برای Change Management در شبکه دارند؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad Moghaddas

عضو عادی شناسه تصویری Moghaddas
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    20
    والا ما هم اکثر اوقات هماهنگ می کنیم ولی اگه خیلی فورس باشه خب کانفیگ رو انجام میدیم ولی همیشه بکاپ از کانفیگ قبلی می گیریم
    و اینکه تغییرات رو گزارش می نویسیم و خب به طبع از لاگهایی هم که گرفته مشخص میشه
    همینطور قصد دارم طرحی راه بندازم که هر تغییری که اجاد میشه به بقیه ادمین ها ایمیل یا حتی اس ام اس زده بشه

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    بنظر من چند ادمینی خیلی مشکل بوجود میاره. اگه میشد بصورت مجازی سرور میساختید و هرکی فقط برا یه سرور دسترسی داشت خیلی بهتر بود. تو بیشتر جاهایی که من دیدم یه نفر یوزر نیم و پسورد رو داره و بقیه برای تغییرات باید با اجازه و هماهنگی و نامه تغییرات اساسی رو انجام بدن که حالا میشه نامه رو برا جاهای حساس گفت.
    ولی این نمونه که شما زدید واقعا مشکل داره مثلا همون ISA.
    اگه کسی وظیفش برای ISA هست فقط اون باید سرویس هارو تغییر بده نه هرکی یه تست بزنه و همینطور بقیه موارد، پس بهتره زودتر یه آیین نامه داخلی برا خودتون تنظیم کنید و از این وضع بیرون بیایید

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40
    یه سلوشن قدرتمند داره مایکروسافت به نام Microsoft System Center
    زیر مجموعه اش Microsoft Configuration Manager هست که همینیه که شما می خوای
    منم دنبالش بودم در همین فروم پرسیدم کسی نمی دونست
    خودم سرچیدم پیداش کردم