سلام
من شبکه ای دارم با یک خط 3 مگ اینترانت و 1 خط دیتا 1 مگ و یک خط دیتای 512 و یک روتر سیسکو 5350 و دو سوییچ 2960
تعدادی کاربر وایرلس و تعدادی دیال آپ و تعدادی وی پی ان (هر گروه تقریبا 10 نفر در کل 30 نفر )
من قصد دارم با لود بالانسینگ کل پهنای باندم رو به صورت یک پارچه در بیاورم و از لود بالانسینگم انتظار دارم:
هر چه بیشتر استیبل باشد!!!
یک خروجی ادغام شده از کل 3 خط بدهد
به یوزها پهنای باند شناور بدهد و در صورت زیاد شدن یوزها به بعضی از یور ها گارانتی شده پهنای باند بدهد یعنی در هیچ حالتی به 10 نفر از یوزر ها کمتر 16 کیلوبایت ندهد
در ساعات غیر اداری پهنای باند گارانتی شده هر یوزر رو 2 برابر کند
----------------
میکروتیک یک گزینه گارانتی پهنای باند دارد منتها دیگر یوزر از پهنای باند شناور نمی تواند استفاده کند
ضمنا در حالتی که تعداد یوزر ها از کل پهنای باند بیشتر شود به همه مقدار تقسیم شده میدهد
مثلا اگر یک خط 128 کیلو داشته باشیم و به هر کاربر در میکروتیک 16 کیلو بدیم و کاربر ها بشوند 10 نفر که با هم دانلود میکنند به هر نفر تقریبا 12 کیلو بایت اختصاص میدهد و من نمیخواهم این اتفاق بیفتد بلکه میخواهم به 8 نفر اول 16 کیلو بدهد و به نفر نهم هیچی !

با این شرایط چه لود بالانسینگی پیشنهاد میدهید؟
سخت افزاری؟نرم افزاری؟ ترجیجا هر چقدر حرفه ای تر باشد بهتر است منتها نمیخواهم قیمتش از قیمت روترم بیشتر باشد