نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: دمای مناسب اتاق سرور جهت خرید کولر گازی

نام حقيقي: ali,karimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0

دمای مناسب اتاق سرور جهت خرید کولر گازی

دوستان بنده تو یه شرکت کار می کنم که 3 تا رک 40 یونیت برای اتاق سرورمون خریداری کردیم و میخاییم یه اتاق سرور خوب و استاندارد راه اندازی کنیم.
    میخام یک کولر گازی اسپیلت 32000 سامسونگ درخواست خرید بدم. چند تا سوال داشتم.
    1- آیا دمای اتاق سرور زیر صفر درجه بیاد مشکلی داره؟
    2- به نظرتون مدل سرمایشی گرمایشی بگیریم بهتره یا چون فقط میخاییم سرما بدیم مدل سرمایشی بگیریم؟
    من مدل سامسونگ رو انتخاب کردم نظر دوستان چیه؟
    آیا نظر خاصی دیگه ای هم برای اتاق سرور دارید؟
    پیشاپیش از ر اهنمایی هاتون تشکر می کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi563 نمایش پست ها
    دوستان بنده تو یه شرکت کار می کنم که 3 تا رک 40 یونیت برای اتاق سرورمون خریداری کردیم و میخاییم یه اتاق سرور خوب و استاندارد راه اندازی کنیم.
    میخام یک کولر گازی اسپیلت 32000 سامسونگ درخواست خرید بدم. چند تا سوال داشتم.
    1- آیا دمای اتاق سرور زیر صفر درجه بیاد مشکلی داره؟
    2- به نظرتون مدل سرمایشی گرمایشی بگیریم بهتره یا چون فقط میخاییم سرما بدیم مدل سرمایشی بگیریم؟
    من مدل سامسونگ رو انتخاب کردم نظر دوستان چیه؟
    آیا نظر خاصی دیگه ای هم برای اتاق سرور دارید؟
    پیشاپیش از ر اهنمایی هاتون تشکر می کنم.
    1- توی این سه تا رک مگه چی می خواهی بگذاری؟ حسابی ولخرجی کردی!

2- اصولا هیچ کولر گازی نمی تونه دمای زیر صفر ایجاد کنه! باید به فکر سردخانه باشی

3- دمای 20 تا 25 درجه سانتیگراد برای اتاق سرور مناسبه

4- گرمایش می خواهی چیکار؟

5- شما اول باید ببینی چه تجهیزاتی توی اتقاق سرور داری و اونها چقدر گرما تولید می کنند بعد متناسب با اون به فکر خرید کولر باشی. بهتره قبل از خرید کولر و حتی قبل از خرید رک به خرید تجهیزات فکر کنی

نام حقيقي: farid nasiri

عضو عادی
    نوشته
    219
    سپاسگزاری شده
    134
    سپاسگزاری کرده
    164
    چند تا سرور از چه رده ای و .... دارید؟

نام حقيقي: ali,karimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان ما 4 سرور HP مدل DL380 داریم و 4 پی سی سرور متاسفانه. 4 تا سوئیچ (2 تا 3750 و 2 تا 2960) و یک فایروال سخت افزاری و یک KVM با MKV
    دوست عزیز من سوالم اینجاست که اگه دمای اتاق سرور زیر صفر درجه بیاد برای دستگاهها مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
    در مورد مدلش هم همون 32000 سامسونگ رو میخام درخواست بدم که اگه در آینده هم خاستیم رک یا دستگاه جدید بیاریم جواب بده.
    ارادت

نام حقيقي: farid nasiri

عضو عادی
    نوشته
    219
    سپاسگزاری شده
    134
    سپاسگزاری کرده
    164
    والا شنیدم ناسا پردازنده سرورهاشو در نیتروژن مایع نگهداری میکنه .... تاحالا ندیدم جایی اتاق سروشون رو در سرد خونه بنا کنن . به احتمال زیاد دستگاهها آسیب میبینند چون هر پارتی یک محدوده مجاز حرارتی برای عملکرد صحیح خودش داره که اونرو کمپانی ارائه میده . تحقیق کنید ببینید برای سرورها و سوییچها این محدوده چقدره به ما هم بگید.

برای محاسبه توان برودتی مورد نیاز اتاق سرورتون با در نظر گرفتن اینکه هر کدوم از DL380 ها با سنگینترین کانفیگ و در حالت فول لود ماکزیمم مصرف توانشون 350W هم نیست از لینک زیر استفاده کنید
    روش محاسبه توان سرمایشی مورد نیاز جهت اتاق سرور

نام حقيقي: نباتی

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    7
    دوست عزیز سلام
    استفاده از کولز گازی در ایران یک غلط مصطلح است. شما برای ایجاد شرایط ایده آل باید از تجهیزات ایده آل استفاده کنی. مثل کف هوشمند.سیستم هواساز، تهویه و ...
    ولی با وجود شرایط مالی و... میتونی از کولر گازی هم استفاده کنی.
    البته کولرهای گازی سنسور دارند و مثلا هیچگاه دمای اون از 16 درجه پایینتر نمیاد.

اما جواب سئوال شما اینکه در دمای صفر درجه یعنی نقطه انجماد ممکنه برای برخی دستگاهها مشکل پیش بیاد. این مورد رو باید در قابلیتهای هر دستگاه جستجو کنی که معمولا روی تجهیزات هم مینویسن که در چه دمایی کار میکنه.

دمای ایده آل اتاق سرور 18-22 است

ویرایش توسط ARM : 2010-12-27 در ساعت 12:07 PM
    sakbari سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دمای مناسب اتاق سرور

دمای اتاق سرور

کولر گازی اتاق سرور

کولر اتاق سرور

کولر گازی جهت اتاق سرور

دماي اتاق سرور

کولر گازی مناسب اتاق سرور

دمای مناسب برای اتاق سروردمای مطلوب اتاق سروردمای استاندارد اتاق سروركولر گازي براي اتاق سرورکولر گازی مناسب برای اتاق سرورکولر برای اتاق سروردماي مناسب اتاق سرورکولر مناسب برای اتاق سرورکولر اسپلیت پاناسونیک mkfخرید کولر برای اتاق سروركولر گازي پاناسونيك MKFدمای مطلوب سروردمای طبیعی اتاق برای کارکرد خوبکولر گازی برای اتاق سروردماي استاندارد ركمحاسبه توان برودتی اتاق سروركولر اتاق سروراتاق سرور استاندارد

برچسب برای این موضوع