صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 34

موضوع: ارسال دیتا از طریق لوله آب

نام حقيقي: mahmood salehi

عضو غیر فعال شناسه تصویری kkei
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    43

ارسال دیتا از طریق لوله آب

با سلام خدمت همگی دوستان
    من این ترم اگه خدا بخواد می خوام فاروق تحصیل بشم و فقط پروژه پایان دوره ام مونده که موضوع رو خودم انتخاب کردم با توجه به سابقه کاری که در ضمینه شبکه دارم دوست دارم یک کار تحقیقاتی انجام بدم تا یه کار اجرایی و مشکلی که دارم در ضمینه سیگنالینک و کدینگ اطلاعات که مربوط به مخابرات هستش ، از آقای زحمتکش هم ممنونم که بنده رو راهنمایی کردن
    می خوام برای این کار تلفیقی از نور که تکنیک فیبر هست و موج که مربوط به Radio هست رو استفاده کنم ، به نظر شما همچین چیزی ممکن هست و من به این معتقدم که هیچ چیزی نشد نداره ، در ضمن سایت های خیلی زیادی رو سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشده
    در این جا آب media انتقال هست نه لوله !
    واقعا برای خودم و امسال خودم متاسفم که هیچ آزمایشگاهی (رایگان) در ایران وجود نداره تا دانشجویان بتونن نظریه های خودشان رو پیاده سازی کنن ، پارک های فناوری من نمی دونم نقششون چیه ؟
    از دوستان خوبم ممنون می شم که بنده رو راهنمایی کنند

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    یعنی می خوای از طریق آب داده ها رو انتقال بدی؟

نام حقيقي: daghon

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    سلام

چرا فاروق ؟

ازطریق گاز رو شنیدم ولی آب !!!!!!!

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط kkei نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی دوستان
    من این ترم اگه خدا بخواد می خوام فاروق تحصیل بشم و فقط پروژه پایان دوره ام مونده که موضوع رو خودم انتخاب کردم با توجه به سابقه کاری که در ضمینه شبکه دارم دوست دارم یک کار تحقیقاتی انجام بدم تا یه کار اجرایی و مشکلی که دارم در ضمینه سیگنالینک و کدینگ اطلاعات که مربوط به مخابرات هستش ، از آقای زحمتکش هم ممنونم که بنده رو راهنمایی کردن
    می خوام برای این کار تلفیقی از نور که تکنیک فیبر هست و موج که مربوط به Radio هست رو استفاده کنم ، به نظر شما همچین چیزی ممکن هست و من به این معتقدم که هیچ چیزی نشد نداره ، در ضمن سایت های خیلی زیادی رو سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشده
    در این جا آب media انتقال هست نه لوله !
    واقعا برای خودم و امسال خودم متاسفم که هیچ آزمایشگاهی (رایگان) در ایران وجود نداره تا دانشجویان بتونن نظریه های خودشان رو پیاده سازی کنن ، پارک های فناوری من نمی دونم نقششون چیه ؟
    از دوستان خوبم ممنون می شم که بنده رو راهنمایی کنند
    سلام
    ان خیلی خوبه که اعتقاد شما اینه.
    پس من اول انتقاد و یا مشکلات کارو می گم

اول از همه از نور نا امیدت می کنم :
    اگه بخوای نور رو خم کنی نیاز به جاذبه در حد یک سیاه چاله دارید. ( چطور باید از پیچ و خم های لوله آب عبور کنه ؟؟؟ )
    در ماهیت آب شکل گیری اتم v هستش یعنی این که فضا برای عبور نور که باید به خط مستقیم میل کنه کمه.
    نور یک باریکه ای از فوتون هاست در صورت برخورد با هسته اتم تابش پیدا می کنه و باعث آلودگی media می شه( البته در این گزینه می شه راه حلی برای مشکل خط اول یافت )
    فکر کنم برای نور بسه پس می رم سراغ امواج:
    امواج چیزی جز بار مثبت ( یعنی پتانسیل بالا ) و بار منفی ( پتانسیل پایین ) نیستند. یعنی می تونن به وصله کمترین جاذبه، جذب و با کمترین دافعه ، دفع شوند.
    در برخورد با هسته اتم باعث اعوجاج در مدیا می شود.
    رسانایی الکتریکی آب کمتر از مس است ، یعنی مقاومت بالا و ایجاد اختلاف پتانسیل ، پس مولد باید توان بالایی داشته باشه که این می تونه موقع بداشتن آب از شیر باعث شک به مصرف کننده بشه.

برای اینکه در حق این دو مدیا اجحاف نشه ، فعلا همین شه تا برای هر کدوم بشه.

اعتقاد خودم هم اینه که اگه کاری نشه یعنی من اولین نفری هستم که باید شدنش رو ثابت و این خیلی شیرین خواهد بود.

پیوند هیدروژنه آب خواص خیلی زیادی داره و من فکر می کنم باید یه راه جدید برای بستر سازی پیدا کنید ، چون در این طرح سرعت کم می باشد زیرا مقاومت در آب بالاست پس باید برای مطرح شدن طرح حداقل نرخ انتقال اطلاعات که 1 بیت می باشد با سرعت مناسب انتقال پیدا کند، و برای انتقال داده بیشتر باید از کدینگ خاصی استفاده بشه. 

در مورد کتاب در مورد کدینک
    من می تونم بهتون کمک کنم ( فقط الان باید برم سرکار اومدن براتون می زارم تو انجمن )

در مورد آزمایشگاه
    اول باید خودتون به طرحتون ایمان داشته باشید. پس سعی کن زیاد مطالعه کنی در این زمینه تا به راحتی من نتونم نا امیدت کنم، بعد از اینکه اعقادتون بر اجرایی بودن 50 درصدی کار بود اونوقت دنبال آزمایگاه بگرد.

برای اولین پستم همین قدر بسه ، تا بعد.

Jalilzadeh، Farzin، kkei و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    منم به دلایل آقای زحمت کش اضافه کنم...
    رسانایی در فلزات و نیمه هادی ها به خاطر وجود یک الکترون آزاد در لایه آخر آرایش اتمی الکترون های اوناست ولی در آب که ترکیب هیدروژن و اکسیژن هستش اصلا الکترون آزادی وجود نداره یعنی کلا قوانین فیزیک الکتریسیته در آب صادق نیست به عبارت بهتر در آب v=ir نیست... و فقط با وجود جریان الکتریسیته آب یونیزه میشه یعنی تبدیل به یون مثبت و یون منفی میشه همین...
    به نظرم قبل از خوندن مطالب جهت کد کردن دیتا و سیگنالینگ های مختلف باید یه کم با خواص مواد آشنا بشی.
    اگه بتونی دیتا رو به وسیله آب انتقال بدی دقیقا کاری برای دنیا کردی که انیشتن با نظریه نسبیت کرد
    این گفته آقای زحمت کش رو هم اصلاح کنم:
    اگه بخوای نور رو خم کنی نیاز به جاذبه در حد یک سیاه چاله دارید. ( چطور باید از پیچ و خم های لوله آب عبور کنه ؟؟؟ )
    نیازی به سیاه چاله نیست با یک عدسی معمولی هم میشه نور رو خم کرد... حتی آب هم باعث شکست نور میشه چون چگالیش با هوا یکی نیست... ولی در مورد انتقال هدف مند نور تو آب بعید می دونم اونم با اون همه ضریب شکست بالا که حتی اگه آب یه کم ناخالصی داشته باشه کلی ضریب شکستش عوض میشه.

ویرایش توسط farhadnia : 2010-12-11 در ساعت 08:23 AM
    Farzin، kkei و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    منم به دلایل آقای زحمت کش اضافه کنم...
    رسانایی در فلزات و نیمه هادی ها به خاطر وجود یک الکترون آزاد در لایه آخر آرایش اتمی الکترون های اوناست ولی در آب که ترکیب هیدروژن و اکسیژن هستش اصلا الکترون آزادی وجود نداره یعنی کلا قوانین فیزیک الکتریسیته در آب صادق نیست به عبارت بهتر در آب v=ir نیست... و فقط با وجود جریان الکتریسیته آب یونیزه میشه یعنی تبدیل به یون مثبت و یون منفی میشه همین...
    به نظرم قبل از خوندن مطالب جهت کد کردن دیتا و سیگنالینگ های مختلف باید یه کم با خواص مواد آشنا بشی.
    اگه بتونی دیتا رو به وسیله آب انتقال بدی دقیقا کاری برای دنیا کردی که انیشتن با نظریه نسبیت کرد
    این گفته آقای زحمت کش رو هم اصلاح کنم:

نیازی به سیاه چاله نیست با یک عدسی معمولی هم میشه نور رو خم کرد... حتی آب هم باعث شکست نور میشه چون چگالیش با هوا یکی نیست... ولی در مورد انتقال هدف مند نور تو آب بعید می دونم اونم با اون همه ضریب شکست بالا که حتی اگه آب یه کم ناخالصی داشته باشه کلی ضریب شکستش عوض میشه.
    سلام
    گفته های شما متین
    اما الزاما ما از یک الکترون آزاد استفاده نمی کنیم.

در پیوند هیدروژنه 1 الکترون هیدروژن به صورت نا پیوندی در حال گردشه و چون نیروی جاذبه قطبی برش احطه داره می شه روش حساب کرد، با صرف انرژی کم.

به طور مثال برای تولید برق :
    ما یه اتم مس رو به حدی داخل ژنراتور می چرخونیم تا سرش گیج بره و الکترون بیشتری آزاد که و براش قضیه حفره ها رو بیان می کنیم که وقتی می خواد به حالت پایه ( یعنی خنثی ) برگرده دوباره الکترون ها جایگزین بشن

The Free Electron

در ضمن اگه یه همچین کاری هم انجام بشه ارزش علمی داره چون فاعل قضیه یک مهندس بی بروبرگرد می شه، ولی نهایتش اینه که یا تو دانشگاه های ایران به فروش چندباره برای دانشجوهای جدیدالورود می رسه یا اینکه انقدر خواک روشو می گیره که فسیل می شه.

و در آخر
    اصلا کار سختی نیست و فقط همت سرسختی می خواد.

دوست عزیز بحث شکست نور نیست بحث منحرف کردنشه ، اگه بخوایم بشکونیم که بخشی از نور در برخورد به هسته اتم ها منعکس می شه و نیازی به عدسی نیست

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2010-12-11 در ساعت 08:40 AM

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    در مورد ساختار اتمی ملوکول آب نیاز به یه مقدار یاد آوری مطالب هست که الان چون من خیلی وقت هست از زمان تحصیلم گذشته باید مراجعه کنم و احتمالا بعدا راجبش بحث می کنیم.
    ولی:
    دوست عزیز بحث شکست نور نیست بحث منحرف کردنشه ، اگه بخوایم بشکونیم که بخشی از نور در برخورد به هسته اتم ها منعکس می شه و نیازی به عدسی نیست
    در شکست نور اصلا نور منعکس نمیشه و گرنه همین حالا هم فیبر نوری کار نمی کرد ( می دونی که اساس کار فیبر نوری شکست نور است و ضریب شکست فیبر که از ضریب شکست هوا بیشتره و نور رو در خودش حفظ می کنه و اجازه خروج بهش نمی ده )
    بهتر بگم در فیبر نور دائم منحرف میشه.
    اینم یک مثال عملی:
    Deviating light retrieving optical projector system - Patent 7699475

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    مدل اتمي رادرفورد: اتم هسته دار
    رادرفورد با آزمايش بمباران ورقه نازك طلا با ذره هاي آلفا مدل اتم هسته دار را ارائه داد.
    رادرفورد ورقه نازكي از طلا را بوسيله اشعة آلفا بمباران كرد. انتظار داشت تمامي اشعه آلفا از سطح نازك طلا عبور كند (طبق مدل اتمي تامسون) اما با كمال تعجب ديد:
    1- دسته اي از اشعه ها بدون انحراف عبور كردند (بيشترين درصد اشعه)
    2- دسته اي اشعه ها با انحراف عبور كردند (درصد كمي)
    3- دسته اي از اشعه ها بازگشت پيدا كردند (درصد بسيار كم)

در مثال بالا اشکالات زیادی وجود داره ولی منظور من از قرار دادن چنین مثالی فقط و فقط برای برخورد اشعه و بازتاب کلی بوده است.

دوست عزیز : اگه نور با زاویه ای ( به خاطر ندارم ) از آب به محیط هوا وارد بشه دچار بازتابش کلی می شه 
    زاويه حد و بازتابش كلي

یه مثال هم برای مدیا یکسان
    نور وقتی با زاویه 90 درجه به آینه بتابه چه اتفاقی می افته ؟؟؟

دید شما نسبت به مسائل اطراف خیلی پیچیده هستش، فکرکنم یه خورده ساده تر نگاه کنید و تجزیه و تحلیل کنید خواهید دید که هیچ بستری از فیبر وجود نداشته و ما برای اینکه بتونیم دیتا انتقال بدیم اونو به وجود آوردیم با ساختار 99 استیبل ، ولی این آب با درصد املاح و مواد شیمیایی که درش وجود داره از اول بوده و نمی تونیم برای انتقال دیتا در تاروپود شبکه آب رسانی یک شهر دست ببریم و باید بستر رو طوری فراهم کنیم که سازگار با شبکه آبرسانی باشه.

یه سوال:
    اگه دو لیزر رو مابین دو نقطه به فاصله 1 کیلو متر در زیر آب یک اقیانوس بخواهیم با هم لینک کنیم ، امکان پذیر است ؟؟؟

اگه از دیدشما نوشته های من اشکالی دارن لطفا اصلاح کرده و در غیر این صورت بحث نور رو کنار بگذارید. چونکه در این موضوع نمی تونه کاربرد بیش از چند متر داشته باشه. ( به نظر بحثش بی فایده است ) و لطفا به بحث امواج رادیویی در آب بپردازید

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    دید شما نسبت به مسائل اطراف خیلی پیچیده هستش، فکرکنم یه خورده ساده تر نگاه کنید و تجزیه و تحلیل کنید خواهید دید که هیچ بستری از فیبر وجود نداشته و ما برای اینکه بتونیم دیتا انتقال بدیم اونو به وجود آوردیم با ساختار 99 استیبل ، ولی این آب با درصد املاح و مواد شیمیایی که درش وجود داره از اول بوده و نمی تونیم برای انتقال دیتا در تاروپود شبکه آب رسانی یک شهر دست ببریم و باید بستر رو طوری فراهم کنیم که سازگار با شبکه آبرسانی باشه.

یه سوال:
    اگه دو لیزر رو مابین دو نقطه به فاصله 1 کیلو متر در زیر آب یک اقیانوس بخواهیم با هم لینک کنیم ، امکان پذیر است ؟؟؟

اگه از دیدشما نوشته های من اشکالی دارن لطفا اصلاح کرده و در غیر این صورت بحث نور رو کنار بگذارید. چونکه در این موضوع نمی تونه کاربرد بیش از چند متر داشته باشه. ( به نظر بحثش بی فایده است ) و لطفا به بحث امواج رادیویی در آب بپردازید
    دقیقا حرف منم همینه این که از نور برای انتقال دیتا بوسیله آب نمیشه استفاده کرد یا حداقل فعلا راهی براش ابداع نشده و یک دانشمند بزرگ با اطلاعات زیادی در مورد شیمی مواد و فیزیک لازم داره و مشکلاتی نظیر سیگنالینگ فعلا مطرح نیست یعنی اول باید یک بیت رو انتقال بدیم بعد بیایم بگیم خوب حالا از چه سیگنالینگی استفاده کنیم.
    در مورد انتقال امواج بوسیله آب باید به یاد بیاریم که فیزیک امواج الکترومغناطیس می گه که این جور انرژی ها برای انتقال از جایی به جای دیگه اصلا نیاز به محیط مادی ندارن یعنی در خلا هم منتقل می شن یعنی هیچی ( حتی نیاز به ذرات ریز اتمی هم ندارن) جابجایی این امواج در خلا هم بنا به طبیعت این قسمت از دنیاست حالا اگه ما بفرض بیایم از آب استفاده کنیم چه سودی داره ؟ جزء اینه که سرعت و پهنای باندشون رو کمتر کردیم و گیرنده احتمالی و فرستنده احتمالیشون رو هم پیچیده تر

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دقیقا حرف منم همینه این که از نور برای انتقال دیتا بوسیله آب نمیشه استفاده کرد یا حداقل فعلا راهی براش ابداع نشده و یک دانشمند بزرگ با اطلاعات زیادی در مورد شیمی مواد و فیزیک لازم داره و مشکلاتی نظیر سیگنالینگ فعلا مطرح نیست یعنی اول باید یک بیت رو انتقال بدیم بعد بیایم بگیم خوب حالا از چه سیگنالینگی استفاده کنیم.
    در مورد انتقال امواج بوسیله آب باید به یاد بیاریم که فیزیک امواج الکترومغناطیس می گه که این جور انرژی ها برای انتقال از جایی به جای دیگه اصلا نیاز به محیط مادی ندارن یعنی در خلا هم منتقل می شن یعنی هیچی ( حتی نیاز به ذرات ریز اتمی هم ندارن) جابجایی این امواج در خلا هم بنا به طبیعت این قسمت از دنیاست حالا اگه ما بفرض بیایم از آب استفاده کنیم چه سودی داره ؟ جزء اینه که سرعت و پهنای باندشون رو کمتر کردیم و گیرنده احتمالی و فرستنده احتمالیشون رو هم پیچیده تر
    فکر کنید
    یه روز لب آب ( کنار ساحل ) لپتاب در دست ، الکترود مودم رو در آب فرو کنید و از پهنای باندی چند صد مگی لذت ببرید. ( هیچ کس از فردای این فکر خبر نداره به همین دلیل بهتره مثل افرادی،که افکار گالیله «و دیگر دانشمندان»را کذب دانستند ، نباشیم ) مثل طرح لئوناردو داوینچی از هلیکوپتر ، جان لاجی برد مخترع تلویزیون.

مهندسی که برروی چنین ایده ای ، تحقیق کنه در صورت به نتیجه نرسیدن هم ارزش زیادی برای خودش خریده و می شه به عنوان یک مهندس اکتیو روش حساب باز کرد.

kkei و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    البته با توجه به قضیه هارپ فکر کنم شدنی باشه.
    یک سری امواج حالا چه از آب چه از لایه های زمید عبور داد.

yogishiip سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط darklove نمایش پست ها
    البته با توجه به قضیه هارپ فکر کنم شدنی باشه.
    یک سری امواج حالا چه از آب چه از لایه های زمید عبور داد.
    فعلا در حد تحقیقات هستش و مطلب دیگه قدرت بالای این پدیده باعث تخریب می شه و کنترل اون به صورت عمومی مشکله.

yogishiip سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    من فرصت نکردم کامل بخونمش ، ولی متشکر

من دوست دارم اگه این ایده مشکلی داره ، اون عنوان بشه که داخل یه لوله آب، بدون هیچ القایی به محیط ، با بهترین بازده بشه که چنین کاری رو انجام داد.
    وگرنه من برای یک زیردریایی اسباب بازی یک رادیو یک طرفه ساخته بودم که هنوزم داره کار می کنه ، پس شدنیه

حالا رادیو من یکطرفه بوده نمی شه این لینکی مدعای من رو برعکسشم قرار داد؟؟؟ ( این می شه یک لینک دوطرفه )

حالا نمی شه امنیت برای این لینک تعریف کرد ؟؟؟
    امکان این وجود نداره با یک رادیو قوی بردی بالغ بر چندین کیلومتر را پیمود؟؟؟

در ضمن یک تذکر به شما دوست عزیز ( امیدوارم فکر نکنی چون بدم امده این مطلب رو می گم ، چون به اخلاقیات خودم پایبندم )

فهرست مصاديق محتواي مجرمانه:

فهرست مصاديق محتواي مجرمانه
    موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي

و ) محتوايي که تحريک،ترغيب ،يا دعوت به ارتکاب جرم مي کند( محتواي مرتبط با سايرجرايم)

3. باز انتشار و ارتباط (لينک) به محتواي مجرمانه تار نماها ونشاني هاي اينترنتي مسدود شده ،نشريات توقيف شده و رسانه هاي وابسته به گروهها وجريانات منحرف وغير قانوني.

منبع
    ممنوعیت درج مطالب در ارتباط با VPN، عبور از فیلترینگ و هک کردن شبکه ها

Hakimi و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد لینوکس

عضو عادی شناسه تصویری mohammadlinux
    نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    جالب بود

نام حقيقي: daghon

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    محققان مي*‏گويند: مي*‏توان از شبكه*‏هاي گاز خانگي براي ارسال سيگنال*‏هاي فرا پهن باند استفاده كرد. به گزارش ايلنا، تصور اين كه كاربران اينترنت براي اتصال به شبكه از لوله*‏هاي گاز منزل خود استفاده كنند تا حد زيادي عجيب و شايد خنده*‏دار به نظر مي*‏رسد. اما محققان يك شركت در سانتياگوي آمريكا به اسم نتركام سرگرم طراحي روشي براي استفاده از سيگنال*‏هاي بي*‏سيم فرا پهن باند جهت انتقال داده*‏ها از طريق لوله*‏هاي گاز طبيعي با سرعت پهن باند هستند. محققان شركت نتركام ادعا مي*‏كنند: فناوري جديد اين شركت امكان دسترسي به اينترنت با سرعت 100 مگابيت بر ثانيه در خانه*‏هاي كاربران را فراهم مي*‏كند، چنين سرعتي امكان دريافت فايل*‏هاي صوتي و ويديويي در زمان خيلي كوتاه را فراهم مي*‏كند. البته كارشناسان مي*‏گويند: هنوز چنين فناوري*‏ صرفا يك ادعا بوده و عملا به كار گرفته نشده است. اما نحوه عمل فناوري پهن باند از طريق لوله*‏هاي گاز چگونه است؟
    شركت نتركام از انتقال دهنده*‏ها و گيرنده*‏هاي راديويي فراپهن باند براي ارسال سيگنال*‏هاي بي*‏سيم از طريق لوله*‏ها در هنگام جريان گاز استفاده مي*‏كند. فرا پهن باند يا UWB يك فناوري ارتباطي در حال توسعه است كه داده*‏هاي شبكه*‏اي را با سرعت خيلي بالايي ارسال مي*‏كند، اما در سطوح توان بالاتر ممكن است با سيگنال*‏هاي بي*‏سيم تداخل كند. اما اين مشكل هنگامي كه سيگنال*‏هاي فراپهن باند از طريق لوله*‏هاي گاز دفن شده ارسال مي*‏شود پيش نمي*آيد، در نتيجه مي*‏توان بدون آن كه تداخلي ايجاد شود حجم بالايي از داده را از طريق لوله*‏هاي گاز منتقل كرد. در حالي كه بسياري ايده محققان شركت نتركام را خنده*‏دار مي*‏دانند اين محققان همچنان مصمم هستند كه در آينده نه چندان دور طرح خود را عملي كنند. در صورتي كه اين فناوري عملي شود و اينترنت پرسرعت از طريق لوله*‏هاي گاز به خانه*‏هاي كاربران بيايد، مي*‏توان منتظر تحولات اساسي در بازار دسترسي به پهن باند بود.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتقال اطلاعات از طریق اب

انتقال سیگنال مخابراتی از طریق لوله آب

انتقال اطلاعات از طريق لوله آب

انتقال اطلاعات لوله آب

رسانای انتقال هوا

انتقال اطلاعات از طریق آب

ارسال دیتا از طریق امواج لیزر

انتقال دیتا از طریق آب

ارسال اطلاعات از طریق لوله اب

انتقال اینترنت لوله آب