صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 34

موضوع: ارسال دیتا از طریق لوله آب

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    تو این دنیا چیز غیر ممکن وجود نداره.

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    تو این دنیا چیز غیر ممکن وجود نداره.
    چیز غیر ممکن وجود نداره ولی خیلی کارها احمقانه و حماقت محسوب می شن یا اینکه ارزش پول و هزینه ای که صرفشون میشه رو ندارن...
    نهنگ ها سالهاست که دارن تو دریا با امواج صوتی با هم صحبت می کنن ولی کسی تا حالا سعی نکرده خطوط تلفن رو از آب رد کنه.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    الان برای من و شما خنده دار است و احمقانه.
    اما برای نسل بعد ما این کار عادی خواهد بود.

yogishiip و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    دوستان خیلی در رویا به سر می برن و به نظر من بهتره برن دوباره کتاب های ژول ورن رو بخونن
    این ایده که به جای روشن کردن کارت وایرلس لپتاب بخوای الکترود اون رو توی آب بزنی اونم کنار دریا واقعا مرغ پخته رو به خنده میاره...
    و شاید هم با بارون یه هو دانلود کنی
    یه جای تدریس می کردم در مقطع کاردانی بچه های دانشگاه آزاد بودن اونا هم به جای اینکه بشینن درس بخونن و در دنیای واقعی زندگی کنن همش توی اینجور فکر ها بودن مثلا ساخت روبات های تخیلی... خیلی هاشون هم به این نتیجه رسیده بودن که دانشگاه وقت تلف کردنه و چیزی ازش یاد نمیگیرن و بهتره برن دنبال ایده های جهان متحول کنندشون...
    به هر حال شاید حق با شما باشه ولی من ترجیح می دم هر روز به جای خیال پردازی در دنیای واقعی زندگی کنم و اگه نمی تونم در زمینه علم پیشگام باشم لااقل همگام باشم...

daghon48 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    چیز غیر ممکن وجود نداره ولی خیلی کارها احمقانه و حماقت محسوب می شن یا اینکه ارزش پول و هزینه ای که صرفشون میشه رو ندارن...
    نهنگ ها سالهاست که دارن تو دریا با امواج صوتی با هم صحبت می کنن ولی کسی تا حالا سعی نکرده خطوط تلفن رو از آب رد کنه.
    سلام

دوست محترم
    دوباره می خوام مثال بزنم از :
    تلسکوپ رادیویی آرسیبو

ماموریت این ایستگاه دریافت پیام از فضا هستش.
    شاید به نظر شما این کار بی ارزش باشه ولی به نظر من فواید این طرح فرا ملی است.
    من نمی خوام ازین طرح دفاع کنم چون خودم هم یه نقطه در وسط اون دیش هستم ، ولی حاضرم هزینه ساخت رو خودم پرداخت کنم که یه مرکز تحقیقاتی در این وسعت داشته باشم. من نمی خوام شما من و افکارم رو درک کنی ولی ازتون انتظار دارم بهم بی احترامی هم نکنید.

چند وقت پیش از اخبار شبکه های ایران شنیدم که یکی از پایگاههای فضایی یک ماهواره تحقیقاتی به فضا پرتاب کرده که در طی مسیر پیامی به چند زبان زنده دنیا پخش کنه، از جمله فارسی.
    یکی از دوستانم یه حساب جزیی انجام داد که اگه تو ایران بخوای تجهیزات پخش زمینی رو فراهم بشه چقدر هزینه بر می داره به رقم نجومی 1 میلیارد دلار رسیدم طی 10 سال ( فقط سیستم صوتی ) ( با شرایط جوی ایران )

در صورتی که یه همچین هزینه گزافی فقط برای پخش صدا در آسمان ( شاید در یک نگاه بی معنی باشه ولی بینش من اشتباه که تصورم اینه )

دوستان خواهشا به موضوع تاپیک بپردازید ( این موضوع بسیار جالبتر از بحثهای جانبی هست )

yogishiip سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    ماموریت این ایستگاه دریافت پیام از فضا هستش.
    شاید به نظر شما این کار بی ارزش باشه ولی به نظر من فواید این طرح فرا ملی است.
    من خودم عضو پروژه SETI@home هستم
    اینم لینک کاربری من
    Names beginning with Y
    سال ها پیش هم عضو شدم این مورد کاملا با عقل جور درمیاد و منطق هم ردش نمیکنه
    ولی در نظر بگیر یه نفر بگه می خوام راهی کشف کنم که مثلا به جای دهان با دماغ غذا خورد اگه هم شدنی باشه خوب فایدش چیه؟ مگه الان دهان چشه؟
    انتقال دیتا هم به وسیله آب وقتی توجیح پیدا می کنه که مثلا بگیم هوا این مشکل رو داره که آب نداره؟
    آب همین الانش هم روی کره زمین کمه البته منظورم آب شرب مورد نیاز خونه هاست و همینطور انتقالش به کلی هیدرولیک و لوله بندی نیاز داره خوب این همه پول بابت لوله بدیم از همون سیم استفاده می کنیم این تازه یه مورد کوچیکش بود

ویرایش توسط farhadnia : 2010-12-11 در ساعت 07:08 PM علت: بر طرف کردن اشتباه تایپی

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    این پروژه درباره هوش فرا زمینی هستش

آیا تا حالا تونستیم از منظومه خورشیدی خارج بشیم ؟؟؟

آیا داخل این منظومه موجودی پیدا کردیم ؟؟؟

من می تونم 4000 تا دلیل بیارم که غیر منطقی تر از این کار هیچی نیست ولی اگه گزارش کار همون تلسکوپ آرسیبو رو دیده باشد اطلاعات زیادی درباره وقایعی که برای حیات انسان بسیار اهمیت دارد را شامل می شود ( البته ببخشید که نمی تونم اطلاعات بیشتری بدم )

برای من اصلا اهمیت ندارد که این طرح انجام بشه یا نه ولی من یک مشاور در رشته برق هستم با این کار روابط عمومی بهتری پیدا خواهم کرد، در ضمن من تمام دانسته هامو مرور می کنم. من در زمینه تجهیزات رادیویی بالغ بر 156 آنتن ساختم ولی فقط 102 عدد را فروختم ، به نظر شما اگه آزمایش نمی کردم و تجربه کسب نمی کردم می تونستم اطمینان مشتریانم رو جلب کنم ؟؟؟

کاربر گرامی
    به دیگران احترام بزاری حتی اگه برای شما بی ارزش و اقاید نادرست داشته باشند ( یا اگه می خوای امر به معروف کنی دلیل بیار توهین نکن )

با تشکر

دوستان خواهشا به موضوع تاپیک بپردازید

kkei و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    اوایل پروژه SETI@Home یه آنتن بزرگ نداشت و مجموعه ای از چند 100 آنتن با هم همکاری می کردن و داده هایی که از فضا می اومد رو رصد می کردن بعدها این آنتن که شما در عکس بالا گذاشتین رو ساختن بهش می گن بزرگترین گوش جهان...
    پروژه هیجان انگیزیه...
    منم تو کار مخابرات و فرستنده گیرنده بودم و هستم زمان دبیرستان کلی کتاب فرستنده و گیرنده داشتم هنوزم دارمشون آرزوم این بود که مجوز رادیو آماتوری بگیرم ولی خوب متاسفانه نشد و اصلا انگار ایران این مجوز رو صادر نمی کنه فقط چند سال پیش ها یک بار آزمون گرفتن که به همون ها هم مجوز ندادن...

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اوایل پروژه SETI@Home یه آنتن بزرگ نداشت و مجموعه ای از چند 100 آنتن با هم همکاری می کردن و داده هایی که از فضا می اومد رو رصد می کردن بعدها این آنتن که شما در عکس بالا گذاشتین رو ساختن بهش می گن بزرگترین گوش جهان...
    پروژه هیجان انگیزیه...
    منم تو کار مخابرات و فرستنده گیرنده بودم و هستم زمان دبیرستان کلی کتاب فرستنده و گیرنده داشتم هنوزم دارمشون آرزوم این بود که مجوز رادیو آماتوری بگیرم ولی خوب متاسفانه نشد و اصلا انگار ایران این مجوز رو صادر نمی کنه فقط چند سال پیش ها یک بار آزمون گرفتن که به همون ها هم مجوز ندادن...
    من بدون آزمون مجوز گرفتم ولی بعد یک سال دیگه ندادن ، گفتن باید قوانین جدید تصویب بشه و در اون قوانین جدید آزمون خواهد داشت و دیگه مجوزم تمدید نشد.
    ولی با مشاوری که باهاش در ارتباط بودم راهنماییم کرد و منم دارم تا حالا همون راه رو پیش گرفتم ( بی خیالی )

شما هم که سختی کار رو چشیدی، چرا می خوای یکی دیگه نا امید بشه؟؟؟ 
    من یه آنتن با بیم 1 ساخته بودم می شه کمترش هم کرد ولی با تجهیزات آزمایشگاهی باید دقت تست رو بالا برد و با اطمینان ازش صحبت کرد، به نظرم اگه بخوایم در یک محیط با قطر کم از رادیو استفاده کنیم باید از انتشار موج به صورت گسسته جلو گیری کنیم من در مورد یک زیردریایی سابقه کار با امواج را در زیر آب دارم ولی در آن پروژه انتقال دیتا آنالوگ بوده و از مودلاسیون دیجیتال در زیر آب استفاده نکردم . شما در این زمینه تجربه ای دارید ؟؟؟  

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2010-12-11 در ساعت 10:23 PM

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    راستش در زمینه انتقال امواج توسط آب خیر ولی همیشه به موضوع رادیو و انتقال انرژی و کدها توسط سیستم های مخابراتی و تجهیزات وایرلس علاقمند بودم تجربیات من در زمینه ساخت مدارات عملی در زمینه رادیو بیشتر به مونتاژ دستگاه های و مدارت معرفی شده در کتاب ها بوده و بعضی وقت ها بهینه سازی در بلوک آمپلی فایر صوتی یا قسمت آنتن من متاسفانه یا خوشبختانه در دانشگاه نرم افزار خوندم و بعد از اون AI ولی همیشه در زمینه IT فعالیت کردم عمده فعالیت های الکترونیکی من هم بر می گرده به مدارات دیجیتال و میکرو کنترلر های مختلف.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    راستش در زمینه انتقال امواج توسط آب خیر ولی همیشه به موضوع رادیو و انتقال انرژی و کدها توسط سیستم های مخابراتی و تجهیزات وایرلس علاقمند بودم تجربیات من در زمینه ساخت مدارات عملی در زمینه رادیو بیشتر به مونتاژ دستگاه های و مدارت معرفی شده در کتاب ها بوده و بعضی وقت ها بهینه سازی در بلوک آمپلی فایر صوتی یا قسمت آنتن من متاسفانه یا خوشبختانه در دانشگاه نرم افزار خوندم و بعد از اون AI ولی همیشه در زمینه IT فعالیت کردم عمده فعالیت های الکترونیکی من هم بر می گرده به مدارات دیجیتال و میکرو کنترلر های مختلف.
    تا چه توانی مونتاژ داشتی ؟؟؟ ( با چند طبقه آمپیلی ) ( چقدر افت در امپدانس ورودی )

لامپی یا ترانزیستوری ؟؟؟

آنتن کار نکردین، یعنی اینکه بارتون مصنوعی بوده ؟؟؟

خوشحال می شم از تجربیاتتون استفاده بهره ببرم.

yogishiip سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    راستش اون موقع یه مجله علم الکترونیک بود یک فرستنده 3 وات گذاشته بود فکر کنم اگه برم کارتون مجلاتم رو باز کنم هنوز داشته باشمش یک فرستنده 3 وات اف ام محشر گذاشته بود درست یادمه دو تا ترانزیستور داشت که اصلا گیر نمی اومدن یادمه با یه مشقت زیاد در جمهوری پیداشون کردم ( چه روزگاری داشتیم عجب حالی می داد) آنتنش هم از این آنتن های نیم موج بود پسر نزدیک 2 کیلومتری برد داشت یعنی من با رادیو ترازنیستوری کوچیکی این مسافت رو می گرفتم اگه اشتباه نکنم ترانزیستور هاش ژرمانیوم bc545 بود البته شاید اشتباه کنم.

برم سراغ کتاب های اون موقع ها برم ازشون عکس بگیرم بزارم اینجا ممکنه برای بچه های اینجا نوستالژی بشه

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگه خواستی من می تونم تا 10 وات ترانزیستوری و تا 80 وات لامپی رو نقشه PCB و مدار منتاژش رو بهتون بدم ( البته اگه هنوز دل و دماغ کار رو داشته باشین )

البته 80 وات طراحی خودمه ولی بیشتر از 1 هفته نتونستم روشن نگهش دارم چون بیشتر رادیوهای منطقه با مشکل مواجه شده بودن.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    اینا جزء قدیمی ترین کتاب های کتاب خونه من هستن ( کتابخانه ای با 233 عدد کتاب )

اگه خواستی من می تونم تا 10 وات ترانزیستوری و تا 80 وات لامپی رو نقشه PCB و مدار منتاژش رو بهتون بدم ( البته اگه هنوز دل و دماغ کار رو داشته باشین )

البته 80 وات طراحی خودمه ولی بیشتر از 1 هفته نتونستم روشن نگهش دارم چون بیشتر رادیوهای منطقه با مشکل مواجه شده بودن.
    آره هر چی بالای سه داری می خوام البته اگه قطعاتش پیدا میشه... ترانزیستوری هم باشن چون حوصله برق گرفتگی رو ندارم :d

نام حقيقي: mahmood salehi

عضو غیر فعال شناسه تصویری kkei
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    سلام
    ان خیلی خوبه که اعتقاد شما اینه.
    پس من اول انتقاد و یا مشکلات کارو می گم

اول از همه از نور نا امیدت می کنم :
    اگه بخوای نور رو خم کنی نیاز به جاذبه در حد یک سیاه چاله دارید. ( چطور باید از پیچ و خم های لوله آب عبور کنه ؟؟؟ )
    در ماهیت آب شکل گیری اتم v هستش یعنی این که فضا برای عبور نور که باید به خط مستقیم میل کنه کمه.
    نور یک باریکه ای از فوتون هاست در صورت برخورد با هسته اتم تابش پیدا می کنه و باعث آلودگی media می شه( البته در این گزینه می شه راه حلی برای مشکل خط اول یافت )
    فکر کنم برای نور بسه پس می رم سراغ امواج:
    امواج چیزی جز بار مثبت ( یعنی پتانسیل بالا ) و بار منفی ( پتانسیل پایین ) نیستند. یعنی می تونن به وصله کمترین جاذبه، جذب و با کمترین دافعه ، دفع شوند.
    در برخورد با هسته اتم باعث اعوجاج در مدیا می شود.
    رسانایی الکتریکی آب کمتر از مس است ، یعنی مقاومت بالا و ایجاد اختلاف پتانسیل ، پس مولد باید توان بالایی داشته باشه که این می تونه موقع بداشتن آب از شیر باعث شک به مصرف کننده بشه.

برای اینکه در حق این دو مدیا اجحاف نشه ، فعلا همین شه تا برای هر کدوم بشه.

اعتقاد خودم هم اینه که اگه کاری نشه یعنی من اولین نفری هستم که باید شدنش رو ثابت و این خیلی شیرین خواهد بود.

پیوند هیدروژنه آب خواص خیلی زیادی داره و من فکر می کنم باید یه راه جدید برای بستر سازی پیدا کنید ، چون در این طرح سرعت کم می باشد زیرا مقاومت در آب بالاست پس باید برای مطرح شدن طرح حداقل نرخ انتقال اطلاعات که 1 بیت می باشد با سرعت مناسب انتقال پیدا کند، و برای انتقال داده بیشتر باید از کدینگ خاصی استفاده بشه.

در مورد کتاب در مورد کدینک
    من می تونم بهتون کمک کنم ( فقط الان باید برم سرکار اومدن براتون می زارم تو انجمن )

در مورد آزمایشگاه
    اول باید خودتون به طرحتون ایمان داشته باشید. پس سعی کن زیاد مطالعه کنی در این زمینه تا به راحتی من نتونم نا امیدت کنم، بعد از اینکه اعقادتون بر اجرایی بودن 50 درصدی کار بود اونوقت دنبال آزمایگاه بگرد.

برای اولین پستم همین قدر بسه ، تا بعد.
    مرسی از اینکه دارید برای این موضوع وقت می ذارید
    به نظر شما من اول باید با یک مهندس شیمی و بعد مهندس الکترونیک و نهایتا مهندس مخابرات گرایش انتقال توزیع صحبت کنم
    یاداوری کنم من رشته ام نرم افزار هستش و نمی خواهم زیاد وارد مباحث جزء بشم علی رقم اینکه خیلی دوست دارم بیشتر در مورد مخابرات بدونم
    قرار شد اسم کتاب که بدرد بخور این قضیه باشی برام لینک بذاری و یا اسمش رو بگی و....... ممنون می شم
    و قرار نیست که من بخوام a تا z مباحثی که دوستان مطرح کردن رو یاد بگرم ، نهایتا در قالب مشاوره به مهندسین مربوطه رجوع می کنم ، و فقط از شما می خوام که راه رو برام روشن کنید ، که زیاد به در رو دیوار نخورم و نهایتا خسته بشم و چیزی دستگیرم نشه .
    از دوستان دیگه هم که این مطالب رو می خونن ، تقاضا دارم اگر مورد مشابهی در رابطه با این قضیه جایی شنیدن و یا دیدن اطلاع بدهند .
    این کار تحقیقاتی هستش نه اجرایی ، پس شما فکر کنید لوله مورد نیاز 1 متر بیشتر نیست و هیچ خمیدگی هم نداره
    مرسی از همتون ، علی الخصوص اقای زحمتکش

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتقال اطلاعات از طریق اب

انتقال سیگنال مخابراتی از طریق لوله آب

انتقال اطلاعات از طريق لوله آب

انتقال اطلاعات لوله آب

رسانای انتقال هوا

انتقال اطلاعات از طریق آب

ارسال دیتا از طریق امواج لیزر

انتقال دیتا از طریق آب

ارسال اطلاعات از طریق لوله اب