صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: استفاده از آیپی غیر خصوصی در شبکه داخلی !

نام حقيقي: sara

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119

استفاده IP تکراری

اگر من آیپی سیستم خودم را برابر با آیپی یک سیستم دیگه در اینترنت ( یک آیپی ولید ) قرار بدم چی میشه ؟
    تا زمانی که به اینترنت وصل نیستم اتفاقی نمیوفته اما بعد که به اینترنت وصل شدم چی میشه ؟؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط sara66 : 2010-12-03 در ساعت 06:19 PM

نام حقيقي: نباتی

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام
    اگه اینکارو بکنی دیگه نمیتونی وارد اینترنت بشی
    یعنی اینکه IP Valid باید برای شما رجیستر بشه و اینطور نیست که هرکی بخواد یک ولید بده بره تو نت

sara66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Arash Gh

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام:

منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم , شما می خواین از یک IP دیگری در اینترنت استفاده کنید یا اینکه در یک شبکه داخلی بین نود ها؟
    اگر در یک شبکهPrivate بخواین استفاده کنین باید این رو بدونید که فقط از یک رن خاصی می تونید استقاده کنید ,پس یک IP Valid استفاده ای ندارد.اما اگر در اینترنت بخواهید استفاده کنید احتمالا IP Conflict می دهد.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    هیچ اتفاقی نمی افته فقط به اون هاست هایی که این آی پی ( منظور آی پی پابلیک ) هستش نمی تونید متصل بشید یعنی Gateway شما فکر می کنه شما درخواستی در شبکه داخلی خودتون صادر کردید و به طرف Next Hop ارسالش نمی کنه.

sara66 و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    هیچ اتفاقی نمی افته فقط به اون هاست هایی که این آی پی ( منظور آی پی پابلیک ) هستش نمی تونید متصل بشید یعنی Gateway شما فکر می کنه شما درخواستی در شبکه داخلی خودتون صادر کردید و به طرف Next Hop ارسالش نمی کنه.
    دقیقا درسته
    یعنی فقط یکسری سایت رو از دست میدید
    یادمه یه بنده خدایی این کار رو کرده بود از شاسن بدش رنجش نمیدونم 72 بود چی بود یک سری سرورهای های گوگل رو از دست داده بود

sara66 و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    یعنی چی ؟

من 2 تا سیستم دارم و یک مودم ای دی اس ال که برای وصل شدن به اینترنت روی یکی از این سیستم ها کانکشن اینترنت را به اشتراک گذاشتم.
    آدرس شبکه سیستم ها و مودم 192.168.0.0 هست ، ولی من میخوام از آیپی به غیر از آیپی های خصوصی استفاده کنم بدون اینکه آیپی ها را ثبت کنم ، مثلا آیپی سیستم ها و مودم را این ها قرار بدم :
    94.182.88.123
    94.182.88.124
    94.182.88.125
    میشه ؟ بعد از اتصال به اینترنت چی میشه ؟!

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    هیچ اتفاقی نمی افته
    من الان روی مودم ADSL ام رنج آی پی 28/ 62.4.24.0 رو ست کردم که تاریخ تولدمه
    فقط دیگه قید هاست هایی که رنج آی پی شون اینه رو زدم همین...
    که در مورد من فکر نکنم خیلی مهم هم باشن.

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    آخه چرا ؟
    خوب چه کاریه ؟
    خوب از ای پی خصوصی استفاده کنید
    این ای پی هایی که شما دادی (و فکر کنم برای شاتل هم هست) باعث میشه یه جاهایی به جای اینترنت بیاین رو شبکه داخلی و بالعکس
    میشه بفرمایید چرا اصرار بر این کار دارید ؟

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    مرسی.برام سوال پیش اومده بود فقط همین .
    من آیپی ها را به این 2 آیپی پست قبلی تغییر دادم هیچ اتفاقی نیوفتاد ! و به اینترنت هم وصل شد ، اما رفتم توی سایتی که آیپی خودم را ببینم دیدم یک چیز دیگه زده بود ، مثل همون زمانی که آیپی من 192.168.0.1 بود !
    اون سیستم دوم که اینترنت را از سیستم اول میگیره الان توی اینترنت در دسترس هست ؟ یعنی چون بهش آیپی جدید و غیر خصوصی دادم پس باید بشه از داخل اینترنت بهش وصل شد ؟ ببینید قبلا که تو رنج 192.168.0 بود سیستم ها میشد فقط سیستمی که مستقیم به اینترنت وصل هست را ریموت دسکتاپ کرد ، اما الان که آیپی ها را عوض کردم میشه سیستم دوم که مستقیم به اینترنت وصل نیست را هم ریموت کرد ؟

نام حقيقي: مسلم خراساني

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    33
    نه اینطوری نمیشه از اینترنت با کامپیوتر دومی ارتباط برقرار کرد.

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara66 نمایش پست ها
    مرسی.برام سوال پیش اومده بود فقط همین .
    من آیپی ها را به این 2 آیپی پست قبلی تغییر دادم هیچ اتفاقی نیوفتاد ! و به اینترنت هم وصل شد ، اما رفتم توی سایتی که آیپی خودم را ببینم دیدم یک چیز دیگه زده بود ، مثل همون زمانی که آیپی من 192.168.0.1 بود !
    اون سیستم دوم که اینترنت را از سیستم اول میگیره الان توی اینترنت در دسترس هست ؟ یعنی چون بهش آیپی جدید و غیر خصوصی دادم پس باید بشه از داخل اینترنت بهش وصل شد ؟ ببینید قبلا که تو رنج 192.168.0 بود سیستم ها میشد فقط سیستمی که مستقیم به اینترنت وصل هست را ریموت دسکتاپ کرد ، اما الان که آیپی ها را عوض کردم میشه سیستم دوم که مستقیم به اینترنت وصل نیست را هم ریموت کرد ؟
    سلام
    نمیشه که
    باید از اونجایی که اینترنت می گیری برات route بنویسن تا بتونی از ip استفاده کنی
    اینطوری که شما ست کردی درخواست میاد اما چون توی isp مسیری تعریف نشده،جوابی هم داده نمیشه...

اون سیستم دوم که اینترنت را از سیستم اول میگیره الان توی اینترنت در دسترس هست ؟
    خیر نمیشه
    چون همونطور که گفتم باید isp این ip رو به شما بده و شما set کنی نه اینکه خودتون هر ip خواستید بذارید...
    الان می تونی یه کاری کنی هم به سیستمی که مستقیم بهش اینترنت وصله ریموت زد و هم به باقی سیستم هات
    مودم رو وصل کن به سوئیچ
    GW کامپیوترها میشه ip مودم،پورت 3389 رو forward کن روی یکی از سیستم های ریموتت و پورت 3390 رو forward کن روی اونیکی سیستم ریموتت
    حالا روی اون سیستمی که 3390 رو روش forward کردی برو توی رجیستری و پورت ریموت دسکتاپ رو به 3390 عوض کن
    تو کادر ریموت دسکتاپ هم : رو بگیر و 3390 رو بزن...

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    مرسی.پس اگر توی یک شبکه داخلی بخوام به غیر از آیپی که سیستم اولی به خودش میگیره یک آیپی ولید دیگه داشته باشم باید از همون ISP که اینترنت میگیرم ، یک آیپی ولید بخرم ؟ اگر هر آیپی دیگه ای استفاده کنم ، از اون ISP خاج نمیشه آره ؟ مثل روتر ها که بسته ها با آیپی خصوصی (مثل 192.168.0.1) را حذف می کنن و به اینترنت انتقال نمیدن ، این ISP هم جلوی بسته من را میگیره ؟

خوب پس برای اینکه بتونم هر دو سیستم را ریموت کنم باید این کار را انجام بدم :
    اول مودم را به سوئیچ وصل کنم و تنظیمات pppoe را روش انجام بدم تا بره رو حالت روتینگ و خودش مستقیم به اینترنت وصل بشه بعد توی اون دو تا سیستم آیپی مودم را به عنوان گتوی بدم ، بعد روی دوتا سیستم ها پورت مربوط به ریموت دسکتاپ را عوض کنم ، یعنی ریموت دسکتاپ توی هر سیستم به یک پورت جداگانه گوش بده ، مثلا توی سیستم اولی ریموت دسکتاپ به پورت 1300 و توی سیستم دومی به پورت 1301 گوش بده ، بعد روی مودم باید تنظیماتی انجام بدم که هر بسته آیپی که برای پورت 1300 را دریافت کرد ، برای سیستم اول بفرسته و هر بسته آیپی که برای پورت 1301 دریافت شده را برای سیستم دوم بفرسته.
    آخر هم از روی سیستمی در اینترنت که میخوام به این دو سیستم ریموت بشم ، باید توی ریموت دسکتاپ آیپی ولید که مودم ADSL به خودش گرفته را وارد کنم و بعد : بذارم و شماره پورت را وارد کنم ، مثلا برای ریموت کردن سیستم اولی ip address:1300 و برای سیستم دومی ip address : 1301 را توی ریموت دسکتاپ وارد کنم. درست فهمیدم ؟
    اگر آره ، توی مودم چوری باید یک پورت را فوروارد کنم ؟

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    کاملا درسته.
    توی صفحه کانفیگ مودم، دنبال گزینه Port Forwarding و یا Virtual Server بگردید. معمولا در زیر منوی NAT قرار داره.(به مدل مودمتان بستگی داره)

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    مرسی.مودم من TP-Link هست این تنظیمات را نداره ، اگر سیستم به اینترنت وصل بشه ، نرم افزاری هست که بشه بسته ها را Forward کرد ؟

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    مطابق آموزش زیر پیش بروید. مشکلتان حل می شود.
    PortForward.com - The Default Port Forwarding Guide for the TP-Link TD-8800

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

یک آی پی ناشناس در شبکه داخلی

ناشناس درشبکه داخلی

گرفتن آی پی ولید در شبکه محلی

فوروارد کردن پورت مودم td-8811

برچسب برای این موضوع