صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: راه ورود به بازار کار شبکه

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها
    خسته نباشید دوستان ، به عنوان یه کوچکتر و نا آشنا فقط خدمتتون عرض می کنم.

نمی خوام داستان وارد شدن خودم به دنیای شبکه رو براتون تعریف کنم. فقط می خوام بگم که در سطح کلان و شرکتهای دولتی ، داتشن ارتباط با مافیای مدیران حرف اول رو می زنه.

در شرکت های خصوصی هم یا شما رو استثمار می کنن ، یا اینکه به هر صورت مجبورید پروژه ای کار کنید.

بحث آپدیت بودن ، داشتن تخصص کافی و نشون دادن استعداد هم بجای خودش باقی هست.....
    من داشتم به ترتیب نوشته ها رو می خوندم و میومدم پایین که نتونستم از این بگذرم و پاسخی ندم.
    من با این طرز نگرش مخالفم. شاید در هر سازمان و شرکت دولتی درصدی از کارمندان به دلیل واسطه ها مشغول شده باشند. ولی این اصلا به آن مفهوم نیست که اگر پارتی نباشد هیچ کاری نمی توان کرد.

نوع کار کردن در شرکت های خصوصی به هیچ وجه استثمار نیست.
    در شرکت ها و سازمان های دولتی بی کار گشتن و سر ماه حقوق گرفتن امکان پذیر است. (و متاسفانه عمومیت هم دارد)
    ولی در شرکت های خصوصی چون درآمد شرکت از پول نفت نیست و به کسب و کار و تولید و خدمات وابسته است، به همین دلیل به کار حقوق داده می شود و نه به بیکاری. اگر 8 ساعت زمان شما را خریده باشند، به اندازه 8 ساعت کار می خواهند که البته آن هم به دلیل نوع کار کردن ما ایرانی ها نشدنی است.

basic، mgholami، yadgar42 و 9 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    من داشتم به ترتیب نوشته ها رو می خوندم و میومدم پایین که نتونستم از این بگذرم و پاسخی ندم.
    من با این طرز نگرش مخالفم. شاید در هر سازمان و شرکت دولتی درصدی از کارمندان به دلیل واسطه ها مشغول شده باشند. ولی این اصلا به آن مفهوم نیست که اگر پارتی نباشد هیچ کاری نمی توان کرد.

نوع کار کردن در شرکت های خصوصی به هیچ وجه استثمار نیست.
    در شرکت ها و سازمان های دولتی بی کار گشتن و سر ماه حقوق گرفتن امکان پذیر است. (و متاسفانه عمومیت هم دارد)
    ولی در شرکت های خصوصی چون درآمد شرکت از پول نفت نیست و به کسب و کار و تولید و خدمات وابسته است، به همین دلیل به کار حقوق داده می شود و نه به بیکاری. اگر 8 ساعت زمان شما را خریده باشند، به اندازه 8 ساعت کار می خواهند که البته آن هم به دلیل نوع کار کردن ما ایرانی ها نشدنی است.
    با سلام به جناب حکیمی و سایر دوستان
    مطمئنا آقای حکیمی تجربه کار با شرکت های بزرگ و کوچک خصوصی و دولتی را دارند و البته ظاهرا خودشان هم مدیر یک شرکت خصوصی هستند (ما که از کار ایشون سر در نیاوردیم، هر کی بفهمه یه جایزه پیش من داره)
    اما اجازه بدید بنده هم یه نکته رو بگم
    فرمایشات شما (دقیقا اینجاها رو منظورمه)

به طور کلی در مورد بخش دولتی میتونه درست باشه اما به نظرم باید تا حد زیادی بچه های فاوا رو (ما تو سیستم خودمون میگیم فاوا - فناوری اطلاعات و ارتباطات) رو از این قضیه مستثنی کرد. مگر افرادی که با پارتی اومده باشند، سوادی هم نداشته باشند، چیزی هم نخوان یاد بگیرن و فقط دنبال دو دره بازی و کسب یک درآمد باشند.
    تو حوزه فاوا مشکلی که وجود داره بیشتر به نوع کارها و نگرشهای مدیریتی برمیگرده ! شاید من از افرادی که در شرکت های خصوصی کار میکنند بسیار سرم شلوغ تر باشه و جسارتا جسارتا شاید از برخی از اونها دانش بیشتری داشته باشم (تعارف ندارم. از پست های معلومه که تو خیلی زمینه های خیلی جای کار دارم)
    دردسرهای بسیار زیادی داریم
    شما سیستمهاتون راحت به اینترنت وصله ! تو خیلی سیستمهای دولتی مثل ما شبکه اینترنت جداست و خودتون میدونید مدیریت دو شبکه فیزیکا مجزا که هر کدم یوزر دارن و آنتی ویروس و سوییچ و سرور و ... چه دردسری داره

همین وسط یه چیز رو هم بگم که البته بچه های سایت قطعا میدونند و اون اینه که منظورم از من، من نوعی هستش و در واقع من همکاران دیگه ای دارم که بسیار بیش از من هم زحمت می کشند.

درسته اینجا هزینه های شاید یک کم اشتباه و بی منطق باشه که بعضا چاره ای نیست (خریدها باید داخلی باشه، فایروال خارجی پذیرفته نیست، مجازی سازی برای سرورهای ... قابل قبول نیست حتی اگه روش قسم بخوری و ...) اما بچه های IT و شبکه واقعا زحمت میشکند و اغلب اوقات هم این تصمیم ها و سیاست های نادرست دردسرها و زحمات اونها رو بیشتر میکنه
    من از صبح ساعت 8 که میام هی دارم اینور و انور میچرخم و با مشکلات کوچک و یزرگ دست و پنجه نرم میکنم ضمن اینکه پروژه ها و برنامه های گردن کلفت تر مثل راه اندازی یک سرویس یا پیاده سازی برخی مباحث رو هم باید مد نظر قرار بدیم.
    شما خیلی راحت یه آنتی ویروس نصب میکنید و تمام ! من بیچاره باید حواسم به بستن یو اس بی و وایرلس و مودم و .. باشه
    همه اینها رو داشته باشید به علاوه اینکه همونطور که میدونید تو سیستمهای دولتی جلسه و جلسه بازی هم زیاده
    باید برم تو این جلسه فلان گزارش عملکرد رو بدم برم تو فلان جلسه فلان دستورات رو بگیرم.
    برای اکانت دادن به یک نفر ده تا فرم باید پر بشه و ده جا باید ثبت بشه
    ده بیستا سرور و سوییچ هستند که بکاپشون هر روز باید گرفته بشه
    نمیتونید با شرکتهای دیگه قرارداد ببندید حتی سر خرید یک میکروتیک ساده (حالا به هر دلیلی، پولی، امنیتی، ..) ! نتیجه اینکه خودتون باید در کنار کارهای دیگه برید سراغ یک سناریوی خاص ISA + HW Firewall + Nttac + ProxyInspector و ... (چون گزارش هم میخوان مبسوط)
    یوزرها بعضا خیلی تعطیلند (شرکت خصوصی نیست که همه مهندس باشند و نهایتا یک منشی که تازه اون هم الان حداقل لیسانسه)
    بعضا مدیر شما (و اکثرا) اصلا IT کار نیست و فقط درخواستهای خودش رو میگه یا فرمایشات بالایی ها رو فورس میکنه تو حلقتون
    که البته خدا رو شکر د رمورد من اینطور نیست. مدیری دارم خودش کاملا فنی و کاملا فهیم (نگید پاچه خواری میکنه، جون اون عمرا این انجمن رو چک نمیکنه)

قصه سر دراز داره ! پرحرفی هم کردم من رو ببخشید ! خیلی چیزهای دیگه هم میخواستم بگم که گذشتم.

خلاصه اینکه این اظهار نظر به صورت کلی در مورد سیستم دولتی ایران شاید درست باشه ولی فکر میکنم در خصوص بچه های فاوا و شبکه حداقل این ده پانزده تا مجموعه ای که من میشناسم درست نیست.

بچه ها این رو هم یادتون و یادمون باشه کار کردن تو هر کدوم از این سیستمها معایب و مزایای خاص خودش رو داره که شاید جالب باشه به عنوان ادامه بحث به این مطلب بپردازیم.

mgholami، halvaei، Zahmatkesh و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: daghon

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    نقل قول نوشته اصلی توسط mkm نمایش پست ها
    حرف اول رو چی میزنه ؟
    سلام

اگه بد نوشتم عذر میخام

حرف اول رو متاسفانه پارتی میزنه البته واسه کار در ادارات دولتی ولی واسه شرکتها باید تخصص داشت اینم بگم که در همه جا استثنا وجود داره ولی باید خودتو نشون بدی

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    دوست من توکلت الله ! خدا بزرگه ، یکی از دوستان من 6 ماه دوندگی کرد بدون پارتی و سابقه کار ، فقط مدرک MCSE بین الملل رو داشت تو یکی از شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفین کار پیدا کرده و الان ادمین شده !!! بعد از هر سختی راحتی است ////////

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: Hossein Meshkati

خواننده شناسه تصویری mavrick
    نوشته
    561
    سپاسگزاری شده
    308
    سپاسگزاری کرده
    848
    دوستان ببخشید نباید من با وجود شما اضهار نظر کنم اما گفتم بگم بد نیست
    من تمام دوره های سیسکو که توی ایران تشکیل میشه رو رفتم و احساس میکردم خیلی مسلطم و کار رو گذاشتن که من برو مشغول بشم
    اما یه تجربه کاراموزی کوچک داشتم تازه فهمیدم همون هایی رو هم که خوندم خیلی کمه
    توی شهر خودمون 4 بار برای مصاحبه رفتم که همش به خاطر مشکلات دانشگاه متاسفانه نشده مشغول به کار بشم با نظر اقای حکیمی کاملا موافقم اما مثلا
    توی اصفهان که یعنی شهر بزرگ و مدرنی هست چند شرکت هستند که بازار شبکه رو توی انحصار دارن و شرکت های خصوصی تعدادشون خیلی کم و محدوده و اینکه دوستان گفتن نوعی استثمار هست اینو توی اصفهان میشه کمی بیشتر احساس کرد اما با بحث پارتی بازی زیاد موافق نیستم

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    با سلام به جناب حکیمی و سایر دوستان
    مطمئنا آقای حکیمی تجربه کار با شرکت های بزرگ و کوچک خصوصی و دولتی را دارند و البته ظاهرا خودشان هم مدیر یک شرکت خصوصی هستند (ما که از کار ایشون سر در نیاوردیم، هر کی بفهمه یه جایزه پیش من داره)
    اما اجازه بدید بنده هم یه نکته رو بگم
    فرمایشات شما (دقیقا اینجاها رو منظورمه)

به طور کلی در مورد بخش دولتی میتونه درست باشه اما به نظرم باید تا حد زیادی بچه های فاوا رو (ما تو سیستم خودمون میگیم فاوا - فناوری اطلاعات و ارتباطات) رو از این قضیه مستثنی کرد. مگر افرادی که با پارتی اومده باشند، سوادی هم نداشته باشند، چیزی هم نخوان یاد بگیرن و فقط دنبال دو دره بازی و کسب یک درآمد باشند.
    تو حوزه فاوا مشکلی که وجود داره بیشتر به نوع کارها و نگرشهای مدیریتی برمیگرده ! شاید من از افرادی که در شرکت های خصوصی کار میکنند بسیار سرم شلوغ تر باشه و جسارتا جسارتا شاید از برخی از اونها دانش بیشتری داشته باشم (تعارف ندارم. از پست های معلومه که تو خیلی زمینه های خیلی جای کار دارم)
    دردسرهای بسیار زیادی داریم
    شما سیستمهاتون راحت به اینترنت وصله ! تو خیلی سیستمهای دولتی مثل ما شبکه اینترنت جداست و خودتون میدونید مدیریت دو شبکه فیزیکا مجزا که هر کدم یوزر دارن و آنتی ویروس و سوییچ و سرور و ... چه دردسری داره

همین وسط یه چیز رو هم بگم که البته بچه های سایت قطعا میدونند و اون اینه که منظورم از من، من نوعی هستش و در واقع من همکاران دیگه ای دارم که بسیار بیش از من هم زحمت می کشند.

درسته اینجا هزینه های شاید یک کم اشتباه و بی منطق باشه که بعضا چاره ای نیست (خریدها باید داخلی باشه، فایروال خارجی پذیرفته نیست، مجازی سازی برای سرورهای ... قابل قبول نیست حتی اگه روش قسم بخوری و ...) اما بچه های IT و شبکه واقعا زحمت میشکند و اغلب اوقات هم این تصمیم ها و سیاست های نادرست دردسرها و زحمات اونها رو بیشتر میکنه
    من از صبح ساعت 8 که میام هی دارم اینور و انور میچرخم و با مشکلات کوچک و یزرگ دست و پنجه نرم میکنم ضمن اینکه پروژه ها و برنامه های گردن کلفت تر مثل راه اندازی یک سرویس یا پیاده سازی برخی مباحث رو هم باید مد نظر قرار بدیم.
    شما خیلی راحت یه آنتی ویروس نصب میکنید و تمام ! من بیچاره باید حواسم به بستن یو اس بی و وایرلس و مودم و .. باشه
    همه اینها رو داشته باشید به علاوه اینکه همونطور که میدونید تو سیستمهای دولتی جلسه و جلسه بازی هم زیاده
    باید برم تو این جلسه فلان گزارش عملکرد رو بدم برم تو فلان جلسه فلان دستورات رو بگیرم.
    برای اکانت دادن به یک نفر ده تا فرم باید پر بشه و ده جا باید ثبت بشه
    ده بیستا سرور و سوییچ هستند که بکاپشون هر روز باید گرفته بشه
    نمیتونید با شرکتهای دیگه قرارداد ببندید حتی سر خرید یک میکروتیک ساده (حالا به هر دلیلی، پولی، امنیتی، ..) ! نتیجه اینکه خودتون باید در کنار کارهای دیگه برید سراغ یک سناریوی خاص ISA + HW Firewall + Nttac + ProxyInspector و ... (چون گزارش هم میخوان مبسوط)
    یوزرها بعضا خیلی تعطیلند (شرکت خصوصی نیست که همه مهندس باشند و نهایتا یک منشی که تازه اون هم الان حداقل لیسانسه)
    بعضا مدیر شما (و اکثرا) اصلا IT کار نیست و فقط درخواستهای خودش رو میگه یا فرمایشات بالایی ها رو فورس میکنه تو حلقتون
    که البته خدا رو شکر د رمورد من اینطور نیست. مدیری دارم خودش کاملا فنی و کاملا فهیم (نگید پاچه خواری میکنه، جون اون عمرا این انجمن رو چک نمیکنه)

قصه سر دراز داره ! پرحرفی هم کردم من رو ببخشید ! خیلی چیزهای دیگه هم میخواستم بگم که گذشتم.

خلاصه اینکه این اظهار نظر به صورت کلی در مورد سیستم دولتی ایران شاید درست باشه ولی فکر میکنم در خصوص بچه های فاوا و شبکه حداقل این ده پانزده تا مجموعه ای که من میشناسم درست نیست.

بچه ها این رو هم یادتون و یادمون باشه کار کردن تو هر کدوم از این سیستمها معایب و مزایای خاص خودش رو داره که شاید جالب باشه به عنوان ادامه بحث به این مطلب بپردازیم.
    فکر نمی کردم نوشته هایم موجب دلخوری شود. توضیحاتی می دهم که امیدوارم سوء تفاهم را برطرف کند.
    من شخصا چندین سال هم در جایگاه کارشناس و هم در جایگاه مدیر در بخش دولتی در چندین سازمان بزرگ و در بخش خصوصی در چند شرکت کوچک و بزرگ فعالیت کرده ام و به شرایط کاری این سازمان ها و شرکت ها اشراف دارم. چندین سال هم هست که در قالب شرکت پیمانکار با انواع و اقسام شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک دولتی و خصوصی در ارتباط بوده ام. درست است که شرکت ما خصوصی است، ولی کسب و کار ما ارائه خدمات است و درصد قابل توجهی از مشتریان ما از بین شرکت های دولتی هستند و به همین دلیل در سازمان ها و شرکت های مختلف به صورت روزانه حضور داریم و از نزدیک با همه این مواردی که شما اشاره کردید برخورد داریم.

شاید در موارد کمی بتوان در سازمان های دولتی (و حتی خصوصی) افرادی را مانند شما یافت. افرادی که جدا از محیط کاری، به حرفه شان متعهد هستند و با انرِژی، انگیزه و پشتکار به فعالیت می پردازند و از این نوع کار کردن لذت می برند. این هم معمولا ارتباطی به محیط کار و نوع مدیریت و ... ندارد و به خود اشخاص و روحیاتشان باز می گردد.
    شاید درصد این افراد در دنیای فناوری اطلاعات بیشتر از شاغلین در دیگر رشته ها باشد ولی این تفاوت آن قدر ها هم زیاد نیست.

در نهایت این که قصدم از بیان این موارد، بیان کردن دو مورد بود:
    1- پیدا کردن کار الزاما نیازی به پارتی ندارد.
    2- کار کردن در شرکت های خصوصی مساوی با بیگاری کشیدن نیست، بلکه آن چیزی که به عنوان سخت تر بودن کار در این شرکت ها شناخته شده است، فعالیت مفید تر و با بازده بالاتر است.

پیروز باشید و پایدار

M-r-r، th95، Zahmatkesh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    سلام

اگر از لحاظ منطقی به مسئله کار نگاه کنیم پارتی معنی نداره ولی در ایران منطق کمتر کاربرد داره

ولی یه مورد هست که من در موردش دقیق تر شدم طرز برخورد جناب حکیمی است ایشان فوق العاده مشتری مدار هستن و واقعن یه سرمشق واسه من هستند

پیروز و کامروا باشید

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    شاید در موارد کمی بتوان در سازمان های دولتی (و حتی خصوصی) افرادی را مانند شما یافت. افرادی که جدا از محیط کاری، به حرفه شان متعهد هستند و با انرِژی، انگیزه و پشتکار به فعالیت می پردازند و از این نوع کار کردن لذت می برند. این هم معمولا ارتباطی به محیط کار و نوع مدیریت و ... ندارد و به خود اشخاص و روحیاتشان باز می گردد.
    شاید درصد این افراد در دنیای فناوری اطلاعات بیشتر از شاغلین در دیگر رشته ها باشد ولی این تفاوت آن قدر ها هم زیاد نیست.
    موافقم
    من ناراحت نشدم عزيز جان - شما رو اگه نشناسم كه ديگه هيچ
    گفتم به نظرم توي بخش IT اين قضايا كمتره ولي خوب كاملا حق با شماست كه به افراد و روحياتشان بر ميگردد.
    شايد من اگر نصف اين كارها را هم نكنم صداي كسي در نيايد و اخراج هم نشوم ولي خوب خودم به هيچ وجه از زندگيم راضي نخواهم بود.

Hakimi، halvaei و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    سلام

یه چیز جالب شنیدم مدیر کل یکی از همین قسمتهای انفورماتیک کل کشور دارای مدرک فوق لیسانس حقوق میباسد حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط daghon48 نمایش پست ها
    سلام

یه چیز جالب شنیدم مدیر کل یکی از همین قسمتهای انفورماتیک کل کشور دارای مدرک فوق لیسانس حقوق میباسد حالا پیدا کنید پرتقال فروش را
    خب شاید تحصیلات و دوره های حرفه ای شبکه رو گذرونده باشه و سواد علمی اون بالا بوده.این که دلیل نمیشه. یکی از بهترین استادانی که من پیشش شبکه یاد گرفتم دیپلم انسانی داشت!

daghon48 و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    انشا...............

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    خب شاید تحصیلات و دوره های حرفه ای شبکه رو گذرونده باشه و سواد علمی اون بالا بوده.این که دلیل نمیشه. یکی از بهترین استادانی که من پیشش شبکه یاد گرفتم دیپلم انسانی داشت!
    سلام

هر کسی باید جایگاه خودش رو حفظ کنه ، نه اینکه اگه دید اینکار سودی نداره و شغل دیگه ای جایگاه بهتری براش فراهم میکنه جاشو عوض کنه ، برای اینکه ازین پله به اون پله پپره من مشکلی ندارم ولی وقتی سرراه پریدنش پاشو بزاره روی شونه منو شما این می شه مشکل انسانی.

من یه استاد بزرگ دارم که چند سال پیش برای یک کاری یه مثالی زد ، که من فکر می کنم جالبه بدونید:
    در ایران اگه راننده باشی احتمالا دیدی ، اگه بپیچن جلوت ازش بپرسی چرا این کارو کردی می گه زنم مریضه ، بچم حالش بده و امثالهم ، حالا به نظر شما این درسته ؟؟؟
    در بچه همسایمون رو دزدیده بودن، به عموی بچه اطلاع می دن که خودش رو برسونه در حین راه پلیس جلوشو میگیره و علت رو جویا می شه و وقتی متوجه می شن قضیه از چه قراره از کرج تا ورامین اسکورتش می کنن ( به نظر شما این رفتارها رفتارهای درستیه ؟؟؟ )

در مورد موضوع تاپیک
    در ایران عزیز راه پول درآوردن به همه ی اشکال نایاب دنیا موجوده.
    راه اول از بچگی شاگردی کرده باشی ( که در کشورهایی که من دیدم منسوخ شده )
    راه دوم درس خوندن و بعد شاگردی ( که به نظر من خوندن واقعی آدم رو عاشق می کنه )
    راه سوم باید آدم پرو باشه و خودش رو به همه بچسبونه ( که در ایران به وفور یافت می شه )
    راه چهارم خودت پول داشته باشی و کار شروع کنی
    راه پنجم خودت رو نشان بدی ( من ازین راه وارد بازار کار شدم ) ( البته زمینه کاری برق و الکترونیک )
    راه ششم از بچه های فوق درس خوان باشی ( مثلا در کنکور رتبه تاپی آورده باشی ) که کمی شبه راه چهار هستش
    راه هفتم پارتی ( دوستان مگه در سال چند تا شبکه کار می تونن با این روش وارد بازار کار بشن )

همون طور که در آغاز اشاره کردم راههای زیادی برای پول درآوردن در ایران وجود داره فقط باید بدونی از چه راهی وارد بشی که به نظرم برای هرکسی به روحیاتش بستگی داره.

mgholami، th95، daghon48 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

بازار کار شبکه در ایران

کار network

بازار کار رشته شبکه

بازار کار network

بازار کارشبکه

بازار کار شبکه

پذیرش کارآموز شبکه

بازار کار متخصص شبکه

بازار كار شبكه

بازار کار مهندسی شبکه