صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: قیمت واقعی کارتان را بدانید. برای خودتان ارزش قائل شوید.

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

قیمت واقعی کارتان را بدانید. برای خودتان ارزش قائل شوید.

ابتدا از مدیریت( جنا ب آقای حکیمی ) خواهش میکنم در صورت صلاحدید این پست را جزء پست های ثابت ابتدای فوروم با درجه اهمیت "مهم" قرار دهند. و اما اصل مطلب : به وفور مشاهده میشود که بعلت زیاد بودن دست ( چه دستان حرفه ای و چه آماتور) در بازار IT و علی الخصوص شبکه های کامپیوتری ، کارشناسان یا شرکتها قیمت واقعی کار خود را نمیدانند و در پاره ای موارد در بحث رقابت چند شرکت برای گرفتن پروژه ، قیمت هایی بسیار پایین و تاسف وار ارائه میکنند . بطور مثال در یک نمونه کاری بنده برای راه اندازی یه شبکه کوچک با 10 کلاینت وایرلس مطلع شدم کارشناسی برای انجام کارهای زیر مبلغ 50000 توامن ( پنجاه هزار تومان) را پیشنهاد داده. توجه کنید. خرید تجهیزات وایرلس (indoor AP and client wireless card) + بحث نصب + کانفیگ اکسس پوینت + کانفیک کلاینهتا + راه اندازی یک شبکه ورک گروپ + تنظیمات مقدماتی شبکه + تنظیمات اینترنت + در خلال کار 2 بار هم سسیستم عامل عوض کرد. دوستان عزیز درسته که رقابت کثیفی تو جریانه ولی این چه طرز قیمت دادنه! ارزش خودتون رو بدونید. طرف شب میاد سیم میزنه تو چاه دستشوییتون صد هزار تومان میگیره . شما یه صبح تا شب کار کردید برای این مبلغ. اونوقت کارفرماها هم 4 تا نمونه میبینن توقع پرداختیشون میشه اینی که هست. این پست رو زدم که بدونید تو این مملکت گل و بلبل خود "سازمان نظام صنفی" چه مبالغی رو برای کارشناسی و مشاوره IT از 0 تا 100 گفته تا نرید یه جا برا چندرغاز مثل ... بدوییییییم. از لحن بد عذر خواهی نمیکنم چون واجب بود اینگونه صحبت کنم. برای مشاهده لیست تعرفه ها و خدمات حتمن حتمن برید این لینکو ببینید قبل اینکه بخواهید یه خط درس بخونید.

http://www.irannsr.org/Portals/44fa7...ee-Keshvar.pdf

موضوعات مشابه:
    M-r-r، hosam، Peiman_Pn و 11 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    به شدت با این موضوع موافقم... و البته باید توجه داشت که معکوس این جریان هم گاها مشاهده میشه، قیمت هایی نجومی برای انجام اموری ساده !

یه جایی یه بنده خدایی، رفته بود یه UPS رو نصب کرده بود (چهار تا پیچ بسته بوده به زمین + کابل سریال رو هم فقط وصل کرده بوده به UPS و PC) دویست و پنجاه تومن گرفته بوده؛ مدیر اون ارگان هم چنان ذوق مرگ شده بود که شش میلیون UPS رو فقط با 250،000 تومن نصب کردن براش...

yogishiip، Hootan و mjzaret سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Hootii

مسدود شده
    نوشته
    146
    سپاسگزاری شده
    70
    سپاسگزاری کرده
    29
    کاملا" با هر دوی این دوستان موافقم . بهتر نیست تو همین انجمن یه قسمتی راه بیفته و خودمون بصورت منطقی و منصفانه تعرفه یک سری

کارها و پروژه ها رو تعری کنیم . البته میدونم کار سختیه ولی در طولان بمدت کامل میشه و مرجع خیلی مفید و خوبی باقی میمونه .

Tel
    Tel آنلاین نیست.
    نام حقيقي: H M

عضو غیر فعال
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    من هم با این بیانات شما کاملا موافقم و این رو هم میشه پذیرا بود که مشتریان گذری رو نباید روشون حساب باز کرد مثلا شما وقتی ماشینتون خراب می شه پیش هر کسی نمی رید کار IT هم دقیقا همین هست نمی شه جلوی این اشخاص رو گرفت حالا احتمالا ما در صنف خودمون چون زیاد درگیر هستیم ازش اطلاع داریم و صد در صد این مورد در صنوف دیگه ای نیز است .

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hootan نمایش پست ها
    کاملا" با هر دوی این دوستان موافقم . بهتر نیست تو همین انجمن یه قسمتی راه بیفته و خودمون بصورت منطقی و منصفانه تعرفه یک سری

کارها و پروژه ها رو تعری کنیم . البته میدونم کار سختیه ولی در طولان بمدت کامل میشه و مرجع خیلی مفید و خوبی باقی میمونه .
    عزیز قیمتها باید به ثبت رسمی کشور برسه که این اجازه رو به عموم نمیدن بلکه مهندسای محترم خودشون از بالا میبرن و میدوزن....

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104

Red face

ای بابا کو گوش شنوا

خدا می دونه من چقدر کار را بی خیال شدم برای این موضوع

این دوستانی که اینطوری قیمت می دهند نمی دونم طفلکیها برای چی اینکارها رو می کنن .

50000 تومان پول یک روز ناهار من و دخترم هم نمی شود

ولی در هر حال من خودم بگم که من آدم گرونی هستم و کسایی که منو می شناسند می دونند که کیفیت خودمو به خاطر پول کم پائین نمی یارم و بایستی اونی رو بگیرم که ارزش این 20 سال کارم را داشته باشه .

من که نمی دونم چی بگم فقط بایستی بگم که خیلی ......................... هستند که وقت و علم خودشونو که در این حرفه سرمایه ما هستش را به این مبالغ می فروشند .

انشالله خداوند شفاشون بدهد و به ما هم 48 ساعت وقت اضافه در روز بدهد که به کارهایمان بیشتر برسیم

نام حقيقي: mohsen behnamian

خواننده
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    0
    از دوستان که بحث بالا رو شروع کردن بسیار ممنونم فکر خوبیه که عزیزانی که تو کار شبکه هستند و زحمت میکشند بیائیم یه انجمن کوچیک درست کنیم و مباحث مربوط به کار و قیمت رو با هم رد و بدل کنیم تا قیمت ها یه جوری ثابت باشه که کار فرما نتونه ما رو دور بزنه به قول دوستمون یارو فنر میندازه تو چاه 15 دقیقه کار میکنه میگه 100 تومان بعد 2 سال شبکه میخونی تا مدرک بین المللی میگیری پدرت در میاد بعد کار فرما میگه اگر فلان مبلغ نگیری می گم یکی بیاد با نصف قیمت انجام بده
    پس بهتره خودمون یه کاری کنیم همه سود ببرن
    عزیزانی که هم مدارک ماکروسافت رو دارند خودشون رو معرفی کنند خوبه که ارتباطات بیشتر باشه

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    فرمایشات تمام دوستان تایید میشه.
    اما دوستان عزیز، یک مطلب رو فراموش نکنید: هر چقدر پول بدی آش میخوری.
    شما الان اگه بخواهی کفش بخری، بین 5000 تا 50000000 میتونی هزینه کنی. طبیعتا اگه میری 5000 تومان میدی و یک کفش چینی میخری، انتظار 3 سال کار کردن و کیفیت عالی رو ازش نداری.
    این عده ای که کار شبکه کردن 10 تا کامپیوتر رو 50000 تومان قیمت میدن، آیا می تونن در زمینه کانفیگ روتر و فایروال، مجازی سازی با استفاده از تکنولوژی های جدید و بسیاری موارد تخصصی وارد بشن؟ حتما نمی تونن. پس بگذارید اون دوستان با اون 50000 تومان خوش باشند و امثال ما هم دنبال تخصص بالاتر.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مشکل اینجاست که بعضا، کارهایی واقعا خوب ارائه میدن، اما قیمت فوق العاده ناچیز...

به حمدلله تا حالا چنین تعرفه گذاری هایی نتونسته کار رو از کسی بگیره، حداقل راجع به ما اینطور بوده. اما کمی ادامه کار رو سخت میکنه، خصوصا اینکه مدیر یک ارگان، بدبین باشه به نرخی که شما اعلام میکنید، و تصور این رو داشته باشه که تعرفه ی شما بیشتر از زحمتی هست که دارید میکشید...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    دلیل خیلی از مشکلات موجود آشنا نبودن کارفرما ها با خدمات ارایه شده است .
    مثالی میزنم .: در اصل آنها می شنوند که نیاز به راه اندازی دامین دارند در درخواست خرید خدمات نوشته می شود راه اندازی دامین . حال چگونه و چه کسی این کار را انجام دهد برایشان فرقی ندارد . این بستگی به توجیه شما دارد که برای کارتان ارزش قایل شوید و طرف مقابل را مجاب کنید که شما را به دیگران ترجیح دهد .
    برای این مساله هیچ کاری عملا نمی توان انجام داد . این اشخاص در تمام صنفها وجود دارند و اختصاص به کار شبکه ندارد ولی در زمینه کارهای نرم افزاری به دلیل اینکه برای کارفرما مساله ملموس نیست که شما چقدر دانش و تجربه دارید بیشتر نمود می کند .
    تفاوت کار شبکه با خرید کفش در این است که در خرید کفش طرف کفش را می بیند و میخرد ولی در کار شبکه تا به مشکلی بر نخورد تفاوت را احساس نمی کند .
    DNS یک DNS است ، برای کارفرما فرقی نمی کند که چه کسی آن را راه اندازی کرده است تا وقتی که مشکلی پیش بیاید .
    دانش خود را افزایش دهیم تا مشتریان ثابت خود را داشته باشیم. زیاد از بابت پیش فاکتورهایی که می دهید ناراحت نشوید .

aliafzalan و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: daghon

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    آقا کوتاه بیاین

این کفش 50000000 چیه ازش یه عکس واسه منم بفرستین و همچنین ناهار 50000 تومانی

مزاح کردم

در هر صورت به نظر من و به قول دوستان فعلن نرخ گزار کسی دیگه می باشد.

اگه دوستان ارائه رزومه کاری کنند و مشتریهای محترم از کار این اساتید راضی باشند مسئله مالی واسه شخصی (چه حقیقی یا حقوقی ) فرقی نمیکنه اون فقط می خواد کارش را بیفته البته با اطمینان که این اطمینان باید از سوی شما ایجاد شود که از طریق تجربه و کار شما مشخص می شود و سلام

این PDF هم الکیه و واسه شرکتهای خودشونه

نام حقيقي: محمد مهدی شریف مشهدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری sharif12
    نوشته
    317
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    52
    با سلام
    بحث فوق العاده ای است
    من از 12 13 سالگی در بازار کار بوده ام همه رقم شغل را نیز پشت سر گذاشته ام از دست فروشی گرفته تا مدیر شبکه یک کارخانه بزرگ. اما در تا بحال صنفی به این نا هماهنگی و بی نظمی ندیدم مخصوصا در بخش شبکه
    در این میان اکنون کاری با بیشترین استرس و فشار کار (مدیر شبکه- نرم افزار) را دارم که برای به دست آوردن آن سالها در دانشگاه و مراکز آموزشی درس خوانده ام ولی فکر می کنم کمترین بازده مالی در تمام عمرم را دارم
    یک دست فروش یا پاچالدار (فروشنده) در تهران یا مشهد با روزی 5 تا 8 ساعت کار با سواد صفر استرس صفر سرمایه بسیار اندک بدون نگرانی و فشار کار درآمدش از ما بیشتر و کاری منعطف تر دارد و...
    متاسفانه فکر می کنم که اگر در نوجوانی که پارچه فروشی می کردم را ادامه می دادم و سراغ درس و کامپیوتر را نمی گرفتم وضع مالی و زندگی بسیار متفاوتی با الان داشتم اینقدر به ذهن و اعصابم فشار نیاورده بودم چشمانم بر اثر مطالعه این همه pdf ضعیف نمی شد حداقل 4 سال زودتر ازدواج می کردم و زندگی شادتری را داشتم و باقی نیز بماند

موفق باشید

naderi و Mojtaba-K سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: daghon

عضو غیر فعال
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    34
    آقا اشک در میاری بی خیال

باور کنید در تمام ایران این مشکل تمامی افرادیه که با به قولی رایانه سر و کار دارن

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    تخصص در کامپیوتر از کم در آمد ترین مشاغل در ایران ولی دلالی کردنش (خریدو فروش) کلی مایه سازه. من کمتر فروشنده ای دیدم که از کامپیوتر چیزی حالیش باشه.

مثال:

جهت خرید یک Outdoor Access point به یک فروشنده مراجعه کردم . یک سئوال تخصصی ازش کردم نتونست جواب بده ولی قیمت و مدل همه رادیو ها رو میدونست و فروش خوبی هم داشت. ( دلالی در زمینه کامپیوتر درآمدش خیلی بهتر از تخصص فنی در زمینه کامپیوتره).

بقال محل ما پشت شیشه مغازه نوشته نصب ویندوز 5 هزار تومن !!!!!!!

من خودم از اینکه دنبال IT رفتم پشیمونم. بار مالی برام نداشته.
    ولی چه بسا که تو خون آدمه. هر شغلی هم عوض کنم بازم میبینم Magnet شده.

ویرایش توسط mkm : 2010-11-01 در ساعت 04:31 PM

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    بخش بزرگی از مشکل ما نبود قانون کپی رایت در زمینه نرم افزار و سیستم عامله. بقال کوچه میده از بقل میدون رسالت یه سیستم عامل windows seven ultimate x32 and x64 میخره میشه مهندس IT. بقیه مشکلش هم دزدی و جنس خراب خود ما ایرانیاس. از خود من و من و من تا شما. سر یه پروژه پیشنهاد دادم که برای سرور یه نسخه NOD32 business edition بگیرن. کارفرما رفته بود با یه مهندس دیگه مشورت کرده بود و استعلام. اون مردتیکه نفهم با من که تلفنی صحبت میکرد میگفت شما میتونید هر روز username - password ها رو از اینترنت بگیرین و AV خودرو آپدیت کنید . احتیاجی نیست 200-300 تومن پول لایسنس nod بدید. وقتی ما ملتی با ذات دزدی و این طرز تفکر هستیم دیگه چیکار کنیم. از خود من که ویندوز 1000 تومنی میخرم- مجموعه غنی کینگ با هزاران نرم افزارو میخرم 10 هزار تومن- صبح تا شب هم رپیدشیرو آباد کردم دیگه انتظاری نیست چه برسه به اون کارفرمای نفهم که تو کار ساخت و ساز فقط 800 میلیون سرمایه راکد برا پروژه بتن ریزی ضمانت گذاشتنه بود ولی با من چونه میزد که من حالا نمیشه روی سیستمها اسپیکر 10 هزار تومنی نذارید و 7 هزار تومنی بزارید.بلی اگه ما هم مثل مهندس های عمران سازمان نظام مهندسی داشتیم و استعلام مدرک و هزارن سخت گیری و جنس خودمون هم جلب نبود اونوقت سر 2 هزار تومن چونه نمیزدیم.
    باز هم از این لحن ناراحت نشید و تعارف رو کنار بگزاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmj نمایش پست ها
    فرمایشات تمام دوستان تایید میشه.
    اما دوستان عزیز، یک مطلب رو فراموش نکنید: هر چقدر پول بدی آش میخوری.
    شما الان اگه بخواهی کفش بخری، بین 5000 تا 50000000 میتونی هزینه کنی. طبیعتا اگه میری 5000 تومان میدی و یک کفش چینی میخری، انتظار 3 سال کار کردن و کیفیت عالی رو ازش نداری.
    این عده ای که کار شبکه کردن 10 تا کامپیوتر رو 50000 تومان قیمت میدن، آیا می تونن در زمینه کانفیگ روتر و فایروال، مجازی سازی با استفاده از تکنولوژی های جدید و بسیاری موارد تخصصی وارد بشن؟ حتما نمی تونن. پس بگذارید اون دوستان با اون 50000 تومان خوش باشند و امثال ما هم دنبال تخصص بالاتر.
    دوست عزیز ما تا اومدیم یه تکون بخوریم دیدیم همه پروژه های بدرد بخور رو شرکت های شبه دولتی با مدیریت های فرادولتی!!! (نمونش شرکت دوران) گرفتن. از نگهداری تا تجهیز. چیزی هم جز این ریزه کاریا به ما نمیرسه . برا همین عرض کرد بازار کثیف رقابت.

ویرایش توسط MS-DOS : 2010-11-01 در ساعت 05:25 PM
    Firebirds و mohammadi4 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نمونه رزومه کاری

قیمت نصب ویندوز

دستمزد

ارزش کار خود

با250 هزار تومان میشه چیکار کرد

ارزش خودتان را بدانید

برای کارتان ارزش قایل شوید

site:forum.persiannetworks.com حقوق بازار کار شبکه

site:forum.persiannetworks.com درآمد کارشناس شبکه

برچسب برای این موضوع