نقل قول نوشته اصلی توسط 30ya نمایش پست ها
یه باره بگو برو سرور بخر
دوست عزیز این حرف شما اصلا صحیح نمیباشد شما خودتان درخواست کردید و پرسیدید در چه زمانی میتوانید از سیستم معمولی به جای سرور برای سرویس دادن استفاده کنید و با چه شرایطی

نقل قول نوشته اصلی توسط 30ya نمایش پست ها
با سلام
من میخام بدونم:
1- آیا استفاده از یه کامپیوتر معمولی (ولی با مشخصات قوی) به جای یه سرور که لازمه به 300 کلاینت(البته نه به طور همزمان) ساپورت بده منطقیه؟
2- آیا اگه همیشه روشن باشه نمیسوزه؟
3- اصلا چه مواقعی مجازیم از کامپیوتر معمولی بجای سرور استفاده کنیم؟
1- خیر
2- این کاملا بستگی به شرایط و ... دارد
3- فقط در صورتی که Availability سیستم و سرویس برای شما آنچنان مهم نباشد.

ببینید در مورد تفاوت سرور ها با سیستم های معمولی چند مورد کاملا مشهود است و به چشم میآید.
1- استفاده از هارد های با تکنولوژِ SAS و سرعت گردش بالا و در ضمن با کیفیت بالا و سرعت انتقال اطلاعات بالا.
2- استفاده از پردازنده های مخصوص پراسس های بالا به صورت مثال در اینتل از سری Xeon
3- استفاده از رم های با قابلیت ECC که عملکرد بسیار بیشتری در مقایسه با تمامی رمهای موجود معمولا با قابلیت No ECC دارند.
استفاده از Raid های سخت افزاری با هم قابلیت بالا و عملکرد بسیار مناسب که هیچ نمونه ای از آن را در هیم مادربردی من تا به حال ندیدم ( حداقل حافطه این Raid های سخت افزاری در حال حاظر 256 مگابایت میباشد.
4- قابلیت استفاده از ماژول های پاور بیش از یکی و توانایی استفاده از آنهای به صورت Redundant .
5- کیفیت بالای تمامی قطعات
و .........

اینها چند فاکتور مهم سرور در مقابل سیستم معمولی بود که در حال حاظر به دهن من رسید.
حال اگر برای شما اینها مهم نیست با خیال راحت از سیستم معمولی استفاده نمایید.