نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس

موضوع: سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای راه اندازی شبکه اینترانت

نام حقيقي: vahid

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8

Icon12 سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای راه اندازی شبکه اینترانت

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    تیم ما قصد راه اندازی یک شبکه اینترانت توی یک شهر خیلی کوچیک داره ، نکاتی که در این مورد مد نظر هست اینه که ما میخواهیم از طریق خطوط تلفن این شبکه رو ایجاد کنیم و کاربران با یوزر نیم و پسوردی که میگیرن میتونن از طریق مودم و خطوط تلفن وصل شن ،
    و از امکاناتی مثل مرور وب سایتها ، ایمیل ، اف تی پی در شبکه اینترانت استفاده کنند
    حالا سوال من از دوستان اینه که چه تجهیزاتی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای این کار نیاز هست ، فرض رو بر این میگیریم که یوزرها فعلا 2000 تا هست
    از چه نوع سیستم عاملی استفاده کنم بهتر است ؟ لینوکس یا ویندوز
    چه نوع سروری برای این کار نیاز هست ؟
    آیا تجهیزات سخت افزاری خاص دیگری هم نیاز هست یا خیر ؟
    واینکه مخابرات چه مبلغی رو تقریبی برای این کار میگیره تا از خطوط تلفنش استفاده بشه
    اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم من رو راهنمایی کنن

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر قراره از طريق خط تلفن باشه ، خوب مطمئنا بايد از خطوط E1 استفاده كنيد . و اكسس سرور هاي سيسكو . معمولش as5X . ولي فكر نمي كنيد 2000 يوزر زيادي خوشبينانه است ؟
    براي اكانتينگ هم كه بسته به سرور اكانتينگتون (لينوكس - ويندوز ) و توان مالي تون(رايگان - پولي ) نرم افزار هاي زيادي موجوده . مثل ان تي تك - سيب - فري راديوس - ibsng و ...
    با توجه به تعداد كاربر بهتره وب سرور و ميل سرور رو جدا كنيد . (البته به نظر من ) اگر از لحاظ امنيتي حساس هستيد يه فايروال هم لازمه .
    سيستم عامل هم بسته به برنامه ها و اسكريپت هايي داره كه وب سرور قراره اجرا كنه . اگر پي اچ پي هست كه خوب بهتره از لينوكس استفاده بشه . و اگر asp (.net) مجبور به استفاده از ويندوز سرور هستيد .
    خطوط تلفن e1 : جديدا وديعه هر حط ايوان شده 1500000 . و ماهيانه هم مبلغي بعنوان اجاره اش مي پردازيد . و با توجه به اين موضوع كه يوزر هاي شما همه و هميشه انلاين نيستند حداقل 10 خط لازم داريد !

* شما مطمئني يه صفر اين كنار اضافه ننوشتي ؟ 2000 نفر خيليه ها

net_vahid و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    با تشکر از شما دوست عزیز
    برنامه هایی که نصب میکنم به صورت پی اچ پی هست پس بهتره از لینوکس استفاده کنیم ، بهتره من کاری که میخوام بگم رو واضح تر توضیح بدم ، من فقط میخوام یک وب سرور راه اندازی کنم که از طریق اون به مشتریانم هاست بدم درست مثل شبکه اینترنت ، و قاعدتا از سی پنل روی لینوکس استفاده کنم بهتره ، خود این سرویس هاستینگ ایمیل هم داره ، پس دیگه فکر نمیکنم نیاز به چیزی دیگری باشه
    حالا من خیلی وارد نیستم ، اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید

نام حقيقي: sayedkamel

عضو غیر فعال شناسه تصویری gishniz
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    3
    اقا نتبيل NETBIL
    اينو سرچ كن زنگ بزن بگير اقا توي تما م هرچي شنيدي تكه تمام شركتشون زنگ بزن بگو ميخوام همچين كاري كنم تمام

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط gishniz نمایش پست ها
    اقا نتبيل NETBIL
    اينو سرچ كن زنگ بزن بگير اقا توي تما م هرچي شنيدي تكه تمام شركتشون زنگ بزن بگو ميخوام همچين كاري كنم تمام
    ببخشید من پیدا نکردم میشه شماره رو همین جا بدید خیلی ضروریه

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    دوست عزیز میتونم یه پرسش بکنم ؟

شما تایپیک هایی که در همین سایت برای ایجاد و راه اندازی ISP و شبکه زده شده رو خوندید ؟

فکر کنم قبل از اینکه به فکر طریقه راه اندازی سخت افزاری و... باشید یه نگاهی به اون تایپیک ها بندازید تا دیگر ملاک های مهم این قضیه رو هم ببینید
    شما در شهر هدف تون ایا سرویس دهنده دیگه ای هست ؟ و سپس ایا مطمئن هستید تعداد کاربران اینترنت شون اینقدره ؟ و اگر اینقدره چطوری ملاک شهر کوچک هست ؟

البته ابدا قصد جسارت ندارم اما شما برای راه اندازی همچین سرویس دهنده هایی با این خرجی که پیش رو دارید یقینا نیازمند تحقیقات بسیار بسیار بیشتر هستید چون اگر خدای ناکرده هزینه برنگرده ....
    تازه علاوه براینکه الان به نظرم بورس دیال اپ و... گذشته ، حتی اونایی که سالها دیال اپ میدادن الان افتادن دنبال پرسرعت و حداقل حداقلش هوشمند
    در کل احتمالاتی مثل داشتن رقیب خدمات دهنده و... رو در نظر بگیرید سپس برای تجهیزاتش میتونید براساس اطلاعات به دست اومده بیایید تا مشورت دوستان رو داشته باشید

اول ببینید رقیب دارید ؟ تجهیزات شون چیه ؟ و.... بعد براساس اینا و سپس بودجه خودتون اقدام به ایجاد ISP و امثالهم بکنید و به فکر خریداری تجهیزات باشید

بازم ببخشید اگر تند مطلبو گفتم ....

*** حداقل اطلاعات مورده نیاز رو برای خریداری تجهیزات مناسب حتما باید به دست بیارید ، مثلا به نظر من هرگز تو یه شهر خیلی کوچچک امکان نداره 2000 کاربر باشه به صورت همزمان انلاین (شاید بد من فهمیدم یا شما بد منظور رو رسوندین)

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی شما من هم برای همین راهنمایی ها این تاپیک رو ایجاد کردم چون شهری که من زندگی میکنم خارج از ایران هستش یه شهر مرزی تو افغانستان که با ایران هم مرز هستش بنا براین اطلاعات زیادی ندارم در این زمینه ، قصد من راه اندازی شبکه اینترانت فقط برای سرویس دهی روی همین شبکه هست و فعلا توی مراحل مقدماتی قرار داره ، در کل یک شهر که میخواد این سرویس اینترانت روی اون قرار بگیره
    از دوستان هم کسی اگر میتونه با بنده در این زمینه همکاری کنه لطف کنه شماره موبایلشونو اینجا بذارن
    با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات مورد نیاز اینترانت

http://forum.persiannetworks.com/f25/t38531.html

نرم افزارهای مورد نیاز در شبکه

راه اندازی اینترانت

سخت افزارهای مورد نیاز شبکه

تجهیزات مورد نیاز برای اینترانت

تجهیزات شبکه اینترانتتجهیزات اینترانتتجهیزات لازم برای راه اندازی اینترانتراه اندازي اينترانتنرم افزار مورد نیاز راه اندازی شبکهنرم افزار مورد نیاز برای شبکه سخت افزارهای لازم در شبکهنرم افزار اینترانتراه اندازی شبکه اینترانتسخت افزارهای لازم برای راه اندازی شبکهشبکه ispتجهيزات اينترانتامکانات اینترانت مخابرات ایرانتمام سخت افزارها و نرم افزارهایی که برای راه اندازی یک ISP لازم استراه ندازی ISPتحقیق در مورد سخت افزارهای مورد نیاز شبکهابزارهای لازم برای راه اندازی اینترانتكارهاي لازم براي راه اندازي انترانتابزار لازم برای راه اندازی اینترانت

برچسب برای این موضوع