صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: شبکه کردن چند نقطه شهر

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159

شبکه کردن چند نقطه شهر

با سلام و خسته نباشید

چند تاپیک مربوط به مورد من بود که خوندمشون ولی هر کدوم یه چیز متفاوت خواسته بودن. مجبور شدم تاپیک بزنم. 4-5 تا شعبه هست که نقاط مختلف شهرن و می خواییم اینارو واسه راه اندازی اتوماسیون اداری شبکه کنیم. البته اتوماسیون اداری نسخه تحت وب هست ولی اینم مشکل قطعی اینترنت رو بهمراه داره که اگه قطع بشه که دائما میشه، اتوماسیون از کار می افته. پس مجبوریم این شعب رو طوری شبکه کنیم که اینترنت نقشی توش نداشته باشه. همچنین اگه شعب شبکه بشن، بجای اینکه نسخه گرون اتوماسیون اداری رو بخریم، نسخه ارزون تحت شبکه ش رو می خریم.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین. البته این شعبه ها خیلی با هم فاصله دارن، چیزی حدود 4-5 کیلومتر.

نام حقيقي: sasanifar

خواننده
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    149
    در مورد اینترنت پیگیری کردید ببینید مشکل از کجاست؟ مشکل فیزیکی ( قطعی خط) است یا چیز دیگر ؟ اینترنت را از کجا می گیرید؟
    امکان گرفتن اینترانت را دارید؟ اگر بگیرید فکر می کنید با آن هم مشکل پیدا می کنید؟
    دید مستقیم چی ؟ دارید؟ ( برای وایرلس)
    آیا همه شعبه ها از یک مرکز تلفن سرویس می گیرند ؟ ( برای راه اندازی خطوط GSHDSL و یا استفاده از ADSL )
    چقدر می تونید هزینه کنید ؟ ( راه اندازی PTMP مخابرات)

farhadham سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد سابوری

خواننده شناسه تصویری ms_804
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    3
    در مرحله اول نقاط و امکانات مخابراتی هر منطقه رو بررسی کنید .
    فاصله تعداد میزان پهنای باند مصرفی و کلیه جوانب .
    در ضمن شما روی اینترنت هم میتونید شبکه داخلی راه بندازید.

نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasani نمایش پست ها
    در مورد اینترنت پیگیری کردید ببینید مشکل از کجاست؟ مشکل فیزیکی ( قطعی خط) است یا چیز دیگر ؟ اینترنت را از کجا می گیرید؟
    امکان گرفتن اینترانت را دارید؟ اگر بگیرید فکر می کنید با آن هم مشکل پیدا می کنید؟
    دید مستقیم چی ؟ دارید؟ ( برای وایرلس)
    آیا همه شعبه ها از یک مرکز تلفن سرویس می گیرند ؟ ( برای راه اندازی خطوط GSHDSL و یا استفاده از ADSL )
    چقدر می تونید هزینه کنید ؟ ( راه اندازی PTMP مخابرات)
    مشکل داخلی که نیست. منظورم اینه که اینترنت هیچ اطمینانی نداره که 24 ساعته up باشه. قطعس اینترنت زیاده.
    اگه اینترانت هزینه زیادی نداشته باشه میشه روش حساب کرد.
    اصلا دید مستقیم نیست ثانیا همشون که یکجا نیستن، فاصلشون زیاده.
    همه شعبه ها از یک مرکز تلفن سرویس نمی گیرن. همشون مرکز مخابراتیشون مجزاست.
    هزینه که چقدرشو نمیشه گفت. بستگی داره هزینه رو تایید کنن یا نه ولی می دونم هزینه بالا نمی تونن صرف کنن.

نام حقيقي: dariush

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    بهترین و ارزان ترین راه استفاده از همون بستر اینترنت هست .

مشکل قطعی رو میتونید با اضافه کردن لینک دوم و استفاده از روترهایی با قابلیت لود بالانسینگ و VPN Failover and Bonding حل کنید.

در حال حاظر خودم در شرکتی که کار میکنم این سیستم رو اتفاقا" برای همون اتوماسیون اداری بین 4 دفتر در تهران و یک انبار در حاشیه تهران پیاده سازی کردم و تا به حال مشکلی نداشتم.

ehsan653 و farhadham سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: زهرا

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    124
    اقا داریوش میتونید بیشتر توضیح بدید دقیقا سخت افزار ی و نرم افزاری ممنون میشیم هم سیستم مبدا هم مقصد

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط esmail2009 نمایش پست ها
    اقا داریوش میتونید بیشتر توضیح بدید دقیقا سخت افزار ی و نرم افزاری ممنون میشیم هم سیستم مبدا هم مقصد
    من از سیستمهای سخت افزاری Peplink استفاده میکنم .

برای دفتر مرکزی مدل 380 و برای شعبات مدل 210 . هر شعبه دو لینک اینترنت داره که ارتباط با دفتر مرکزی از طریق هر دو لینک و بصورت همزمان با مجموع سرعت 1Mbps انجام میشه. در صورت قطع هر لینک به هیچ هنوان اختلالی در ارتباط بین دفاتر بوجود نمیاد. و بعد از وصل لینک هم دوباره اتوماتیک در مدار قرار میگیره.

دفتر مرکزی هم دارای سه تا لینک با مجموع سرعت 3 Mbps هست .

farhadham و vahidith سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    با نظر داریوش جان موافقم و اضافه میکنم می تونید از شرکتهای معتبر تر(به دلیلیل قوانین اسم نمی برم)با یه کم قیمت بالاتر سرویس بگیرید و قطعی تون رو به صفر نزدیک کنید.
    لود بالانسر هم از انواع تا نحوه تنظیمش رو توی همین فروم یه سرچ کنید همه چیز دستتون میاد.

نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط dazimi نمایش پست ها
    من از سیستمهای سخت افزاری Peplink استفاده میکنم .

برای دفتر مرکزی مدل 380 و برای شعبات مدل 210 . هر شعبه دو لینک اینترنت داره که ارتباط با دفتر مرکزی از طریق هر دو لینک و بصورت همزمان با مجموع سرعت 1Mbps انجام میشه. در صورت قطع هر لینک به هیچ هنوان اختلالی در ارتباط بین دفاتر بوجود نمیاد. و بعد از وصل لینک هم دوباره اتوماتیک در مدار قرار میگیره.

دفتر مرکزی هم دارای سه تا لینک با مجموع سرعت 3 Mbps هست .
    آقا داریوش ممنون از لطفتون و راهنماییتون. باید این دوتا اینترنت رو از دو شرکت متفاوت بگیریم. منظورم اینه که اگه دوتاشم از یه شرکت باشن که فرق نمی کنه که، یکی قطع بشه دومی هم قطع میشه. درسته؟ پس باید از دوتا شرکت متفاوت ADSL بگیریم هر کدوم 512. درست گرفتم قضیه رو؟

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadham نمایش پست ها
    آقا داریوش ممنون از لطفتون و راهنماییتون. باید این دوتا اینترنت رو از دو شرکت متفاوت بگیریم. منظورم اینه که اگه دوتاشم از یه شرکت باشن که فرق نمی کنه که، یکی قطع بشه دومی هم قطع میشه. درسته؟ پس باید از دوتا شرکت متفاوت ADSL بگیریم هر کدوم 512. درست گرفتم قضیه رو؟
    به نظر من سعی کنید که از دو ISP مختلف استفاده کنید .

dazimi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    قیمتی از این peplink ها دارین؟ مدل 380 که چیزی نزدیک 2 میلیون هست. مدل 210 هم 1.5 میلیون.

اگه قرار باشه از اینترنت استفاده بشه، نظرتون با vpn روی بستر اینترنت چیه؟ ولی تو این روش دیگه نمیشه لینک دومی رو اضافه کرد تا مشکل قطعی رو حل کرد. نظرتون چیه؟

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    دوست عزیز al1p0ur درست میگند.

اگر برای دو لینک اینترنت از دو ISP مختلف و همچنین دو بستر مختلف ( ADSL - Wireless ) استفاده کنید احتمال اینکه در زمانی خاص هر دو لینک شما با هم قطع بشه تقریبا" به صفر میرسه ، مگر اینکه کلا" مخابرات اینترنت رو قطع کنه یا
    کسی پاشو بزاره رو فیبر نوری ایران - فجیره یا از اینجور اتفاقاتی که فقط تو ایران می افته . ولی به شخصه خودم زمانی که دوتا لینک داشتم هیچ وقت نشد هر دوش با هم قطع بشه.

قیمت Peplink هم با توجه به اینکه نمایندگی واقعی تو ایران داره با قیمت اصلیش یکی هست ( در واقع من خودم به قیمت خریدم ) حالا باز سوال کنید چون قیمت چیزی تو ایران ثابت نمیمونه .

اگر از Peplink استفاده کنید همزمان میتونید با استفاده از همه لینکهایی که دارید VPN بزنید و هم Failover خواهید داشت و هم برای ارتباط VPN از مجموع پهنای باند همه لینکهای شما استفاده میشه .

ویرایش توسط dazimi : 2010-09-21 در ساعت 06:46 PM
    farhadham و al1p0ur سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد سابوری

خواننده شناسه تصویری ms_804
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    3
    اگر برای دو لینک اینترنت از دو ISP مختلف و همچنین دو بستر مختلف ( ADSL - Wireless ) استفاده کنید احتمال اینکه در زمانی خاص هر دو لینک شما با هم قطع بشه تقریبا" به صفر میرسه ، مگر اینکه کلا" مخابرات اینترنت رو قطع کنه یا
    کسی پاشو بزاره رو فیبر نوری ایران - فجیره یا از اینجور اتفاقاتی که فقط تو ایران می افته . ولی به شخصه خودم زمانی که دوتا لینک داشتم هیچ وقت نشد هر دوش با هم قطع بشه.
    اگرم قطع بشمه مشکلی پیش نمیاد .چون شما داخل یک شهر هستی و معمولا تمام سرویس دهنده ها از مخابرات اون شهر سرویس می گیرن .و اینترنت معمولا از گیت وی قطع می شه .

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    البته اگه ISP درست حسابی باشه ممکنه یک لینک Backup از مخابرات شهرهای اطراف داشته باشه .

نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط dazimi نمایش پست ها
    دوست عزیز al1p0ur درست میگند.

قیمت Peplink هم با توجه به اینکه نمایندگی واقعی تو ایران داره با قیمت اصلیش یکی هست ( در واقع من خودم به قیمت خریدم ) حالا باز سوال کنید چون قیمت چیزی تو ایران ثابت نمیمونه .

اگر از Peplink استفاده کنید همزمان میتونید با استفاده از همه لینکهایی که دارید VPN بزنید و هم Failover خواهید داشت و هم برای ارتباط VPN از مجموع پهنای باند همه لینکهای شما استفاده میشه .
    خیلی ممنون. راه اندازیشون که کار سختی نیست؟ البته چون نمایندگی رسمی داره شاید بشه با کمک اونا مشکل رو حل کرد.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی شبکه چند شعبه در یک شهر

شبکه کردن چند شعبه

شبکه کردن 2 شهر

ارتباط شبکه چند شهر با vpn

راه اندازي شبكه vpn ير روي اينترانت ملي

شبکه سازی چندین نقطه شهر با اینترنت

پیشنهاد ارتباط وایرلسی یک مرکز با چند شعبه در شهر

لینک کردن دو نقطه

شبکه کردن با چند دفتر در یک شهر

قیمت لود بالانسر peplink 380