نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط Gitex
  • 1 توسط Gitex
  • 1 توسط Gitex

موضوع: مشکل قطعی مکرر adsl و در خواست راهنمایی

نام حقيقي: علی

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    14

مشکل قطعی مکرر adsl و در خواست راهنمایی

با سلام به دوستان

من یک خط adsl روی خطوط فیبرنوری از مخابرات گرفتم که الان حدودا شش ماه میشه دارم باهاش کار میکنم البته این خط که گرفتم از همان اول قطعی زیاد داشت که هر بار تماس با بخش پشتیبانی میامدن و با عوض کردن کارت در کافو مشکل حل میشد اما الان دو هفته هست که هر 10 دقیقه دیسکانت میشم با اینکه چراغ اینترنت و لینک مودم روشن است اما نمیتونم وصل بشم موقع دیسکانکت شدن پیغام link to adsl failedreconnect pending و وقتی روش کلیک میکنم تا وصل بشم پیغام 678 میده که بعد باید دوباره مودم خاموش و روشن کنم تا دوباره چراغ لینک ثابت بشه و وصل بشم اول من فکر میکردم از مودم است اما جالب این است که مثلا دیشب از ساعت 11 تا 7 صبح بدون دیسکانکت شدن وصل بود اما از 7 صبح به بعد باز دوباره هر چند دقیقه دیسکانکت میشم من روی خط تمام تلفن ها رو کشیدم یک سیم مستقیم هم از سرخط کشیدم با اسپیلتور هم امتحان کردم اثری نداشت مودم هم چندین بار ریست کردم هم روی brige امتحان کردم هم روی pppoe هر دوتا مشکل داشتند مخابرات هم زنگ میزنم میگن مشکل از ما نیست

ممنون میشم دوستان راهنمایی فرمایند

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    احتمال میدم برق کافو ضعیف باشه.
    به هر حال اشکال از مخابرات هست.

ali778 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gitex نمایش پست ها
    احتمال میدم برق کافو ضعیف باشه.
    به هر حال اشکال از مخابرات هست.
    مخابرات میگه ما مشترکین دیگه ای هم روی این کافو داریم ولی یکی شما این مشکل داره گیج شدم نمیدونم باید چکار کرد جالبه خط هم فیبر نوری هست و isp های خصوصی دیگر هم ساپورت نمیکنند و گرنه میرفتم خط پس میدادم

توی سرچ اینترنت دیدم بعضی ها گفتند باید firemware مودم آپدیت کرد من مودم از مخابرات گرفتم چون میگفتند برای خطوط فیبرنوری سازگار است مودم من مال شرکت آزمون کیفیت است به نام az -d120 نمیدونم از کجا باید آپدیتش کنم و آیا اگر هم آپدیت کنم مشکلم حل میشه؟؟

لینک مربوط به مودم

ویرایش توسط ali778 : 2010-09-01 در ساعت 08:23 PM

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    با یه مودم دیگه تست کن. اگر مشکل سر جاش بود مطمین میشی ایراد از مخابرات هست. قبلا به مشکل اینطوری برخورد کردم که برق کافو ضعیف بوده و کم و زیاد میشده.

با توجه به زمان بندی که گفتی به احتمال 90% ایراد از برق کافو هست. مودم رو هم از سوکت ورودی به ساختمان چک کن. تمام دستگاه های تلفن رو از مدار خارج کن. ممکنه ایراد از دستگاه های تلفن دیگه باشه.

ضمنن ... اسپلیتر دارید ؟

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    14
    با یه مودم دیگه تست کن. اگر مشکل سر جاش بود مطمین میشی ایراد از مخابرات هست. قبلا به مشکل اینطوری برخورد کردم که برق کافو ضعیف بوده و کم و زیاد میشده.

با توجه به زمان بندی که گفتی به احتمال 90% ایراد از برق کافو هست. مودم رو هم از سوکت ورودی به ساختمان چک کن. تمام دستگاه های تلفن رو از مدار خارج کن. ممکنه ایراد از دستگاه های تلفن دیگه باشه.

ضمنن ... اسپلیتر دارید ؟
    آره اسپلیتر دارم در ضمن چراغ لینک هم حدود 10 دقیقه طول میکشه تا ثابت بشه من اینو به مخابرات گفتم یکی از کارمندانشان گفت بخاطره نویز روی خط شما است و یکی دیگشون میگفت نویز نداره حالا نمیدونم آیا واقعا نویز داره خط یا نه چون تا چند هفته پیش مشکلی نداشتم

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    10 دقیقه ؟

با یه مودم دیگه تست کنید. اگر همین شرایط رو داشتید مشکل از مخابرات هست. اگر زیر بار نرفتن با حراست مطرح کنید مساله رو.

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    14
    10 دقیقه ؟

با یه مودم دیگه تست کنید. اگر همین شرایط رو داشتید مشکل از مخابرات هست. اگر زیر بار نرفتن با حراست مطرح کنید مساله رو.
    جالبه چند روز پیش یکی از مخابرات اومد با لپ تاپ تا از داخل خط چک کنه وقتی لپ تاپ به مودم خودشون زد گفتم حتما مودم من مشکل داشته ولی 10 دقیقه طول کشید تا وصل شد مامور مخابرات میگفت این کافو که شما به اون وصل هستید قدیمی ترین کافو در سطح شهر است و قرار بوده عوض بشه

نام حقيقي: حميد

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام . منم اين مشكل رو دارم . 4 روزه كه از مخابرات سرويس گرفتم . خط تلفن فيبر نوري هست (به گفته خودشون Uno ) . با پشتيباني تماس گرفتم ميگن از مودمه ( D link ) ساپورت نميكنه Linksys بخر . نميدونم راست ميگن يا نه .

کلمات کلیدی در جستجوها:

قطعی زیاد adsl

http://forum.persiannetworks.com/f25/t37984.html

قطعی ADSL مخابرات

قطعی adsl

مشکل قطعی ADSL

دیسکانکت شدن زیاد

قطعی مکرر چراغ adsl

دیسکانکت شدن زیاد adsl

مشکل قطعی مکرر مودم

ایراد adsl

حل مشکل قطعی ADSl