صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 24 از مجموع 24

موضوع: Ping شدن یک طرفه

نام حقيقي: Mehran

عضو عادی شناسه تصویری KherKhere
    نوشته
    272
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    59
    علی جان بسیار عالی و خوب توضیح دادی و دقیقا" همینی هست که میگی .

حالا Solution چیه ؟ با تغییر Route و این حرفا میشه این مشکل رو حل کرد ؟

من فقط برای این میخوام شیراز رو Ping کنم که مثلا" اگه قرار شد از تهران Remote Desktop بزنم رو آیزای اونور بتونم این

کارو بکنم . مثلآ روی یک pc اونور Remote بزنم و از روی اون به IP های 172 ریموت بزنم .

ویرایش توسط KherKhere : 2010-09-01 در ساعت 06:29 PM

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    دو راه به نظر من میرسه:
    1. بین تهران و شیراز تونل بزنی.
    2. به ازای هر کلاینت شیراز، یک static nat تعریف کنید.

SADEGH65، KherKhere و al1p0ur سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    در ادامه صحبت دوست بسیار عزیزم آقای افضلان
    راه حل های ساده ای برای شما وجود داره که با توجه به ساختار شبکتون در تهران باید یکی از اون ها رو انتخاب کنید . اگه ساختار شبکه تهرانتو رو هم میگفتید بهتر بود .

قبل از هر چیز یادتون باشه ip ای که روی کلاینت های شیرازتون اضافه کردید باید با رنج Ipای که روی اینترفیس سریال روتر هست (10.187) فرق کنه . اصلا میتونید به جای اضافه کردن ip ، از همون 172ای ها استفاده کنید چون ip ها به سمت تهران NAT میشه و مهم نیست شبکه داخلی چه رنجی داره . فقط مسئله روت های شبکه تهرانتون هست که بابد دید برای Ip های 172ای روتی به سمت شیراز وجود داره یا نه که در ادامه توضیح میدم .

اگر default gateway کلاینت های تهران 10.30 باشه (که بعید میدونم چون dg اونا باید سرور اینترنت باشه تا اینترنت داشته باشن ) که همین الانم اونا باید بتونن ip های 172ای شیراز رو ping کنند

اما اگر dg کلاینت های تهران چیز دیگریست (مثلا سرور آیزا) و رنج شبکتون هم چیز دیگری غیر از 10.30 هست ، پس برای رفتن به شبکه 10.187 روی کلاینت ها یا روی سرورهاتون دستی روت نوشتید ، درسته ؟ که باید اونو پاک کنید و یه روت جدید برای رفتن به شبکه 172ایه شیراز بنویسید که از 10.30 بره .

اینجوری مستقیما میتونید به کلاینت های شیراز وصل بشید و ...

***یادتون باشه اگه رنج شبکه تهران 172ای هست باید با رنج 172ایه شیراز فرق کنه که روتی که نوشتید عمل کنه .

من چون ساختار وIp های تهران رو نمیدونستم مجبور شدم از حدسیاتم استفاده کنم .
    اینی که من عرض کردم یه راه بود و شما با توجه به ساختارتون میتونید ip ها و یا حتی روت ها رو عوض کنید .
    توضیحات زیاده ولی فکر کنم منظورم رو گرفتید .

در آخر پیشنهاد میکنم سمت تهران یه روتر بذاری که مجبور نباشی روی کارت شبکه کلاینت ها چند تا ip ست کنی .
    بعد از اینکه روتر گذاشتی میتونی برای شبکه های داخلیت تو شهرهای مختلف از رنج 172ای استفاده کنی مثلا تهران 172.16.21.0 ، بوشهر 172.16.55.0 و ... و ip های 10 رو از شبکه های داخلیت حذف کنی .
    تمام روت هات هم روی روتر هات میوفته .
    اگه خواستی سر فرصت در ابن مورد باهم بیشتر صحبت میکنیم .

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-09-01 در ساعت 10:51 PM
    KherKhere سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    272
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    59
    بسیار عالی بود دوست من .

در خصوص dg تهران همون طور که گفتید IP آیزا هست . و در اصل کلاینت ها نیازی ندارن که مستقیم با شیراز ارتباط داشته باشند . فقط چند تا سرور هست که با اونور در

ارتباطه و dg اون سرور ها 10.30 هستش که روی مودم هواوی ست شده . یعنی من اگه gateway سیستم رو 10.30 بزارم و یه رنچ 10.30 هم تو IP میتونم تا Router شیراز برم . که فکر کنم این همون حالت اولیه که شما گفتید .

یعنی میگید من از تهران IP 172 اونور رو میتونم Ping کنم ؟ ( منظورم همون سرور هایی است که dg آنها 10.30 هستش )

من همیشه ip 10.187 رو پینگ میکردم و 172 تا حالا Ping نکردم . رنج شبکه ی تهران 192.168 هستش .

در واقع این جوری میشه که شیراز باید 10.30 پینگ کنه . من از روی همون سرور 172.16 پینگ کنم ؟

ویرایش توسط KherKhere : 2010-09-01 در ساعت 11:40 PM

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    ***راستی یه چیزی ، احتمالا روتر های بین راه فقط 10.187 و 10.30 و ... رو میشناسن و 172 رو براتون روت نمیکنن ، یعنی ممکنه نتونید 172ای های اونور رو ping کنید .

اگه نشد بگو تا راهش رو بهت بگم .

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-09-02 در ساعت 12:21 AM

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط KherKhere نمایش پست ها

یعنی میگید من از تهران IP 172 اونور رو میتونم Ping کنم ؟ ( منظورم همون سرور هایی است که dg آنها 10.30 هستش )

در واقع این جوری میشه که شیراز باید 10.30 پینگ کنه . من از روی همون سرور 172.16 پینگ کنم ؟
    نه. اشتباه شد. من برای چند لحظه فکر کردم ارتباطتون ptp هست و گفتم میتونید 172ای های شیراز رو پینگ کنید .
    عذر میخوام.

شما از تهران فقط میتونید 10.187 رو ببینید و ip های دیگه مثل 172ای بین راه روت نمیشن .

یه راهش اینه که شما مثل تهران ، مودم شیراز رو مستقیم بزنید به سوئیچ و روتر رو از مدار خارج کنید .بعد روی یک کلاینته 172ای، ip از رنج 10.187 اضافه کنید . اینجوری از تهران میتونید اون کلاینت رو با رنج 10.187 ببینید .و از طریق اون به سایر 172ای ها remote بزنید .

یا اینکه سمت تهران یه روتز بذارید و همونطور که آقای افضلان فرمودند از تهران یه تونل به شیراز بزنید و ...

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-09-02 در ساعت 02:07 AM
    SADEGH65، aliafzalan و KherKhere سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    272
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    59
    خیلی ممنونم . روتر برای این سمت شیرلز داره چون مودمی که مخابرات داده V.35 هستش و RG45 نداره . مودمی بوده که خود مخابرات داده .

احتلاماً باید راه حل دوم یعنی تونل GRE رو تست کنم .

بازم ممنونم به خاطر تمام راهنمایی های عالی که کردین ...

al1p0ur سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    راستی منظورم از ساختاری که میگفتم این شکله . ممکنه تو کاری که میخواهید بکنید کمکتون کنه .
    - سرورهای اینترنت از broadcast شبکه داخلی خارج میشن .
    - با تونل زدن بین شبکه ها میتونید رنج شبکه داخلی رو از 10ای ها جدا کنید .بنابراین میتونید رنج مورد نظر خودتون رو در شبکه داخلی استفاده کنید (برای هر شبکه یه رنج مشخص) نه اون چیزی که مخابرات داده رو .
    - تمام routing روی روترهای سمت هر شبکه میوفته نه سرور ها و کلاینت ها .(از پروتکل های روتینگ هم میتونید استفاده کنید)
    - و با ACL دسترسی ها رو به شبکه های مختلف محدود کنید .

SADEGH65، aliafzalan و KherKhere سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    272
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    59
    خیلی ممنون از زحمتی که کشیدید شرمنده کردی به خدا . حتما" کمک میکنه ...

al1p0ur سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

پینگ یک طرفه

دلیل ping یکطرفه

دلایل پینگ نشدن

ping یک طرفه

پینگ یکطرفه

دلیل پینگ نشدن

علت ping نشدن

علت ping یک طرفه

مشکل پینگ یک طرفه

ping یکطرفه

علت ping یکطرفه

دلیل ping نشدن پورت سریال روترping يك طرفهپینگ نشدنping نشدن کلاینتhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t37947.htmlنداشتن پینگ سیستم شبکه دو طرفهارتباط یک طرفه pingیکطرفه شدن کلاینت در شبکهپینگ کردن یک پورتپینگ نشدن سیستمعلت نداشتن ping علت پینگ نشدن ipعلت یکطرفه شدن ارتباط شبکهعلت پينگ يكطرفه

برچسب برای این موضوع