نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 7سپاس
  • 6 توسط silas
  • 1 توسط so0k0ot

موضوع: معرفی دوره ها

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81

معرفی دوره ها

دوستان سلام
    خسته نباشید
    میخوام در مورد دوره های آموزشی شبکه کمکم کنید و از هرکدوم که می دونید راهنماییم کنید
    اصلا ای دوره های عجیب غریب موجود تو آموزشگاه ها چیه؟
    آقا دوره ها رو معرفی کنید لطفا

فرض کنید (فرض کنید!!!!!!!)من از شبکه هیچ چیزی نمی دونم اگه بخوام یه شرکت شبکه های بیسیم بزنم باید چه دوره هایی رو با چه ترتیبی بگذرونم؟

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    با اینکه خیلی وقت نیست که با ای فروم آشنا شدم ولی گاهی از اینکه دوستان اینطوری در جواب دادن سوال ها دست و پا میزنند و سریع جواب میدن واقعا متعجب میشم
    بابا جواب بدید دیگه.

نام حقيقي: Mohsen.A

عضو عادی شناسه تصویری silas
    نوشته
    240
    سپاسگزاری شده
    277
    سپاسگزاری کرده
    67
    شرکت های مختلفی اقدام به برگزاری دوره های شبکه می کنند که هر کدام از آنها بر روی مباحث خاصی از شبکه تمرکز می کنند.

مثلا شرکت Compatia اقدام به برگزاری دوره هایی در مورد مبانی شبکه می کند معرفترین آنها A+ که سخت افزار و Network+ که مبانی شبکه است دوره های دیگری نیز چون Server+، Security+،و ... برگزار می کند که همه این دوره ها مباحث پایه از هر موضوع است به عنوان مثال دوره Security+ مبانی امنیت است.

شرکت مایکروسافت دوره های مهندسی شبکه را تحت عنوان MCSE برگزار می کند که بعد از MCSE 2000، دوره MCSE 2003 برگزار کرد و شامل پنج course اصلی Windows XP، Windows 2003 Server،Infrastructure 1، Infrasturcture 2 و Active Directory بود و همچنین سه course هم انتخابی بود یعنی دو گرایش security و messaging داشت که هر کدام از آنها دارای سه course بودند. مثلا ISA Server جز گرایش security و Exchange Server جز گرایش Messaging محسوب می شود. اکنون مایکروسافت دوره MCITP را معرفی کرده است که دارای گرایش های مختلفی است اما در گرایش Enterprise Administrator، شامل Windows 7، Windows Server 2008، Infrastructure، Active Directory و Enterprise Administrator است که در واقع همان مباحث MCSE 2003 است البته با این تفاوت که به جای ویندوز 2003، ویندوز 2008 است و امکانات جدید سرور معرفی می شود و ... .

شرکت دیگر در زمینه شبکه، سیسکو است. که بیشتر مربوط به زیرساخت شبکه است و دارای دوره های CCNA سپس CCNP و CCIE است که هر کدام از این دوره ها دارای گرایش های مختلفی همچون Wireless، Voip، Routing and Switching، Security و ... است. کلیه این دوره ها در مورد پیاده سازی شبکه با دستگاه های شرکت سیسکو است. همچنین دره های دیگری نیز همچون CCDA، CCSP و ... نیز است.

شرکت دیگر در زمینه شبکه، شرکت EC-Council است که شامل دوره های CEH، CHFI، Network 5، Security 5، Wireless 5 و ... است که بیشتر راجع به هک و امنیت شبکه است.

علاوه بر اینها شرکت هایی دیگری همچون LPIC، ISACA، ICS2 و ... نیز دوره های مختلفی در زمینه های شبکه برگزار می کنند.

ضمنا اگر بخواهید دوره های وایرلس را بگذرانید course های آن CWNA، CWAP، CWSP، و ... است که تقریبا مباحث تئوری وایرلس را بطور کامل پوشش می دهندو

در مجموع، در ایران اگر بخواهید در زمینه شبکه کار کنید می توانید از مایکروسافت شروع کنید و همچنین دوره CCNA را هم بطور همزمان با آن بگذرانید. با این دو دوره تقریبا برای 80% فرصت های شغلی مناسب هستید و برای کار کافیست. حالا اگر دوره CCNP یا وایرلس یا امنیت را هم بگذرانید فرصت های شغلی بیشتری دارید و نیز حقوقتان بیشتر می شود.
    من در حد دانستنی هام توضیح دادم امیدوارم مفید باشه

ویرایش توسط silas : 2010-08-09 در ساعت 05:15 PM
    SADEGH65، omid_mohagerani، aliafzalan و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Nima Jamalzadeh

عضو غیر فعال شناسه تصویری so0k0ot
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام
    من هم کار شبکه رو تازه شروع کردم و خیلی در موردش پرس و جو کردم و و آخرسر بهترین کتابی که برا دوره ی MCSE پیدا کردم عنوانش این بود:
    «خودآموز TCP/IP در 14 روز» نوشته ی جیمز کازی و ترجمه ی کیادی مقدم.کتاب نسبتا جامع و خوبی هستش و ضمنا ظاهرا پرشین نتورکس (همین سایت)دوره ی مجازی آموزشی داره که زیاد ازش اطلاعی ندارم.

moj14mja سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دوره security

معرفی دوره network

معرفی دوره های mcitp

http://forum.persiannetworks.com/f25/t37276.html

معرفی کامل دوره mcitp

معرفی دوره MCSE

دورره ی A

CHFI course توضيح راجع به

MCITP معرفی

بهترین دوره امنیت شبکه

معرفی بهترین کتاب network

مباحث mcse

دوره‏ ‏ی‏ a

شبکه شامل چه مباحثی میشهبهترین آموزشگاه برای دوره ccnpآشنایی بدوره ی A معرفی دوره های network معرفی کامل دوره های mcitpشامل چه دوره اهیی mcitpمعرفی دوره ی a معرفی دوره ی ec-councilserver administrator شامل چه دوره هایی استمعرفی دوره ی mctipمعرفی دوره secuirty دوره ی ceh شامل چه

برچسب برای این موضوع