نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 7سپاس
  • 3 توسط masterweb
  • 2 توسط masterweb
  • 2 توسط masterweb

موضوع: پک سکیور شده ویندوز با برنامه های از پیش نصب شده ( SlipStreamed Windows XP )

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35

پک سکیور شده ویندوز با برنامه های از پیش نصب شده ( SlipStreamed Windows XP )

سلام

یکی از مشکلاتی که بعد از چند سال در شبکه ی من وجود داشته این بوده که ویندوز نصب شده روی کلاینتها هیچ کدام آپدیت نبوده و امکان آپدیت آن نیز در تعداد بالای کلاینتها وجود ندارد ، همچنین برخی سرویسهای نصب شده بی مورد و برخی از سرویسهای مورد نیاز در شبکه بصورت پیش فرض نصب نمیشود
    یکی دیگر از مشکلات زمان مورد نیاز برای تعویض ویندوز ، اعمال تغییرات و نصب برنامه های جانبی میباشد که در تعداد زیاد کلاینتها وقت گیر میباشد .
    بعد از جستجوی زیاد راه حلهایی برای این مسئله پیدا کردم که در نتیجه به جواب خودم رسیدم بعد از گذشت 1 ماه یک CD برای کلاینتهای شبکه ی خودم ساختم که امکانات زیر را دارد و امروز تصمیم گرفتم نظر شمارو در مورد کمبود ها جویا بشم و بعد از ایجاد تغییرات این سی دی رو برای دانلود در اینجا قرار بدهم

- ویندوز سرویس پک 3 میباشد و تمامی آپدیتهای مایکروسافت تا تاریخ 1 May یعنی 10 روز پیش روی آن نصب شده میباشد .

- این ویندوز هیچ مرحله نصبی ندارد و تمامی کارهای مورد نیاز در هنگام نصب از قبیل وارد کردن سریال ، تنظیم ساعت و تاریخ ، وارد کردن نام و کمپانی ، تنظیمات شبکه خود به خود انجام شده و بدون هیچ مرحله و پرسشی این مراحل انجام میشود فقط کافیست سی دی را در دستگاه بگذارید و پارتیشن نصب را انتخاب کنید

- نصب این ویندوز 50 دقیقه طول میکشد و برنامه های زیر بصورت خود به خود بعد از بالا آمدن ویندوز روی آن نصب هستند :

Internet Explorer 8 به همراه آخرین پچ های مربوطه
    ویندوز مدیاپلیر 11
    .Net FrameWork Version 1 , 2 , 3 , 3.5 با آخرین سرویس پکها
    Java RunTime
    Adobe Acrobat
    Nero Burning Room
    FireFox
    Winrar
    Adobe Flash ActiveX 10
    K-Lite Codec Pack Latest Version

تمام هاتفیکس ها و آپدیت های مربوطه تا تاریخ 1 می ( 10 روز پیش )

- تمامی سرویس های بی مورد که مصارف عمومی ندارند ( مثلا سرویسهای ارتباطی ناول ، ATM ها و ... ) حذف شدند

- سرویسهای مورد نیاز شبکه بصورت پیش فرض نصب و اجرا شده است مثلا : Messenger , Terminal Service , Snmp

من پیش نیاز های عادی یک کلاینت روی شبکه را در نظر گرفتم و برنامه های بالا رو روی آن نصب کردم ، حجم این ویندوز با حذف فونت های زبانهای دیگر غیر از فارسی و انگلیسی 600 مگابایت و با تمامی فونت ها 900 مگابایت میباشد .

بعد از اعلام نظرات و اعمال تغییرات این سی دی رو برای دانلود قرار خواهم داد .
    پروژه ی بعدی اضافه کردن پک آفیس به مجموعه برنامه های نصب شده میباشد که روی اون دارم کار میکنم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط masterweb : 2010-05-10 در ساعت 02:58 PM
    Hakimi، Reza.D و pardazande سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای این کار توصیه می کنم از ابزار nLite استفاده کنید:
    nLite - Deployment Tool for the bootable Unattended Windows installation

اگر از روش دیگری استفاده کرده اید که کارایی بهتری داشته است، لطفا ذکر کنید.

سپاسگزارم

نام حقيقي: رنجبران

بلاگر شناسه تصویری pardazande
    نوشته
    829
    سپاسگزاری شده
    442
    سپاسگزاری کرده
    500
    منم دوست دارم بدونم با چه نرم افزاري و چه جوري اينكارو كردين ؟؟

خوشبختی یعنی اینکه خداوند آنقدر عزیزت کند که مایه آرامش دیگری شوی ...

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    با همین نرم افزاری که نام برده شد و اصطلاح این کار هم SlipStream هست که در تایتل تاپیک نوشتم .
    شما میتونید با استفاده از نرم افزارهای مخصوص مثل RyanIntegrator و Nlite از یک سی دی ویندوز فایلها رو کپی کرده و ویندوز دلخواه خودتون رو بسازید

اما بیشتر وقت من صرف برنامه هایی شد که باید به این ویندوز اضافه کرد چون باید اینستال برنامه ها تبدیل به 1 فایل بشوند که با SFX Compiler باید این کار انجام شود سپس باید ستاپ اونها رو بصورت switchless و Silent Install در آورد و در نهایت فایل نهایی رو تبدیل به فایل CAB کرد تا به عنوان کامپوننت به ستاپ ویندوز اضافه کرد .آپدیتهای مایکروسافت هم باید به همین شکل در بیاد که تمام آپدیت ها بصورت فایل CAB در اومده و با توسط برنامه های اشاره شده به ستاپ ویندوز اضافه شوند که این کار رو 2 سایت انجام داده اند و میتونید از آپدیت پک های اونها استفاده کنید اما برای برنامه ها باید با توجه به مسائلی که بالا مطرح شد اونها رو تبدیل کنید که برخی از اونها واقعا مشکل ساز هستند
    مثلا دیدید که یاهو مسنجر بعد از نصب خود به خود Run میشود اگر جلوی این کار رو به نحوی نگیرید وسط نصب ویندوز بعد از نصب کامپوننت Yahoo Massenger این برنامه ران شده و ستاپ ویندوز را مختل میکند . و مسائل دیگه که با اونها مواجه شدم و به هر حال در این مدت این سی دی رو تهیه کردم ...
    اگر فکر میکنید مواردی لازم است اضافه شود ذکر کنید تا اونها رو اضافه کنم

ویرایش توسط masterweb : 2010-05-10 در ساعت 08:00 PM
    Hakimi و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رنجبران

بلاگر شناسه تصویری pardazande
    نوشته
    829
    سپاسگزاری شده
    442
    سپاسگزاری کرده
    500
    نقل قول نوشته اصلی توسط masterweb نمایش پست ها
    ... آپدیت ها بصورت فایل CAB در اومده و با توسط برنامه های اشاره شده به ستاپ ویندوز اضافه شوند که این کار رو 2 سایت انجام داده اند و میتونید از آپدیت پک های اونها استفاده کنید ...
    دوست من متوجه نشدم گفتین دو سایت انجام داده ؟ چه سایتهایی این پکیجهای آپ دیت ویندوز رو به روز انجام میدن ؟؟؟

خوشبختی یعنی اینکه خداوند آنقدر عزیزت کند که مایه آرامش دیگری شوی ...

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    منظورم از پکیج اینه که تمامی آپدیتهای ویندوز از سرویس پک 3 به بعد رو بصورت فایل CAB و Slient Install در آوردن که توسط اون 2 تا برنامه به ستاپ اصلی ویندوز اضافه بشن که حجمش نزدیک 30 مگابایت هست

http://www.ryanvm.net/msfn/

www.xable.net

که اولی خیلی وقته آپدیت نشده اما دومی هنوز سرپاست !

ویرایش توسط masterweb : 2010-05-11 در ساعت 11:00 AM
    Hakimi و pardazande سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

slipstream ویندوز

تمام آپدیت های ویندوز وجود ندارد

پرتابل کردن برنامه های از پیش نصب شده روی ویندوز

نحوه اضافه کردن مدیاپلیر11 در برنامه nlite

اضافه کردن ie8 به سی دی ویندوز

net snmpفارسی

نصب ie8 روی xp nlite

اضافه کردن ie8 به سی دی xp

نصب ie8 روی سرویس پک 2