نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 1سپاس

موضوع: backup گیری از avtive directory به تنهایی ؟؟

نام حقيقي: mohsen

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5

backup گیری از avtive directory به تنهایی ؟؟

کسی میدونه چه جوری میشه فقط از active directory گرفت وروی یک سرور دیگه با یک config دیگه restore کرد....ممنون میشم اگر کسی کمک کنه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    ntbackup
    system state
    of course i think windows drive should be backed up too

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    ضمن تایید فرمایش دوستمون،
    همچنین اگه سرور دوم در دسترسه، می تونی اون رو به عنوان Additional DC تو شبکت راه اندازی کنی و پس از تغییر Role ها ازش استفاده کنی.

نام حقيقي: shadi

مسدود شده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    Use Symantec Backup Exec

mehdi.g سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    ntbackup
    system state
    of course i think windows drive should be backed up too
    چرا حتما باید ازدرایو هام back up گرفته شه؟ یعنی نمیشه از active directory به تهایی backup گرفت و بعدا ازش استفاده کرد؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi-am نمایش پست ها
    Use Symantec Backup Exec
    مرسی میرم ببنیم چیه

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    با سلام خدمت همه

شما از این دستور استفاده کن
    تو Run بنویس :

DCPROMO /ADV

ویزارد ساده ایه،باهاش برو جلو تموم که شد خودت قضیه رو می گیری چی به چیه

منتهی ... !!

یه توضیح اضافه هم عرض کنم که از این گزینه بیشتر برای سناریو زیر استفاده میشه :

در صورتی که ادیشینال شما حالت Off-Site داره و از سرور دومین دوره و از طرفی هم به سبب کمبود امکانات فقط با یه خط تلفن 56k بینشون ارتباط هست،عملا برای رپلیکیت کردن به پهنای باند زیادی نیاز هست،که با ویزارد فوق قسمت اصلی این اطلاعات به روش دستی انتقال و بقیه ی اطلاعات که بعدا ساخته میشه(مثل پالسی جدید یا هر چیزه دیگه) با همین خط سرعت پایین انتقال پیدا می کنه

شما ببین با نگهداری اطلاعات بدست اومده از اون ویزارد DCPROMO /ADV کارت را میوفته ...؟!

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه

شما از این دستور استفاده کن
    تو Run بنویس :

DCPROMO /ADV

ویزارد ساده ایه،باهاش برو جلو تموم که شد خودت قضیه رو می گیری چی به چیه

منتهی ... !!

یه توضیح اضافه هم عرض کنم که از این گزینه بیشتر برای سناریو زیر استفاده میشه :

در صورتی که ادیشینال شما حالت Off-Site داره و از سرور دومین دوره و از طرفی هم به سبب کمبود امکانات فقط با یه خط تلفن 56k بینشون ارتباط هست،عملا برای رپلیکیت کردن به پهنای باند زیادی نیاز هست،که با ویزارد فوق قسمت اصلی این اطلاعات به روش دستی انتقال و بقیه ی اطلاعات که بعدا ساخته میشه(مثل پالسی جدید یا هر چیزه دیگه) با همین خط سرعت پایین انتقال پیدا می کنه

شما ببین با نگهداری اطلاعات بدست اومده از اون ویزارد DCPROMO /ADV کارت را میوفته ...؟!

من اینوامتحان کردم راستش نفهمیدم چهکار کنم..ترسیدم domain controler اصلی مشکل دار شه...سرورفعلی 2003 هست ولی روی اون یکی ویندوز سرور 2008 است ...میشه ACTIVE DIRECTORY این دوتا رو replicate کرد؟

ویرایش توسط llvll0hsen : 2010-05-04 در ساعت 10:54 AM

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    Active Directory Replication بصورت اتوماتیک هست و ربطی به اینکه دامین کنترلر شما 2003 یا 2008 باشه نداره. اما بصورت دستی هم میشه replication روکنترل کرد.

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    البته دوست خوبمون یادش رفت اینو که سرور 2008 به سرور 2003 اگه ادیشینال بخواد بشه باید دو تا فایل ADPREP.EXE وFORESTPREP.EXE رو روی سرور 2003 اجرا کنه تا ارتباط این دوتا برقرار و عمل رپلیکیت انجام بشه و اگه شما مراحل ادیشینال کردن 2008 رو به 2003 بدون اجرا کردن اون فایلها طی کنی به ارور می خوری و در نهایت بعد ارور 2008 شما به 2003 جوین شده

من که یه توضیح اضافه داده بودم خدمت شما

این در واقع همون عمل رپلیکیت کردن دستیه !

شما میتونی این ویزارد رو تا آخر بری و فایل داده شده رونگه داری و بعدها که لازمت خواهد شد روی یه سرور دیگه ری استور و اون سرور رو به عنوان دومین کنترلر معرفی کنی

فقط حواست باشه شما وقتی این فایل رو ری استور کردی سرورت ادیشینال هست پس باید بعد اتمام حتما اونو به دومین کنترلر اصلی تبدیل کنی

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    البته دوست خوبمون یادش رفت اینو که سرور 2008 به سرور 2003 اگه ادیشینال بخواد بشه باید دو تا فایل ADPREP.EXE وFORESTPREP.EXE رو روی سرور 2003 اجرا کنه تا ارتباط این دوتا برقرار و عمل رپلیکیت انجام بشه و اگه شما مراحل ادیشینال کردن 2008 رو به 2003 بدون اجرا کردن اون فایلها طی کنی به ارور می خوری و در نهایت بعد ارور 2008 شما به 2003 جوین شده

من که یه توضیح اضافه داده بودم خدمت شما

این در واقع همون عمل رپلیکیت کردن دستیه !

شما میتونی این ویزارد رو تا آخر بری و فایل داده شده رونگه داری و بعدها که لازمت خواهد شد روی یه سرور دیگه ری استور و اون سرور رو به عنوان دومین کنترلر معرفی کنی

فقط حواست باشه شما وقتی این فایل رو ری استور کردی سرورت ادیشینال هست پس باید بعد اتمام حتما اونو به دومین کنترلر اصلی تبدیل کنی
    این دو تا فایل رو از کجا باید اجرا کنم؟ تو سی دی ویندوز هست؟ بعد برای دومین کنترلر مشکلی پیش نمیاد ..من چون کلا تو بحث شبکه یک مقدار تازه کارم برا همین ممنون میشم اگر مراحل کارو یک مقدار با جزییات بیشتری برام توضیح بدین..این عمل ریپلیکت و این ویزاردی که میگین رو باید از روی دومین کنترلرم انجام بدم یا این سرور جدید ؟ بعد برای بک آپ گیری مراحل خاصی داره؟ ممونو از راهنمایی تون

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    من فرض رو بر این گرفتم که ایشون الان یک additional domain controler ویندوز 2008 در کنار دامین کنترلر اصلی که ویندوز 2003 هست آماده دارند. مبحث ایجاد additional dc کاملا جداهست.

همونطور که گفتم بطور اتوماتیک تمامی دامین کنترلرهای موجود در یک دامین با هم دیگه replication دارند، مگر اینکه مشکلی بوجود اومده باشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t34655.html

گرفتن backup از DC 2008

http:forum.persiannetworks.comf25t34655.html2008 backup dcبک آپ گیری از dcبک آپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری back up گیری از domainپشتیبان گیری از دامین ویندوز سرور 2008دامین ویندوز 2008 پشتیبان گیریbackup گرفتن ازdomain server 2008نحوه ی backup گیری از dcکمک بکاپ از دومین کنترلربک آپ از اکتیودایرکتوری 2008آموزش مبحث restore کردن اکتیو دایرکتوری 2008بک آپ از system stateRecovery Manager for Active Directoryبکاپ گیری از2003 active directoryطرز backup گرفتن از active directory ویندوز 2008گرفتن backup از دومین کنترلرطریقه ی backup گیری از domainبك آپ گيري از dcبک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری سرور 2008بک آپ از دومین کنترلر روش بکاب گیری از اکتیو دایرکتوری ویندوز 2003 پشتیبانگیری سمانتیک

برچسب برای این موضوع