نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط wazet
  • 3 توسط Hakimi
  • 3 توسط wazet
  • 1 توسط masud

موضوع: اينترانت

نام حقيقي: farid

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8

اينترانت

با سلام
    ما چندين مكان داريم كه هر كدام داراي مودم ADSL براي اتصال به اينترنت هستند و جديدا مي خواهيم براي اتصال اين مكان ها با هم شبكه خصوصي اينترانت راه اندازي كنيم آيا بايد دوباره مودم جداگانه اي براي هر يك خريداري كنيم در ضمن هزينه تخميني راه اندازي و خريد مودم چقدر است؟

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اینترانت که باید از مخابرات تهیه کنید و اگر داخل شهر یا داخل استان هستین داخل شهری یا بین شهری بگیرید.اگر هم بر روی بستر اینترنت می خوایید که باید وی پی ن راه بندازید.

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام ودرود خدمت شما
    سرویس اینترانت در حال حاضر روی مودمهای G.SHDSL عرضه میشود که تعرفه های خود سرویس را میتوانی از لینک زیر ببینی .
    ????? ??? ???????? ???? ? ??????? ?????
    در ضمن قیمت مودمهای خود مخابرات(هواوی) 214 هزار تومان است .
    ولی تا چندی قبل امکان درخواست این سرویس بر روی مودمهای ADSL نیز بود از مرکز دیتای مخابرات خودتان سئوال کنید اگر این امکان بود که دیگر مودم جدید هم احتیاج نداری.

ویرایش توسط hamid khan : 2010-04-08 در ساعت 09:08 PM

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال شناسه تصویری deltapars
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    5
    مورد استفاده اینترانت که میخای چی هست؟ اگر دلیل شبکه کردن بین دفاتر باشه به قول دوستمون با vpn هیچ هزیه نداره. مرحله دوم استفاده از wireless .اگر نشد و مخابرات پورت داشته باشه اینترانت.موضوع رو بیشتر آنالیز کنید.

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    با سلام خدمت دوستان
    حقیقتش من در مورد شبکه های ارتباطی گیج شده ام و خواهش می کنم سوالاتم را پاسخ دهید؟
    1- آیا برای راه اندازی اینترانت حتما باید اینترنت داشت یعنی آیا بستر اینترانت، اینترنت است؟؟و وقتی مخابرات خط اینترانت به ما داد IP هم میدهد و اینکه می گن باید valid IP بگیریم همین است که مخابرات می ده؟
    2- دوستی که گفتند چرا ما VPN راه اندازی نمی کنیم چون من از دفتر تهران سوال کردم و گفتند در مواقعی خاص که اینترنت کشور قطع می شود VPN هم قطع می شود برای همین گفتند اینترانت راه اندازی کنیم راستی تجهیزات راه اندازی VPN چیست؟.
    3- اینکه دوست دیگری گفتند ممکن است بشود اینترانت را روی ADSL نیز راه اندازی کرد یعنی آنوقت با یک مودم ADSL هم می توان اینترنت داشت هم اینترانت؟
    4- مکان سرورهای اینترانت و vpn کجاست؟آیا در دیتا سنتر مخابرات است؟
    پیشاپیش از راهنماییهایتان ممنون

نام حقيقي: mostafa mohammadi

خواننده شناسه تصویری kimiaisp
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    46
    با سلام
    بگو منظور از اين كار چيست و چه كاري را مي خواهي انجام بدهيد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    یک سوال از شما دارم شما اول مشخص کنید این مسئله که طرح کردین عملیاتی هستش یا تحقیق دانشگاهی.
    در جواب مطالب شما اول بفرمایید که می خواهید با توپولوژی آشنا بشید یا می خواهید اجرا کنید.
    اینترانت شبکه ملی داخل کشور هستش.شما نقاطی که قرار هستش به هم متصل بشن بفرمایید از نظر جغرافیایی کجا واقع شدن:در یک شهر؟در یک استان؟در یک کشور؟یا در دهکده جهانی؟

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    با سلام
    موضوع كاملا اجرايي هست وگرنه اينقدر عجله نداشتم در ضمن نقاط در داخل يك استان هستند حالا ميشه سوالاتي كه در بالا مطرح كردم را جواب بدين

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام
    دوست عزیز آیا از لینکهای زیر بازدید کرده اید :

راه اندازی ptmp با روشهای مختلف
    Intranet & MPLS

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid khan نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز آیا از لینکهای زیر بازدید کرده اید :

راه اندازی ptmp با روشهای مختلف
    Intranet & MPLS
    بله ديدن كردم ولي من آنقدر سوالاتم تخصصي نيست فقط يه چيزاي كلي در حد سوالاتي كه در بالا مطرح كرده ام مي خوام من اصلا نمي دانم ip valid چيست و كي مي ده و اينكه خط اينترانت كه مخابرات مي ده از چه نوعي است و سوالاتي كه در بالا مطرح كردم را خواهش مي كنم جواب بدين

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط --masumeh نمایش پست ها
    بله ديدن كردم ولي من آنقدر سوالاتم تخصصي نيست فقط يه چيزاي كلي در حد سوالاتي كه در بالا مطرح كرده ام مي خوام
    من اصلا نمي دانم ip valid چيست و كي مي ده و اينكه خط اينترانت كه مخابرات مي ده از چه نوعي است و سوالاتي كه در بالا مطرح كردم را خواهش مي كنم جواب بدين
    دوست گرامی این جمله شما حجت را تمام کرد برام که به شما بگم شما بفرمایید در مورد جزئی ترین مسائل شبکه مطالعه کنید تا برسید به اینترانت که چی هست و آمدنش بهر چه بود.

mgholami سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    دوست گرامی این جمله شما حجت را تمام کرد برام که به شما بگم شما بفرمایید در مورد جزئی ترین مسائل شبکه مطالعه کنید تا برسید به اینترانت که چی هست و آمدنش بهر چه بود.
    دوست عزیز من فکر کردم در این انجمن می تونم جوابهای خودم را بگیرم مثل اینکه اشتباه کردم!!!!!!!

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست گرامی
    ناراحت نشوید. توجه شما را به این نکته جلب می کنم که اینجا انجمن تخصصی شبکه است و شما در بین متخصصان شبکه بحثی را مطرح کرده اید، در صورتی که در مورد پایه ای ترین موضوع در این وادی بی اطلاع هستید. برای این که ملموس تر باشد اینطور تشبیه می کنم که شما در انجمن تخصصی قلب، جاییکه محل تبادل نظر متخصصین قلب و عروق است، پرسشی را مطرح کنید و بعد بگویید من اصلا نمی دانم رگ چیست و قلب کجاست؟! (در مثل مناقشه نیست)
    باید بدانیم که وقتی قلبمان درد می کند، نمی توانیم بین متخصصین قلب برویم و در بین مباحثشان مشکلمان را مطرح کنیم و انتظار داشته باشیم پاسخ دلخواه را بگیریم. بلکه می بایست به یک متخصص قلب مراجعه کنیم تا مورد معاینه قرار گیریم و مشکلمان بررسی و برطرف شود. راه دیگر آن است که برویم تحصیل کنیم و متخصص شویم و خودمان مشکلمان را حل کنیم.

SADEGH65، mgholami و aliafzalan سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با تایید مطالب جناب حکیمی عزیز،دوست عزیز خانم یا اقای محترم امیدوارم ناراحت نشده باشید و چند نکته هست که :
    اینجا انجمن تخصصی شبکه هستش و بحث و گفتگوها تماما فنی و عملیاتی هستش و کمتر کسی بی جواب می مونه درخواست ها و سوال هاش شما هم قبل از اینکه بگید اصلا نمی دانم ای پی ولید چیه بنده و چند دوست دیگر داشتیم مطالب شما رو دنبال می کردیم و کاملا فنی جواب می دادیم که شما به مقصودت برسی ولی زمانی که شما فرمودین نمی دانم ای پی ولید چیست باز هم بهترین راه حل به شما پیشنهاد شد که همانا مطالعه هستش تا بتوانید خودتان اگر تسلط و تجربه هم نتوانستید اندوخته کنید لااقل اطلاعات کافی رو کسب کنید و سپس از تجارب دیگران استفاده کنید.

با تشکر

SADEGH65، mgholami و aliafzalan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مسعود

خواننده
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط --masumeh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    حقیقتش من در مورد شبکه های ارتباطی گیج شده ام و خواهش می کنم سوالاتم را پاسخ دهید؟
    1- آیا برای راه اندازی اینترانت حتما باید اینترنت داشت یعنی آیا بستر اینترانت، اینترنت است؟؟و وقتی مخابرات خط اینترانت به ما داد IP هم میدهد و اینکه می گن باید valid IP بگیریم همین است که مخابرات می ده؟
    2- دوستی که گفتند چرا ما VPN راه اندازی نمی کنیم چون من از دفتر تهران سوال کردم و گفتند در مواقعی خاص که اینترنت کشور قطع می شود VPN هم قطع می شود برای همین گفتند اینترانت راه اندازی کنیم راستی تجهیزات راه اندازی VPN چیست؟.
    3- اینکه دوست دیگری گفتند ممکن است بشود اینترانت را روی ADSL نیز راه اندازی کرد یعنی آنوقت با یک مودم ADSL هم می توان اینترنت داشت هم اینترانت؟
    4- مکان سرورهای اینترانت و vpn کجاست؟آیا در دیتا سنتر مخابرات است؟
    پیشاپیش از راهنماییهایتان ممنون

باور كنيد حتي اگر اين سناريو هم حل شه در پروژه بعدي باز هم به مشكلات بيشتري برخورد مي كنيد.

راه حل : اطلاعات پايه خودتونو اگر مي خواهيد در اين ضمينه فعاليت كنيد كامل كنيد. باور كنيد هيچ كس يه شبه به جايي نرسيده.

1) ببينيد زماني كه شما درخواست اينترانت مي دهيد به شبكه ملي وصل مي شيد. حالا از روي هر بستري هم كه باشه به شما دسترسي اينترنتي نمي ده و
    فقط از داخل كشور در دسترس هست. پس براي اينترانت لازم نيست قبلش اينترنت داشته باشيد. هر كدوم يه سروس مستقل هستند.

2) تجهيزات VPN بستگي به ديدگاه و نياز شما داره. هم نرم افزاري مي تونيد اين سناريو رو انجام بديد و هم سخت افزاري
    نرم افزاري (ISA server- RRAS- Mikrotik ,......)
    سخت افزاري (Cisco, Juniper , ......)

3) باز هم مي گم اين دو سرويس از هم مجزا هستند. حالا اگر تجهيزات مورد استفاده هم يكسان باشد. اينترنت و انترانت دو داستان مجزاست.

4) شما VPN سرور رو راه اندازي مي كنيد و خط رو از مخابرات مي گيريد پس سرور شما در شركت شماست. واقعا نمي دونم منظورتون از اينترانت سرور چيه ولي باز هم شما از مخابرات خط و سرويس مورد نظر رو مي گيريد و نه سرور

در نهايت كساني كه اينجا شما رو راهنمايي كردن همشون اساتيد من هستند و اگر چيزي مي گن صرفا از سر دلسوزي است.

اساتيد اگر جايي رو اشتباه گفتم تصحيح كنيد.

موفق باشيد

ویرایش توسط masud : 2010-04-11 در ساعت 10:38 AM
    pardazande سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات اینترانت

http://forum.persiannetworks.com/f25/t34203.htmlانترانت چیستچگونه اینترانت بگیریمسرویس اینترانت چیست ؟بستر اینترانت چیستاينترانت يعمي چه؟تجهیزات خطوط اینترانتراه اندازی اینترانت با adslدرخواست سرویس اینترانتانترانت ملی اینترانت تجهیزاتاینترانت چیستاینترانت چیست چگو نه راه اندازی کنم راه اندازی خط اینترانت چگونه استچگونه از مخابرات اینترانت بگیریم ؟g.shdsl جیست تعرفه هایچگونه اينترانت راه اندازي نماييمسناریو اینترانت ملیروش اتصال به شبکه اینترانت مخابراتدرخواست اینترانتراه اندازی اینترانت چگونه است؟چرا مخابرات اینترانت نمی ده روش هاي اتصال به اينترانت شبكه خصوصي ptmp mplsالترانت چیه

برچسب برای این موضوع