صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: يه ISP پر از مشكل لطفا كمك كنيد

نام حقيقي: Keyvan Ghadimi

عضو عادی شناسه تصویری keyvan
    نوشته
    337
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    13

يه ISP پر از مشكل لطفا كمك كنيد

من كه ديگه دارم ديوونه ميشم هزار تا مشكل دارم
    براي cache از cachexpress استفاده كردم ولي خيلي نانزنازيه هرروز بايد تنظيمش كنم
    config تمام مودم ها رو تك زنگ كردم ام حتمي بابد چند تا زنگ بخوره تا كانكت شه
    تازه جديدا زنگ مي خوره اما گوشي رو بر نمي داره
    خيلي هم دير كانكت ميشه
    يه anti virus خوب و قوي هم مي خوام براي سرور پر ويروس شده ولي هرچي با اين نورتون ويروس كشي مي كنم هيچچي پيدا نمي كنه
    بهترين نرم افزار براي cache رو هم به من معرفي كنيد
    در ضمن از وقتي cache نصب كردم مشكل كانكت نشدن خيلي بيشتر شده ولي وقتي كانكت ميشن سرعت خيلي خوبه
    خيلي وقتا هم كه كانكت ميشي page باز نمي كنه

عضو غیر فعال شناسه تصویری alimonz
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سيستم هات چيه اونجا ؟ ميشه بگي؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    دوست عزيز
    1- cacheExpress براي isp اصلاَ مناسب نيست . فقط Suid Linux اوون هم به صورت مناسب نصب شه بعضيها نصب ميكنند . فقط 30 درصد Requset ها رو جواب ميده . به يه حرفه اي بديد به 60 درصد هم ميرسه
    2- شما از RRAS استفاده ميكني و اين كمي دير بر ميداره . با 2 تا زنگ . اين راه حل نداره
    3- مدمهات هم احتمالا از سري جديد D-Link هست و اين مشكل رو اين مدمها دارن . يعني برخي مواقع جواب ميده و برخي مواقع نميده !
    4- مشكل كانكت نشدنت به كچ ربطي نداره و اما باز نكردن صفحات خيلي به كچ ربط داره . به دوستان حرفه اي اكيداَ توصيه ميكنم به Cache Express اعتماد نكنند . از طرفي هرچي ميتونيد سرورهاي ويندوزي رو كم كنيد و برين رو لينوكس . نگران اين نباشيد كه بلد نيستيد . لينوكس اگه بهش كاري نداشته باشيد . هيچ مشكلي پيدا نميكنه و اصلا هم كرش نميكنه . خيالتون راحت!
    5- آنتي ويروس هم ما كه PC-Cilin داريم و خوب كار ميكنه . اما اگه سرورت ويروس داره حتما وندوز رو عوض كن . از آنتي ويروس قبل زا وىروسي شدن استفاده كن. !

سئوال ديگه بود اگه بلد باشم هستم در خدمتتتون!

نام حقيقي: Keyvan Ghadimi

عضو عادی شناسه تصویری keyvan
    نوشته
    337
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    13
    در جواب alimonz بايد بگم كه سيستم كه بايد خيلي ضعيف باشن و ارتقا شون بدم البته بجز
    مودمم كه tellabs matrix dxx
    router sisco 1600
    مودم ها+ dlink 560E
    سرورم 1.7 celeron و ram512 DDR و...
    امادر جواب ilia بايد بگم كه من با linux بلد نيستم كار كنم يعني تا حالا نصب نكردم چه برسه به اينكه بخوام روش cache نصب كنم اگه ممكنه شما به من كمك كنيد
    ام در مورد anti virus كه گفتين از pc clin استفاده كنم چون ويندوزم 2000server از هر anti virus ي نمي تونم استفاده كنم ولي اگه pack server داشته باشه ميتونم تهيه كنم
    در مورد مودم ها چون مودم ها dlink چه پيشنهادي ميدين

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من با تمام ارادتی که به ايليای عزيز دارم ميخوام اکثر نظراتش رو رد کنم.
    پاسخهايی که ميدهم با توجه به تجربه کاری من است (حدود سه سال فعاليت در زمينه شبکه)
    Cache سروری بخوبی CacheXpress نديده ام. CacheXpress همان Squid است که Optimize شده و بخوبی کار ميکنه.
    البته ميتوان از Squid تحت NT هم استفاده کرد که اگر درست تنظيم بشه همانند CacheXpress بخوبی کار ميکنه. البته امکانات بسيار زيادتری در اختيار قرار ميده که در ازاش بايد براش وقت صرف کرد.

در مورد سيستم های تحت Linux بايد به عرض برسونم که برای ISP و بعنوان Cache و يا RAS سيستم های قابل قبولی نيستند. هر چيزی کاربردی داره و بايد سر جای خودش ازش استفاده بشه. (مثلا بعنوان DNS Server بهترين گزينه است)

در مورد Antivirus عرض ميکنم که بهترين نوع Antivirus برای شبکه، Symantec Antivirus Corporate Edition است که هر روز بايد Update شود.

و اما مشکلاتی که ازشون اسم برده شد، مودم هميشه اينگونه مشکلات رو به همراه داره، بهترين مودم ها رو هم که استفاده کنی، باز هم گاها با مشکلاتی نظير اينها که گفتی برخورد خواهی کرد.

برای به حداقل رسيدن مشکلات مودم ها، سعی کن حداقل روزی يکبار آنها را Reset کنی (خاموش و روشن) و بهترين زمان برای اين کار 5.5 صبح است. چرا که ساعت 6 صبح مخابرات خطوط را کنترل ميکند و اگر مودمی داشته باشی که هنگ کرده باشد، خط تلفن آن را قطع ميکنند.

همونطور که ايليا گفت، ويندوزت رو تعويض کن و قبل از اينکه کابل شبکه اش رو بزنی تنظيماتت رو درست کن و Antivirus ات رو نصب کن.

در خدمتيم.

نام حقيقي: Sadjad Seyed-Ahmadian

عضو غیر فعال شناسه تصویری ssa1357
    نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    البته با اجازه بزرگترا
    من تو ISP مي خواستم از CacheXpress استفاده كنم ولي چون crack شو نداشتم نتونستم و پناه آوردم به ISA Server كه البته به نظر من خوبم داره جواب ميده. با توجه به اينكه رمٍ سرورم 512K و هاردم هم SCSI نيست.

عضو غیر فعال شناسه تصویری hessamsh
    نوشته
    274
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0
    با اجازه بزرگترها
    بابا ايليا نميدونم تو چي نسبتي با Linux و مخصوصا Squid داري كه از هر 10 تا كلمه كه ميگي 18 تاش Squid بقيش هم Down with CacheXpress
    در مورد ويروس من بايد بگم كه اگر با سرور نري اينترنت گردي و گوش به زنگ Update هاي Microsoft باشي ديگه احتياجي به ويروس كش نداري . البته اين مسئله در 95% حالتها صدق ميكنه و در مورد اون 5% درصد از ويروكش ها هم كاري بر نمياد .
    در مورد اينكه گفتي مودمها جواب نميدن , من خودم چند وقتي يك مشكل در همين مورد داشتم كه از آخرش معلوم شد ايراد از مخابراته و بعضي موقعها بعضي از خط ها جواب نميدن :shock:
    خوبي CacheXpress براي من اينه كه باهاش راحت ميتونم ور برم و كار كنم و هر وقت خودم بخوام ميتونم نصبش كنم و احتياج به كس ديگري ندارم .

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    خوب . شما همه رو گفتين حالا من هم مي خوام سخن راني كنم.
    در مورد linux براي RRAS به نظر من خوب نيست. 2 سه تا از بر و بچ پيشنهاداتي دادن يكيشون دوست خوبمون آقاي بوجار كه من بهش بدهكارم گفت كه مثل روتر كار مي كنه. ولييه مشكل اگه خداي نكرده زبونم لال يه زماني به هم ريخت چه خاكي بايد تو سر مون كه linux بلد نيستيم بكنيم. خلاصه خدا پدر بيل گيتز رو بيامرزه بخاطر اينكه تنظيم RAS رو ويندوزش 3 دقيقه طول مي كشه. حالا مي گم روزي 2 بار هم خراب شه.
    خوب راجع به مودم ها. Dlink اصلا مودم خوبي نيست. من امروز تو 10 تا مودم كه خريدم 2 تا شون روي dialin مشكل داره و accept نمي كنه. نمودم چه مرگشونه. من Zoltrix پيشنهاد مي كنم.
    با كوروش جان موافقم هميشه ريست كن كه اگه نكني بايد در به در دنبال خط قطع شده بگردي . مخصوصا اگه شماره هات روتاري باشه.
    اگه مي خواي راحت بشي برو رو E1 ديگه اين مكافات رو نداري.
    من هم VIVA CacheXpress
    علي جون دوست دارم ولي نمي دونم چرا نمي تونم با لينوكس كنار بيام. ناز و قرش زياده و يه خورده هم سخت براي تنظيم كردن. اگه ويندوز 2003 داري يه بار باهاش ور برو نظرت عوض ميشه.
    براي ويروس ها هيچ كاري نمي تونه بكني فقط بايد 24 ساعت تو سايت مايكرو سافت باشي تا ببيني اين سواراخاش كجاست . اگه Up to date باشي هيچ مشكلي نداري.

راستي . صدام رو هم كه گرفتن. كه باشه كه مارو بگيرن

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    آقا راستي چرا اين بچه ها پارتي بازي كردن تمام پست هاي من و پاك كردن و صفرم كردن ولي به بقيه حال دادن. من نمي خوام

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    منم دقيقا با صحبت هاي حسام جون موافقم

اين جريان درست مثل برنامه نويسيه
    كسي كه لينوكس كار بخاطر اينكه ميتونه باهاش كار كنه خيلي قبولش داره و فك كنم دليل ديگش به هم نرختنشه

ولي به نظر من تنها دليلي كه ميگن ويندوز بده به اين علت كه خيلي تو چشه و همه ميخان با نشون دادن مشكلات اون خودي نشون بدن
    بنظر من اگه سرور ويندوز ، سرويس پكاش نصب بشه و اكتيو شده باشه و آپديت خودكارش فعال باشه خيلي خوبه
    بزگترين حسنش به نظر من اينه كه اگه ريخت به هم خودت حداقل ميتوني زودي راش بندازي تا شبكت نخابه
    نمي دونم، اين نظر منه ، شايدم اشتباه كنم!

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

عضو غیر فعال شناسه تصویری alimonz
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    آقاجون اين حرفها رو بيخيال اگه نظر منو ميخواي البته با اجازه بزرگترها بهترين مودم dlink البته مدل DFM-560e هستش كه اگه بتوني تو بازار پيدا كني واقعا شاهكارن چون من خودم اينجا دارم و تا حالا مشكلي باهاشون نداشتم .
    براي cache server هم فكر كنم راحتترين گزينه همون CacheXpress هستش كه دوستان گفتن.
    Anti Virus هم كه واقعا همون norton توپه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    از حرفهاي دوستان اينطور برداشت ميشه كه چون لينوكس سخته و بلد نيستن ميگن خوب نيست !
    خوب اينطوري با اين ديد نميشه در مورد اين چيزا اظهار نظر كرد . ما اينجا بحث ميكنيم كه چه چيزي بهتره . بحث اينكه يكي اينو بلده يكي نيست فرق داره !
    ميتونيد چند تا isp خوب به من معرفي كنيد كه براي cache به جز Flow و Squid استفاده ميكنن!
    منتظر اسم اين ISP ها هستم . اگر هم نتونستيد ليست بگيرين بهتون ميگم كه هيچ شركتي حتي 1 دونه از ISP هاي بزر و مطرح از cache express و isa به عنوان cache استفاده نميكنن !
    شركتهاي كه از linux استفاده ميكنن : بزرگشون ديتا - سفينه - رهياب - گات - ندا -...
    شركتهاي كه از Flow استفاده ميكنن : افرا - سگال - پارس - البرز - ...
    2 تا شركت هم نام ببرين كه از cache express استفاده ميكنن كافيه البته بزرگ نه مثل ما كوچيك

بگذريم . آرياگوهر جان توي اينكه RAS Linux خيلي عاليه شك نكن . خود من چون نميتونم Config كنم اومدم رو 2003 .

يه چيز هم خيلي مهمه و اوون اينكه كي داره اين لينوكس رو نصب ميكنه . برخي فقز 30% جواب ميگيرن . اما بعضي ها 60% !

در كل من فكر ميكنم . مشكل اينكه ما از لينوكس نمي خواييم استفاده كنيم . اينه كه ميترسيم شبكمون بخوابه چون نميتونيم خوديمون اوونو سرويس كنيم . و اينو نميشه مشكل لينوكس معرفي كرد . البته بزرگترين مشكل لينوكس اينه كه كار باهاش مشكله . اما اينو هم بايد در نظر گرفت ISP زدن هم يه كار حرفه اي هست و قرار نيست همه باهاش بتونن راحت كار كنند .

بهترين گزينه OS براي ISP لينوكس و براي SOHO ويندوز است .

در مورد آنتي ويروس هم هركسي با يه چيزي راحته مثل فايروال كه يكي با بلك آيس و يكي با زون الارم و ... كار ميكنه . هيچ كدوم نميتونيد ثابت كنيد كه كدوم يكي از اينا بهتره . همشون خوبن . اما من Update بودن با ماكروسافت رو ترجيح ميدم .

راستي در مورد اينكه برخي دوستان گفتن من سنگ لينوكس رو به سينه ميزنم . عرض كنم . آخه لينوكس ماله بابامه . مگه نميدونيد !
    از ويندوز هم بدم نمياد آخه اونم ماله عمومه !
    اما از cache express بدم مياد ماله بچه محلمونه كه باهاش دعوام شده!

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    راستي د رمورد مودم اظهار نظر نكردم .
    در مورد restart كردنش موافقم اما نه هر روز هفته اي 1 بار كافيه !

در مورد D-Link عرض كنم . 560E عاليه و بهترين انتخابه اما ديگه گير نمي آد
    اما +E از اين بازيها داره . البته شركت Easy همهم محصولاتشو با گارانتي Dial IN ميفروشه . اما خوب بديش اينه كه +E روي سيستم اونا جواب ميده اما رو سيستم بعضيها نميده . اگه فهميدين چرا به من هم بگين . اينو خود Easy هم ميخواد بدونه . بگين بهش ثواب داره !
    در مورد مودمهاي 560EL بگم نخرين چون جديداش V.92 هست و با مودمهاي V.92 قلابي مثل راكول 3 چيپ مشكل داره و ارتباط برقرار نميكنه . اما اگه يه مودم V.92 بهش كانكت بشه 3 صوت وصل ميشه بشماري 1-2-3 طرف وصله !
    من 2 مدل مودم دارم يكي Acorp V.92 chip intel with DSP hardware و يه مدل هم مخلوط Zolterx rabtor - 560 EL - 560 E+ - 560 E
    به عبارتي 2 تا روتاري دارم يكيش فقط acorpe و اوون يكي هم اين مودمها
    واقعا Acorp ها عاليه اصلا هنگ نميكنه . عاليه اما چون V.92 هست با همون مدل مودم راكول مشكل داره و اگه از اين مشتريها به پستم بخروره اوون يكي شماره رو ميدم بهش !

يه چيز ديگه سعي كنيد تعداد شمارههاي هر روتاري بالاي 32 تا نره و اگه 16 تا باشه كه چه بهتره . اينون كسي بهم توصيه كرد كه خودش برام روتارو رو راه انداخت تو مخابرات . گفت ترافيك بالا بره بعضي موقعها روتاري جواب نميده!

التماس دعا!

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ايليا جان، ديد عمومی در اينجا همينه که گفتی، کاربران اينجا مديران شبکه های بزرگ نيستند و نميتونن برای مديريت و نگهداری سيستمهاشون مبالغ زيادی خرج کنن.
    در نوشته ات از CacheFlow اسم بردی، ميخوام بپرسم خودت تا بحال باهاش کار کردی يا نه؟
    اينکه کار درست ها چی ميگن و چی نميگن و دور هم ميشينن و چقدر دوست دارن اسم های قلمبه سلمبه بکار ببرن رو کاری ندارم، اينجا جای بازگويی صحبت های اونا نيست، اينجا جاييه که ميخوايم کاربردی صحبت کنيم چون کاربران اينجا صاحبان شبکه های بزرگ نيستند و نهايتا شبکه شون به بزرگی شبکه خودته. پس در مورد مسائل مختلف از تجربيات و دانسته هات استفاده کن.
    من با Cache Flow کار کردم. مدت 4 ماه و بعد جمعش کردم گذاشتم تو انبار!
    من که ميگم تو ذهنت نيار که يه شبکه 20 30 خطی! نميخوام از خودم تعريف کنم ولی سابقه کار تو شبکه های بزرگ رو دارم. خيلی از اين ISP های بزرگ هم که ازشون اسم ميبری از دوستان من هستند که تو راه اندازی و نگهداری سيستمهاشون باهاشون همکاری داشته ام.
    Squid Linux خيلی سيستم قوی ای است، ولی هر چيزی جايی داره. شما تو شبکه ات ميری سراغ PIX Firewall ؟ نه نميری، چون سيستمت در حدی نيست که برات صرف داشته باشه که اينقدر براش هزينه کنی (حدود 12 ميليون تومان)
    من هم به شبکه های کوچيک توصيه نميکنم که برن سراغ Squid ، درسته که هزينه اوليه نداره، ولی از نظر مديريت و نگهداری هزينه های جانبی زيادی بر دوش اين شبکه ها ميگذاره.
    اينکه شبکه بزرگی اين سيستم رو داره دليل نميشه که من نوعی هم برم دنبالش.
    يک تجربه: گاها ميان سراغم و ازم ميخوان که براشون Cache Server نصب کنم و تاکيد دارن Squid ميخوان و توصيه من رو هم قبول نميکنن. من هم که از پول بدم نمياد! نصب ميکنم، ولی بعد از گذشت مدتی مثلا وقتی قرار ميشه IP هاش رو عوض کنه زنگ ميزنه فلانی بيا، اين زنگ زدن ها دو سه بار که تکرار شد طرف ميگه اين چه وضعيه؟! بخاطر هر کاری بايد n تومان بدم به فلانی! حالا مياد سراغ خودم و از راه حل من استفاده ميکنه، براش يک CacheXpress نصب ميکنم، و فقط يکبار هزينه نصب رو ميپردازه، نحوه نصب مجدد و تنظيم و . . . رو خيلی سريع بهش ياد ميدم و ميره و بدون مشکل به کارش ميرسه.

در مورد RAS Linux
    مطمئنم فقط شنيدی که عاليه (خودت هم گفتی که نتونستی تنظيمش کنی) ولی من با يکی از دوستانم سه روز وقت گذاشتيم و نصب و تنظيماتش رو انجام داديم و تموم شد، بعد نصف شبکه مون رو روش منتقل کرديم (حدود 150 خط) و شروع کرديم به تست کردن. يکهفته زير بار تست کرديمش و به وضوح متوجه مسائل مختلف اين سيستم شديم و به اين نتيجه رسيديم که RAS کلا بدرد نميخوره! و در شرايط لزوم از نظر کارايی در صدر ليست NT 4.0 قرار داره و بعد از اون RRAS 2000 (از 2003 استفاده نکردم تا بحال)

منظورت از بهترين گزينه OS رو متوجه نشدم، در يک ISP سيستم های مختلفی وجود دارند که هر کدومشون کار خاصی رو انجام ميدن و بسته به کاری که انجام ميدن سيستم عاملی براشون مناسبه.

در مورد اينکه هرکس با يه چيزی راحته، بايد به آمار ها مراجعه کرد، بايد ديد کاراترين سيستم و انتخاب کدومه . . .

راستی
    فکر ميکنم يه جورايی ما با هم فاميل باشيم!
    چون Windows که ميگی مال عموته، مال بابای منه! و Linux که ميگی مال باباته، مال عموی منه!
    و احتمالا شما هم محلی يکی از دوستای من هستين! چون اين دوستم که صاحاب CacheXpress است ميگفت تو محلشون با يه بچه باحال دعواش شده!

در مورد مودم ها شما تجربه ات از من بيشتره، ولی من بر Restart کردن هر روزه تاکيد ميکنم. (يکسال تموم 300 تا مودم رو روزی يکبار Restart کردم! و اگه يکروز يادم ميرفت حتما دو سه تا خط رو قطع ميکردن.)

در مورد توصيه ات در مورد روتاری ممنون

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

كچ isp