نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط ARM
  • 2 توسط Zahmatkesh

موضوع: دماسنج برای اتاق سرور

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    223
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    16

دماسنج برای اتاق سرور

با سلام
    برای اتاق سرور چه نوع دماسنجی مناسب است؟ دیجیتالی یا جیوه ای؟ و یا دماسنجی وجود دارد که دما از یه حدی بالاتر رفت آلارم بده؟

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    جهت اتاق سرور و رک ها از کنترلر های دما استفاده می کنند . بر حسب نوع این کنترلر امکان ارسال ایمیل و اس ام اس و آلارم و یا انجام برخی فرایندها امکان پذیر است .
    مثلا اگر دما از یک حدی گذشت ، آلارم داده و فن ها را روشن کند و ...

MCITP سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    223
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    16
    میشه چند تا شرکت و مارک این کنترلر ها رو لطف کنین تو اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام
    من این تاپیک رو تازه دیدم و قصد دارم توضیحات اجمالی درباره کارکرد میکروکنترلرها بدهم و بیشتر درباره خلاقیت در این رابطه

فرض کنیم ، قصد دارید وقتی زمانی که دمای یک محل زیاد شد یک لامپ روشن شود ، اگه قرار باشه خودمون کنترلش کنیم هر زمان که دما سنج بهمون اخطار دادش ما کلید رو وصل می کنیم و لامپ روشن می شود.
    حالا می خوام همین پروسه رو به میکروکنترلر اعمال کنم ، یک سنسور دما به یک پایه میکروکنترلر وصل می کنم و به میکروکنترلر می گم ولتاژ X تا X+1 یعنی دما صفر و ولتاژ Y به معنای حداکثر ( یا حداقل ) خب حالا بهش می گم اگه پایه سنسور یک شد پایه خروجی لامپ رو یک کن ، زمانی که این اتفاق بیافته میکروکنترلر یک کنتاکت مغناطیسی رو فعال می کنه و فعال شدن اون کنتاکت باعث روشن شدن لامپ می شود. این یک داستان ساده از عملکرد میکروکنترلرهاست

قصد من ازین مثال ساده نشان دادن ماجراست به همین دلیل می خوام همین کار رو برای تلفن زدن استفاده کنم

اگه من خودم بخوام این کارو انجام بدم ، زمانی که دماسنج به من اخطار داد من دکمه برای آزاد کردن بوق آزاد رو می زنم و بعد دکمه redial تلفن رو فشار می دم خب حالا اگه بخواهم این کار رو در ساده ترین حالت ، میکروکنترلر برایم انجام دهد ، فقط کافی است که بعد یک شدن پایه میکروکنترلر اول یک پایه برای آزاد کردن بوق تلفن فعال شود و بعد از فعال شدن آن پایه تایمر بعد X ثانیه یک پایه دیگر را برای شماره گیری فعال کند.

به همین راحتی می توان از قطعات الکترونیک به منظور اتوماسیون کارهایمان استفاده کنیم.

دوستان عزیز این مثال فقط برای آشنایی شما عزیزان با تکنولوژِی بود ، نیازی نیست خودتان این کار رو انجام دهید ، فقط کافیه بدونید که در بازار الکترونیک این تجهیزات به صورت آماده وجود دارد ، در صورتی که درخواست های شما فراتر ازین مثالهای ساده باشد ، به بهترین نحو و کمترین هزینه قابل طراحی است.

halvaei و imsi سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دماسنج اتاق سرور

دماسنج رک

اتاق سرورhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t32179.htmlروشهای دماسنجیقیمت دماسنج اتاق سروردما سنج اتاق سروردماسنج دیجیتال اتاق سروردماسنج سرورترمومتر رکحرارت سنج اتاق سروردما سنج رک دماسنج ديجيتال رك اتاق سروردماسنج برای اتاق سروردماسنج اتاقدماسنج مخصوص اتاق سرورچه دماسنج برای اطاق مناسب استروش های دماسنجیدماسنج های رک سروردماسنج دیجیتالی اتاق سرور thermometer اتاق سروربهترین دماسنج اتاقدما سنج سروردماسنج کابلی اتاق سروردماسنج بیسیم برای اتاق سرورها

برچسب برای این موضوع