نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 14سپاس
  • 2 توسط Reza_h
  • 5 توسط javad_1368
  • 2 توسط rasoll
  • 3 توسط aryagohar
  • 2 توسط masterweb

موضوع: آیا شنود ایمیل ها امکان پذیر است؟

نام حقيقي: رضا

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2

آیا شنود ایمیل ها امکان پذیر است؟

چند وقتیه که بحث شنود ایمیل ها بدجوری داغ شده، حالا من به مسایل سیاسیش کار ندارم
    آبا امکان خواندن ایمیل های شخصی وجود داره؟ مگه سرویس هایی مثل جی میل، ایمیل هاشون رو کد نمیکنن؟
    همچنین می خوام بدونم فیلتر ایمیل هایی که دارای کلمات مشخص هستند در مقیاس بزرگ امکان پذیر هست؟
    اگه مقاله ای در این مورد دارید هم کفایت می کنه؟
    پیشاپیش مرسی!

موضوعات مشابه:
    nikwell و infinit سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Javad Afzalan

عضو عادی شناسه تصویری javad_1368
    نوشته
    188
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    57
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_h نمایش پست ها
    چند وقتیه که بحث شنود ایمیل ها بدجوری داغ شده، حالا من به مسایل سیاسیش کار ندارم
    آبا امکان خواندن ایمیل های شخصی وجود داره؟ مگه سرویس هایی مثل جی میل، ایمیل هاشون رو کد نمیکنن؟
    همچنین می خوام بدونم فیلتر ایمیل هایی که دارای کلمات مشخص هستند در مقیاس بزرگ امکان پذیر هست؟
    اگه مقاله ای در این مورد دارید هم کفایت می کنه؟
    پیشاپیش مرسی!
    yahoo و gmail برای login از ssl استفاده میکنن ولی برای ارسال و دریافت email میشه sniff کرد(خودم هنوز به شخصه امتحان نکردم)
    یعنی داده های ارسالی یا دریافتی encode نمیشه
    مراقب باش
    مدتیه vpn مجانی زیاد شده
    سعی کنید از اینها استفاده نکنید معلوم نیست server این vpn ها در اختیار چه شخص یا اشخاصی هست

ویرایش توسط javad_1368 : 2010-01-21 در ساعت 03:38 PM
    SADEGH65، it_ict، skype و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو غیر فعال شناسه تصویری infinit
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    10
    100درصد میشه و تا 6 ماه هم لاگ میشه توی سرورای مخابرات و...
    انکریپشن ها هم که اخبی فرمودند میشه دور زد و در کل "کار نشد نداره"
    هواستون جمع باشه...
    موفق و پیروز باشید...

نام حقيقي: RASOLL HAGHIGHI

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    دوستان عزیز اگر می خواهید ایمیل های شما را کسی نتواند بخواند و سری باشد باید خود ابتدا متن آن را به روش های مختلف کدگزاری کنید که من یه سایت بلدم که متنو بهش می دی خودش encode میکند و شما متن ایجاد شده را در قسمت متن پیام کپی می کنید آدرس آن به شرح زیر است
    البته لازم به ذکر است که دریافت کننده نیز باید نوع code کردن شما را بداند و از طریق همین سایت متن شما را decode کند
    http://breaktoolbaars.co.cc/abzar/Se...ect/index.html

R.H.P

yeganeh_p و infinit سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو غیر فعال شناسه تصویری infinit
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    10

Icon1

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoll نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز اگر می خواهید ایمیل های شما را کسی نتواند بخواند و سری باشد باید خود ابتدا متن آن را به روش های مختلف کدگزاری کنید که من یه سایت بلدم که متنو بهش می دی خودش encode میکند و شما متن ایجاد شده را در قسمت متن پیام کپی می کنید آدرس آن به شرح زیر است
    البته لازم به ذکر است که دریافت کننده نیز باید نوع code کردن شما را بداند و از طریق همین سایت متن شما را decode کند
    ارتباط امن

R.H.P
    رسول جان به گردن ما حق دارن ولی این روش ها هم کرک میشه.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    gmail بعد از اعلام کنترل ایمیل به صورت پیش فرض سرویس HTTPS رو بر روی سیستمش فعال کرد- دست بالای دست بسیار است- این سرویس قبلا Optional بود. پس این سرویس ایمیل بسیار امن هست. تا بحال امکان کنترل کردن سرویس رمز گزاری شده SSL وجود نداشته. خود آ.م.ر.ی.ک.ا هم با نتونسته بود بدون کمک سرویس دهنده ها به محتویات ایمیلها دست پیدا کنه. حالا جناب اقای محمود بیل گیتس مقدم یه چرتی می گه شما چرا جو زده می شین.

it_ict، masterweb و samigherty سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    اینو قبلا دیده بودم، کسی خواست می توانه روش های پیشنهادی رو تست کنه.

آیا شنود امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل ها را رمز نگاری کنیم؟
    ۲۶ /۱۰ /۱۳۸۸

در این مطلب بررسی می کنیم که آیا اصلآ شنود ایمیل امکان پذیر است یا خیر و به شما آموزش می دهم چطور ایمیل های تان را برای امنیت بیشتر رمز نگاری کنید.

آیا شنود ایمیل امکان پذیر است؟

اگر قصد دارید به پاسخ این سوال برسید یک بار کامل وقت بگذارید و این مطلب را واقعآ با دقت بخوانید، با اسکرول کردن انتظار نداشته باشید پاسخ سوال تان را بیابید.

امکان پذیر بودن یا نبودن می تواند دو معنی مختلف داشته باشد، یکی اینکه آیا از نظر علمی و تئوری امکان پذیر است یا نه؟ و یکی اینکه آیا «قابل انجام در شرایط واقعی» است یا نه؟ پاسخ سوال اول «قطعآ بله» و پاسخ سوال دوم «تقریبآ خیر» است.

شنود ایمیل می تواند به دو صورت انجام شود، یکی در مرحله ای که ایمیل از کامپیوتر خود شما لو برود. یعنی یک برنامه مخرب روی کامپیوتر شما نصب شود که هر آنچه تایپ می کنید یا ایمیل هایی که ارسال می کنید را به طور مخفیانه به کسی بفرستد. این کاملآ امکان پذیر است اما این راه در صورتی است که شما به عنوان قربانی از قبل انتخاب شده باشید و کسی قصد شنود ایمیل های «شخص شما» را داشته باشد. اگر امنیت کامپیوتر تان را با استفاده از آنتی ویروس و فایرفال های خوب بالا نگه دارید و فایل های مشکوک و ناامن را باز نکنید احتمال این امر تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

راه دیگر اینکه ایمیل توسط سایر افراد موجود در شبکه خوانده شود، مثلآ اگر از اینترنت وایرلس در خانه استفاده می کنید و هم شما به اینترنت خانه وصل هستید و هم دوست تان. دوست تان در شبکه داخلی شما است و اگر از پروتوکول رمزنگاری شده استفاده نکنید دوست تان می تواند با استفاده از نرم افزار های مخصوص ایمیل های شما را بخواند (یا اصطلاحآ packet sniffing – زیاد هم آسان نیست).

راه دیگر که به نوعی مثل راه قبل هست شنود ایمیل در بین راه (در خارج از شبکه محلی شما) مثل ایستگاه های مخابراتی یا میل سرور ها و… است. احتمال انجام این کار توسط هکر های معمولی خیلی کمتر است زیرا دسترسی به این تجهیزات بسیار مشکل و تقریبآ فقط برای دولت امکان پذیر است. در صورتی که دولت قصد انجام شنود ایمیل یک شخص خاص را داشته باشد کار کمی آسان تر می شود و می شود از روش های مختلفی (مثل روش اول) یا از اطلاعات شرکت سرویس دهنده اینترنت آن شخص استفاده کرد.

اما در صورتی که قصد شنود ایمیل به صورت دسته جمعی را داشته باشد باید روشی برای جدا سازی ایمیل هایی که میخواهد شنود کند با آنهایی که نمی خواهد شنود کند داشته باشد. زیرا میلیون ها ایمیل در روز در این سرور ها رد و بدل می شود و کنترل این حجم ایمیل عملآ امکان پذیر نیست. برای این کار نرم افزار های مخصوص باید از میان میلیارد ها packet ای که ارسال و دریافت می شود آنهایی که به درد می خورد را جدا سازی کند و در متن ایمیل دنبال کلمات کلیدی خاصی که از قبل مشخص شده بگردد.

حال اگر ایمیل ها به صورت ساده یا plain text ارسال نشده باشند (که نمی شوند) ایمیل ها ابتدا باید رمزگشایی شده و سپس متن آنها مورد جستجو برای یافتن کلمات کلیدی قرار بگیرد. اگر برنامه آن ایمیل را مشکوک تشخیص داد آن ایمیل اصطلاحآ flag می شود، یعنی نشانه گذاری می شود برای اینکه یک «انسان» (!) آن را بررسی کند.

بر فرض اینکه تا اینجای کار به سادگی و خوبی انجام شود، از اینجا به بعد تازه باید صاحب آن آدرس ایمیل شناسایی شود که خود فرایندی بسیار دشوار و وقت گیر است.

نکته اینجا است که انجام مراحل بالا که توضیح داده شد حتی برای فقط یک ایمیل ارسال شده کاری بسیار دشوار، هزینه بر و وقت گیر است. در نتیجه امکان انجام آن در مقیاس بالا عملآ وجود ندارد.

در انتها خوب است بدانید که تمام تکنولوژی هایی که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم سال ها قبل طراحی، تهیه و تنظیم شده اند و همیشه قبل از ارائه یک تکنولوژی برای دسترسی عموم ابر قدرت های دنیا که آن تکنولوژی را ابداع کرده اند راه چاره ای برای خودشان در جایی مخفی می کنند که تا زمان منسوخ شدن آن تکنولوژی کسی از آن خبر دار نمی شود. این را گفتم که بدانید از نظر تئوری قطعآ امکان شنود و شکستن خیلی از الگوریتم های رمزنگاری و راه های امنیتی که ما از ایمن بودن آنها اطمینان داریم وجود دارد و این «ایمنی» ایمنی نسبی است چون «عموم» راه نفوذ به آن را نمی داند پس برای استفاده عموم مناسب و ایمن است. اما انجام این فرایند رمزگشایی در مقیاس بزرگ معقول و عملی نیست.

قبل از هر چیز، استفاده از جیمیل را به شما توصیه می کنم. اگر آدرس جیمیل ندارید می توانید همین الان از اینجا یکی برای خودتان بسازید.
    مهم: از قسمت Settings (بالای صفحه سمت راست) گزینه Always use HTTPS را انتخاب کرده و روی Save changes کلیک کنید (راهنما؟). این باعث می شود شما همیشه از یک پروتوکول رمز نگاری شده استفاده کنید. اگر نمی دانید «پروتوکول رمز نگاری شده» چیست نگران نباشید، چیز خوبیه.

مهم: استفاده از HTTPS به تنهایی امکان شنود – دسته جمعی – ایمیل را نزدیک به صفر می رساند. روش زیر نیاز به استفاده از کلید یا رمزی دارد که باید در دسترس فرستنده و هم گیرنده باشد. در نتیجه مناسب برای پیام های شخصی ای است که شما با یک یا چند نفر خاص رد و بدل می کنید.

* روش زیر فقط برای ایمیل های Gmail کار می کند.

* برای استفاده از این روش باید از مرورگر Firefox استفاده کنید.

* این مراحل را باید هم فرستنده و هم گیرنده ایمیل انجام دهند.

مرحله اول، برنامه رایگان GnuPG را دانلود و نصب کنید (نسخه ویندوز).

مرحله دوم، افزونه FireGPG را روی فایرفاکس نصب کنید.

مرحله سوم، حالا باید دو نوع کلید بسازیم. یکی کلید عمومی و یکی کلید خصوصی. اگر متوجه معنی این کلمات نمی شوید نگران نباشید. فعلآ فقط طبق راهنما جلو بروید در انتها نحوه عملکرد اینها را توضیح می دهم.

برای این کار در فایرفاکس از منو Tools وارد FireGPG و سپس Key Manager شده و روی New Key کلیک کنید (راهنما؟).

حالا پنجره باز شده را طبق راهنما پر کنید و روی Generate Key کلیک کنید. این کار شاید یک دقیقه طول بکشد، باید صبر کنید. حالا کلید های شما آماده هستند. فقط باید آن را از لیست انتخاب کنید و روی Export to server کلیک کنید تا کلید عمومی شما برای استفاده فرستنده ایمیل (به شما) قابل دسترس باشد.

نکته: حالا هر کس بخواهد به شما ایمیل بفرستد باید از قسمت Key Manager ایمیل شما را سرچ کند و کلیدی که ساختید را نصب کند. این یعنی دوست شما که می خواهید بهش ایمیل رمزنگاری شده بفرستید هم باید مثل مرحله سوم کلید بسازد سپس شما باید مثل عکس زیر ایمیل او را سرچ کنید و کلیدی که ساخته است را نصب کنید. اگر متوجه نحوه عملکرد این سیستم نمی شوید نگران نباشید.

حالا وقتی وارد پنجره نوشتن ایمیل جدید در جیمیل می شوید تصویر زیر را مشاهده می کنید:

دقت کنید که اون عکس قفل همیشه موقع ارسال ایمیل روشن باشد. اگر دکمه Sign را هم روشن کنید امضای دیجیتال شما به نامه اضافه می شود که ضامن این است که این ایمیل واقعآ از طرف شما ارسال شده.

در تصویر بالا می بینید که دوست من می خواهد یک ایمیل مهم برای من بفرستد. وقتی روی Send کلیک می کند پنجره ای باز می شود و «کلید عمومی» من (گیرنده) را می پرسد. دوست من هم قبلآ کلید من را (از قسمت سرچ که در بالا توضیح داده شد) اضافه کرده. در نتیجه فقط آن را انتخاب می کند و ok می کند.

سپس در پنجره باز شده رمز ایمیل خودش (رمز جیمیل) را وارد می کند و ایمیل فرستاده می شود.

نکته: این ساخت کلید و… فقط یک بار باید انجام شود. در نتیجه ارسال این ایمیل ها اصلآ کار سخت یا وقت گیری نیست بلکه بعد از اینکه برنامه را به درستی تنظیم کنید خیلی ساده و سریع است.

حالا ببینیم من چی در ایمیلم دریافت می کنم،

همانطور که می بینید اطلاعات رمز نگاری شده، در پنجره باز شده من باید رمزی که انتخاب کردم یا همان کلید خصوصی ام را وارد کنم تا بتوانم متن اصلی را ببینم:

نکات مهم:

* در صورت دریافت پیغام خطا در رابطه با برنامه GnuPG از گزینه Options افزونه FireGPG و سپس قسمت GPG فایل برنامه GnuPG را انتخاب کنید. (راهنما؟)

* این روش برای متن های فارسی هم کار می کند.

* وقتی در حال نوشتن ایمیل هستید ایمیل به صورت رمز نشده در سرور جیمیل ذخیره می شود (قابلیت auto save). اگر نگران این موضوع هستید از قسمت Options افزونه FireGPG و سپس قسمت Gmail گزینه Disable autosave feature را تیک بزنید. (راهنما؟)

* عملیات امضا زدن یا رمزنگاری را با فایل ها هم می شود انجام داد. برای این کار از گزینه File operations استفاده کنید. (راهنما؟)

نحوه کار این روش رمز نگاری چگونه است؟

اگر اطلاعاتی راجع به رمزنگاری نداشته باشید احتمالآ با مراحل بالا کمی گیج شده اید. بگذارید با هم ببینید مرحله به مرحله چه کار کردیم؟

برنامه GnuPG را دانلود کردیم که یک برنامه رایگان است که قابلیت های رمزنگاری را به ما می دهد.

افزونه FireGPG رابط بین GnuPG و مرورگر اینترنت ما است.

در این روش رمزنگاری هر فرد دو کلید دارد. یکی عمومی که هر کسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد و یکی خصوصی که تحت هیچ شرایطی نباید کسی آن را بداند و فقط باید در حافظه شما باشد.

وقتی نوشته ها با استفاده از کلید عمومی رمز می شود و به اون نوشته های چرت و پرت تبدیل می شود قابل رمزگشایی نیست مگر با استفاده از کلید خصوصی. در نتیجه تا وقتی کلید خصوصی ایمن باشد اطلاعات نیز ایمن است.

ما هم همین کار را کردیم، اول یک کلید عمومی ساختیم و آن را در یک سرور اینترنتی به اشتراک گذاشتیم تا دوستمان آن را دانلود کند (آنجا که روی Import selected keys کلیک کردیم). می توان به جای Export to server گزینه Export to file را انتخاب کرد تا حتی کلید عمومی هم در معرض دید نباشد و می شود کلید عمومی را به صورت یک فایل مثلآ روی یک فلش دیسک به گیرنده داد.

سپس ایمیل را نوشتیم و برنامه آن را با استفاده از کلید عمومی گیرنده رمز کرد و فرستاد.

سپس من (گیرنده) ایمیل را باز کردم، ابتدا فقط همان متن مبهم را می توانستم ببینم، اما همانطور که در عکس بالا می بینید بعد از وارد کردن کلید خصوصی ام متن رمزگشایی شد.

منبع هم واضح است.
    کد:
    http://zangoole.com/1388/10/26/how-to-encrypt-gmail-firegpg/

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-01-21 در ساعت 10:41 PM

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    جی میل از پورتهای pop3:995 و SMTP:465 برای SSL استفاده میکنه و دیتا رو Encrypt and Decrypt میکنه تا قابل شنود نباشه.

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    ما یکسری چیزهای ساده رو میبینیم و در نهایت فکر میکنم چقدر کاره بزرگیه !
    لاگ کردن اس ام اس ها، فیلتر کردن سایتها و یا کارهای دیگه مثل پارازیت انداختن روی ماهواره ها کاره مشکلی نیست وقتی شما ایران رو یک شبکه فرض کنی و تمام کاربران اینترنت رو اعضای شبکه اون .
    من هم در شبکه ی داخلی خودم همه کار میتونم انجام بدم از فیلتر گرفته تا لاگ کردن چت و سایتها و ... تا دستکاری در دی ان اس که شما بزنی گوگل باز بشه یاهو !
    لاگ کردن ایمیل هم حتی بدون HTTPS که کلا غیر قابل Encode هست هم امکان پذیر نیست . حالا یکی اومده گفته ما فلان کار رو میکنیم دیگه حرف مفت زدنو و جوگیر شدنه !
    اما ! دوستان توجه داشته باشید Sniff کردن صفحات و یا آدرسها برای بدست آوردن پسوردهایی که عبور میکنه امکان پذیر هست ! و کاره مشکلی هم نیست مگر استفاده از پروتوکل Https
    شدیدا مراقب VPN های رایگان باشید ... دوستمون به نکته ی خوبی اشاره کرد .
    دی ان اس هم اشاره کردم بهتون جریانشو در بالا شما میزنید سایت هوادار یک شخصی رو باز کنید یک سایت با همون آدرس باز میشه که مثلا از شما میخواد اطلاعاتی رو وارد کنید ! مطمعن نباشید که این یک کلک دی ان اسی نباشه . بک رکورد ساده بر روی دی ان اس ای اس پی ها میتونه شمارو به سمت سایتهای جعلی ببره که اطلاعاتی از شما میگیرند ...

در مورد ایمیل ها هم یک نکته مهم دیگه :
    هنگام ارسال کردن ایمیل درون Header ایمیل آدرس ای پی ارسال کننده ذخیره میشه و طرفی که ایمیل رو میگیره میتونه اونرو ببینه ( این توی همه ی سرویس دهنده های ایمیل هست حتی یاهو و جی میل ) اگر ایمیلی مشکوکی دریافت کردین در جواب دادن به اون از اینترنت عادی استفاده نکنید تا ای پی حقیقی شما مشخص بشه .

SADEGH65 و FOTROS64 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستیابی به پسورد ایمیل دیگران

شنود ایمیل

خواندن ايميل ديگران

چگونه ایملم را نتوانند بخوانند

انکریپشن چیست؟

آیا ایمیل یاهو ذخیره می شود

عوض كردن رمزايميل

خواندن میل های دیگران

لیست ایمیل شرکت ها

ایا میتوان ایمیل را شنود کرد

خواندن ايميل در صورت فراموشي پسورد

چگونه پسوردskyp ديگران را پيدا كنيم

آیا مخابرات میلهای یاهو را می تواند بخواند

عوض كردن رمزايميل

ذخیره کردن لاگ در اس اس پی ها

امكان خواندن ايميل هاي ياهو توسط دولت ايران

امکان تشخیص پسوورد ایمیل دیگران وجود دارد

دسترسی به پسورد ایمیل دیگران امکان پذیر است؟

رمزايميل فراموش

ایا ادرس ایمیل wwwدارد

دستیابی به پسورد ایمیل دیگران امکان پذیر است؟

چگونه به اکانت قفل فراموش شده دست پیدا کنیم

آیا امکان شنود چت های تصویری وجود دارد؟

امکان شناسایی ایمیل از سیستمهای دیگران

دسترسی به ایمیل دیگران

برچسب برای این موضوع