نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: آي اس پي مجازي

عضو عادی شناسه تصویری amir
    نوشته
    463
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

آي اس پي مجازي

iranlord2004
    من به همراه دوستان ميخوام آي اس پي مجازي بزنم .البته ميخواستم آي اس پي واقعي راه اندازي بكنيم اما گفتند كه بهتره از آي اس پي مجازي شروع كنيم.
    خواهشمندم اگه اطلاعي داريد منو راهنمايي كنيد.

koroosh
    منظور اين است که مثلا 1000 ساعت اينترنت از يک شبکه بخری و بعد به نام خودت کارت چاپ کنی و بفروش برسانی.
    اين کار باعث ميشود مشتريان ثابتی پيدا کنی تا در آينده بتوانی برای ايجاد ISP قدم های بعدی رو برداری . . .

iranlord2004
    كوروش جان ممنونم از جوابت اما سوالهاي اصليم اينه:
    1. چه امكاناتي لازم است؟
    2. چه ميزان هزينه ميخواهد؟
    3. بهترين آي.اس.پي يا آي سي پي كه ميتونم به امكانات و كيفيت كارش اطمينان كنم اسمشون چيه؟
    4. گلا از ابتدا چه مراحلي را بايد براي راه اندازي يك آي اس پي مجازي طي كنم؟ از سير تا پياز؟
    5. هر توصيه ديگري هم لازمه بفرماييد.
    ممنونم بي نهايت

ilia
    اين كار كار عاقلانه اي هست
    اينطوري با شروع كار isp هزينه هات كاملا جبران ميشه و به عبارتي كا رو با پشتيباني كاربرات شروع ميكني
    اما دقت كن reseller كسي باشي كه قيمتش مناسب باشه . سرويسش خوب باشه كه كاربرات برات بمونن
    اگه نياز داشتي من ميتونم كمك كنم . هم خودم هم همكارام هستند كه اين سرويسها رو ميتونن بهت بدن .
    پيشنهاد ميكنم كمي تحقيق كني در مورد isp هايي كه ميخوايي روشون كار كني .

iranlord2004
    ilia عزيز ممنونم. چطور ميتوني كمكم كني ؟
    ilia
    كوروش جان ببخشيد من جواب سوالي كه از شما شده رو ميدم
    1- امكانات هيچي فعلا فقط يك تلفن پشتيباني داشته باش
    2- هزينه هم فقط در حد يك كامپيوتر و هزينه چاپ كارتهات
    3- خيلي از isp ها هستند كه اين خدمات رو به شما ميدن . يه بررسي كن رو بعضيها . خواستي من يه ليست بهت ميدم با قيمتاش ببيني كدومشون بهتره همونو بگيري .
    اين چيزا كه ميگم شايد كوچيك باشه اما واقعا مهمه
    تبيغاتتو خوب انجام بده
    قيمتهات بالا نده
    هميشه پشتيبانيت اماده جواب باشه
    يه سايت خوب و خوشكل هم طراحي كن . چون تاثير زيادي داره
    تو اين كار با پشتيباني خوب حتما موفقي . به اين پشتيباني دقت كن . خيال كاربرت راحت باشه . حتي مشكل هم كه داري طوري بگو كه خيال جمع باشه . مثلا ما اگه سرويسمون قطع شه به هر دليل به ازا مدتي كه قطع بوده معادل 5 برابر به كاربرامون اضافه ميكنيم . طوري شده كه هم دعا ميكنن سرويس ما بعضي وقتا قطع شه

koorosh
    بهترين ISP اون شبکه ای است که کاربران ازش تعريف ميکنن.
    برای کاری که ميخوای انجام بدی، گزينه مهم، امکان مديريت کاربران است که نرم افزار Accounting شبکه مورد نظر بايد در اختيارت قرار بده.
    امکاناتی که مورد نيازه: دو عدد گيوه که بکشی بالا و شروع کنی به تبليغات و پيدا کردن نماينده و فروش کارت و . . .
    اگر بازاری نيستی و تجربه کار بازاری و فروشندگی و . . . رو نداری (مثل خودمی) بهت توصيه ميکنم به هيچ وجه وارد اين بازی نشی که بشدت ضربه ميخوری. برای اين کار بايد گرگ بازار باشی!
    هزينه اوليه متفاوته و بستگی به چند پارامتر داره:
    بغير از هزينه اشتراک اينترنت (مثلا ساعتی 200 تومان، حداقل 1000 ساعت = 100 کارت 10 ساعته = قيمت خريد 200 هزار تومان، قيمت فروش هرچه بيشتر بهتر! -350 هزار تومان-)
    1) دفتر بخری يا اجاره کنی!
    2) تبليغات
    3) بازارياب
    . . .

دقت کن از هرجا که اشتراک ميگيری، حتما قرارداد محکمی باهاشون ببند و اطمينان کسب کن که سرويسشون تا انتهای مدت کار کيفيت مناسب رو داشته باشه و در غير اينصورت علاوه بر فسخ قرارداد ملزم به پرداخت ضرر و زيان شما باشند.

ilia
    كوروش جان بابا دستت درد نكنه
    يعني ما گرگه بازاريم

iranlord2004
    ilia جان :
    1.هزينه هم فقط در حد يك كامپيوتر و هزينه چاپ كارتهات / اين يك كامپيوتري كه ميگي به چه درد كار آي اس پي مجازي مي خوره؟ هزينه چاپ كاتها چقدره؟ به كجا بايد بديم براي چاپ؟
    2. خواستي من يه ليست بهت ميدم / ملتمسانه ازت تقاضاي ليست را دارم.
    3. تبليغات خوب يعني چي؟
    4. پشتيباني از چي تشكيل ميشه؟ وظيفه اون چيه؟
    5. حتي مشكل هم كه داري طوري بگو كه خيال جمع باشه / چطور بايد گفت؟
    6. مثلا ما اگه سرويسمون قطع شه به هر دليل به ازا مدتي كه قطع بوده معادل 5 برابر به كاربرامون اضافه ميكنيم ./ يعني چطوري اضافه مي كنيد؟
    7. مشكلات معمول براي آي اس پي مجازي چيه؟

واقعا ممنون و سپاسگذارم

ilia
    عرض كنم
    1- يه كامپيوتر كاملا معمولي مثل همين كه پاش نشستي براي اينكه بتوني از تو reseller شركتي كه ازش اينترنت گرفتي كار كني مثل يه صفحه معمولي وب
    2- هزينه چاپ كارت متفاوته بين هر دونه 20 تا 100 تومان بستگي به خودت داره
    3- ليست رو حتما برات ميفرستم ايميل بده لطفا
    4- تبليغات خوب اونه كه هركي اسم اينترنت براش بياري ياد كارتهاي تو بيوفته
    5- پشتيبانب از اين تشكيل ميشه كه هروقت كاربرت ميخواد وارد نت بشه اما نميتونه شما راهنماييش كني
    6- اضافه كردنش پول خرج ميكنيم انگاار يه كارت مجاني دادي به يكي
    7- آي اس پي مجازي هيچ مشكلي نداره جز بازار يابي . كار فني بر عهده آس اس پي هست كه ازش خدمات ميگيري . كم كم وارد كار شي متوجه ميشي . اما با دقت وارد شو همونطور كه كوروش گفت بايد هم فني باشي هم بازاري .
    ميتوني تركيبي مثل من و شريكم داشته باشي . اوون كاملا بازاريه و خوب ميدونه چه كار كنه . من هم بين دوستان دست و پا ميزنم كه خدمات خوبتري بديم

koorosh
    ايليا جان قصد توهين نداشتم، ولی خب اگه بازاری نباشی که نميتونی کار کنی.
    شما تجربه کار فروشت ظاهرا خوبه. اطلاعاتت رو بنويس همه فيض ميبرن.

نحوه تبليغات خيلی مهمه . . .

در مورد پشتيبانی چون تجربه دارم بگم:
    منظور از پشتيبانی اينه که يکی دو تا خط تلفن باشه که کاربران بتونن با شبکه تماس داشته باشن. خيلی ها دوست دارن با شبکه ای که ازش سرويس دارن احساس نزديکی و خودمونی داشته باشن!
    علی رغم اينکه از اين جمله خوشم نمياد بايد بگم:
    موضوع مهم ديگه استفاده از منشی خانم است.
    يه دختر خانمی که بتونه مشتری رو جلب کنه.

منظور از اينکه به مشتريهات پاسخگو باشی اينه که اگه شبکه مشکل داره طرف رو سر کار نگذاری، بلکه با خونسردی بهش بگی بله شبکه مشکل داره و مثلا تا 1 ساعت ديگه مشکل برطرف ميشه. يه سری کارت دوساعته هم بگذار دم دستت، به مشتريهات که هنگام قطعی تماس ميگيرن بگو تشريف بيارين يه کارت رايگان تقديمتون کنيم!

خلاصه اينکه نونت دست همين کاربرانه! بايد بتونی باهاشون دوست باشی. از اين دوستی هم تو فيض ميبری و هم اونها.

Tahx
    من فقط یه چیز کوچیک می گم
    اون شرکت تو برنامه radius خودش یه جا میده به تو که کاربر تعریف کنی
    کامپیوتر به این درد می خوره که بتونی باهاش به برنامه accounting جایی که به هت اعتبار می ده وصل شی وضعیت کاربراتو ببینی کم و زیادشون کنی و ......
    بقیه توضیحاتم که کوروش و ایلیا می گن

iranlord2004
    اينجور كه متوجه شدم از راهنمايي دوستان/ اگر اشتباه كردم تذكر بدهيد:
    1. يك كامپيوتر كه ميگيد لازمه، چه نرم افزارهايي ميخواد؟
    2. به كجا بديم كارت چاپ كنه؟
    3. iliaجان شما از كدوم آي اس پي استفاده مي كنيد؟ ايميل من: iranlord2004@yahoo.com
    4. معمولا اشكالات و ايراداتي كه براي مشتري پيش مياد چيه؟ و چرا؟ و چطور ميشه رفع كرد؟
    5.ويژگي يك بازارياب خوب چيه؟

Tahx
    اصل نرم افزار ي كه مي خواي بايد ببيني isp ات از چه نرم افزاري براي accounting استفاده مي كنه كه خودشون نسخه reseller رو بهت مي دن
    مشكلي كه براي كاربر پيش مي اد اينه كه وصل نمي شه
    بايد ببيني علتش چيه يا مودمش تنظيم نيست يا connection رو درست تعريف نكرده يا password username رو درست نزده.....
    يه مودم براي خودت داشته باش وقتي كاربر جديد تعريف مي كني يا اگه لازم شد بتوني خودت با password ش وصل شي و تستش كني
    بقيه اش رو هم من بلد نيستم

Tahx
    يکی از مشکلات ديگه کاربرا اينه که مودم رو بجای اينکه به خط تلفن وصل بکنن ميزنن تو پريز برق!

برای چاپ کارت جاهای مختلفی وجود داره، بايد با توجه به کيفيت و قيمت انتخاب کنی. تبليغاتشون هم همه جا ديده ميشه! روزنامه ها . . .

بازارياب خوب اونه که بتونه خوب مشتری جذب کنه و بيشتر بفروشه . . .