نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط ilia_nad
  • 1 توسط SADEGH65

موضوع: اشتراک اینترنت وایرلس

نام حقيقي: mary

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

اشتراک اینترنت وایرلس

سلام
    دریک شبکه یک سیستم اینترنت وایرلس داره (اسم وسیله رو نمی دونم فکر کنم مودم وایرلسه که بهش وصله)که در شبکه شیر شده وقتی این دستگاه روشن باشه یک کانکشنinternet gateway در سیستم های دیگه ظاهر می شه و از اینترنت استفاده میکنن مشکل اینه که یکی از سیستم ها این امکان رو نداره این سیتسم چه تنظیماتی می خواد؟ در کل یک توضیح بدین تنظیمات سیستمی که اینترنت رو داره و تنظیمات سیستم های دیگه که می خوان از اون استفاده کنن؟ شبکه Workgroup

نام حقيقي: محمد محمدي

عضو عادی
    نوشته
    185
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    45
    سلام
    من نميدونم شما IP رو دستي زدين يا اتوماتيك هست
    اما احتمال بسيار زياد شما براي اون كامپيوتر Gateway*وارد نكردين و يا شايد هم اون كامپيوتر نميتونه IP بگيره
    ميشه بگين چيكار كردين؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    راستش این شبکه رو من نساختم ولی می دونم آدرس های ipدستی وارد شده،حالا از من خواستن برای اون یک دستگاه در شبکه یک کاری کنم که از اینترنت استفاده کنه مثل دستگاه های دیگه.
    من یک راهنمایی کلی می خوام در واقع می خوام بدونم کسی این کار رو کرده چه تنظیماتی در سرور(دستگاهی که به اینترنت وصل هست) و دیگر دستگاه های استفاده کننده از اینترنت انجام داده؟این کانکشن Internet gateway که ظاهر می شه مال چیه؟ببخشید اگه خیلی ابتدایی می پرسم

نام حقيقي: محمد محمدي

عضو عادی
    نوشته
    185
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    45
    سلام
    خوب ببينيد حالت كلي به اين صورت هست كه خط اينترنت(به هر طريقي Dialup-Wireless_ADSL و... ) رو به يكي از سيستم ها متصل ميكنن .
    از طرف ديگه تمامي سيستم هاي اون مكان رو با هم شبكه كرده و تنظيمات رو به اين صورت (دستي ) انجام ميدن :
    شما بايد يه IP به كامپيوتري كه اينترنت بهش وصل هست بدي (از اين به بعد ميگيم سرور)
    بعد از اين كار بايد به همه كاميپوتر هاي توي شبكه اي پي بدي (به اونها هم ميگيم كلاينت)
    نكته مهم اينكه اي پي ها بايد در يك رنج باشن . مثلا : 192.168.120.1 تا 192.168.120.254 كه الزاما بايد subnet آنها رو هم يكجور انتخاب كرد كه عموما اينه : 255.255.255.0
    نكته مهمتر اينجاست كه بايد در تمامي كامپيوتر هاي كلاينت در قسمت gateway آدرس IP كامپيوتر سرور رو وارد كني و در قسمت DNS بهتره كه آي پي DNS هايي رو هم وارد كني : مثلا 4.2.2.3 و 192.9.9.3
    الان تمام سيستم هات با هم شبكه هستن و براي دسترسي به خارج از شبكه ايجاد شده از سرور كمك ميگيرن و بسته ها رو به اون ارسال ميكنن.
    سرور الان بايد تنظيم بشه و بايد اصطلاحا اينترنت در آن shair*بشه . كه اين كار رو به اين صورت انجام ميدي كه بر روي Connection *اينترنت در سرور راست كليك كرده و در قسمت Shairing گزينه shair را انتخاب ميكنيم . تمام
    (قابل ذكر كه اين يكي از راه هاي به اشتراك گذاري بوده و راه هاي ديگه اي هم هست كه در اينجا مجال صحبت نيست)

اين توضيح كلي و ساده بود
    اما احتمال خيلي قوي شما در اون سيستم Gateway رو وارد نكردي . يه نگاه بنداز و آي پي هاتو چك كن
    بعد از اينكه همه كارو كردي اگه اينترنت داشتي كه مباركه وگرنه به command prompt برو و دستور ping 4.2.2.3 رو اجرا كن و جوابش رو در تاپيك بذار
    راستي اين كامند رو هم اجرا كن و جوابش رو بده
    tracert 4.2.2.3 -d
    موفق باشي

user mary سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون از راهنمای تون فول فهمیدم نتیجه رو حتما میگم ولی چند روز (یک هفته)طول می کشه شهرستان
    این سوال رو هم بگید ممنون:این کانکشن Internet gateway که ظاهر می شه مربوط به همین تنظیمات Gateway؟(یعنی gateway رو بدم این کانکشن می یاد)هیچ کدوم از کامپوننت های شبکه ویندوز رو نمی خوادنصب کنم؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط user mary نمایش پست ها
    ممنون از راهنمای تون فول فهمیدم نتیجه رو حتما میگم ولی چند روز (یک هفته)طول می کشه شهرستان
    این سوال رو هم بگید ممنون:این کانکشن Internet gateway که ظاهر می شه مربوط به همین تنظیمات Gateway؟(یعنی gateway رو بدم این کانکشن می یاد)هیچ کدوم از کامپوننت های شبکه ویندوز رو نمی خوادنصب کنم؟
    بله در صورتی که gateway تنظیم شده باشد آن ایکون نمایان میشود.

خیر احتیاجی به نصب کامپوننت خاص نیست.

از دستور زیر در یکی دیگر از کلاینت ها خروجی آدرس ها را بگیرید
    کد:
    IPconfig
    IP روبروی Default Gateway را درون فیلد مربوط در تنظیمات کارت شبکه وارد نمایید.
    از DNS هم غافل نباشید
    در صورتی که دستور بالا را به صورت IPconfig /all بزنید DNS را نیز به شما میدهد ولی برای اینترنت میتوانید از DNS سرورهای پابلیک مانند 4.2.2.4 استفاده نمایید.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-18 در ساعت 12:19 PM
    user mary سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون.مشکل در تنظیم gateway بود

کلمات کلیدی در جستجوها:

اشتراک اینترنت وایرلس

شیر اینترنت وایرلس

انواع اشتراک اینترنت وایرلس

قرارداد اشتراک اینترنت وایرلس

اشتراك اينترنت وايرلس

اشتراک اینترنت وایرلس مخابراتاشتراک وایرلس اینترنت وینذوز 7توضیح تخصصی اینترنت وایرلسدادن اشتراک برای اینترنت وایرلسشیر اینترنت وایرلیسشیر اینترنت وایرلس p8z77vproاشتراک ابنترنت وایرلساشتراک اینترنت در وایرلستوضيح tracert 4.2.2.3دستگاه اشتراک وایرلستنظیم gateway برای اشتراک اینترنتقرارداد اینترنت وایرلس

برچسب برای این موضوع