صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: راه اندازی شبکه plc

نام حقيقي: صبا

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    PLC چی هست ؟

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    PLC چی هست ؟
    سلام
    فکر کنم اینترنت و شبکه از طریق کابل برق باشه و دیگه نیازی به کابل جدید نباشه...
    قیمت سوئیچ خیلی بالاس و من فقط یه جا رو دیدم که از این سیستم استفاده کنه...

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    Naderpour سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    اگر خلاف قوانین نباشد:

انتقال اینترنت و دیتا از طریق خطوط برق

معرفي تکنولوژي PLC
    با پيشرفت صنعت فناوري اطلاعات و ارتباطات ، همينطور توسعه صنعت مخابرات و ارتباطات شبکه اي و راه دور و نياز بشر به دسترسي به اطلاعات ، توسعه شبکه هاي کامپيوتري ، بيش از پيش سرعت گرفته و در حال گسترش مي باشد و به طبع آن همواره تکنولوژي ارتباطي کامپيوتر ها از نقطه نظر مدياي ارتباطي به سرعت در حال تغيير و تحول است به گونه اي که شاهد ظهور فناوري هاي نوين ارتباطي در قرن حاضر بوده ايم که ارتباطات کابلي ، بيسيم ، ارتباطات ماهواره اي و کابل هاي نوري نمونه اي از اين رسانه هاي ارتباطي مي باشند.
    فناوري PowerLine Communications يا PLC:
    تکنولوژي ارتباطات ديتا از طريق کابل برق دستاورد جديد دانشمندان در زمينه ارتباطات شبکه اي است که از طريق آن قابليت ايجاد شبکه کامپيوتري در وسعت دلخواه توسط بهره گيري از زيرساخت شبکه برق که در هر مکاني موجود مي باشد را امکان پذير ساخته و مجري شبکه را از طراحي ، کابل کشي و خريد بسياري از تجهيزات شبکه بي نياز ساخته و تا مرز 50% مي تواند در هزينه هاي جاري پياده سازي شبکه هايي مشابه Ethernet صرفه جوئي کند.
    PLC چگونه کار مي کند ؟
    اساس کاري تکنولوژي PLC بر ايجاد اختلاف فرکانس استوار است . تجهيزات PLC بر روي دامنه فرکانسي 2~34MHz کار مي کنند که در سه مود فرکانسي 2~14MHz ، 14~23MHzو 23~34MHz قابل بهره برداري مي باشند . از آنجايي که فرکانس برق شهري 50~60Hz است ، سيستم با ايحاد اختلاف فرکانس ، توليد موج حاملCarrier کرده و سپس با استفاده از آن دادهData) ) را در شبکه منتقل مي کنند .

منبع : فعالیت ها(PLC )

SADEGH65 و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    آخه یک PLC هم داریم که یک نوع کنترلر هست واسه ابزار صنعتی

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    بله من رشته تخصصیم کنترل صنعتی هست و اون PLC با این PLC فرق میکنه

آن یکی شیر است اندر بادیه ********* واین یکی شیر است اندر بادیه
    آن یکی شیر است که انسان می خورد ******** واین یکی شیر است که انسان می خورد

این PLC یعنی ( PowerLine Communications ) به معنی ارتباطات بین خطوط قدرت و اون PLC یعنی ( Programmable logic controller ) به معنی کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر - تکنولوژی اولی به تازگی و برای مخابرات و به جای مودم ها اومده ولی دومی برای کاربردهای صنعتی و بجای کنتاکتورها و رله ها اما خصوصیات مشترک هر دو اینه که از اونها به عنوان مینی کامپیوتر در صنعت یاد شده به خاطر داشتن cpu و ram و قابلیت برنامه نویسی و برنامه پذیزی در گزشته برای راه اندازی قسمت کنترل خط تولید یک کارخونه نیاز به یک اتاق 4*3 با کلی کنتاکتور و رله و سیم و ... بود اما با به وجود اومدن plc همه چیز تو یه رک مثل رک سرور خودمون خلاصه شد.

SADEGH65، Naderpour، yogishiip و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بله با این شیر دوم بیشتر کار کردم ولی اون اولی رو شنیدم ولی مخفف رو نمی دونستم این می شه .

ممنون - توضیحات مفیدی دادید

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    آیا با آمدن PLC نوع Protocol ها و Topology در شبکه تغییر میکند یا خیر؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mkm نمایش پست ها
    آیا با آمدن PLC نوع Protocol ها و Topology در شبکه تغییر میکند یا خیر؟
    نه خیر دوست عزیز
    این فق بستر انتقال اطلاعات است نه پروتکل خاص .
    در این مورد نیز در صورت بودن در یک محدوده کوچک تجهیزات زیادی نمیخواهد ولی در صورت وجود ترانسفورماتور بین 2 سیستم احتیاج به تجهیزاتی است که مقداری گران میشود و فعلا که جایگاه زیادی ندارد (البته با موجود بودن بستر های دیگر)

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-18 در ساعت 12:20 PM

نام حقيقي: Mr.ROBO

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

راه اندازی و برآورد هزینه

سلام دوستان و مهندسان عزیز

امیدوارم که حالتون خوب باشه و شاد

دوستان گل تازه با این پایگاه آشنا شدم چون به دنبال راه اندازی سرویس دهنده PLC هستم و می خوام این تکنولوژی رو توی استانمون راه اندازی کنم

دوستانی که کاملاً آشنا هستن با این موضوع می خواستم ببینم برآورد هزینه ای داشتن ؟

اگه بخوایم اینترنت رو از این طریق برای مشترکین راه اندازی کنیم هزینه کلی ما چقدر میشه ؟
    برای یک یوزر چقدر هزینه باید داشته باشه ؟

راهنمایی و مشاوره می خوام دوستان ... لطف می کنید کمک کنید

نام حقيقي: Naeim Rezaeian

عضو عادی شناسه تصویری naeimwtg
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام من زیاد مطالب بالا رو با دقت مطالعه نکردم اما اون چیزی که خودم میدونم رو میگم

یک سری شرکت ها هستن که این تجهیزات رو می سازن - اما واسه این کار شما باید سراغ شرکت هایی بری که تجیهیزان outdoor دار .اما کلا این کار به صرفه نیست جون مسکل اصلی جایی پیش میاد که شما به تراسهای برق بر خورد میکنید -و باید هزینه زیادی باری کاپلر کردن این ترانسها انجام بدید که packet lost نداشته باشد -هر کدوم از gateway outdoor یا MDU بستگی به نوع تنظیم فرکانس کاری از 2 تا 5 کیلومتر میتونه اطلاعات را با پهنای باند اسمی 200 مگ انتقال بده - برای سمت کاربر هم که تجهیزات خودشو داره مه قیمتش بین 150 تا 200 دلار متغییر است - تمام پروتکل های شبکه را پشتیبانی میکند -برای انتقال دیتا احتیاج به جریان برف ندارد -جون لایه دوم کار میکنه و فرکانس کاریس با فرکانس برق شهر یکی نیست 13 مود فرکانسی داره بستگی به پهنای باند مورد نیاز شما داره -
    اما فعلا جز انتخاب های خوب نیست
    موفق باشید

robograph سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeimwtg نمایش پست ها
    سلام من زیاد مطالب بالا رو با دقت مطالعه نکردم اما اون چیزی که خودم میدونم رو میگم

یک سری شرکت ها هستن که این تجهیزات رو می سازن - اما واسه این کار شما باید سراغ شرکت هایی بری که تجیهیزان outdoor دار .اما کلا این کار به صرفه نیست جون مسکل اصلی جایی پیش میاد که شما به تراسهای برق بر خورد میکنید -و باید هزینه زیادی باری کاپلر کردن این ترانسها انجام بدید که packet lost نداشته باشد -هر کدوم از gateway outdoor یا MDU بستگی به نوع تنظیم فرکانس کاری از 2 تا 5 کیلومتر میتونه اطلاعات را با پهنای باند اسمی 200 مگ انتقال بده - برای سمت کاربر هم که تجهیزات خودشو داره مه قیمتش بین 150 تا 200 دلار متغییر است - تمام پروتکل های شبکه را پشتیبانی میکند -برای انتقال دیتا احتیاج به جریان برف ندارد -جون لایه دوم کار میکنه و فرکانس کاریس با فرکانس برق شهر یکی نیست 13 مود فرکانسی داره بستگی به پهنای باند مورد نیاز شما داره -
    اما فعلا جز انتخاب های خوب نیست
    موفق باشید
    می شه بیشتر توضیح بدین.

robograph سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Naeim Rezaeian

عضو عادی شناسه تصویری naeimwtg
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    دقیقا کدوم قسمت را می خوای که توضیح بدم -من چون با این سیستم ها کار کردم تقریبا به کل سیستم اشنا هستم -سوالتون رو بگید ختما حواب می دم

نام حقيقي: Mr.ROBO

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    خوب دوست من یعنی پیشنهاد شما این هست که برای راه اندازی این شبکه (دست نگه داریم؟) منظورم اینه که اگه ما بخوایم یه شرکت راه اندازی کنیم و خدمات اینترنت رو از طریق plc ارائه بدیم این روش پر هزینه تر از سیستم قبلی و رایج است ؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه plc

plcیعنی چه

plcیعنی چه؟

شبكه plcplc اشبکه در plchttp://forum.persiannetworks.com/f25/t26480.htmlpower line communication چیستplc یعنیPLC یعنی چیانتقال دیتا plcدیتا در plcیعنی چیplcیعنیتجهیزات شبکه plcplc یعنی چه؟روش شبکه کردن Plc ها به روش پروفیباسسوئیچ کورنیکسانتقال دیتا از طریق خطوط نیروشبکه برقشبکه و plcPLC مخابراتplcیعنی چیراه اندازی شبکه plcراه اندازی اینترنت از طریق برقشبکهplc

برچسب برای این موضوع