صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 18 از مجموع 18

موضوع: راه اندازی شبکه plc

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeimwtg نمایش پست ها
    دقیقا کدوم قسمت را می خوای که توضیح بدم -من چون با این سیستم ها کار کردم تقریبا به کل سیستم اشنا هستم -سوالتون رو بگید ختما حواب می دم
    من در حد اطلاعاتم مسئله رو مطرح می کنم و بعد شما روی صورت مسئله جواب بده.

ترانس در شبکه برق قدرت کاربردی ( خانگی و تمام صنعتی و در حال حاضر کاری با نیمه صنعتی ندارم )
    1- مثلث به مثلث : در این نوع مبدلها هر کلاف به صورت سر به ته بهم بسته می شوند یعنی اگه مصرف کننده ای وارد مدار بشه ارتباطش با مولد به صورت القا هستش و اگه امواج Power Line Carrier امکان القا نداشته باشه یعنی مشکل . ( من با این بحثی ندارم ) و این نوع ترانس ها برای پست های افزاینده و یا پرمصرف استفاده می شوند.

2- ستاره به ستاره : در این ترانس ها انتهای کلاف ها به پل شده و در آن نقطه سیم ارت متصل می شود و چون دو طرف ستاره می باشند به همین دلیل هردو در مرکز ارت می شوند ، لذا اگه یک موج نا متقارن وارد سیکل مدار بشه می تونه بدون اثر القا از ترانس عبور کنه به همین دلیل هیچ مشکلی برای امواج Plc به وجود نخواهد آمد.

ترانس ستاره به ستاره به دلیل کنترل تقارن به وسیله ارت و ایجاد نول در شبکه های شهری پرکاربردترند.

نتیجه گیری
    من فکر می کن چون لینک برق کوپل کشوری شده یعنی اینکه برای اینکه افت ولتاژ در شبکه بوجود نیاد در پست های فشار قوی از محافظت ارت استفاده می کنن به همین دلیل می شه بدون هیچ مشکلی یک الکترون بی کار را در کل شبکه شناسه گذاری کرد و به گردش درآورد لذا اگر این موج بدون اتلاف و نا متقارن باشد این امکان وجود دارد که در شبکه سراسری برق وجود داشته باشد. ( البته من خیلی خوش بینانه به مسئله نگاه کردم که مسئلم واضح باشه.

دوستان عزیز اگه با قسمتی از توضیحاتم مشکل و یا سوالی دارید ذکر نمایید که اصلاح و یا توضیح بیشتر بدم.

نام حقيقي: Naeim Rezaeian

عضو عادی شناسه تصویری naeimwtg
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    دقیقا فعلا این کار پر هزینه است -این کار زمانی خوب و اقتصادی می باشد که زیر ساخت های این کار اماده باشه یعنی بیتز ارتباطی قراهم باشه و شما فقط به عنوان یک پروابدر اینترنت کار کنی نه به عنوان شرکتی که می حواد این زیر ساخت رو انجام بده - من یک پروژه در ابران داشتم که 16 کیلومتر نتقال دیتا از طریق خطوط برق بود خود شرکت که دولتی بود جون فقط جنبه تبیلعاتی داشت این کارو انجام داد و الان توی اون 16 کیلومتر بستر فراهمه و میشه همه کار انجام داد -ما تلفن های اون ها رو هم از طریق همین خط انتقال دادیم - این روش همیشه به عنوان یک روش تلفیی بوده و جاهایی که وافعا نمیشه از وایرلس یا کابل استفاده کرد از این روش استفاده میشه مثل واحد های صنعتی که نویز زیادی دارد و جاهای که هیج راه ارتباطی وحود ندارد .

ببنید این های که شما می کید درسته اما وقتی ختی شما می خواید یک ساختمان چند طبقه از این سیستم استفاده کنید -اگه سیسم کشی استاندارد نباشه و محل اتصال سیسم ها و جعبه های تقسیم و شماره سیم ها درست رعایت ندشه باشه بازم شما مشگل دارد البته این بخاطر نوع تکنولوژی موحود میباشد بعنی در حقیقت ضعف این سیستم است - این پرژه را جون من عملا اجرا کردم 100 % با هیمن ترانس های خانگی هم مشکل دارید -این مشکلات به صورت فنی هست -یک سری مشکلات قانونی هم دارید - 1- شما نمیتونید تجهیزات را بر روی ترانس ها نصب کنید چون مجوز نمی دن -
    2- برق خود دستگا ها می باشد که این رو می خواید از کجا تهیه کنید که طبق مقررات باید برای هر کدومش یک کنتور برق بگیرید

من یک پیشنهاد میکنم -که شما می تونید با شرکت سهند ارتباط در ایران تماس بگیر این ها نمایندگی تجهیزات کورنیکس را در ایران دارند - و این پروژه در کیش به صورت قرایت هوشمند کنتورها بخشی را اجرا کردند -شاید بتونید از اطلاعاتشون استفاده کنید -
    از نظر من این کار تقربا غیر عملی و پر هزینه است و اقتصادی نیست

ویرایش توسط naeimwtg : 2011-01-18 در ساعت 07:12 PM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeimwtg نمایش پست ها
    دقیقا فعلا این کار پر هزینه است -این کار زمانی خوب و اقتصادی می باشد که زیر ساخت های این کار اماده باشه یعنی بیتز ارتباطی قراهم باشه و شما فقط به عنوان یک پروابدر اینترنت کار کنی نه به عنوان شرکتی که می حواد این زیر ساخت رو انجام بده - من یک پروژه در ابران داشتم که 16 کیلومتر نتقال دیتا از طریق خطوط برق بود خود شرکت که دولتی بود جون فقط جنبه تبیلعاتی داشت این کارو انجام داد و الان توی اون 16 کیلومتر بستر فراهمه و میشه همه کار انجام داد -ما تلفن های اون ها رو هم از طریق همین خط انتقال دادیم - این روش همیشه به عنوان یک روش تلفیی بوده و جاهایی که وافعا نمیشه از وایرلس یا کابل استفاده کرد از این روش استفاده میشه مثل واحد های صنعتی که نویز زیادی دارد و جاهای که هیج راه ارتباطی وحود ندارد .

ببنید این های که شما می کید درسته اما وقتی ختی شما می خواید یک ساختمان چند طبقه از این سیستم استفاده کنید -اگه سیسم کشی استاندارد نباشه و محل اتصال سیسم ها و جعبه های تقسیم و شماره سیم ها درست رعایت ندشه باشه بازم شما مشگل دارد البته این بخاطر نوع تکنولوژی موحود میباشد بعنی در حقیقت ضعف این سیستم است - این پرژه را جون من عملا اجرا کردم 100 % با هیمن ترانس های خانگی هم مشکل دارید -این مشکلات به صورت فنی هست -یک سری مشکلات قانونی هم دارید - 1- شما نمیتونید تجهیزات را بر روی ترانس ها نصب کنید چون مجوز نمی دن -
    2- برق خود دستگا ها می باشد که این رو می خواید از کجا تهیه کنید که طبق مقررات باید برای هر کدومش یک کنتور برق بگیرید

من یک پیشنهاد میکنم -که شما می تونید با شرکت سهند ارتباط در ایران تماس بگیر این ها نمایندگی تجهیزات کورنیکس را در ایران دارند - و این پروژه در کیش به صورت قرایت هوشمند کنتورها بخشی را اجرا کردند -شاید بتونید از اطلاعاتشون استفاده کنید -
    از نظر من این کار تقربا غیر عملی و پر هزینه است و اقتصادی نیست
    اگه بتونید کاتالوگ دستگاه ها رو بهم بدید ، من می تونم در قسمت برق در صورت وجود مشکل با بهترین راهکار ( از نظر زمان و هزینه ) راه حل بدم

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه plc

plcیعنی چه

plcیعنی چه؟

شبكه plcplc اشبکه در plchttp://forum.persiannetworks.com/f25/t26480.htmlpower line communication چیستplc یعنیPLC یعنی چیانتقال دیتا plcدیتا در plcیعنی چیplcیعنیتجهیزات شبکه plcplc یعنی چه؟روش شبکه کردن Plc ها به روش پروفیباسسوئیچ کورنیکسانتقال دیتا از طریق خطوط نیروشبکه برقشبکه و plcPLC مخابراتplcیعنی چیراه اندازی شبکه plcراه اندازی اینترنت از طریق برقشبکهplc

برچسب برای این موضوع