صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 36

موضوع: آنالیز و طراحی شبکه

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    ایشون و من هم راجع به آنالیز صحبت کردیم و هنوز device ی انتخاب نکردند .
    من بالا متوجه نشدم دقیقا چه Item های دیگه ای رو در برابر سرعت قرار دادید ؟
    به نظر من شبکه ایشون اصلا لایه ی distribute نداره . شبکه medium هم نیست و تعداد کلاینت ها اونقدر زیاد نیست که شبکه 3 لایه بشه .

من به این سوال دوستمون پاسخ دادم و هنوز شبکه آنالیز و کارشناسی نشده و محیط بررسی نشده شما چطوری تشخیص دادین که نیاز به distribute یا سوییچ لایه 3 نیست؟؟؟؟ دوستمون اشاره کردن ترافیک voice و video میخوان انتقال بدن !!! نوع سوییچم مثال بود دوست عزیز.

دوست عزیز من درست پاسخ خودم رو نگرفتم. ما میخوایم بار ترافیکی شبکه را محاسبه و بر اساس آن سوئیچهایی تهیه نمائیم.که سوال من این بود ما بد ترین حالت بار ترافیکی رو در نظر میگیریم؟یعنی برای هر نود حداکثر بار ناشی از سرویس هایی که براش اختصاص دادیم رو محاسبه کنیم؟در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم با تفاسیر شما چه نوع و مدل از سوئیچی رو برای core پیشنهاد میدید؟

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    شما به چه سوییچی ، Distribute switch می گید ؟

عواملی رو هم که در برابر سرعت گذاشتید چی هستند ؟

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryan نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی

دو تا سوال از اساتید محترم داشتم

1- اینکه در مورد آنالیز شبکه: یک سری اطلاعات میخواستم که کلا به چه صورت ما قبل از انتخاب تعداد نود ها برای بلفرض یک مکان مشخص و ثابت با یک دید اصولی و مهندسی و با توجه به پهنای باند و ترافیک کار وحجم پکت های ارسالی و یا مدل سوئیچ یا روتر اقدام به طراح شبکه کنیم، یعنی صرفا این آنالیز و دید مهندسی در مبحث طراحی طراحی شبکه با نرم افزار خاصی صورت پذیر هست یا خیر. توضیح کافی بدید ممنون میشم

2- راجع به مبحث پهنای باند شبکه داخلی یک سازمان: میخوام بدونم برای دست یافتن به یک پهنای باند مناسب و نسبتا بالا در یک سازمان بزرگ که حجم اطلاعاتش نسبتا بالاست و حتی مباحثی همچون انتقال تصویر دوربینهای مدار بسته در شبکه و همچنین ویدئو کنفرانس را در بر دارد چه اقدامی باید کرد؟

با تشکر .....
    اين كتاب رو احتمالا نخونديد.بخونيد ديد بهتري بهتون مي ده.

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بله کتاب خوبی هست .
    نسخه اصلی رو بخونید مفید تر هست .

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    شما به چه سوییچی ، Distribute switch می گید ؟

عواملی رو هم که در برابر سرعت گذاشتید چی هستند ؟

من چیزی رو در برابر سرعت قرار ندادم اون فرمول مربوط به درصد پایداری شبکه بود دوست عزیز. سوییچ distribute هم در طراحی و نوع سرویسهای مورد استفاده در شبکه معنی پیدا میکنه یک نوع خاص از سوییچها برای این لایه معنی نداره شما که خودتون استاد هستید البته من فکر نمیکنم لازم به توضیح بیشتر باشه. بازم از توجه شما به مطالب ممنونم.

نام حقيقي: آرین مهرپرور

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    بازهم از دوستان گرامی برای شرکت در این بحث تشکر میکنم ... مطالب همی دوستان رو خو ندم که راعع به اونها مطالبی باز عنوان میکنم:
    1- کتاب احسان ملکیان همانطور که گفته شد کتاب خیلی خوبیه و من خودم این کتاب رو مطالعک کردم البته به برخی جاهاش یه ایراداتی هم گرفته اند که در جای خود بحث داره.
    2- دوست عزیز جناب نادرپور شبکه ما خیلی بزرگه شاید چیزی حدود 500 کلاینت ولی در دپارتمان های مختلف که قسمت 80 کلاینتیی که برای شما عنوان کردم تنها یک طبقه از یک دپارتمان بود،من میخواستم اصول آنالیز شبکه رو به صورت علمی یاد بگیرم تا برای همه قسمت هاش جداگانه محاسبه کنم.
    3-ما دقیقا برای شبکه طرح معماری 3 لایه سیسکو رو پیشنهاد دادیم و سوویچ های پیشنهادی هم به این قرار بوده

لایه دسترسی:

1- cisco Catalyst 2960-48c
    2- Catalyst 2960-24
    3- Catalyst 2960- 8
    لایه توزیع:
    Cisco catalyst 3750g
    لایه هسته:
    Cisco cayalyst 4503

میخوام دوستان در مورد انتخاب سوئیچ ها نظر بدن تا بعد سوالم رو در مورد طراحی و چیدمان device ها به صورت دیگری بپرسم

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام خدمت دوستان گرامی

دو تا سوال از اساتید محترم داشتم

1- اینکه در مورد آنالیز شبکه: یک سری اطلاعات میخواستم که کلا به چه صورت ما قبل از انتخاب تعداد نود ها برای بلفرض یک مکان مشخص و ثابت با یک دید اصولی و مهندسی و با توجه به پهنای باند و ترافیک کار وحجم پکت های ارسالی و یا مدل سوئیچ یا روتر اقدام به طراح شبکه کنیم، یعنی صرفا این آنالیز و دید مهندسی در مبحث طراحی طراحی شبکه با نرم افزار خاصی صورت پذیر هست یا خیر. توضیح کافی بدید ممنون میشم

2- راجع به مبحث پهنای باند شبکه داخلی یک سازمان: میخوام بدونم برای دست یافتن به یک پهنای باند مناسب و نسبتا بالا در یک سازمان بزرگ که حجم اطلاعاتش نسبتا بالاست و حتی مباحثی همچون انتقال تصویر دوربینهای مدار بسته در شبکه و همچنین ویدئو کنفرانس را در بر دارد چه اقدامی باید کرد؟

با تشکر .....

اصول طراحی شبکه های کامپیوتری

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بازهم از دوستان گرامی برای شرکت در این بحث تشکر میکنم ... مطالب همی دوستان رو خو ندم که راعع به اونها مطالبی باز عنوان میکنم:
    1- کتاب احسان ملکیان همانطور که گفته شد کتاب خیلی خوبیه و من خودم این کتاب رو مطالعک کردم البته به برخی جاهاش یه ایراداتی هم گرفته اند که در جای خود بحث داره.
    2- دوست عزیز جناب نادرپور شبکه ما خیلی بزرگه شاید چیزی حدود 500 کلاینت ولی در دپارتمان های مختلف که قسمت 80 کلاینتیی که برای شما عنوان کردم تنها یک طبقه از یک دپارتمان بود،من میخواستم اصول آنالیز شبکه رو به صورت علمی یاد بگیرم تا برای همه قسمت هاش جداگانه محاسبه کنم.
    3-ما دقیقا برای شبکه طرح معماری 3 لایه سیسکو رو پیشنهاد دادیم و سوویچ های پیشنهادی هم به این قرار بوده

لایه دسترسی:

1- cisco Catalyst 2960-48c
    2- Catalyst 2960-24
    3- Catalyst 2960- 8
    لایه توزیع:
    Cisco catalyst 3750g
    لایه هسته:
    Cisco cayalyst 4503

میخوام دوستان در مورد انتخاب سوئیچ ها نظر بدن تا بعد سوالم رو در مورد طراحی و چیدمان device ها به صورت دیگری بپرسم
    شبکه هایی با تعداد 1 تا 500 کلاینت در تعاریف Cisco جزو شبکه های Small و meidum طبقه بندی می شن .البته باز هم به شما بر می گرده و شناخت کافی از شبکتون و میزان ترافیک . با این تعداد کلاینت می تونید شبکه رو به Subnet های کوچکتر تقسیم کنید . مدیریت ، توسعه و نظارت چند Subnet به مراتب آسان تر از یک NET بزرگ هست . با این کار به میزان زیادی از بار ترافیک و پردازش سوییچ ها رو کاهش می دید . با این دید شما به حد اقل یک Router هم نیاز دارید و سوییچ 4500 رو می تونید جایگزین مدل های پایین تر کنید.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    آقاي نادرپور لينك pdf اين كتاب فارس يا انگليسي رو داريد؟؟ ممنون ميشم....
    ضمنا ميشه راجع به سوئيچ 4500 يه توضيح مختصر بديد؟؟

نام حقيقي: آرین مهرپرور

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    حالا یه بحثی پیش میاد ، به نظر شما همچین شبکه ای را با روتر راه اندازی کنیم بهتره یا با سوئیچ؟ البته میدونم هر کدومش مزیت های خودشون رو دارند ولی تا اونجا که من میدونم خود سیسکو در سال 2008 اساس و پایه شبکه های پر ترافیک رو با روتر پیشنهاد داده.البته با توجه به اینکه برنامه نویسی و کلا کار با روتر مشکله تو ایران اکثرا با سوئیچ کار میکنند. ممنون میشم شما هم در بحث شرکت کنید

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    جهت اطلاع بعضی از دوستان سوییچهای لایه 3 مانند 3750 سیسکو و سری های 4500 و 6500 جهت سوییچینگ پیشرفته و inter vlan routing وارد بازار شده است.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط mcmilad نمایش پست ها
    آقاي نادرپور لينك pdf اين كتاب فارس يا انگليسي رو داريد؟؟ ممنون ميشم....
    ضمنا ميشه راجع به سوئيچ 4500 يه توضيح مختصر بديد؟؟
    لینک ندارم و اگر پیداش کنم حتما Up می کنم

چه توضیحی ؟ لینک زیر رو مطالعه بفر مایید ، اگر سوالی بود که اطلاعاتی داشتم توضیح می دم براتون
    Cisco Catalyst 4500 Series Switches - Products & Services - Cisco Systems

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط areuobarza نمایش پست ها
    من چیزی رو در برابر سرعت قرار ندادم اون فرمول مربوط به درصد پایداری شبکه بود دوست عزیز. سوییچ distribute هم در طراحی و نوع سرویسهای مورد استفاده در شبکه معنی پیدا میکنه یک نوع خاص از سوییچها برای این لایه معنی نداره شما که خودتون استاد هستید البته من فکر نمیکنم لازم به توضیح بیشتر باشه. بازم از توجه شما به مطالب ممنونم.

اینجوری نمیشه نظر داد اگه به من باشه برا core ها از e1200 force10 استفاده میکنم چون برام سرعت خیلی مهمتره!!!!!!!
    سرعت در برابر چی ؟ e1200 force10 چرا سرعت بیشتری داره ؟ اگر سرعت مهم نباشه چه ویژگی های دیگه ای هست که می تونه مهم باشه که سوییچ های دیگه دارند ؟

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    حالا یه بحثی پیش میاد ، به نظر شما همچین شبکه ای را با روتر راه اندازی کنیم بهتره یا با سوئیچ؟ البته میدونم هر کدومش مزیت های خودشون رو دارند ولی تا اونجا که من میدونم خود سیسکو در سال 2008 اساس و پایه شبکه های پر ترافیک رو با روتر پیشنهاد داده.البته با توجه به اینکه برنامه نویسی و کلا کار با روتر مشکله تو ایران اکثرا با سوئیچ کار میکنند. ممنون میشم شما هم در بحث شرکت کنید
    یک تشبیه تا حدودی نزدیک :

یک کلاس 1200 نفری دانشجو رو با یک استاد راحت تر می شه مدیریت کرد یا 4 تا کلاس 300 نفری با 4 تا استاد ؟
    راندمان کدوم بیشتره ؟

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    وقتی روتر اضافه می کنیم یک لایه پردازش رو داریم حذف می کنیم.
    یعنی پردازش لایه 2 رو داریم کم می کنیم از روی پروسسور های Device ها

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

mttrچیست

تقسیم پهنای باند روتر

طراحی شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f25/t26469.html

سوئیچ 4500

mttr چیست

آناليز روترهاي سيسكو

mttrچیست؟

محاسبه ترافیک شبکهmttr یعنی چه؟تحلیل ترافیک شبکه کنیمسه لایه سیسکوطراحی سه لایه شبکهhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t26469-3.htmlآنالیز ترافیک شبکهopnetmttrچيستمعماری سه لایه سیسکوتو محاسبه ترافیک حجمی،ارسالی محاسبه میشود یا دریافتی؟ معماری سوئیچ 3 لایه نرم افزار طراحی شبکه دوربین site:persiannetworks.comپروژه 3 لایه سیسکومثال opnetmodel cpu سوئیچ 2960ترافيك ورودي opnet

برچسب برای این موضوع