نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: دستورات سوئیچ و روتر

نام حقيقي: آرین مهرپرور

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3

دستورات سوئیچ و روتر

بنده
    سلام خدمت اساتید محترم ،بنده به تازگی فارغ التحصیل رشته کارشناسی سخت افزار و شبکه شدم و جدیدا در یک شرکت مشغول به کار شدم.برای شروع نیاز به یک سری اطلاعات در زمینه راه اندازی اولیه سوئیچ و روتر دارم به اضافه یک نرم افزار برای مدیریت شبکه.ممنون میشم اگه مطلبی در رابطه بامشخصات فنی انواع روتر و سوئیچ ارائه بدبد.به قول معروف میخوام از همین اول با ایجاد یه شبکه حدوده 50 سیستمی راه بیفتم که توپولوژی آن ادغامی از ترکیب شبکه کابلی-وایرلس و با ترکیب سوئیچ و روتر و با ایجاد چند دپارتمان مجزا از هم(و تا قسمتی دور از هم)است.
    منتظر راهنمایی اساتید گرانقدر هستم.با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: reza shiralizadeh

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    54
    ?

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    برادر اینجا هلو زیاد هستش فقط باید سرچ کنید با کمی جستجو به تمامی جواب ها خواهید رسید و هلو برو تو گلو خدایش رحمت کناد.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    سئوال شما دوست خوب یعنی حداقل 4 یا 5 تا کورس سیسکو و چیزی نزدیک به 1 سال وقت شما بااید خودتون شروع کنید جاهایی که گیر دارید اینجا بپرسید

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    مطمئن باشید همین کار رو میکنم،خودم هم میدونم اولش یک کم سردرگم میشم و هیچ وقت انتظار رسیدن یک شبه به همی چیز رو ندارم،شاید سوالم هم حاصل همین سردرگمی بوده.فقط من هر مرحله که رفتم جلو انتظار همیاری از دوستان خوب رو دارم. با تشکر

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    خوب الان مشکلتون کجاست

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40
    مثلا مدل سوئیچ ها رو بگو ببینیم اصلا کانفیگ دارن یا نه؟
    سیسکو هستند یا Linksys یا حتی Dlink شاید باشن؟ چه روتری دارین؟ plan شبکه چطوریه؟

ویرایش توسط ARM : 2009-08-02 در ساعت 03:34 PM

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    دوست خوبم می خوام شما رانمایی کنید یعنی یک مدل روتر ویک مدل سوئیچ رو برای همین شبککه 50 نودی معرفی کنید.البته میدونم یک سویچ مرکزی و تعدادی سوئیچ جانبی میخوایم.اینم بگم که شما اینجوری در نظر بگیر که هر 10 نود با فاصله 500 متر تا 700 متر از سرور مرکزی قرار دارند.اگه اشتباه میگم لطفا اصلاحش کنید: روتر ما باید به سوئیچ مرکزی وصل و وظیفه دریافت اینترنت رو داره،سویچ مرکزی هم به یه تعداد کامپیوتر وصل و یکی از پورتاش رو وصل میکنیم به یه سوئیچ یا یک اکسس پوینت برای سرویس دادن به یه تعداد دیگه ای از کامپیوتر ها.
    اگه متوجه سوالم نشدید بگید تا باز ترش کنم.ممنون

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    شما اول مشخص کنید اینترنت رو چه طور میخوایید بگیرید و بعضا بدید به یوزر ها
    2- مدل امنیتی که میخوایید پیاده کنید رو بگید یعنی سیاستها و چیز هایی رو که بهتون گفتن(نیازها), بودجه و.....
    3- من یه چیزی رو یادآوری کنم شما نمیتونید 500 تا 700 متر رو کابل بکشید یا بایید فیبر بکسید که مشکلات خاص خودش رو داره یا wireless .یه بررسی بکنید شایید اصلا نیازی نباشه تمامی کلاینتها تو فاصله 700 متری به هم وصل بشن .
    4-شما هیچ شمایی ندادید یه شمای کلی بدید اینجا واقعا کسایی هستن که تجربه خیلی خوبی دارن من خیلی از این تجربه ها استفاده کردم

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    مبللغش خب طبیعتا با کمترین هزینه باید باشه(بهترین روش از کمترین هزینه) یعنی یه چیز مناسب. اینتر نت هم یه خط دیدیکت 1MB از یه شرکت خصوصی میخوایم بگیریم. دوستان صاحب نظر گفتند برای نود های یک حوزه از شبکه کابلی و برای فواصل دور از وایرلس استفادهباید بشه . ما توی نقشه 5 تا حوزه(ساختمان) داریم که در یک محوطه بسیار بزرگ و باز با همون فواصل و به صورت طولی قراره شکل بگیره که هر ساختمان خودش 10 تا نود و در طبقات مختلف داره، حالا میخوام بدونم بهترین روشی که کمترین سوئیچ و روتر و وایرلس بخوره چه توپولوژی میتونه باشه؟؟؟ اگه دوستان مدل خواصی پیشنهاد دادند خواهشا ویژگی اون هم بیان کنند

مثلا سوئیچ مدل XXXX تو لایه 3 برای سوویچ مرکزی به این دلیل .... یا فلان روتر برای اینترنت یا متصل کردن سوئیچ هابه هم.
    با تشکر ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستورات سوئیچ سیسکو

دستورات سوئيچ سيسكو

دستورات سوئیچ http://forum.persiannetworks.com/f25/t26188.htmlآموزش دستورات سیسکودستورات سیسکودستورات سویچ سیسکودستورات سوییچسوئیچ و روتردستورات سوییچ سیسکوآموزش دستورات سوئیچ سیسکودستورات کانفیگ سوئیچ سیسکودستورات پیکربندی سوئیچ سیسکودستور سوئیچ سیسکودستورات سوئیچ های فاندریتمامی دستورات سوئیچCODE پیکربندی روتر کانفیگ سوویچدستورات روتر و سوئیچدستورات پیکربندی سوئیچ و روترتمامی دستورات سوئیچ سیسکوآموزش سوئیچ فاندریدستورات سوئیچ فاندریدستورات سوئيچدستورات در سوییچ

برچسب برای این موضوع