نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط Hoom@n
  • 1 توسط Naderpour
  • 1 توسط vahsha1
  • 1 توسط Hoom@n
  • 1 توسط hamed-pc
  • 1 توسط Hoom@n
  • 1 توسط Naderpour
  • 1 توسط majestic

موضوع: چطور می شه فهمید خط رانژه شده؟!

عضو غیر فعال
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3

چطور می شه فهمید خط رانژه شده؟!

سلام.
    من می*خوام بدون مودم ADSL بفهمم خط رانژه شده یا نه! تنها چیزایی هم که الان دارم دو تا کامپیوتر با مودم معمولی٬ یه مولتی*متر و دو خط تلفن(که یکی از اونا قطعا رانژه نیست و سوال راجع به اون یکی هست) هست! ممنون می*شم اگر راهی داره به من بگید.
    متشکر.
    ---
    چرا فاصله*ی مجازی به «*» تبدیل شد؟!

ویرایش توسط Hoom@n : 2009-07-13 در ساعت 10:42 PM
    al-pacino سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    رانژiه ربطی به سیگنال نداره ، وقتی Link Dsl تون فعال بشه ،فرکانسش روی فرکانس تلفن معمولی Carry میشه و با اتصال مودم ، لینک برقرار می شه . نیاز به مولتی متر و .... هم ندارید. رانژه ، به اتصال سیم ها گفته می شه (البته در حقیقت تعریف اصلی کمی پیچیده تر از این حرف هاست )

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    اگر مودم adsl رو به خط تلفن وصل کردی و چراغ adsl ثابت شد و یا طبق مشخصات اون مودم نرمال شد یعنی سیم تلفنت رو ترمینال pap رانژه شده و اگر نشد یا رانژه درست برقرار نیست و یا اسپلیتر ترمیتال سرویس دهنده تو مخابرات خرابه. یا سیم تلفنت نویز زیاد داره و همچنین ممکنه اتصالات داخلی خودت درست وصل نباشه و یا این که پورت شما از روی dslam به حالت dactiv شده.

عضو غیر فعال
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    راستش چیزایی رو که گفتید می*دونم! تعریف یه*کم پیچیده*تر رانژه رو هم می*دونم! مشکل این هست که مودم ADSL ندارم که بخوام تست کنم. دنبال یه راه بدون مودم می*گردم! | من هم حدث می*زدم/زنم به مولتی*متر ربط نداشته باشه٬ اما یکی از تنها وسایلی هست که الان در دسترس دارم؛ گفتم شاید به درد بخوره! (مخابرات می*گه رانژه هست و پشتیبانی می*گه رانژه نیست. حالا می*خوام ببینم کی راست می*گه!)
    به هر حال ممنون!

نام حقيقي: hamed-pc

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hoom@n نمایش پست ها
    راستش چیزایی رو که گفتید می*دونم! تعریف یه*کم پیچیده*تر رانژه رو هم می*دونم! مشکل این هست که مودم ADSL ندارم که بخوام تست کنم. دنبال یه راه بدون مودم می*گردم! | من هم حدث می*زدم/زنم به مولتی*متر ربط نداشته باشه٬ اما یکی از تنها وسایلی هست که الان در دسترس دارم؛ گفتم شاید به درد بخوره! (مخابرات می*گه رانژه هست و پشتیبانی می*گه رانژه نیست. حالا می*خوام ببینم کی راست می*گه!)
    به هر حال ممنون!
    سلام
    این بازیها بین مخابرات و سرویس دهنده همیشه بوده
    بهترین راهش همونی است که دوستمون فرمودند ( یک مودم) چون شما ابزاری نداریید و اصولا با مولتی متر هم نمیشه فهمید چون بحث فرکانسی هست
    این ناهماهنگی ها بین مخابرات و سرویس دهنده دیگه شورشو در آورده. سرویس رو از کدام Isp خریدید؟ اصولا باید در پنل اون آی اس پی ذکر شده باشه که رانژه شده یانه. مگر اینکه مشگلاتی از قبیل خرابی اسپلیترهای مرکز باشه که در واقع رانزه کرده اند اما خط شما هنوز دیتا نداره . راستش چون ما خودمون داریم میفروشی از این مسائل هم برامون اتفاق افتاده
    در کل راه قطعی شما داشتن یک مودم است که اگر چنین مشگلاتی هم باشه بهترین راهی است که میتونی با قاطعیت بگی که رانژه نیست و اعلام خرابی بشه .
    این نظر بنده بود شاید دوستانی باشند که بهتر از من بتونند کمکت بکنند

ویرایش توسط hamed-pc : 2009-07-14 در ساعت 04:08 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
    سلام
    این بازیها بین مخابرات و سرویس دهنده همیشه بوده
    بهترین راهش همونی است که دوستمون فرمودند ( یک مودم) چون شما ابزاری نداریید و اصولا با مولتی متر هم نمیشه فهمید چون بحث فرکانسی هست
    این ناهماهنگی ها بین مخابرات و سرویس دهنده دیگه شورشو در آورده. سرویس رو از کدام Isp خریدید؟ اصولا باید در پنل اون آی اس پی ذکر شده باشه که رانژه شده یانه. مگر اینکه مشگلاتی از قبیل خرابی اسپلیترهای مرکز باشه که در واقع رانزه کرده اند اما خط شما هنوز دیتا نداره . راستش چون ما خودمون داریم میفروشی از این مسائل هم برامون اتفاق افتاده
    در کل راه قطعی شما داشتن یک مودم است که اگر چنین مشگلاتی هم باشه بهترین راهی است که میتونی با قاطعیت بگی که رانژه نیست و اعلام خرابی بشه .
    این نظر بنده بود شاید دوستانی باشند که بهتر از من بتونند کمکت بکنند
    من شاید بتونم راحت*تر از مودم یه اسیلوسکوپ گیر بیارم! با اون چی؟! / یا یه مدار ساده؟! مقادیری قطعات نسبتا ساده*ی الکترونیکی هم باید موجود باشه.

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    با اسیلوسکوپ می تونید . باید خط رو روی بازه فرکانسی DSL جاروب کنید . شماتیک فرکانس خطی که سیگنال DSL داره رو با شماتیک خط معمولی مقایسه کنید .باید تفاوت داشته باشه .

عضو عادی
    نوشته
    149
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما سرويس دهنده adsl هستيد يا سرويس گيرنده؟؟؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

رانژه چیست

پیگیری رانژه شدن خط

رانژه خط تلفن

خط رانژه چیست

رانژه خط

رانژه کردن

رانژه شدن خط تلفن

معنی رانژه

رانزه

رانژه كردن خط تلفن

رانژه

رانژه خط چیست

رانژه یعنی چه؟رانژه چيستتلفن رانژه چیسترانژه چیست؟معنی کلمه رانژهاطلاع از رانژه شدن خطرانژه شدن رانژخط تلفن رانژه چیسترانژه کردن چیستتلفن رانژهتست رانژهرانژه شدن خط چیست

برچسب برای این موضوع