نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: راهنمایی ساده و کامل در مورد یک شبکه خاص

نام حقيقي: علي

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راهنمایی ساده و کامل در مورد یک شبکه خاص

سلام و عرض خسته نباشید به تمام مهندسین و بزرگواران
    من میخوام یک ساختمان رو که دو طبقه هست شبکه کنم . ساختمان دارای دو شبکه اینترنت وایرلس و یک دیتا با ای پی ، گتوی و دانس خاص خودش هست . همکاران برای کار کردن با اینترنت باید ای پی اتو بزنن و اگه بخوان با دیتا کار کنن باید ای پی رو بدن و واقعا خسته کننده است جابه جای بین این دو سرویس حالا من از دوستان راهنمایی میخوام در چند مورد :
    1- چطور میتونم در یک زمان از هر دو سرویس در شبکه استفاده کنم بدون اینکه دست به تنظیمات بزنم و ای پی عوض کنم .
    2- در صورتی قطعی وایرلس سرویس دیتا برای باز کردن سایت بخصوصی که در آن تعبیه شده مشکل دار نشود .
    3- ساختمان بزرگ و فاصله بین کامپیوترها زیاد است چه نوع شبکه ی را پیشنهاد می کنید .

اگر راهنمایی کامل و ساده ای کنید ممنون میشم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مطمئنا کابل کشی، بهترین وضعیت رو برای شما ایجاد خواهد کرد .
    روش هایی مثل بیسیم هم هستند، که هم از نظر هزینه هم پوشش، مشکلات خاص خودشان را دارند .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

VHR
    VHR آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Hamidreza Hasheminejad

عضو غیر فعال شناسه تصویری VHR
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    31
    برای اینکه ای پی ها را باید عوض کنید می توانید برای هر کلاینت ای پی اینولید ست کنید و دو خط را به میکروتیک وصل کنی و برای اتصالات از روتینگ استفاده کنی

نام حقيقي: علي

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13 بزرگوران متوجه منظور من نشدن

سعی می کنم واضحتر بگم خدمت دوستان شاید بتونند کمک کنند و لطف می کنن :
    ما حدود 20 کامپیوتر داریم که این کامپیوترها به شبکه خاص یعنی دیتا وصل هستند و به جز چند سایت تعریف شده هیچی باز نمی کنن ما این شبکه رو از طیق یک دیش دریافت می کنیم . تمام کامپیوترها دارای ای پی تعریف شده از سوی سازمان مرکزی هستند و امکان دستکاری در ای پی نیست اما Subnet , Gatway, preferred DNS server یکسان دارند البته Gatway و preferred DNS server عین هم نیستند .
    این شبکه فقط سایت سازمان رو با برنامه خاص وصل میکنه . اما نیاز به شبکه اینترنت در مرکز نیز ضرورتی شده است که با نصب اینترنت وایرلس حل شد .
    اما برای دسترسی به هر کدام از این دو سرویس باید ای پی عوض کنیم تا وارد شبکه اینترنت یا دیتا شویم . سئوال من از بزرگان و اساتید این است که می توان با همان ای پی های که توسط سازمان جهت دسترسی هر سیتم به شبکه دیتا ست شده را بدون تغییر در آن به اینترنت وصل کرد .
    البته تمام برنامه های سازمان بر روی اینترنت قابل دسترسی هستند اما بدلیل قطعی و کندی که بعضی مواقع در یکی از سرویس اتفاق می افتاد و نیاز به اینترنت باعث شده که به فکر ادغام دو تا سرویس با هم شده است .
    ممنون میشم راهنمایی واضح و بازی در این خصوص انجام شود .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع