نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 1سپاس

موضوع: دوتا default gateway رو یک lan می شه؟

نام حقيقي: آریا

مسدود شده
    نوشته
    154
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    78

Icon14 دوتا default gateway رو یک lan می شه؟

سلام
    من دوتا ای دی اس ال دارم هرکدوم مال یه آی اس پی هست . دوتا default gateway رو یک lan می شه داشت؟
    یعنی می شه دوتا ip address بدم یکی برای ای دی اس ال اولی باشه 192.168.0.1
    و دومی باشه 192.168.0.2 مثلا با ساب نت 255.255.255.0 برای هردو .

این کار شدنی هست بعد بیام برای یکسری کلاینتها دی اس ال او.لی رو گیت وی بزارم و برای کلاینتها دیگه دومی رو گت وی؟!!!
    که مثلا دی اس ال اولیس 256 بهست و دومسی 512 . اینوطری کلاینتهای مجموعه اول از 256 استفاده کنن ودومی ها از 512.

یا نه دوتا دفالت گت وی در یک لن نمی شه داشته باشیم . راهش چیه؟ بریچ ویندوز . روتر .

در ضمن آیا می شه دوتا بندو یت 256 با 512 رو یکی کنم . یا نه راهش چیه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اگه منظورتون این هست که برای هر کلاینت فقط یک Default gateway تعریف کنید، برای مثال کلاینت های گروه A از Gateway A و کلاینت های گروه B از Gateway B استفاده کنید، بله اینکار بدون نیاز به دخالت هیچ ابزار دیگری قابل انجام است .

در خصوص تبدیل دو پهنای باند به یک پهنای باند، به این صورت که در زمان دانلود یک فایل، بر روی یک سیستم بتوانید مجموع دو پهنای باند (در مورد شما سرعت 32 + 64) قابل دسترس باشد، خیر چنین کاری قابل انجام نیست . اما ابزار هایی هستند که قادرند نیمی از درخواست ها را روی یک Gateway و نیمه دیگر درخواست ها را روی Gateway دیگر ارسال و دریافت کنند .
    تفاوت این حالت، با وضعیت فعلی ای که شما قصد انجام آن را دارید این است که با اینکار، وضعیت شبکه یکسان بوده، همه سیستم ها از یک منبع تغذیه شده و همگی از یک Gateway استفاده میکنند .

aria_irani سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

مسدود شده
    نوشته
    154
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    78
    مرسی
    پس دوتا گت وی رو یه لن می شه داشته. خب فقط می مونه تنظیماتش.

اگر هم بخام از دوتا پهنای باند استفاده کنم وبه قولی یکیشون کنم باید از چه نرمافزار یا سخت افزاری استفاده کنم.

ویرایش توسط aria_irani : 2009-05-22 در ساعت 08:35 AM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    عرض شد قربان نمیتونید یکیشون کنید، اما با شرایطی که در بالا گفتم، میشه ازش استفاده کرد .

برای راه اندازی شرایط بالا؛
    فکر میکنم میتونید از : ISA Server , Winroute Kerio ؛ و
    مطمئنا میتونید از Mikrotik Router Board , Mikrotik Router OS , Cisco Routers , ... استفاده کنید .

پیشنهاد من اینجا، استفاده از RouterOS میکروتیک هست . لینک دانلود، نصب و آموزش چگونگی راه اندازی هم در سایت موجود هست .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمد مهدی شریف مشهدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری sharif12
    نوشته
    317
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    52
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    عرض شد قربان نمیتونید یکیشون کنید، اما با شرایطی که در بالا گفتم، میشه ازش استفاده کرد .

برای راه اندازی شرایط بالا؛
    فکر میکنم میتونید از : ISA Server , Winroute Kerio ؛ و
    مطمئنا میتونید از Mikrotik Router Board , Mikrotik Router OS , Cisco Routers , ... استفاده کنید .

پیشنهاد من اینجا، استفاده از RouterOS میکروتیک هست . لینک دانلود، نصب و آموزش چگونگی راه اندازی هم در سایت موجود هست .
    می توانید اردس دقیق اموزش را بگذارید
    ایا برای استفاده از میکروتیک به کرک یا سریال احتیاج هست؟؟

با تشکر

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    لینک دقیق رو در دسترس ندارم، فکر نمیکنم جستجوی بخش میکروتیک کار چندان سختی باشد !؟
    نسخه کرک شده میکروتیک در فروم موجود هست، نیاز به هیچ عملیات اضافه ای ندارد.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

مسدود شده
    نوشته
    154
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    78
    مرسی جناب راستی

ببینید من الان قصد یکی کرئن دوتا گت وی رو ندارم ولی با kerio میشه
    اما میخام دوتا گت وی جدا رو لن داشته باشم.
    خب الان یکیش رو به سوییچ زدم مودم 1
    ویکیش اینترفیس یو اس بی داره زدم به یک کلاینت مودم 2
    خب رو این کلاینت هم یه کارت شبکه دارم که به لن وصل همه چیز درسته اما وقتی
    دفالت گت وی یه کلاینت دیگه که Ip static داره , رو ip مودم 2 گذاشتم به اینترنت وصل نمی شم و وقتی Ip مودم 1 رو میزارم وصل می شم..

چرا؟

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    به نظر خودتون چرا ؟

آیا نباید ارتباطی بین سیستم با اون آدرس IP باشه ؟ وقتی با USB (یا LAN) وصله به یه سیستم؛ واضحه که فقط همون سیستم میتونه بهش دسترسی داشته باشه دیگه.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

مسدود شده
    نوشته
    154
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    78
    خب من دی اس ال رو مودم رو با یواس بی وصل کردم به پی سی 1 و آی پی 192.168.01 مثلا دادم. به اینترفیسشم که مسازه وقیتی آی پی دستی میدم و گت وی 192.168.0.1 اینترنت رو همون پی سی کار نمیکنه. و وقتی می زارم از دی اچ سی چی سرور آی پی بگیره یه آی پی خارج از رنج آی پی 192.168.0.0 می گیره مثلا 95.0.5.2 با گت وی همون 95.0.5.2 ئقیقا یکی !!!
    واینطوری اینترنت رو اون پی سی کار میکنه. خب حالا من می خام بدونم این آی رو از کجا گرفته؟چون من کارت شبکه لنم رو هم غیر فعال کردم. حتی موقعی هم که فعال کنم باز همین. من رو شبکم دی اچ سی سرور دارم . دی اچ سی پی سرور این مودمه هم روشنه اسکوپاشون فرق داره. دی اچ سی پی سرور مودم 2 هم غیر فعاله.

من رو این پی سی یه لن خب دارم و آی پیش192.168.0.55 هست وقتی گت وی اون آی پی 192.168.0.1 باشه اینترنت دارم ولی رو پی سی های دیگهب این گت وی اینترنت ندارم؟

در ضمن منظور شما از پست قبلی چی بود یعنی باید برم رو اون کانکشن اینترنت رو شر هم بکنم؟

حالا باین اوصاف مشکل از کجاست؟ اگه آی پی دستی بدم به یو اس بی مودم اینترنت رو همون پی سی هم کار نمیکنه و اگر از دی اچ سی چی که بگیره که اینترنت کار میکنه ولی تو رنج آی چی لنم نیست. در ضمن این آی چی رو ازکجا میگیره از دی اچ سی سروروهای خودم نمیگیره؟

ویرایش توسط aria_irani : 2009-05-24 در ساعت 11:03 AM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    لطفا ابتدا مسائل و نکات شبکه رو مطالعه بفرمایید؛ بعد از مطالعه مباحث مرتبط با tcp/ip متوجه منظور بنده، دلیل مشکلتان و راه حل آن خواهید شد.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

مسدود شده
    نوشته
    154
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    78
    خب من آشنایی با Tcp/ip تا حدی دارم ولی اگر نکته ای هست که من بهش توجه نکردم بهم یادآوری کنید .در ضمن من این کار رو قبلا تجربش نکردم . برای همین سوال دارم اگر شما میدونید من رو راهنمایی کنید یا دوستانی که میدونن راه حل این مشکل رو برام توضیح بدن.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t24981.html

گت دوتا

مدیریت دوتا gateway در landefault gateway تعریفمیشه 2 تا getawayداشتتوضیح دقیق defaultgatewaydefault gateway آموزشآموزش تصویری default gatewayDefault Gateway اموزش شبكهاینترنت gateway یعنی چه؟ip دفالت lanدفالت defalt یعنی چهطریقه defualt getway to routerمفهوم default gatewayدو تا gatewayراهنمای استفاده در مودم Default Gatewayوجود دو تا gatway در شبکهراه اندازی میکروتیک 5.2تفاوت gateway default gatewayتبدیل دو gate way به یکیدوتا defult gatewayفرق difualt gatewayتعریف default gateway در میکروتیکبا دو گیتوی در ویندوز آیا میشه دوتا public gateway داشت؟تفاوت default gateway با default route

برچسب برای این موضوع