سلام بر همه دوستان.

من یک کامپیوتر XP دارم و یک کامپیوتر ویستا ( البته یک مک بوک اپل ( مکینتاش عزیز ) هم دارم ولی برای پیچیده نشدن اونو فاکتور می گیریم ) .

من می خوام این دو کامپیوتر که در دو اتاق مختلف با فاصله 4 متر از هم هستن :

1) بتونن با همدیگه فایل رد و بدل کنن . مثلاً عکس و ...
2) اینترنت adsl2+ رو با هم share کنن.

من از داتک اینترنت گرفته م و با کلی تلاش تونستم دو کامپیوتر رو شبکه کنم. یعنی با هم فایل رد و بدل می کنن . اما اشتراک اینترنت قضیه ش خیلی پیچیده شده ...

وقتی که :
1) دو کامپیوتر با هم شبکه هستن .
و 2) وقتی که تلفن وصله ( به پریز تلفن ) ولی کار نمی کنه .

نمی تونم به اینترنت وصل شم !!!!! واقعا عجیبه .

مودم من ( Billion BiPac 5210S ) هم خروجیUSB داره و هم خروجی LAN .

کامپیوتر ویستای من خودش یه کارت شبکه آن.بورد داره ولی اون یکی نداشت برای همین یکی براش گرفتم.

حالا از طریق XP + یو.اس.بی کانکت هستم. بعد از شبکه کردن با کابل لن هیچ کدوم از کامپیوتر ها به اینترنت متصل نمی شن .

در همین انجمن تخصصی چندین بار تا به حال این پرسش مطرح شده ؛ ولی نه دقیقاً به این شکل. پس خواهضاً به مقالات قبلی ارجاع ندین!

من برنامه نویس هستم ولی از شبکه چیزی نمی دونم. اینو نوشتم تا بدونید یه کاربر عادی نیستم و الکی خودتونو با شکل و ... خسته نکنید. فقط به شکل انشاوار ( اگه لطف کنید ) و بگید چی کار کنم خودم احتمالاً می تونم از پسش بر بیام.

اگر بالفرض امکان انجام این کار نبود ( که شک دارم ) اگه فقط بتونن اینترنتو شیر کنن هم کافیه. در همین سایت چند مقاله در همین زمینه هم بود اما دو تا شو امتحان کردم و نشد ...

اگه نیاز به خرید مودم / کارت شبکه / ... هم باشه بگید مشکلی نیست من فقط می خوام این مشکل حل بشه .

پیشاپیش ممنون اگه بدونید چقدر زور زدم و سایتای مختلفو زیر و رو کردم و نشد . تا آخر این فوروم رو پیدا کردم و متوجه شدم که جواب سوال من مطمئناً اینجا پیدا میشه !!