نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط ARM
  • 3 توسط bijibuji
  • 1 توسط bijibuji

موضوع: قطعات و تجهيزات مورد نياز شبكه وايرلس

نام حقيقي: رنجبران

بلاگر شناسه تصویری pardazande
    نوشته
    829
    سپاسگزاری شده
    442
    سپاسگزاری کرده
    500

Icon1 قطعات و تجهيزات مورد نياز شبكه وايرلس

سلام به همه دوستان
    من تازه عضو اين انجمن شدم. اميدوارم كه بتونم از تجربيات ارزنده و مفيد شما استفاده كنم.
    راستش من ميخوام يه سالن در حدود 350 متر رو با حدود 15 تا كلاينت شبكه (بي سيم) كنم.
    مواردي كه خيلي مهم هستن:
    1- سرعت به هيچ وجه نبايد از 100mb كمترباشه يعني از شبكه سيمي تحت هيچ شرايطي كمتر نباشه
    2- قطعي شبكه تا حدالامكان وجود نداشته باشه
    3- راحتي استفاده و قابليت آپگريد هم داشته باشه

از دوستاني كه تجربه انجام اين كار رو دارن خواهش ميكنم تجهيزات مناسب و خوبي رو كه ميشناسن به من معرفي كنن. ميخوام از بهترين ها استفاده كنم. قيمت مهم نيست كيفيت از همه چيز واسم مهمتره.

يه موضوع ديگه اينكه اگه من بخوام اين 15 كلاينت رو به يه شبكه سيمي وصل كنم جريان اون چه جوري ميشه ؟ بايد چيكار كرد ؟
    از دوستاني كه لطف ميكنن و با جزئيات كامل راهنمايي مينمايند بي نهايت متشكرم

موضوعات مشابه:

نوشته
    829
    سپاسگزاری شده
    442
    سپاسگزاری کرده
    500
    كسي نبود جواب ما رو بده ؟
    مهندسين بزرگوار عنايتي بفرمائيد. بدجور كارمون لنگه

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط pardazande نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تازه عضو اين انجمن شدم. اميدوارم كه بتونم از تجربيات ارزنده و مفيد شما استفاده كنم.
    راستش من ميخوام يه سالن در حدود 350 متر رو با حدود 15 تا كلاينت شبكه (بي سيم) كنم.
    مواردي كه خيلي مهم هستن:
    1- سرعت به هيچ وجه نبايد از 100mb كمترباشه يعني از شبكه سيمي تحت هيچ شرايطي كمتر نباشه

از دوستاني كه تجربه انجام اين كار رو دارن خواهش ميكنم تجهيزات مناسب و خوبي رو كه ميشناسن به من معرفي كنن. ميخوام از بهترين ها استفاده كنم. قيمت مهم نيست كيفيت از همه چيز واسم مهمتره.

يه موضوع ديگه اينكه اگه من بخوام اين 15 كلاينت رو به يه شبكه سيمي وصل كنم جريان اون چه جوري ميشه ؟ بايد چيكار كرد ؟
    من اندر حکایت این جمله خیلی وقت هستش که دارم میرم ولی هنوز به سیمرغ نرسیدم

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    نقل قول نوشته اصلی توسط pardazande نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    مواردي كه خيلي مهم هستن:

1- در حال حاضر بالاترین استاندارد موجود جهت شبکه های وایرلس IEEE 802.11n می باشد . شما میتوانید از AccessPoint هایی همچون WAP4410N شرکت linksys برای کار خود استفاده کنید. اگر توزیع AP ها به درستی انجام شود مشکلی از لحاظ پهنای باند نخواهید داشت. هر چند من فکر نمیکنم که شما همیشه به 100Mb پهنای بانداسمی نیاز داشته باشید.
    ۲- قطعی شبکه به طور معمول فقط وقتی اتفاق می افتد که برق AP ها برود . چه دلیلی برای قطعی میتواند وجود داشته باشد.
    ۳- راحتی استفاده هم که اگر کلاینتها لپ تاپ و یا تجهیزات پرتابل باشند باید فقط با تعریف کردن موارد ایمنی به لپ تاپ به شبکه متصل شوند و اگر کلاینت ها PC هستند که باید کارت شبکه نصب و راه اندازی شود. کار خاصی ندارد.
    این راه حل تقریبا از لحاظ performance جوابگوی تقریبا هر نوع کاری می باشد و قیمتش متوسط است.
    جهت ارتباط این شبکه wireless به بستر شبکه سیمی هم کار خاصی لازم نیست انجام بدهید کافی است یک کابل از سوییچ ارتباط AP ها به سوییچ شبکه کابلی خود بکشید. اگر هر دو Gb باشند که خیلی بهتر است. اگر هم روتر دارید که میتوانید هر دو شبکه را به روتر مربوطه متصل کنید.
    سوالی بود بفرمایید.

pardazande سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40

شبکه های بیسیم

سلام
    طبق گفته دوستمون هنوز سرعت شبکه های وایرلس (البته با استاندارد 802.11n) محدوده و شما سرعت های Fast Ethernet و Gigabite Ethernet رو نمی تونید از اینها انتظار داشته باشید.
    طراحان این استاندارد از سرعت 70 مگا بیت در ثانیه در فاصله 100 متری صحبت می کنند، گرچه به نظر من این رقم قابل تأمله (به دلیل مشکلات ناشی از protocol overhead و مشکلات تئوریکال دیگر نظیر channel bonding که ناشی از توان بالا و طیف فرکانسی گسترده ای است که این استاندارد لحاظ می کند). در حالت تئوری سرعت این استاندارد بالغ بر 170 مگا بیت در ثانیه است.
    صرفنظر از اینکه هنوز نمی دونم که شما این شبکه با سرعت بالا رو برای چه کاربری می خواید باید متذکر بشم که
    پدیده ای رو که باید به شدت لحاظ کنید "تداخل" هستش که مهمترین معضل در بحث راه اندازی شبکه های بیسیم با سرعت و کیفیت بالاست.
    تنها درصدی از نویز حاصل از تداخل شبکه های مجاور با محدوده باند فرکانسی مشابه و یا حتی اتصالات شبکه انتقال نیرو (توزیع برق) میتونه افت شدیدی در کیفیت پهنای باند ایجاد کنه.
    اطلاعات اولیه در مورد این شبکه ها و مسائل امنیتی مربوط به اونها رو می تونید در کتاب Wireless Network Security - 802.11, Bluetooth and Handheld Devices دنبال کنید.
    همچنین اگه علاقه ای به خوندن کتابهای لاتین ندارید می تونید از اینجا شروع کنید.
    عمده ترین راه حل شما خریداری Wireless AP ی هست که از استاندارد 802.11n پشتیبانی کنه. در این راستا لازمه که برای رسیدن به سرعت بالاتر شما از Channel Bonding بر روی اون استفاده کنید.
    البته در اکثر تجهیزاتی که با استاندارد 802.11n کار می کنند، ویژگی Channel Bonding غیر فعاله و شما باید اون رو فعال کنید. توجه داشته باشید که هم AP وهم Device هایی که قراره به شبکه متصل بشن باید از این خصیصه پشتیبانی کنند.
    اغلب حالت single channel mode از محدوده فرکانس 20 مگا هرتز و حالت channel bonding از 40 مگاهرتز استفاده می کنه.
    چه چیزهایی می تونه استفاده از channel bonding رو برای رسیدن به سرعت های بالاتر محدود کنه؟
    - اگه شبکه شما device ی داشته باشه مه با استانداردهای قبلی مثل 802.11b/g کار کنه، کارآیی کل شبکه افت می کنه.
    - محدودیت های دولتی/حکومتی هم ممکنه مانع از بکارگیری این محدوده باند های فرکانسی بشن.
    - تداخل از سمت شبکه های مجاور 802.11n ممکنه سبب بشه که روتر N شما نتونه اتصالات channel bond رو ثابت نگه داره که این هم باعث افت مشهود performance میشه.

ویرایش توسط bijibuji : 2009-03-01 در ساعت 09:45 AM
    ARM، astronix و pardazande سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    829
    سپاسگزاری شده
    442
    سپاسگزاری کرده
    500

تشكر و سپاس

دوستان خوبم آقايان علیرضا مشعلی و پیمان محمدپور
    بابت اينكه قابل دونستيد و جواب سئوالمو داديد بي نهايت ممنونم
    راستش در مورد اينكه من علت احتياج به حداقل سرعت 100 اينه كه بيشتر اطلاعات در كلاينتها پردازش ميشه و به سرور ميره. اطلاعات هم داراي حجم بالايي هستند. مثل اطلاعات نقشه و فايلهاي پي دي اف و ... واسه همين نميخوام سرعت پائين باشه . البته اينو اضافه كنم كه اتاق سرور هم چسبيده به سالن مورد نظره. ولي سرعت خيلي مهمه.
    تمام كلاينتها هم pc هستند.
    در خصوص توزيع AP ها من چه جوري ميتونم يه توزيع مناسب و عالي داشته باشم ؟ و به نظر شما من در يه سالن حدود 250 متر چند تا Ap بايد نصب كنم ؟
    آيا همه Ap ها داراي پورتهاي شبكه هستند ؟ من چه مدلي رو بگيرم بهتره ؟ ذكر مدل و حدود قيمت كمك زيادي بهم ميكنه ؟
    ميشه در موردChannel Bonding توضيحاتي بدين ؟
    درخصوص همجواري با شبكه هاي مجاور بگم در نزديكي محل وشايد در فاصله 300 متري و در طرف مقابل از يك شبكه وايرلس استفاده ميكنند. آيا اين فاصله تاثير گذار هست ؟
    با توجه به اينكه اگه بشه شبكه كابلي رو تعويض كرد ميشه لطف كنين و بگين چه تجهيزاتي رو ميتونم استفاده كنم كه دقيقا با اين شبكه بيسيم به اصطلاح Match باشند ؟ يا اصلا اين موضوع تاثيري در انجام كار نداره ؟ (توپولوژي شبكه كابلي ستاره اي هست)
    در ضمن دوست عزيز جناب آقاي پیمان محمدپور من نتونستم فايلهاي پي دي اف شما رو دانلود كنم . امكانش هست برام يا ميل بزنيد يا در جاي ديگه اي آپ لود نمائيد ؟
    E.M: Ranjbaran09 AT Yahoo.com

بازهم بابت وقتي كه از شما تضييع مينمايم بي نهايت كمال عذرخواهي را دارم .

با تشكر و سپاس فراوان .

موفق و سربلند باشيد

ویرایش توسط pardazande : 2009-03-01 در ساعت 11:30 PM علت: اضافه كردن ايميل

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40
    فایلها رو براتون ارسال کردم.
    مطالعه کنید، اگه سوالی بود مطرح کنید.
    channel bonding عبارت است از افزایش محدوده باند فرکانسی (ارتقا از حالت single mode) جهت افزایش توان (کاهش نرخ نویز) در شبکه های بیسسم که مفهوم گسترده ای از لحاظ تئوریکال هستش و در کاربرد محدوده وسیعی از تکنیک ها رو شامل میشه.
    این که یک device از این مفهوم پشتیبانی بکنه یا نه یه بحثه و اینکه چطوری و با چه تکنیکی اون رو پیاده کنه یه بحث دیگه.

pardazande سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

قطعات وایرلس

قطعه وایرلس

وسایل مورد نیاز وایرلس

اجزای شبکه وایرلس

وسایل مورد نیاز شبکه

wap4410n قیمت

تجهیزات لازم برای شبکه کردن وایرلس

قطعات شبکه وایرلس

اجزا شبکه وایرلس

قطعات مورد نیاز برای شبکه کردن

تجهیزات مورد نیاز وایرلس تجهیزات و اتصالات مورد نیاز در شبکه ستاره ایاجزای وایرلستجهیزات مورد نیاز شبکهتجهیزات لازم برای شبکهنهایت سرعت در هاب وايرلسWAP4410Nتجهیزات مورد نیاز برای اتاق سرورتجهیزات مورد استفاده در شبکهقطعه وایرلس واسه pcتجهیزات موردنیازوایرلستجهيزات مورد استفاده در شبكهhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t24116.htmlهجزای مورد استفاده در شبکه قیمت wap4410n

برچسب برای این موضوع