نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط shahram_yy
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط shahram_yy
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط shahram_yy
  • 1 توسط teamnet
  • 1 توسط amari
  • 1 توسط bijibuji
  • 1 توسط aryagohar

موضوع: مدیریت پهنای باند در یک Network

نام حقيقي: sy

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27

Icon9 مدیریت پهنای باند در یک Network

سلام و خسته نباشید.
    یک مطلبی چند روزه که توجه منو به خودش جلب کرده.که احتمالا چون تازه کار هستم اینجوره و شاید برای دوستان خبره خنده دار هم باشه.

فرض کنیم که کل شبکه ما یک Network ID داره.منظورم اینه که تمام دیوایس ها مثلا درنتورک 192.168.0.0/24 هستند.

حالا لازمه که ما پهنای باندی که به سمت مثلا 3 تا از سرور هامون میره رو مدیریت کنیم.

پس اون سرورها رو به یک سوئیچ مجزا متصل میکنیم و حالا از طریق یک دیوایس که مسلما باید حداقل 2 تا اینترفیس داشته باشه، به سوئیچی که کلاینت ها بهش وصل هستند متصل کنه.

یعنی اون دیوایس و یا کامپیوتر ، بین دوتا سوئیچ که دستگاههای متصل شده بهشون، دارای یک NETWORK ID هستند قرار بگیره.

حالا اگه دو تا subnet مجزا بود میومدم و مثلا با آیزا route و یا NAT میکرم و پهنای باند رو هم مدیریت میکردم.
    ولی حالا که کل شبکه یک Network ID داره تکلیف کار چیه؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط shahram_yy : 2009-02-26 در ساعت 10:14 PM
    5hahin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ابزار هایی نظیر Bandwidth Controller بصورت نرم افزاری و BM-525 Planet بصورت سخت افزاری هستند که به هر شکلی که شما تمایل داشته باشید، بر روی هر مدل Network ID به قول شما، یا Range IP میتوانند مدیریت کاملی داشته باشند .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27
    این کار رو تست کردم.

ببینید ما اگه یک سیستم بین این دو قسمت از شبکه قرار بدیم که دارای 2 تا اینتر فیس باشه و به هر دو اینترفیسش در یک رنج IP بدیم ارتباط بین دوتا شبکه بر قرار نمیشه تا موقعی که اون 2 تا اینترفیس رو ، بریج کنیم.

حالا اگه اونا رو بریج کنیم ، دیگه Bandwidth Controller کارش رو انجام نمیده.یعنی یکجورایی مختل میشه.

این رو من تست کردم ولی جواب نداد.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    وظیفه بریج شدن اون دوتا interface رو باید بزارید بر عهده کنترلر، نه سیستم عامل . احتمالا شما با تنظیم GateWay از یک کارت به کارت دیگه میای این پل رو تکمیل میکنی . خوب، به نوعی داری کنترلر رو دور میزنی .
    در خصوص Network Controller ها و BandWidth Managemnet / Controller ها جستجو و مطالعه داشته باشید، بهتر متوجه موضوع میشوید .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27
    وظیفه بریج شدن اون دوتا interface رو باید بزارید بر عهده کنترلر، نه سیستم عامل . احتمالا شما با تنظیم GateWay از یک کارت به کارت دیگه میای این پل رو تکمیل میکنی . خوب، به نوعی داری کنترلر رو دور میزنی .
    در خصوص Network Controller ها و BandWidth Managemnet / Controller ها جستجو و مطالعه داشته باشید، بهتر متوجه موضوع میشوید .
    تشکر. دیگه اینقدر رو حالیمه.
    مشکل حل شد.
    خود Bandwidth Controller نمیتونست بریج کنه.برا همین من میومدم و خودم دستی بریجشون میکردم.

حالا بر عکس عمل کردم.اول اومد دوتا اینتر فیس رو بریج کردم ، بعد Bandwidth Controller رو نصب کردم و مشکل حل شد و خیلی عالی هم کار میکنه.

نام حقيقي: علیرضا

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    دوست عزیز ما هم یک شبکه اداری داریم با 30 کلاینت که بصورت workgorup هستش می خوام ببینم چطوری می تونم ببینم که کدوم کلاینت چقدر در حال حاضر از پهنای باند ما رو اشغال کرده یا داره دانلود می کنه ..؟

لطفا بصورت عامیانه راهنمایی کنین .

با تشکر بسیار

نام حقيقي: Hossein

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من میخوام از کل سرعتم فرضا نصفش رو شیر داشته باشم(کلاینت هام استفاده کنن) با چه نرم افزاری میتونم این کار رو انجام بدم؟به قول علیرضا لطفا بصورت عامیانه راهنمایی کنین .

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40

کنترل پهنای باند

اولا که واسه راهنمایی به صورت عامیانه باید 2 برابر تشکر کنید
    عرض کنم که شما برای این کار می تونی بری نرم افزار Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 رو دانلود و نصب کنی.
    به این نرم افزار ISA Server هم می گن.
    بعدش میای توی همین انجمن یه سرچ می زنی میگردی دنبال راهنمای فارسی نصب و پیاده سازی ]َُ ُثقرثق 2006
    وقتی که تموم شد و نصب کردی و یکمی باش کار کردی میای یه نرم افزار جانبی روش نصب می کنی به نام Bandwidth Splitter که آخرین نسخه اش فکر کنم 1.5 باشه.
    توسط این نرم افزار جانبی به راحتی می تونی پهنای باندت رو کنترل کنی و بگی که هر کاربرت چقدر از اون رو در اختیار بگیره.
    برای مطالعه بیشتر در مورد این سلوشن مایکروسافتی می تونی یه سری به کتابهای لاتین بزنی یا اگه حوصبه خوندن متن جز فارسی رو نداری بری انقلاب (اگه تهرانی) و کتاب:
    طراحی و پیاده سازی شبکه های مبتنی بر Microsoft ISA Server 2004/2006
    رو بخری و بخونی.
    اگه احتیاج به منابع دیگه ای داشتی توی همین تاپیک پست بذار برای من یا دوستان دیگه.
    موفق باشی،
    پیمان

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    به طور عامیانه . ISA بصورت کلی فاقد این قابلیت هست و نرم افزار فوق که بصورت Add-on روش نصب میشه یه سری مشکلات به خاطر crack شدنش داره.

ساده ترین راه استفاده از Mikrotik هست . از طریق سیسکو هم میشه این کار رو کرد ولی شما باید از متخصص برای تنظیم سیسکو کمک بگیرید در صورتی که MIKROTIK به صورت خیلی ساده این کار رو برای شما انجام میده.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه نصب باند كنترلر

کنترل پهنای باند در کرک 1.5 isa bandwidth splitter

راهنمای planet bm-525

]َُ ُثقرثق

bm-525 راهنمای مدیریت پهنای باند

طراحي و پياده سازي شبكه هاي مبتني بر آيزا سرور 2004

مدیریت پهنای باند در آیزا persiannetworks.com

مدیریت پهنای باند

نصب network controller

غیرفعال network ID