نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: به اشتراک گذاری سرویس ADSL بین چند Client

NEC
    NEC آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امين

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

به اشتراک گذاری سرویس ADSL بین چند Client

سلام . من 3 تا كامپيوتر و يه مودم adsl 4 پورت دارم كه فعلا فقط به يكي از كامپيوترها وصل هست و اينترنت رو داره براي اون تامين مي كنه . حالا ميخوام از طريق مودم adsl ، اينترنتم رو با بقيه كامپيوترها به اشتراك بذارم البته نه به صورت مساوي . در حقيقت ميخوام من سرور باشم و اون دوتاي ديگه كلاينت . حالا چند تا سوال دارم :
    1 . ميخوام هر وقت من (سرور) روشن باشم اونا بتونن از اينترنت استفاده كنن و وقتي من خاموش هستم نتونن . با تعريف كردن كامپيوتر من به عنوان سرور ، فكر كنم اين اتفاق بيوفته . درسته ؟
    2 . تنظيمات لازم رو كامل برام توضيح بدين . اينكه من چه جوري سرور و اون دوتا كلاينت بشن . از نظر سخت افزاري كه فكر كنم فقط بايد از كارت شبكه ها به مودم adsl كابل كشي كنم . ( كار ديگه اي هم ميخواد ؟ ) اما از نظر نرم افزاري هيچي بلد نيستم . ضمنن همه كامپيوترها ويندوز xp دارن . لطفا كامل راهنماييم كنيد ( توي اين زمينه بوق هستم !!!* )
    3 . يه برنامه بهم معرفي كنيد كه امكان كنترل كامل اينترنت كلاينت ها رو بهم بده . در واقع ميخوام اجازه كارهاي زير رو بهم بده :
    الف ) مهمترين چيز اينه كه بتونه پهناي باند هر كلاينت رو مشخص كنه . مثلا بهش بگم از اين اينترنت 256 كه وارد كامپيوتر سرور ميشه ، 64 تاش رو بده به فلان كلاينت و مثلا 32 تاش رو بده به فلان كلاينت و بقيه اش رو هم بده به سرور .
    ب ) امكان كنترل ترافيك كلاينت ها رو بهم بده ( اگه كنترل به صورت آنلاين باشه كه ديگه محشره ) و مثلا بتونم بهش بگم كه فلان كلاينت حق داره به صورت روزانه به ميزان مثلا 100 مگابايت ترافيك مصرف كنه و بعد از اون اينترنتش قطع بشه تا روز بعد .
    ج ) امكان قطع و يا وصل كردن اينترنت كلاينت ها رو هر زمان كه خواستم ، فراهم كنه .
    4 . با توجه به اين موضوع ها و استفاده اي كه قرار هست از سرور بشه آيا يه سيستم عادي جوابگو هست ( سرعت سرور خيلي كم نميشه طوري كه من نتونم از اينترنت سرور استفاده كنم ؟ )
    ممنون ميشم كمكم كنيد .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست گرامی
    امیدوارم پاسخ پرسش هایتان را بیابید. ولی با توضیحاتی که نوشتید، احتمالا به پاسخ دلخواهتان نخواهید رسید.
    این انجمن بیشتر به کار کسانی می آید که در زمینه شبکه متخصص هستند و ایرادها و مسائل خاص را مطرح می کنند و تبادل نظر می کنند. این توضیح را برای این نوشتم که دلخوری و دلگیری بوجود نیاید که چرا پاسخ دلخواهتان را دریافت نکرده اید.

و اما پاسخ
    شما چنین کاری را می توانید با یک ابزار کنترلی نظیر Kerio Winroute Firewall انجام دهید.

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    سلام. خوش آمدید.
    شما باید یکی از چهار پورت مودمتون رو از طریق کابل به سیستم خودتون وصل کنید.
    طبیعتا باید سیستم های دیگه هم مثلا با سوییچ به سیستم شما وصل باشند.(که به احتمال زیاد وصل هستند)
    حالا با استفاده از مقاله زیر اقدام به اشتراک گذاری اینترنت سیستم خودتون می کنید.
    Internet Connection Sharing - ICS - PersianAdmins
    در این حالت با روشن بودن سیستم شما، اونها هم بدون محدودیت دارای اینترنت هستند.
    در موردهای دیگر(در مورد کنترل پهنای باند و ترافیک مصرفی کلاینتها)، اگه به قول خودتون تخصص زیادی ندارید، فکر نکنم راه حل چندان کارآمدی بشه بهتون معرفی کرد.

NEC
    NEC آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امين

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از شما دوستان
    اگر كس ديگه هم نظر داره ممنون ميشم دريغ نكنه

با سپاس

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوست من، شما نظر خواهی نکردی که منتظر نظر دیگران باشی. شما یک سوال کردی و جوابشو گرفتی.
    شما سه تا راه حل بیشتر ندارید : خودتون آستین بالا بزنید و مباحث شبکه رو در حد رفع نیاز و به شکل اصولی یاد بگیرید. یا از یک متخصص برای راه اندازی سرویس مد نظرتون استفاده کنید. و یا از روش های ساده موجود (که به عرضتون رسید) استفاده کنید. که صد البته ممکنه روش های ساده، جوابگوی تمام نیاز های شما نباشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

اشتراک گذاری adsl

http://forum.persiannetworks.com/f25/t23961.html

به اشتراک گذاری Adsl

به اشتراک گذاشتن ADSLنحوه اشتراک ADSL بین دو کامپیوتر بدون سروراشتراک گذاری اینترنت adsl بین چند کامپیوتراشتراک adslبین چند کامپیوتراشتراك گذاري adslبه اشتراک گذاشتن مودم ADSL بین دو کامپیوترمشخص کردن clientبه اشتراک گذاشتن adsl مخابراتنحوه اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از سوئیچاشتراك اينترنت adsl در سيستم isaاشتراک adsl بین 3 کامپیوتراشتراک گذاشتن اینترنت adslچگونگی به اشتراک گذاشتن اینترنت adslبرای چند کامپیوترنحوه اشتراک گذاری adsl در بین چند کامپیوتراشتراک گذاری اینترنت مخابرات بین چند کامپیوتراشتراك adsl براي چند كامپوتراشتراك گذاري adsl در شبكه داراي سروربه اشتراك كذاشتن adsl اشتراک گزاشتن اینترنت بین دو سویچشیوه اشتراک گذاری اینترنت adsl بین چند سیستماشتراك گذاري اينترنت بين چندين Client طریقه اشتراک گذاشتن adsl بین چند کامپیوتر

برچسب برای این موضوع