نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: Share Local

نام حقيقي: Abdolreza Khajefini

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Share Local

با سلام

یه سئوال دیگه دارم و اون اینه که
    من یه کامپیوتر دارم که IP Valid داره و سیستم عاملش ایکس پی

و یه کامپیوتر دارم در مرکز کتابخانه دارای ویندوز 2003 سرور است حالا می خوام کاری کنیم که اینترنتی که روی ویندوز ایکس پی هست روی سیستم 2003 به محضی که سیستم بالا بیاد اینترنت روی 2003 سرور هم وصل باشه ..

یه راه به نظرم رسید اون share کارت شبکه ولی نمی شد .....
    بعدش راهنمای ICS رو خوندم دیدم نوشته برای سیستم های با آی پی دستی باید استفاده کرد ...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Pegah,Montazeri

خواننده شناسه تصویری sezartah
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام، از اونجایی که می خوای از ICS استفاده کنی پس شبکه ات workgroup هستش. خوب یه مقدار باید درباره شبکه تون بیشتر بگی. این دو تا سیستم چه جوری با هم ارتباط دارن؟؟؟ اگه از ICS استفاده کنی همه سیستم ها به اینترنت دسترسی پیدا می کنن نه فقط سیستمی که سرور 2003 داره.
    اینم که درباره ICS گفتی "برای سیستم های با آی پی دستی باید استفاده کرد " درست نیست. شما فقط کارت شبکه ای که به اینترنت وصل هستش رو تنظیم کن که به بقیه اجازه اتصال به اینترنت بده (همون تنظیمات ICS)

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام

پس این در مورد چیه .....
    البته منظورم این بود که نمی شه استفاده کرد برای سیستم هایی که با ای پی دستی ست شدند .

Important

• You should not use this feature in an existing network with Windows 2000 Server domain controllers, DNS servers, gateways, DHCP servers, or systems configured for static IP addresses.

این در راهنمایی ICS هست ...
    راستی راه دیگه هم هست یا نه ...

در مورد شبکه هم بگم این دو با یه کارت شبکه دوم که یر روی هر دو سیستم نصب به هم وصل می شن که آی پی Invalid دارند مثلا
    192.168.200.10
    192.168.200.8
    و اینکه همه هم رو رنج این آپی ها قرار دارند (192.168.200.1 تا 192.168.200.254) البته این دوسیستم که آی پی رو نوشتم به صورت دستی دادم تا سیستم های دیگر نتوانند از اینترنت اون سیستم ای پی valid استفاده کنند

بعدش من نگفتم حتما همین راه آیا راه دیگر هم هست یا نه ...
    ممنون

ویرایش توسط kara_iran : 2009-02-03 در ساعت 05:27 PM

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوست عزیز، برای استفاده از ICS باید کلاینت های شما، آدرس رو بصورت اتوماتیک دریافت کنند. خود دستکاهی که میخواد اینترنت رو Share کنه، می تونه IP ثابت داشته باشه.
    البته در این نوع Share کردن اینترنت (ICS) شما کمترین امکانات رو دارید و شاید بزرگترین ایرادش این باشه که نمی تونید سیستم خاصی رو برای استفاده از اینترنت محدود کنید.
    فکر می کنم بهتره برای Share کردن اینترنت از ویندوز سرور استفاده کنید تا راه حل بهتری پیش روتون باشه.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    پیشنهاد میکنم از یکی از سرور های ویندوزی (خصوصا 2000 و 2003) استفاده کنید . در مورد اینکه IP در روش ICS باید بصورت اتوماتیک باشه هم کاملا اشتباه هست، شما میتونید هر IP ای که نیاز داشته باشید رو در شبکه تنظیم کنید، از طرف دیگه در سرویس دهنده هم باید تنظیمات رو مطابق با اون رنج IP که در نظر دارید رو انجام بدید .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام

دوستان گرامی من همین کار رو کردم در روی سیستمی که آی پی ولید داره یه کارت شبکه دومی گذاشتم و به اون یه رنج آی پی دادم مثلا 192.168.200.10 سابنت مسک رو هم 255.255.255.0 دادم getwary رو آی پی ولید دادم
    بعد شدش روی سیستم که قرار اینترنت به صورت share بگیره روی کارت شبکه دومش هم این آی پی رو ست کردم
    192.168.200.11 سابنتک مسک رو هم 255.255.255.0 و getwary رو هم این دادم 192.168.200.10
    بعدش کارت شبکه ای که ای پی ولید رو داره share کردم البته می دونید بعد از share کارت شبکه دومی رو یه ای پی خودش می ده که من به حالت اول برگردوندم ولی بازم نشد ....
    حالا مشکل از کجاست ....

اصلا راه دیده هم داره ....؟؟؟؟؟

یعنی مگید ممکن است مشکل از ویندوز هاست ..؟؟

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    امیدوارم این جزوه مشکلتونو حل کنه :
    PersianAdmins - Internet Connection Sharing - ICS

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    ممنون از راهنماییتون

اما این مورد من قبلا برای یه کانکشن انجام دادم و می شه ، حالا مسئله من انتخاب یه کارت شبکه به جای یه کانکشنه

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات ics

دربارهICS

آی پی اشتباه ics

عدم نمایش یک صفحه با ادرس 192.168.200.1

برچسب برای این موضوع