نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: انتخاب یک Firewall برای لبه اینترنت

نام حقيقي: sara.ok

عضو غیر فعال شناسه تصویری saraweblog
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon14 انتخاب یک Firewall برای لبه اینترنت

با سلام از نظر شما برای لبه اینترنت چه Device سخت افزاری برای پهنای باند 60mg خوب و از لحاظ گزارش گیری و اعمال security استفاد شود؟

juniper
    asa
    fortinet
    parsgate

و به چه دلیلی شما این انتخاب را می کنید البته من نظرم روی ASA هست ولی قیمتش یه خورده بالا هست.
    قبلا از راهنمایی های شما سپاسگذاری می کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در کل استفاده از چند لایه Firewall از انواع مختلف می تواند مفید تر از استفاده از یک لایه و یک نوع باشد.

ولی در مورد این پرسش خاص شما:

من از بین تجهیزاتی که نام بردید، Cisco ASA را انتخاب می کنم.
    چرا؟
    چون ما در ایران زندگی می کنیم و به خدمات پشتیبانی شرکتها دسترسی نداریم. آنهایی هم که نمایندگی دارند و ادعا می کنند که خدمات و پشتیبانی ارائه می دهند، به هیچ وجه در حد و اندازه ای نیستند که بتوانند سرویس دهی مناسب کنند. به همین دلیل به هیچ وجه نمی توان روی آن ها حساب کرد.
    پس پشتیبانی واقعی با خودمان است.

من می خواهم دستگاهی را مدیریت و پشتیبانی کنم. باید به منابع اطلاعاتی دسترسی داشته باشم.
    یعنی چه؟ یعنی مستندات، راهنماها و همچنین تجربیات دیگران.
    Cisco
    در بین این تجهیزات از همه فراگیر تر است و مستندات و راهنماهای بسیاری برایش می توانم بیابم.

مورد بعدی تجربیات دیگران است. مطالبی که در مورد تجهیزات Cisco در انجمن ها و وب سایت های مختلف می توانید پیدا کنید، به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر تجهیزات نیست. با هر مشکل کوچکی برخورد کنید به سرعت راه حل را می توانید پیدا کنید.

مورد بعدی وجود افراد مختصص است. تعداد افراد متخصص Cisco در ایران با متخصصین دیگر Brand ها قابل مقایسه نیستند و به صورت فاحشی بیشتر هستند. پس اگر در هر زمان به مشکلی برخورد کنم و خودم از رفعش عاجز باشم، تعداد بسیار زیادی متخصص در اطراف دارم که می توانند به من سرویس دهی کنند. به عبارت دیگر با قحط الرجال مواجه نمی شوم!

نکته دیگر پشتیبانی سخت افزاری است.
    در ایران شرکت هایی هستند که با توجه به تحریم و مشکلاتی که در زمینه دریافت خدمات از شرکت اصلی وجود دارد، خودشان اقدام به یافتن روش هایی برای رفع مشکلات سخت افزاری تجهیزات Csisco کرده اند. در صورتی که در مورد دیگر تجهیزات، چنین خدماتی وجود ندارد.

نکته بعدی شرکت هایی هستند که در مورد تامین قطعات و دستگاه فعالیت می کنند.
    تعداد شرکت هایی که روی واردات تجهیزات Cisco کار می کنند به مراتب بیشتر از شرکت هایی است که وارد کننده دیگر تجهیزات هستند. به همین قطعات و لوازم مربوط به Cisco بسیار راحت تر پیدا می شود. مثلا اگر Power دستگاهم سوخت و مجبور بودم عوض کنم، یا اگر خواستم RAM را Upgrade کنم، لازم نیست دو ماه منتظر بنشینم تا سفارش بگذارند و از بلاد کفر برایم بیاورند. همان روز می توانم در تهران قطعه مورد نظر را پیدا کنم.

این دلایل برای من کافیست که در این مورد به سراغ هیچ Brand دیگری نروم، حتی اگر در White Paper های مختلف بخوانم که در فلان تست، فلان دستگاه بهتر از ASA بوده است!

نام حقيقي: sara.ok

عضو غیر فعال شناسه تصویری saraweblog
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    عالی بود مرسی از راهنماییتون خیلی عالی بود خودم هم نظرم رو asa بود. متشکرم

کلمات کلیدی در جستجوها:

parsgate firewall

parsgate comparison