نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط mmj
  • 1 توسط eghane
  • 1 توسط Hakimi
  • 2 توسط Hakimi
  • 1 توسط Hakimi

موضوع: چه جوری سرویس ایجاد کنم یا ... ؟؟؟

نام حقيقي: Pegah,Montazeri

خواننده شناسه تصویری sezartah
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21

Icon14 چه جوری سرویس ایجاد کنم یا ... ؟؟؟

از اونجایی که دوستای خوبی اینجا هستن من بازم سوال می پرسم
    یه سری کارها روی سرور تعیین کردم که اتومات انجام بشه یعنی یه سری batch file نوشتم یا مثلا برای backup نرم افزار acronise ست کردم که مثلا هر شب backup بگیره و... همه این کارها وقتی انجام می شه که سیستم تو حالت Log in باشه و اگه برای امنیت بخوام admin از سیستم log of کنه دیگه کارایی که گفتم انجام نمیشه البته منطقی هست و نبایدم انجام بشه اما یه جایی شنیدم که میشه این کارارو به صورت سرویس تعیین کنی که با بالا اومدن سرویس انجام بشه اما من نمی دونم چه جوری میشه یه سرویس ایجاد کرد؟؟؟ دیگه اینکه واقعا راه حل چیه؟؟؟ یعنی همیشه admin باید log in باشه؟!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگر از Schedule Tasks استفاده کنید نیازی به Login بودن نیست و خودکار اجرا می شوند.

sezartah سپاسگزاری کرده است.

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    ضمن تایید فرمایش آقای حکیمی عزیز، به نظر من شما برای تامین امنیت سرور نیازی به Logoff کردن ندارید و می تونید سرور رو Lock کنید. که طبیعی است در حالت Lock شده، اتفاقاتی که شما می خواید بصورت Job بیفته، بدون مشکل انجام می شه.

نام حقيقي: ابراهیم قانع

عضو عادی
    نوشته
    227
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    45
    Schedule Tasks بعد از ريست شدن سيستم هم كار ميكنند و حتي نيازي به lock يا login هم نيست .
    موقع تعريف يك Schedule Task از شما نام كاربري و كلمه عبور ميپرسد كه با استفاده از آن براي شما اين كار را بصورت اتوماتيك انجام خواهد داد .

البته براي اينكه برنامه اي را بعنوان سرويس قرار دهيد هم راهي وجود دارد :
    How To Create a User-Defined Service
    ساده وسريع

نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    ضمن تشکر از راهنمایی هاتون باید بگم schdule task یه عیبی که داره اینه که اگه پسورد admin عوض بشه کار نمی کنه برا همین همیشه باید حواست باشه که پسورد که عوض کردی بری روی سیستم و schedulo هم با پسورد جدید ست کنی.

دیگه اینکه بعضی کارا مثل scan سیستم با آنتی ویروس یا همون بک آپ گیری از داخل همون نرم افزار زمانبندی میشه نه با schdule.

بله ، الانم سیستم lock هستش و داره کارشو انجام میده اما اگه یه روز نباشم و کسی بخواد به فایلی روی فایل سرورم دسترسی داشته باشه یا باید پسورد admin بدم بهش! یا اینه روز قبل log off کنم و کسی که موقتا کارمو انجام میده log in کنه که در این صورت کارایی که زمانبندی کرده بودم انجام نمی شه.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Service ها هم برای اجرا شدن یک Identity نیاز دارند که اگر کاربر Admin را قرار دهید، در صورت تغییر رمز، آن سرویس هم دیگر اجرا نخواهد شد.
    برای Service ها و Scheduled Task ها نباید از شناسه کاربری خودتان استفاده کنید. باید یک کاربر برای آن Task یا Service خاص ایجاد کنید و Permission مناسب را به او بدهید و تنظیم کنید که رمزش Expire نشود. رمز را هم می توانید با Password Generator ها ایجاد کنید که امن باشد.

Backup و Antivirus و نظایر آن هم هر کدام Service ای دارند که آن Service هم با یک Identity اجرا می شود و می توانید آن را تنظیم کنید. (البته به نوع نرم افزار هم بستگی دارد. از چه نرم افزاری برای این کار ها استفاده می کنید؟)

نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    اول اینکه سرویس مشکل منو حل نکرد درسته که برنامه رو با بالا اومدن سیستم اجرا می کنه اما schduleهاش اجرا نمی شن...

دیگه اینکه آره می شه یه کاربر دیگه تعریف کنم که هیچ وقت passesho عوض نکنم این مشکل schdule taskهارو حل می کنه اما خوب باز هم برای اینکه سیستم اسکن بشه (symantec antivirus) یا بک آپ گیری (Acronise) انجام بشه باید ختما log in کنم به سیستم و بعدش سیستم lock کنم، این تا وقتی که خودم هستم جواب کارمو می ده اما اگه یه روز نباشم و کس دیگه ای بخواد dataجدید وارد فایل سرورم بکنه یا باید پسورد admin بهش بدم! که منطقی نیست و در غیر این صورت با user خودش نمی تونه log in کنه چون admin سیستم lock کرده...
    (لازم به ذکره هیچ کاربری اجازه ورود و خروج اطلاعات نداره و این کار از طریق فایل سرور انجام می شه)

باید یه راهی باشه که این کارا بدون log in کردن انجام بشه.سرویس خوب بود اما همونطور که گفتم سرویس برنامه رو اجرا میکنه اما زمانبندی هاش انجام نمی شه!

ویرایش توسط sezartah : 2009-01-27 در ساعت 03:53 PM

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    خب حالا بهتر شد!
    اینطوری می توانم پیشنهاد های دیگری بدهم:

1- Symantec Antivirus
    شما چه نیازی به Scan کردن زمان بندی شده دارید؟ Symantec همیشه گوش به زنگ است و هر گاه که هر فایلی بخواهد باز شود، خوانده شود، بسته شود، ذخیره شود، اجرا شود، روی RAM مقیم شود و ...، آن فایل را Scan می کند. پس احتمالا نیازی به Scan همیشگی نیست.

2- Acronis
    Acronis ابزار خوبی برای Image گرفتن است، ولی ابزار حرفه ای برای Backup گیری نیست.
    بهتر است قبل از اظهار نظر ببینیم منظور شما از Backup چیست، ولی در کل بهترین ابزار Backup گیری، Symantec BackupExec است. BackupExec برای Backup گرفتن نیازی به Login بودن ندارد و Job های تعریف شده را به صورت خودکار توسط Service اش اجرا می کند.

eghane و sezartah سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    آقای حکیمی ممنون از جوابتون
    1. مهندس صورت مسئله اینجوری پاک میشه ، یه دستوالعمل برای سیستم ها نوشته شده که اینم یکی اش هست یعنی هر شب کل سیستم اسکن شود اگه بشه یه راه حل دیگه پیدا کرد بهتره.
    2. خیلی خوبه امروز می خرم نرم افزارشو و تست می کنم

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    1- به این نمی گن پاک کردن صورت مسئله! می گن تعریف درست مسئله! اگر مسئله ای اشتباه طرح شده باشه، بهتره اصلاح بشه، نه این که به دنبال راه حلش گشت.

2-
    برنامه Backup ????

نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    1. باشه می گم ...
    2. برنامه بک آپ : ما روی hdd external اول هر ماه یه normal میگیریم + هر روز هم incremental

خواننده شناسه تصویری DeathStar
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    schtasks /create /tn TaskName /tr TaskToRun /sc ScheduleType /mo Modifier

Schtasks /Create Used to create scheduled tasks
    where TaskName sets the task name string, TaskToRun specifies the file path to the command-line utility or script that you want to run, ScheduleType specifies the run schedule, and Modifier is an optional value that modifies the run schedule based on the schedule type

استاد کوروش همیشه راه درست نشان میدهد شک نکن

نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    21
    100% همینجوریه که می فرمایید. منم قبولشون دارم ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

acronise

برچسب برای این موضوع