نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط almas455
  • 2 توسط nkm
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط almas455
  • 5 توسط Hakimi
  • 1 توسط reza9
  • 2 توسط Hakimi

موضوع: قیمت پهنای باند باید چند باشه ؟!

نام حقيقي: رضا

عضو غیر فعال
    نوشته
    120
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    43

قیمت پهنای باند باید چند باشه ؟!

سلام بر اساتید
    بعضی از شرکت ها قیمت پهنای باند رو جوری اعلام میکنن که من شک کردم، یا ارزون فروش ها کم فروشی میکنن و یا اونهایی که گرون میفروشن واقعا گرون فروشن
    توی عصر ارتباط خوندم قیمت هر STM1 حدود 45 ملیونه
    میشه به عبارتی هر مگ 345000 تومن برای خرید هر STM1
    تا اینجای کار اگر شرکتی بیاد و هر مگ رو 500 تومن بفروشه منطقی باید باشه
    ولی خوب بنظر بنده اینجا یک چیزی لنگ میزنه
    یک شرکتی که بخواد به اندازه فروش 155 مگ (یا بیشتر) مشتری جذب کنه باید کلی هزینه کنه، هزینه تببلیغات و پورسانت و نیروی فنی و تجهیزات و مالیات و استحلاک تجهیزات و غیره که خودش برای این حجم کار باید مبلغ بالایی بشه.
    حالا واقعا برای یک چنین شرکتی میصرفه که بیاد هرر مگ پهنای باند رو 500 تومن بفروشه ؟ البته ممکنه روی مثلا 10 مگ به چنین قیمتی بفروشن ولی برای 1 مگ چی ؟

یکی از دوستان قدیمی بنده تو کار فروش پهنای بانده و خیلی هم قیمت های پایینی میفروشه، یک بار که قرار بود براش یک نرم افزار روی IIS نصب کنم، متوجه شدم که فایل ها cashe میشن، بهش گفتم فلانی کَش سرور داری ؟ جا خورد و عصابی شد و 100% انکار کرد.

از طرفی برای شرکت دیگه ای کُد مینویسم گاهی اوقات، هر مگر و حدود 1 ملیون میفروشن، مشتری هاشون هم درست و حسابی ومعتبر هستن، خیلی از جاهای دولتی و خصوصی معتبر، خوب مگه اون ها عقل و شعور ندارن برن پهنای باند 1 مگی رو نیم ملیون بخرن ؟

منکه خودم برای 1-2 جا BW Dedecate نیاز داشتم و از شرکتی که گرون تر میداد گرفتم (البته با بنده ارزون حساب کردن) ولی خواستم نظر اساتید رو هم بدونم، جریان چیه ؟ گیر کار کجاست ؟ آمار و ارقام من اشتباهه یا یکی این وسط داره زیرآبی میره ؟

با تشکر

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    هم زیر آب خبری هست هم روی آب!!!

reza9 سپاسگزاری کرده است.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    ببینید
    من فکر میکنم موضوع از این قرار باشه
    چون خود منم هنای باند داخلی را اینجوری تعریف میکنم

شما خودتون که این پهنای باند را دارید حدودا چند درصد زمان کل آن را مصرف میکنید؟؟؟

مثلا خط 2مگ من شاید شبها مصرف اون 512 هم نباشه
    خوب اون 1.5 مگ باقی مانده چی میشه؟؟؟

خیلی از شرکتها با مانیتورینگ خط میتونن مثلا 5 مگ پهنای باند را تا 6 مگ بفروشن
    حالا اگر خط اونها 155 مگ باشه فکر میکنی تا چقدر میتونن بفروشن
    در ضمن خیلی از افراد پهنای باند اختصاصی نمیگیرن که میتونن با شرکتهای بزرگ مشترک بشن

reza9 و it_ict سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در حقیقت آن چیزی که به عنوان پهنای باند اختصاصی می فروشند، اختصاصی نیست و Share است، تفاوت ها در درصد Share کردن است. هر چه میزان استفاده کنندگان بیشتر باشد، میزان همپوشانی هم بیشتر می شود و کیفیت پایین تر می آید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    120
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    43
    پس میشه اینطور نتیجه گیری کرد که کسیکه ادعا میکنه 1مگ dedicate رو میده 500 تومن داره دروغ میگه، چون منکه خودم دیدم کسیکه قیمت پایین میداد از cache استفاده میکرد(sharing رو خبر ندارم، دروغ چرا بگم) و میدونم این یکی شرکتی که 1 مگ رو حدود 1تومن میفروشه هیچ share & cache استفاده نمیکنه چون کامل درجریان کاراشون هستم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    تقریبا همه شرکتهایی که سرویس دهنده هستند پهنای باند Share می فروشند.(حتی معروف ترین ها و بزرگ ترین هایشان!)
    من تقریبا با روش کار اکثر ICP ها از نزدیک آشنایی دارم. هیچ کدام از ICP ها میزان خریدشان از مخابرات با فروششان به مشتریانشان یکسان نیست. سودشان از همین Overlap ای است که بین مشتریانشان وجود دارد. کیفیت هم همانطور که گفتم به نسبت Sharing و حجم کل پهنای باند بستگی دارد.
    Cache هم که می فرمایید درست است. برخی از ICP ها Cache هم دارند.
    بالاخره با این چنین روش هایی برای خودشان حاشیه سود ایجاد می کنند.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    تنها چیزی که برای شخص من مهم هست صداقت فروشنده هست چون من به عنوان یک واسط باید اطلاعات دقیق محصولی رو که دارم سرویس می دم رو بدونم
    در ضمن شرایط رو باید بتونی تغییر بدی این انعطاف در چند مورد برای من دردسر ساز شده اینکه کش داشته باشیم یا نه یا هر چیز دیگر
    اما هزینه ها بر اساس همه شرایط باید سنجیده بشه
    برای 1 مگ که 24 ساعت 1مگ بیاد و بره بدون دردسر من حاظرم تا 800 تومن هم بدم مع الشروط الخاص!!

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در بحث پهنای باند موارد دیگری هم هست.
    در زمانهایی که اینترنت همه ایران به تعطیلات می پیوندد، سرویس هایی هستند که مشتریانش به هیچ وجه متوجه اختلال نمی شوند و بدون مشکل از اینترنت استفاده می کنند. برای برقراری چنین سرویسی باید خطوط اختصاصی مستقل روی لینک های مختلف اینترنت داشت. مثلا یک لینک اختصاصی روی ترکیه، یک لینک اختصاصی روی فجیره و مثلا یکی هم از طریق ماهواره ... و روی همه لینک ها Route داشت و Failover تعریف کرد که اگر هریک از این لینک ها از کار افتاد، ترافیک به لینک دیگر انتقال یابد.
    برای هر مگ پهنای باند با چنین شرایطی من تا 1.200, 1.300 هم هزینه پرداخت کرده ام.

nkm، M-r-r، reza9 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    120
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    43
    آقای حکیمی درست میفرمایید که خیلی ها میزان فروششون از میزان خریدشون بیشتره ولی این مربوط میشه به جمع میزان فروش اختصاصی ها و اشتراکی ها وگرنه قانوناً باید میزان فروش و میزان خرید پهنای باند برای سرویس های اختصاصی برابر باشه(یا خرید بیشتر باشه)، و اگر خرید از فروش (برای سرویس های اختصاصی) کمتر باشه یعنی کم فروشی اتفاق افتاده.
    در نهایت از همه اساتید ممنونم، بنده جواب خودم رو گرفتم
    هرچند ممکنه 1مگی که به اسم اختصاصی فروخته میشه و درصدی ازش شیر شده کار بعضی از مشتری ها رو راه بندازه، ولی خوب بالا بریم پائین بیایم اسمش کم فروشیه و مطمئناً تبعات خاص خودش رو خواهد داشت.

ahd سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza9 نمایش پست ها
    آقای حکیمی درست میفرمایید که خیلی ها میزان فروششون از میزان خریدشون بیشتره ولی این مربوط میشه به جمع میزان فروش اختصاصی ها و اشتراکی ها وگرنه قانوناً باید میزان فروش و میزان خرید پهنای باند برای سرویس های اختصاصی برابر باشه(یا خرید بیشتر باشه)، و اگر خرید از فروش (برای سرویس های اختصاصی) کمتر باشه یعنی کم فروشی اتفاق افتاده.
    در نهایت از همه اساتید ممنونم، بنده جواب خودم رو گرفتم
    هرچند ممکنه 1مگی که به اسم اختصاصی فروخته میشه و درصدی ازش شیر شده کار بعضی از مشتری ها رو راه بندازه، ولی خوب بالا بریم پائین بیایم اسمش کم فروشیه و مطمئناً تبعات خاص خودش رو خواهد داشت.
    دوست من
    اگه خرید با فروش برابر باشه پس سودشون رو از کجا در بیارن.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    این کار اسمش کم فروشی است و از نظر قانونی درست نیست و در حقیقت نوعی دزدی به شمار می رود. ولی متاسفانه علی رغم این که بارها در محافل مختلف در این مورد بحث شده، هنوز هیچ اقدام قاطعی برای برخورد با این کار انجام نشده است.

سود منطقی روش های خاص خودش را دارد، همه فروشنده ها، عمده و ارزان تر می خرند و خرده و گران تر می فروشند. یا خدماتی ارائه می دهند که قیمت را بالاتر ببرد. کدام فروشنده سالمی را می شناسید که مثلا 100 کیلو برنج بخرد و به مشتریانش 120 کیلو بفروشد؟! بعد با خودش بگوید از هر کیلو یه ذره کم می کنم تا سود کنم؟!!

reza9 و it_ict سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    120
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط adel28 نمایش پست ها
    دوست من
    نقل قول نوشته اصلی توسط adel28 نمایش پست ها

اگه خرید با فروش برابر باشه پس سودشون رو از کجا در بیارن.

منظور بنده حجم خرید بود نه مبلغ

دوست عزیز، فرض کن یک شرکت 30 مگ bw میخره و اون رو خورد میکنه و میفروشه. از 128k میفروشه تا چند مگ، قیمتی که برای هر مگ (روی 30مگ) میپردازه خیلی کمتر از قیمتیه که از مشتری هاش بابت لینک های 1 مگ میگیره و اینجا سود میکنه.
    اصولاً توی هرکاری قیمت خرید و فروش عمده با قیمت خرده فروشی خیلی تفاوت داره سود هم توی همین تفاوت قیمته نه توی کم فروشی
    البته آقای حکیمی هم همینن رو فرموده بودن

ویرایش توسط reza9 : 2008-12-22 در ساعت 01:20 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هر stm1 جند

هر stm1 چند مگه

هر stm1 چند مگ

هر stm1چند

قیمت پهنای باند 1 مگ

stm1 چند مگ است

پهنای باند هر stm1 چند

پهنای باند 24 مگ

STM 1 چند