نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط milad22
  • 1 توسط milad22
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط milad22
  • 1 توسط aryagohar
  • 4 توسط shahab.ah

موضوع: بک بون 2000 متری با فیبر نوری

نام حقيقي: amir arabizadeh

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon14 بک بون 2000 متری با فیبر نوری

سلام
    من میخوام برای یک بک بون 200 متری فیبر نوری بکشم میخواستم از نظرات دوستان استفاده کنم و ببینم نظرشون چیه مسیر کاملا صاف هست وخاکی میخوام از زیر زمین رد کنم و به دلیل رطوبت فوق العاده وایرلس ابدا جواب نمیده .تنها چیزی که قابل تامل هست فیبر هست.

منتظر نظرات دوستان هستم
    متشکرم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    بین 200 متر و 2000 متر تفاوت تجهیزات توی فیبر نوری زیاد هست!
    آخرش کدوم یکی مورد نظرتون هست؟
    وایرلس رو تست کردین و جواب نداده؟ تجهیزات چی بوده؟

aminet سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    از اشتباه تایپی عذر خواهی میکنم مسافت همون 2000 متر هست که بسیار شرجی هست تجهیزات وایرلس تلترونیکس بود البته شاید با لینک گرون تر و مرغوب تر بشه با وایرلس راه انداخت ولی اجماع نظر همکارا همون فیبر هست. و تمام توجهمون به فیبر هست من موقتا قیمت مبدل lan2fibre رو دارم میگیرم ولی خب نوع فیبر و خواص کار با فیبر رو نمیدونم .
    و نکته ای که امروز بر خوردم نوع کانکتور فیبر هست آیا نوع خاصی باید باشه یا برند استاندارد و کلی وجود داره؟
    از توجهتون متشکرم

نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    شما نیاز به دو عدد سویچ ماژولار به همراه دو ماژول فیبر (ترجیحا Cisco) و فیبر نوری (12Core Single Mode) نیاز دارید.
    برای سویچ هم میتونید از سویچ های SMC استفاده کنید که قیمت مناسبی هم دارند

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    قیمت چقدر میشه جناب سکاکی ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    قیمتا الان دقیق یادم نیست
    فکر میکنم فیبر متری 3تومن در اومد و سویچ ها هر کدوم 340 تومن شد و ماژولها رو یادم نیست.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    از فیبر خاکی 6 core هم می تونی استفاده کنی. ولی باید single مود باشه.

دو طرف شما نیاز به Patch Panel داری و باید هزینه fusion رو هم در نظر بگیری.

هزینه فیوژن هر core بین 150 تا 200 هزار تومن هست.

سوییچ های لایه 2 smc مدل 6128L2 رو با ماجول SFP می تونی بخری تقریبا نصف قیمت سیسکو در میاد.
    فیبر هم تقریبا متری 2000 تا 2500 تومن بسته به نوع غلاف اون (dual steel armored) فرق می کنه. ولی کیفیت ارتباط فیبر اصلا قابل مقایسه با wireless نیست. اگه مشکلی نداری من فقط فیبر رو پیشنهاد می دم.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    خوب ظاهرا بحث برای بقیه دوستان هم جالب شده .خوب فرق single mod با multi mode چی هست و صرفا از هر کدوم کجا استفاده میشه؟
    نوع کانکتور سر فیبر به قیمت اتصالش فرقی میکنه یا کلا فیوژن قیمتش همینه چون برای من پیش فاکتور 25 تا 30 تا دادن.
    تا چه حدی میتونم فیبر رو خم کنم واسه تغییر مسیر؟45 درجه خوبه یا کمتر؟

سوال زیاده ولی فعلا کافیه
    متشکرم

نام حقيقي: Shahab Ahmadi

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز
    -1 - 2000 متر همچین فاصله طولانی نیست که مشکلی برای Wireless باشه ثانیا اون شرجی که شما میگید من نمیدونم از عسلویه که رطوبت 87% داره بیشتره یانه ولی ما که هیچوقت مشکلی نداشتیم . در همان عسلویه لیینک 80 کیلومتر از ساجل به دریا وجود دارد و بدون مشکل کار میکند.
    2- اینکه پرسیدی فرق MM با SM چیه خب یک کم طولانی است ولی یک فرق اساس که دارند و فعلا بدرد شما میخوره لینه که با MM تا 550 متر و با SM شما تا 70 کیلومتر (با منابع نوری متداول) و تا 150 کیلومتر (با منابع نوری خاص ) میتوانید ارتباط برقرار کنید.
    3- برای ارتباط بوسیله فیبرنوری شما دو دسته تجهیزات میخواهید : Passive , Active
    برای Passive شامل : کابل - جعبه های Fusion و یا حداقل Patch Panel فیبرنوری- اتصالات (توجه » تعداد Core کابل مطابق استاندارد 3 برابر پهنای باند در نظر گرفته شود. یعنی برای یک ارتباط 1Gig شما 6 Core در نظر بگیرید ( 2 تا برای خود لینک - 2 تا برای Hot Redundant - 2 تا برای Spare یا گسترش در آینده) کابل Outdoor شرایط خودش را دارد ولی همان حدود متری 2400 تومان تا 3500 تومان است.توجه کنید افزایش Core تغییر زیادی در قیمت نمیدهد. حداقل به فکر گسترش های آتی باشید.
    -اتصالات بستگی به تجهیزات فعلی شما دارد . اگر هیچ چیزی ندارید سعی کنید عموما از کانکتورهای SC استفاده کنید. اگر از ماجولهای SFP استفاده میکنید میبایست از نوع LC استفاده کنید. همیشه قیمت LC بیش از SC هست.
    -Patch Cord فراموش نشود. بیخود Pig Tail نگیرید. یک Patch Cord را بگیرید و از وسط نصف کنید میشود Pig Tail به همین راحتی و ارزانتر
    Fusion در حدود 15000 تومان است ( آن دوستی که گفته 200.000 تا 300.000 تومان !!!!! کجا همچین گرانفروشی میکنند؟؟؟!!)
    -برای تجهیزات Active اگر فعلا Switch های با قابلیت SFP Module دارید که بروید SFP Module ان را بخرید. اگر Cisco دارید که احتمالا OEM آن گیرتان خواهد آمد. اصل آن 600.000 تومان قیمت دارد ولی به شما از 250.000 تومان تا 450.000 تومان قیمت خواهند دارد.
    توصیه : بیخیال SFP شوید و از Media Converter استفاده کنید . حواستان باشد 10/100 یا 10/100/1000 بخرید و یه وقت فقط 1000 نخرید تا اگر لینک شما خواست با سرعت 100 کارکند مشکل نداشته باشید. قیمت آن در خدود 150.000 تومان است یعنی یک لینک آن 300.000 تومان . میتوانید از همین مارکهای تایوانی هم استفاده کنید. مثلLevel-1 ویا D-Link کارتان را راه میندازد. لازم نیست حتما Chasis آن را بگیرید. هرچند اینها در Chasis هم اصولا نصب میشوند.

توصیه حقیر : اگر قیمت براتون مهم است از Wireless استفاده کنید.

herus_deus، Alux، aminet و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    قبل از هر چیز بی نهایت از توضیحات کاملتون تشکر میکنم بسیار کامل و بی نقص فرمودین.
    خوب پس برای یک ارتباط lan فرقی به اینکه sn باشه یا mm نیست و محدودیت در فاصله هست و تعداد کور ها نیز به میزان آینده نگری و پهنای باند داره.طبق نظر دوستان با همون مدیا کانورتر به توافق رسیدیم و لی قیمت فقط 1000 به 1000 رو به من الان 137 دادن.
    من فقط بحث patch cord رو متوجه نشدم اگه مدیا کانورتر بگبرم بازم لزومی به تهیه patch core هست؟ یعنی فیبر اصلی با وصل شدن به کانورتر به لن تبدیل میشه و وارد شبکه میشه.
    منتظر راهنماییتون هستم
    متشکرم

کلمات کلیدی در جستجوها:

قیمت هر متر فیبر نوری

بک بون چیست

قیمت هر متر کابل فیبر نوری

بک بون فیبر چیست

قیمت فیبر نوری

فیبر نوری sm mmتفاوت ماژول SM MMتفاوت فیبر نوری sm با mmSC LC تفاوت کانکتور و قيمت هر متر فيبر نوريقیمت یک متر فیبرنوریقیمت هر مترکابل فیبر نوری قیمت یک مترفیبر نوریقیمت کورهای فیبر نوری single coreفرق فیبر sm با mmفرق فیبر نوری sm با mmماژول فیبر نوریپهنای باند فیبر نوری smتفاوت فیبر نوری sm mmبک بونقيمت هرمترفيبرنوريتفاوت فیبر و وایرلستفاوت ارتباط وایرلس با فیبر نوریهزینه هر متر فیبر نوریتفاوت کابل با فیبر نوری

برچسب برای این موضوع