صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: Virtualization Server

نام حقيقي: محمد بازویی

خواننده شناسه تصویری power
    نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123

Virtualization Server

دوستان سلام :

شاید این بحثی رو که مطرح می کنم خیلی تویه انجمن در موردش بحث نشده باشه ...
    تویه بحث Virtualization محصولات شرکت VMware خیلی قوقا کرده ... معمولا من خودم از نسخه Workstation استفاده می کردم ولی سوال من در مورد نسخه Server / Client و همچنین Windows / Linux آن می باشد .

آیا نسخه Server / Client آن Free می باشد ؟

من یه فایل exe دانلود کردم که حدود 500 - 600 مگ بود ، بعد از نصب VMware آن تحت web شد !!!

اگر دوستان زحمت بکشن یه مقدار توضیح در مورد انواع اون یا صحت نوع فایل به من بدند ممنون می شم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز

کمپانی vmware برای server virtualization اومده بجای نرم افزار worksatation از نرم افزار Vmware ESX Server استفاده کرده که خودش یک سیستم عامل بر پایه redhat linux enterprise داره و دیگه احتیاجی به سیستم عامل نداره.

به این طریق شما هم می تونید به ESX Server از طریق web base متصل بشید و هم از طریق client software

به نظر میرسه که دیگه سرورهای فیزیکی باید جای خودشون رو به سرورهای مجازی بدن .

سعی می کنم یک مقاله خوب در زمینه امکانات ESX Server که خودم دارم ازش برای کار با سرورهامون توی شرکت استفاده می کنم بنویسم. البته اگر فرصت بشه.

power، tactools و astronix سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    توضیحات شما با توجه به چیزهایی که دیده بودم بسیار کامل بود . از شما کمال تشکر را دارم.
    فقط Client اون از کجا میشه Download کرد ؟
    آیا نسخه Windows هم داره ؟
    بقیه سوال ها هم اجازه بدین وقتی با برنامش کار کردم مزاحم دوستان میشم.

نام حقيقي: Arash nozari

خواننده شناسه تصویری xarashx
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    15
    من چند با اومدم ورژن ESX Server رو نصب کنم و لی نشد یه بار به هارد گیر داد یه بار به یه چیز دیگه .
    سخت افزار خواسی میخواد ؟

نام حقيقي: Arash Ashofteh

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    شركت VMware يكي از پنج شركت بزرگ دنيا در زمينه IT است كه درامد سال ٢٠٠٧ بيش از يك ميليارد دلاره . كارش هم استفاده از محيطهاي مجازي براي راه حلهاي كاهش هزينه سرورها ‏، تداوم سرويس دهي و .... . (حالا اگه بيشتر خواستيد بگيد كه بيشتر توضيح بدم)
    مهمترين محصول اين شركت كه در زمينه سرورها و شبكه VMware Infrastructure يا VI است كه نسخه آخرش ٣.٥ . اين بسته نرم افزاري يك نرم افزاري بنام ESX داره كه مستقيما روي سخت افزار نصب ميشه . و روي اون ماشينهاي مجازي ياVM نصب ميكيند و سيستم عامل رو توي هر VM ميتونيد نصب كنيد . (اگه كتاباي جديد سيستم عامل رو مطالعه كنيد ميبيند كه لايه مجازي سازي قبل از سيستم عامل نصب ميشه ). در مورد سخت افزار هم بايد بگم كه كليه خانواده X86 تحت پشتيباني VMware هست و حتي توي CPU هاي جديد دستورات مربوط به Virtulization اضافه شده كه توي bios مادر برد ميتونيد فعال كنيد. اگه اطلاعات بيشتر خواستيد بگيد تا در اختيارتو بذارم

ویرایش توسط StorageMAN : 2008-11-09 در ساعت 01:01 PM
    power، mehdi.g و astronix سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوستانی که علاقمند به مبحث مجازی سازی با استفاده از نرم افزار قدرتمند ESX Server هستند ، توصیه می کنم توی اینترنت یه جستجو بکنند و چند تا مقاله بخونند تا دقیقا متوجه برتری نرم افزار ESX Server در مقایسه با Hyper-V و Xen بشوند.

در خصوص سوال دوستمون در مورد Vmware Client باید بگم که وقتی شما ESX رونصب می کنید و از طریق WEB BSAE بهش متصل میشید خودش لینک دانلود این کلاینت که فقط تحت ویندوز کار میکنه رو براتون میده که بصورت داخلی اون رو دانلود و نصب کنید(البته احتیاج به Dot Net Framework 2.0 داره)

در خصوص مشکل داشتن برای نصب ESX هم باید بگم که دوستان این نرم افزار برای نصب بر روی PC طراحی نشده و حداقل نیازهای اون رو اگر ببینید متوجه میشید که این نرم افزار فقط برای نصب بر روی سرورها طراحی شده.

در هر صورت هر کمکی لازم داشتید ، اگر سوادم برسه و زنده باشم ، در خدمتم

نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    دوستان از راهنمایی هاتون ممنون ولی من نمی دونم باید از کجا این برنامش رو Download کنم.
    اگر لطف کنید Link Download رو انجا قرار بدین ممنون می شم.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    برنامه VMWare که دوستان معرفی کردن به جرات میتوان گفت بهترین نرم افزار مجازی سازی سیستم میباشد.

VMWare دارای چندین نسخه نرم افزار هست که هر کدام برای کار خاصی طراحی شده اند.

پر کاربرد ترین اونها VMWare Player, VMWare Server که رایگان بوده و VMWare WorkStation, VMWare Infrastracture میباشد.

دو مورد اولی که یکی برای اجرا و پیاده سازی سرورهای مجازی بوده و جدیدا به حالت WEB در آمده و یک نسخه ساده شده از نسخه تجاری اون که VI باشه هست. امکاناتی که به شما میده میتونید چندین ماشیم مجازی را روی یک سرور اجرا کنید و سخت افزارهای اون مثل رم را به اشتراک بگذارید از فضای هاردها استفاده کنید و ...
    نسخه Player اون هم که فقط برای راه اندازی و روشن کردن یک ماشین مجازی از پیش ایجاد شده میباشد.

نسخه های تجاری این نرم افزار که یکی برای سیستمهای عادی بوده که بیشتر توسط طراحان سیستم و متخصصین جهت تست نرم افزارها و یا آموزش استفاده میشه، قابلیتهای مهم اون را میشه ایجاد شبکه های مجازی، روتها و نتها و اشتراک رم و هارد برشمرد.

و اما مهمترین نسخه اون که همون VI باشه قابلیتهای فوق العاده ای داره که شاید خیلی از اونها بدون داشتن SAN غیر قابل استفاده بوده یا فاقد کارایی باشن.
    شرکت VMWare چندی پیش توسط شرکت معروف EMC که از اون به عنوان غول داده یا SAN یاد میشه خریداری شده که در کنار هم قابلیتهای خاصی را میتوانند ارائه بدن (البته این شرکت هم قرار بود که توسط Oracle خریداری بشه که من خبری از چگونه شدن اون را ندارم)
    بگذریم و از بحث اصلی خارج نشیم.
    شما با داشتن این نرم افزار و نصب سیستم عامل مربوطه که ESx گفته میشه پس از اتصال به SAN ماشینهای مجازی خود را اجرا و منابع سرورهاتون را به اشتراک میگزارید.
    حال این منابع میتواند رم، فضا، بارپردازش و ... باشد.
    مثلا شما 3تا سرور به SAN متصل دارید، و بر روی هر کدام تعدادی ماشین مجازی نصب کرده اید، حال یکی از ماشینهای مجازی شما دچار پردازش ناگهانی شده و نیاز به توان بالا دارد و دیگر سرورهای شما ازاد هستند، شما به راحتی میتوانید ماشینهای مجازی موجود بر روی این سیستم را به سرور دیگر انتقال داده یا یان ماشین را به سرور دیگر انتقال دهید بدون ایجاد وقفه، پس بار پردازش را تقسیم کردید.
    نکته دوم میتوان به حالت اطمینان در مقابل خرابی سخت افزاری سرور اشاره کرد، که مثلا شما دچار سوختگی برد سرور شده اید، تا سرور را تعویض و نرم افزار را نصب و آماده کنید چقدر زمان نیاز دارید؟؟؟ شما به راحتی میتوانید توسط این سیستم ماشین های مجازی خود را به سرورهای دیگر انتقال و نسبت به تعویض سرور و فقط آماده سازی اولیه اقدام کنید.
    اینها و خیلی چیزهای دیگر مزایایی هستند که این سیستم در اختیار شما قرار میدهد.
    ولی چیزهای دیگری که اصول مجازی سازی در اختیار شما قرار میدهند خیلی بیش از اینهاست
    مثلا پایین آمدن هزینه تهویه، شما برای تهویه اطاقی که 10 عدد سرور در آن قرار گرفته نیاز به سیستم قوی تری دارید نسبت به جایی که 1 عدد سرور در آن قرار گرفته پس در نتیجه هزینه اولیه تهویه و مصرف برق کمتر تجهیزات تهویه
    دوم نیاز به فضای کار کمتر، که بعث میشه شما نیاز به زیر بنای کمتری برای اطاق سرور داشته باشید پس نتیجه صرفه جویی در مکان
    مصرف برق کمتر: شما با مجازی سازی به راحتی میتوانید با سروری قوی و رم بالا حدود 12 الی 20 عدد ماشین مجازی را روی یک سرور پیاده سازی کنید، پس مصرف برق کمتر و همچنین نیاز به UPS با توان پایینتری دارید.
    مدیریت راحت تر اون که باعث میشه خیلی راحت مقدار رم و هارد سرور ها را افزایش بدید و خیلی امکانات بلقوه و فعل دیگه

من در شرکت خودمان روی یک سرور DL380G5 با 16گیگ رم در حال حاظر حدود 12 عدد ماشین دارم که خیلی راحت دارن کار میکنن، و تنها مشکل من کمبود رم هست نه پردازش که در حال ارتقاء به 32 گیگ هستم

جالب است بدانید سرعت سیستم مجازی به مراتب بیشتر از سرعت سرور حقیقی است.

دیگه زمان اون به سر رسیده که ما تعداد 30تا سرور دور خودمون جمع کنیم و با اونها عشق کنیم!!!
    اگر یک بار مزه مجازی سازی را بچشید، دیگه نمیتونید با سیستمها حقیقی کار کنید.

herus_deus، power و astronix سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

nkm
    nkm آنلاین نیست.

نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    تازه یادم رفت مشکل KVM هم ندارید و از هرجا میتونید سرور را مدیریت کنید اون هم تحت Console نه به صورت Remote

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

nkm
    nkm آنلاین نیست.

نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    و اما در مورد صحت فایل نسخه جدید VMWare Server که رایگان هم میباشد، یک نسخه ساده از نرم افزار VI است که کنسول مدیریت اون در نسخه جدید تحت وب شده است
    حجمش هم همان حدود است

در مورد لینک دانلود، متاسفانه از سایت اصلی اون باید حتما عضو باشید و لینک ارائه شده توسط سایت فقط جهت شما و برای مدت مشخص معتبر بوده و اگر احیانا قطع شد، نترسید، با دریافت لینک جدید از سایت و جایگزین کردن اون در برنامه مدیریت دانلود میتونید به دانلود خود ادامه بدید

یک توصیه اکید،
    در محیطهای عملیاتی از نرم افزارهای کرک شده جدید استفاده نکنید، معمولا دارای یک اکتیویشن هستند که ممکن هست به محض اتصال و راه پیدا کردن به اینترنت، باطل شوند و آن هنگام است که .............

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    البته بهتره سیستم محکم و قدرتمندی داشته باشید، با اینکه یک سرور کار بیش از یک سرور رو متحمل شده، اما اگه فقط فن CPU اون از کار بیافته، فاتحه همه سرور ها و سرویس ها خونده میشه...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    ببخشید من دوباره سوال می کنم ... شرمنده ... تویه Site VMware من این مورد ها رو پیدا کردم. دوستان شما منظورتون کدوم مورده ؟؟؟؟

VMware Inferastructure
    VMware Server
    VMware ESXi

نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    این سه تا چه فرقی با هم دارند ؟؟؟

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز ، برای دانلود کردن esx می تونی از خود سایت vmware استفاده کنی. در حال حاضر آخرین نسخه اون که خودم در حال کار با اون هستم ، esx 3.5 update 2 هست. منتها از سایت بصورت evaluation هست و تا 60 روز کار می کنه.

در خصوص از کار افتادن cpu و fan هم به اون دوستمون باید بگم که vmware در مورد هم پیش بینی کرده و با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد Vmware High Availability و با داشتن بیش از یک esx server در شبکه ، کافیه یک سرور esx به هر علتی نابود بشه. تمام ماشینهای مجازی موجود در اون بصورت کاملا اوتماتیک بر روی سرور و یا سرور های esx دیگه منتقل خواهند شد و به کار خودشون ادامه خواهند داد.

همونطور هم که آقای نیکنام اشاره کردند ، الان با توجه به فراوانی سرور HP Proliant DL380 G5 و اینکه سرور بسیار مناسبی برای مجازی سازی هست و با توجه به توصیه موکد کمپانی Vmware در اضافه نمودن ram برای ایجاد کارائی بالا در سرور های مجازی ، کافیه این سرور با حداقل 8 گیگابایت ram داشته باشید تا بتونید براحتی سرورهای مورد نیاز خودتون رو با توجه به میزان Utilization اونها در ماشینهای مجازی استفاده کنید.ولی هر چه میزان Ram سرور فیزیکی شما بالاتر باشه میزان کارائی ماشینهای مجازی هم به نسبت بهتر خواهد شد.

در خصوص License هم باید بگم که می تونید برای یک esx از لایسنس Host Based استفاده کنید و برای Virtual Infrastructure از License Server که نصب میشه توی ویندوز استفاده کنید. البته بازم همونطور که آقای نیکنام فرمودند ، برای محیط های عملیاتی هیچ وقت از نرم افزار های کرکی استفاده نکنید. ما که نسخه Enterprise رو خریدیم...

herus_deus و power سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    آقای گلپروری شما فرمودید که نسخه Enterprise رو خریداری کردید ؟؟؟ میشه قیمت اون رو بگین ؟؟؟ ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

توضیح در مورد esx

تاریخچه VIRTUALIZATION

دوره vm

esx دانلود client site:http:forum.persiannetworks.com

vsp دوره مجازي سازي شبکه

مقایسه san های hp و emc

مقایسه kvm و esx

client license VMware Player کرک

esx server توضیح

vmware workstation يا wmware esxi