نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: کمک همه ی تنظیمات درسته ولی فقط یکی از pcها دیگری رو می شناسه

نام حقيقي: esmoeil

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

کمک همه ی تنظیمات درسته ولی فقط یکی از pcها دیگری رو می شناسه

با سلام
    من یک شبکه با دو کامپیوتر رو با هاب سوییچ برای یک عکاسی نصب کردم و network setupرو نصب کردم و tcp/ip و workgroup رو هم درست وارد کردم ولی فقط یکی از pcها دیگری رو می شناسه و gateway هم تعریف کردم ولی نشد که نشد .
    لطفن کمک کنین . بد جوری گیر کردم همه ی معلوماتم زیر سوال رفته آخه قبلن کافی نت داشتم و کار شبکه زیاد کردم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    اول توضیح بدید که منظورتون از نمیشناسه چیه و دوم آنکه آیا این مشکل با غیر فعال کردن فایروال در سیستمی که مشکل داره هم باز وجود داره...

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوست عزیز موارد زیر رو چک کنید :
    هر دو سیستم دارای ip از یک رنج باشند. مثلا 192.168.0.1 و 192.168.0.2 .
    اسم workgroup هر دو کامپیوتر یکی باشه. مثلا test.
    firewall هر دو سیستم خاموش و یا در قسمت exceptions تیک مربوط به file and printer sharing رو بزنید.
    سپس با دستور ping چک کنید که دو سیستم از نظر سخت افزاری همدیگرو می بینن یا نه.
    اگه می دیدن ، یوزر و پسوورد ورود به سیستم 1 رو عینا روی سیستم 2 هم تعریف کن.

با رعایت این موارد نباید مشکلی برای ارتباط داشته باشید.

نام حقيقي: esmoeil

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    مشکل از آنتی ویروس Nod32 آخه فکر نمی کردم Nod همراه با نصب آنتی ویروس فایروالش رو هم نصب کنه . بعد از حذفش مشکل حل شد . به هر حال مرسی از راهنماییتون
    راستی MMj : با ping کردن هم موفق نمی شدم کامپیوتر دوم رو پیدا کنم مگه فایروال می تونه جلوی این کار رو بگیره ؟ می شه یکم در مورد ping و اینکه اصلا کارش چیه و فرقش با search ip چیه توضیح بدین ؟

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    در مورد پینگ به نقل از سایت ویکی پدیا :
    Ping is a computer network tool used to test whether a particular host is reachable across an IP network;
    it is also used to self test the network interface card of the computer, or as a speed test. It works by sending
    ICMP “echo request” packets to the target host and listening for ICMP “echo response” replies.
    Ping estimates the round-trip time, generally in milliseconds, records any packet loss, and prints a statistical
    summary when finished.
    در مورد فایروال هم ، بستگی به عملکرد و تنظیمات فایروال داره.مثلا فایروال خود ویندوز اجازه پینگ شدن میده. یا ISA به طور پیش فرض نمی ذاره ping کنید. در مورد nod32 اطلاع ندارم. ولی معمولا تو قسمت تنظیمات فایروال میشه تنظیمش کرد.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات فایروال nod32

برچسب برای این موضوع