صفحه 4 از 4 اولیناولین 1 2 3 4
نمایش نتایج: از شماره 46 تا 56 از مجموع 56

موضوع: ایمیل به بخش فیلترینگ حتما ببینید !

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    دیدگاه های همگی گرامی !

آیا این ماهواره و البته بخش های فاسد اون نبود که باعث بد حجابی و مد های بیخودی توی ایران شد ؟
    این خودش باعث سر به هوا شدن دخترها می شه و نتیجش می شه سستی خانواده ها آیا این کار از اینترنت بر نمیاد ؟

کی گفته در قدیم دختر 8 ساله همه چیز رو می دونسته ؟ ما روز به روز داریم به سوی سستی ایمان پیش میریم ( بد بختانه )
    تازه در قدیم خانواده همه چیز رو بهش می گفته نه سایت های ... آیا این دوتا با هم قابل قیاس هستن ؟

بهتر نیست به جای بررسی نبود فیلترینگ در کشورهای برون مرزی نگاهی هم به آمار فساد در آن کشورها بیندازیم ؟

چند وقت پیش توی سایت ها دیدیم که یه پسر در آمریکا به 10-20 دختر تجاوز کرده بود . آیا این از برکات نبود فیلترینگ هست یا
    دانستن مسائل بزرگ تر از سنش ؟
    آیا اگه مانند دخترهای قدیم خانواده این فرد به او این مسائل رو گفته بود باز هم این فساد پیش میومد ؟
    یا اینکه بدون هیچ تذکر سنی - اخلاقی - و به صورت رایگان و قابل دسترس وارد اینگونه سایتها بشه ؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    متاسفانه احساس میکنم شهاب جان با جبهه گیری مطالعه میکنید و جواب میدید...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شهاب شاهین پوریان

عضو غیر فعال شناسه تصویری resius92
    نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    مهدی جان سن ازدواج دخترها در قدیم خیلی پایینتر از حالا بوده چه از زمان صدر اسلام که شش هفت سالگی بوده تا زمان قاجار که دیگه حداکثر 13 14 سال بوده. خانواده ها اونقدر فرهنگ نداشتن که همه چیز رو بهش بگن.

به نظر من هم پیشنهاد خوبیه. بهتره مقایسه ای بین فساد در کشورهای با فیلتر و بدون فیلتر داشته باشیم. میدونستی تایلند یکی از معدود کشورهاییه که فیلترینگ قوی ای در زمینه اینترنت داره و سایت یوتیوب هم در اون فیلتره؟ اصلا فیلترینگ چقدر تونسته و میتونه در کم کردن فساد در جوامع موثر باشه؟
    این تجاوز هم بازم ربطی به فیلترینگ نداره. مباحث رو قاطی نکن. حداقل در این مورد هزاران مثال وجود داره. ولی بهتره برگردیم به بحث فیلترینگ و مخصوصا دید فنی به اون

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    نه محمد، صرفا تفاوت دو دید نسبت به یک مساله است و هیچ دشمنی و ناراحتی (حداقل از طرف من) وجود نداره. شاید این بحثها این این موضوع رو از زوایای مختلف به خواننده ها نشون بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    متاسفانه احساس میکنم شهاب جان با جبهه گیری مطالعه میکنید و جواب میدید...

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوستان گرامی، مهدی و محمد . من فکر میکنم که این بحث کاملا از دید فنی خارج شده و اگر کوروش برگرده شاکی میشه. بهتره که محترمانه خودمون تمومش کنیم.
    اگر لازم دونستید من حاضر به ادامه بحث به صورت پیام خصوصی رو دارم.
    موفق باشید

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ببینید، یکی از نکاتی که تو فیلم مارمولک بهش اشاره شد، این بود که : به تعداد انسانهای روی زمین راه های رسیدن به خدا وجود داره !
    صرفا نمیشه گفت وجود فیلترینگ، باعث مسلمون شدن همه ما میشه، یا اگه یکی بیاد تو چنین جامعه ای، به راه میاد،

راسل تقریبا در تمامی نوشته هاش میگه : آدمی به هر چیزی که امر بشه، نسبت بهش مقاومت نشون میده و از هر چیزی که منع بشه، به سمتش تمایل نشون میده؛

اما باز هم، زندگی در جامعه ای که ایزوله تر باشه، خیلی راحت تر خواهد بود تا زندگی در جامعه ای که نه تنها ایزوله نیست، بلکه به موارد تهاجمی اینچنینی هم میدان داده میشه !

در مورد شایست ها و ناشایست ها، مسائل جنسی، نظیر روابط نا مشروع با محارم و صد ها مثال اینچنینی منظورم بود، موضوعاتی که این افراد عنوان میکردند دوست عزیز، درست در نقطه مقابل فیلترینگ بود، چگونه ... بکشنیم ؟ چگونه ... نشویم ؟ چگونه از .... عبور کنیم ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نه، مطمئنا جناب حکیمی هم یکی از مخاطبین این موضوع خواهند بود، اگر سایت داشته باشید، و بخشی مثل اینجا، با اسپمر هایی روبرو شده اید که مطالب ناجور مینویسن، ... فیلترینگ حتی در مورد همین فروم هم صادق هست؛

شهاب جان، شما وقتی یه خانم رو میبینی که با ظاهری ناشایست، در حال عبور از مقابل شماست، آیا نظرت رو از اون سمت دور میکنی یا به اون جهت خیره میشی ؟
    این همون فیلترینگ نیست ؟ به نفع شماست یا به ضرر ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    محمد این صرفا تفاوت دیده. برای همین جوابتو به این صورت میدم.
    1. ظاهر ناشایستی کلا یک چیز سلیقه ایه و بستگی به تعریف هرکس یا گروهی از افراد داره.
    2. تعریف من از ظاهر ناشایست مسلما با توجه به بحثهایی که کردیم فرق میکنه. ولی اگر با کسی با ظاهرناشایست از دید خودم روبرو بشم هیچ کدام از این دو کار رو نمیکنم و سعی میکنم که عادی برخورد کنم. چون برخورد با افراد با ظاهر و اخلاق ناشایست دیگه برام عادت شده. ولی در کل ما میتونیم برای خودمون فیلترینگ داشته باشیم ولی اگر اون رو بخواهیم به اجبار به دیگران تعمیم بدیم، مخالفم

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    رعایت قاونین راهنمایی و رانندگی چطور ؟ آیا کار سختیه ؟ نشدنیه ؟ نیروهای انتظامی، از ما برتر هستند ؟ پس چرا باید وجود داشته باشند ؟
    موضوع فیلترینگ هم مشابه همین امر هست، گاهی یک قوه مجری نیاز هست که بتونه کنترل، نظارت و مدیریت کنه، خوب خطا هم همیشه وجود داره، شما در نظر بگیر یکی که تازه از ده و روستا میاد تو شهر، یا ماشین ندیده یا با قوانین آشنایی نداره، یکی که تو شهر هست، ماشین دیده با قوانین هم آشنایی داره، اما قانون شکنی میکنه، و یکی که در همه موارد عالیه، قانون شکنی هم نمیکنه، اما باید عوارض پرداخت کنه، جایی هم اگه پارک ممنوع پارک کنه جریمه میشه، حالا باید این شخص، شکایت کنه که چرا قوانین راهنمایی و رانندگی وجود داره و چرا جریمه میکنند ؟

علت وجود این فیلترینگ اجباری، در همین تفاوت نگاه هاست، شاید برای من و شما موضوعاتی همچون .... حل شده باشد، اما آیا این موضوعات برای افراد دیگر هم همین صورت را داراست ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    محمد جان به این همونطور که میدونی میگن قوانین راهنمائی و رانندگی نه فیلترینگ رانندگی! فیلترینگ رانندگی یعنی: شما ظرفیت ندارید که ماشین با سرعت بالاتر از 100 کیلومتر در ساعت داشته باشید چون احتمالا تصادف میکنید. یا شما حق استفاده از ماشین مدل بالا ندارید چون ممکنه کارهای خلافی انجام بدید! نه؟
    اینترنت هم قوانین داره. اگر فایل یک نفر رو بدون اجازه در اینترنت بفروشی یا پخش کنی طبق قوانین ممنوعه. اگر بخوای به طور آنلاین مواد خرید و فروش کنی یا آدم جابجا کنی، طبق قوانین اکثر کشورها و بالطبع اینترنت ممنوعه. این قوانین کلیه. حالا توهین به پادشاه تایلند 20 سال حبس داره، حتی اگر در اینترنت باشه. این دیگه یک چیز کلی نیست و اسمش رو نمیتونی قوانین بزاری.
    بنابراین نمیتونی مثلا دیدن فیلم مسخره کردن پادشاه تایلند رو با جریمه رانندگی مقایسه کنی.

من امارهای موثقی ندیده ام و ندارم ولی طبق چیزهایی که دیده ام، فیلترینگ در کشورهای مورد استفاده (حداقل ایران و کشورهای عربی همسایه) به نظر من تاثیری در بهبود وضعیت اخلاقی اجتماعی نداشته. به نظر من اینترنت معلول و آینه رفتارها و نابسامانیهای اجتماعی است و نه بالعکس و هرگونه سعی در تغییر معلولها بدون توجه به علتها کاملا بی فایده خواهد بود.
    بنابراین با سعی در تغییر معلولها نتیجه ای عایدمان نخواهد شد که نخواهد شد!

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    عجب بحثی ! حالا خوبه در قوانین اومده که اینجا فقط بحث های فنی مجازه و نه سیاسی و اجتماعی ! جالبه که دوستان حرفه ای و با سابقه انجمن درگیر این بحث شده اند. دست همه دوستان درد نکنه!

بحث اولیه درباره رفع ایرادات فیلترینگ بود. فیلترینگی که امری قانونی است و خود سرانه و شخصی نیست. همه به دنبال روشی بودند که ایرادها و اشتباهات در فیلترینگ را بتوانند پیگیری کنند که خوشبختانه هم روشش پیدا شد و هم تست شد و هم نتیجه مثبت گرفته شد. چند روزی هم هست که شرکت دیتا رسما روش پیگیری اشتباهات را اعلام کرده است.

اگر در مورد اصل قانون و ماهیت آن بحثی دارید، انجمن تخصصی شبکه جای مناسبی برای این بحث نیست. خواهشمندم از ادامه این بحث و همچنین پیگیری مباحثی از این دست خودداری کنید.

قانون انجمن:
    7) اين انجمن محلی برای بحث و تبادل نظر در مورد مسائل علمی است. بیان اعتقادات شخصی در مورد مسائل سياسی و مذهبی و اجتماعی، کمکی به اهداف علمی این انجمن نخواهد کرد. لطفا برای مباحث با موضوعات ديگر (نظير اجتماعی، مذهبی، سياسی و . . .) از انجمنهای ديگری که به همين منظور ايجاد گرديده اند، استفاده فرماييد.

با سپاس

nkm و M-r-r سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 4 از 4 اولیناولین 1 2 3 4

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایمیل اعضای پرشین تولز

آنتن

www.ghadimiha.com

برچسب برای این موضوع