نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 16سپاس
  • 2 توسط aryagohar
  • 2 توسط aryagohar
  • 4 توسط Hakimi
  • 5 توسط aryagohar
  • 3 توسط webgard3

موضوع: VOIP GW

S-M
    S-M آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Safoora Morvarid

عضو غیر فعال شناسه تصویری S-M
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

VOIP GW

سلام دوستان من سوالمو تو دوتا تاپیک دیگه هم گذاشتم اما جواب نگرفتم من برای آماده کردن پروپزال برای یک مناقصه این اطلاعات رو می خوام و خیلی هم عجله دارم
    کار ما برقرای لینک ماهواره ای و مجوزشم داریم توی این مناقصه از ما انتقال VOIP هم خواستن که کمی با موارد قبلی فرق می کنه
    ما می خوایم ارتباط چندین ریموت رو به صورت star با ایستگاه مرکزی برقرار کنیم
    1 ) می خوایم ریموت ها که دسترسی به خطوط مخابراتی ندارن از طریق چند خط شهری که در ایستگاه مرکزی در اختیاره با بیرون در ارتباط باشن( termination )
    2) می خوایم از بیرون که می خوان با ریموت ها تماس بگیرن از طریق چندین خط شهری دیگه که در ایستگاه مرکزی هست با گرفتن داخلی هر ریموت بشه باهاشون ارتباط برقرار کرد
    3) ریموت ها ارتباط داخلی با هم داشته باشن
    4) چون انتقال دیتا هم مد نظره ترجیحا از روتر هم استفاده بشه
    برای رسیدن به این اهداف به موارد زیر نیاز داریم که من نمی دونم چطور باید تلفیقشون کنم و از چه برندهایی استفاده کنم
    - VOIP GW
    - PBX
    - Router
    - قابلیت termination و orgination که نمی دونم رو کدومشون باید set بشه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    شما چه جور شرکتی هستین که مجوز SAP!! ولی هنوز تفاوت انتقال خطوط تلفنی در داخل کشور رو با termination و origination که کلماتی با تعربف کلی هستن رو دقیق متوجه نشدین.

چون این مورد منفعت شخصی برای شرکت و شخص شما ایجاد می کنه من به شخصه ترجیح می دم اگه قرار به پاسخ دادن باشه به صورت یک مشاوره از طرف انجمن حساب بشه و حق مشاوره هم به حساب انجمن واریز بشه.

این نظر منه. موفق و موید باشید.

امیدوارم ناراحت نشده باشی. ولی چون می دونم تو بحث ارتباطات ماهواره ای چه پول هایی دارن از مشترک ها می گیرم به همین خاطر من میگم شما هم مشاوره بگیرید تا یه مقداری هزینه های انجمن هم تامین بشه.

Alux و webgard3 سپاسگزاری کرده‌اند.

S-M
    S-M آنلاین نیست.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

عجب!!!!

ممنون از راهنماییتون ما شرکتمون مشاور داره به اندازه کافی اگه بخوایم پول بدیم آدم زیاد ریخته که در زمینه VIOP کمک کنه منتها من فکر نمی کردم که تو این سایت بابت دادن مشاوره پول می گیرن.
    ممنون این اولین و آخرین سوالی بود که از طرف اینجانب تو این سایت مطرح شد.
    من خودم می دونم که منظور از termination و orgination در اینجا با تعریف کلی اون فرق می کنه حتی می دونم که چه device هایی اون رو ساپورت می کنن من فقط با تلفیق مواردی که گفتم مشکل داشتم که مطمئن باشید مشکلم سطحی تر از اونه که بخوام بابتش به شما پول بدم

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط S-M نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون ما شرکتمون مشاور داره به اندازه کافی اگه بخوایم پول بدیم آدم زیاد ریخته که در زمینه VIOP کمک کنه منتها من فکر نمی کردم که تو این سایت بابت دادن مشاوره پول می گیرن.
    ممنون این اولین و آخرین سوالی بود که از طرف اینجانب تو این سایت مطرح شد.
    من خودم می دونم که منظور از termination و orgination در اینجا با تعریف کلی اون فرق می کنه حتی می دونم که چه device هایی اون رو ساپورت می کنن من فقط با تلفیق مواردی که گفتم مشکل داشتم که مطمئن باشید مشکلم سطحی تر از اونه که بخوام بابتش به شما پول بدم

تحویل بگیر جناب اریاگوهر.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    منظور شما چيه آقاي نصيري؟ مگه از بابت مراجعه كردن يا نكردن دوستي كه حتي اسمش رو هم نمي دونيم ضرري متوجه انجمن شده.

بسيار از دوستان براي اينكه مشكلي ازشون حل بشه ميان و بعد از حل شدن مشكلشون ديگه پا شون رو اينجا نمي زارن. من خودم چند جا ديدم براي خودم اتفاق افتاده. مشكلي يكي از دوستان داخل همين فروم رو حل كردم ( از وقتم زدم مشكلش رو حل كردم) بعد به ريش ما هم خنديد . اشتباه نشه من چشم داشت مالي نداشتم. الحمدلله اينقدري مي رسه كه چرخ زندگيمون بچرخه. ولي اين دوست عزيز دريغ از يك تشكر خشك و خالي.

براي همين تصميمي كه گرفتم اگه عزيزي حداقل 40 تا 50 پست نداشته باشه يعني به قولي از خودش چيزي نشون نداده باشه حداقل در حد يك معرفي بهش كمك كنم.

چرا . چون براي تك تك تجربياتي كه من و خيلي از دوستان داريم هزينه گزافي پرداختيم كه با هيچ مبلغي قابل برگشت نيست. پس پر بيراه نيست كه از شركتهايي كه هزينه هاي ميلياردي مي كنن و در آمد هاي 10 برابر اون دارن طلب حق مشاوره بكنيم. اگه حق كپي رعايت مي شد خيلي از اين مشكلات حل بود و اين انجمن حداقل از اين محل يك اينده روشني حداقل براي مديرش آقاي حكيمي براي ادامه داشت.
    حقيقت وضعيت انجمن من رو بسيار اذيت مي كنه. البته اين مشكل تمام انجمن هاي شبكه فارسي زبان شده. ( براي مثال اگه به پرشين ادمين رو هم سري بزنيد مي بينيد) سوالات بسيار پيش پا افتاده و خسته كننده شدن. من اين سوالات رو فقط نگاه مي كنم و از جواب هاي دوستان لذت مي برم. ولي باور كنيد كه خيلي از مسايل نخ نما شده و اين باعث مي شه كه محمد جان تذكر هم بدن كه مباحث حاشيه نره. وقتي بار علمي مطلبي نداشته باشه خود بخود به حاشيه كشيده مي شه. دقيقا مشابه اين مطلب.

جواب من به دوست عزيمون كه از ترس اينكه ايشون رو بشناسيم و ازشون سوالات تخصصي در زمينه ارتباطات گسترده ماهواره اي بكنيم خودشون رو معرفي نكردن يك جمله است.

چو داني و پرسي سوالت خطاست.

موفق و مويد باشيد.

Alux و webgard3 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    لازم است توضیحی عرض کنم.
    این نوشته آقای آریاگوهر به هیچ وجه موضع رسمی انجمن نیست.

آقای آریاگوهر
    نوشته شما خلاف قوانین است. چنین روالی هیچ گاه در انجمن وجود نداشته که در ازای ارائه مشاوره و راهنمایی فنی هزینه و مبلغی دریافت شود. این برخورد شما یک بدعت ناشایست است و من به شدت با آن مخالفم. شما اگر دوست ندارید به پرسشی پاسخ دهید، اجباری به این کار ندارید.

من از دوستانی نظیر شما که سابقه حضور موثر زیادی در انجمن دارند و به ایشان به چشم یک دوست نگاه می کنم انتظاری بسیار بیش از این دارم.

تکمیل:
    ببین رضا جان،
    ما در هیچ کجای انجمن نخواسته ایم که افراد با هویت اصلی شان به نوشتن بپردازند، ولی صراحتا خواسته ایم به مباحث مالی نپردازند.
    در مورد کسب درآمد در انجمن، راه حل های مختلف در بخش مخصوص به خود مورد بررسی قرار گرفته و نظرات دوستان جمع آوری شده. اگر پیشنهادی هست می تواند در همان بخش مورد بحث قرار گیرد.
    این که تصمیم گرفتی به افرادی که کمتر از 50 نوشته دارند پاسخی ندی، این یک تصمیم شخصیه، ولی من با این نظر و تصمیمت موافق نیستم.
    در مورد این که برخی افراد ممکن است پس از دریافت پاسخ پرسششان به ریش امثال بنده بخندند و دیگر هم گذرشان این جا نیفتد به نظر من اصلا اهمیت ندارد. مهم آن است که آن افراد هم با مطرح کردن یک پرسش به کاملتر کردن این بانک بزرگ اطلاعاتی کمک کرده اند. با این دید من از همه آنهایی که حتی یک پرسش مطرح کرده اند سپاسگذارم.

nkm، aryagohar، ARM و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    بنده پست زدم در همین جا ولی برای دلایلی که خدمت جناب حکیمی و شما عرض کردم حذف کردم و در پیغام شخصی خدمت شما و در ایمیل خدمت جناب حکیمی عرض کردم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    و اما پاسخ پرسش این دوست جدید:

من پرسشتان را به سرعت خواندم و این راه به ذهنم رسید:
    می توانید یک IP-PBX در دفتر مرکزی قرار دهید که با خطوط شهری در ارتباط باشد. در دفاتر دیگر هم IP-Phone هایی که در IP-PBX مرکزی Register شوند. به این صورت همه آن چیزی که می خواهید امکان پذیر خواهد بود.

برای IP-PBX مدل ها و انواع مختلف وجود دارد. با شناسایی دقیق نیازمندیها می توان مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد.

S-M
    S-M آنلاین نیست.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    منظور شما چيه آقاي نصيري؟ مگه از بابت مراجعه كردن يا نكردن دوستي كه حتي اسمش رو هم نمي دونيم (1) ضرري متوجه انجمن شده.

بسيار از دوستان براي اينكه مشكلي ازشون حل بشه ميان و بعد از حل شدن مشكلشون ديگه پا شون رو اينجا نمي زارن. من خودم چند جا ديدم براي خودم اتفاق افتاده. مشكلي يكي از دوستان داخل همين فروم رو حل كردم ( از وقتم زدم مشكلش رو حل كردم) بعد به ريش ما هم خنديد . اشتباه نشه من چشم داشت مالي نداشتم. الحمدلله اينقدري مي رسه كه چرخ زندگيمون بچرخه. ولي اين دوست عزيز دريغ از يك تشكر خشك و خالي(2).

براي همين تصميمي كه گرفتم اگه عزيزي حداقل 40 تا 50 پست نداشته باشه يعني به قولي از خودش چيزي نشون نداده باشه حداقل در حد يك معرفي بهش كمك كنم.

چرا . چون براي تك تك تجربياتي كه من و خيلي از دوستان داريم هزينه گزافي پرداختيم(3) كه با هيچ مبلغي قابل برگشت نيست. پس پر بيراه نيست كه از شركتهايي كه هزينه هاي ميلياردي مي كنن و در آمد هاي 10 برابر اون دارن(4) طلب حق مشاوره بكنيم. اگه حق كپي رعايت مي شد خيلي از اين مشكلات حل بود و اين انجمن حداقل از اين محل يك اينده روشني حداقل براي مديرش آقاي حكيمي براي ادامه داشت.
    حقيقت وضعيت انجمن من رو بسيار اذيت مي كنه. البته اين مشكل تمام انجمن هاي شبكه فارسي زبان شده. ( براي مثال اگه به پرشين ادمين رو هم سري بزنيد مي بينيد) سوالات بسيار پيش پا افتاده و خسته كننده شدن(5). من اين سوالات رو فقط نگاه مي كنم و از جواب هاي دوستان لذت مي برم. ولي باور كنيد كه خيلي از مسايل نخ نما شده و اين باعث مي شه كه محمد جان تذكر هم بدن كه مباحث حاشيه نره. وقتي بار علمي مطلبي نداشته باشه خود بخود به حاشيه كشيده مي شه. دقيقا مشابه اين مطلب.

جواب من به دوست عزيمون كه از ترس اينكه ايشون رو بشناسيم و ازشون سوالات تخصصي در زمينه ارتباطات گسترده ماهواره اي بكنيم خودشون رو معرفي نكردن يك جمله است(6).

چو داني و پرسي سوالت خطاست.

موفق و مويد باشيد.
    جناب آقای آریا گوهر لازم می دونم که درمورد صحبتهای جنابعالی که فکر می کنم کمی هم لحن خوشایندی نداره توضیحاتی بدم:
    1) من صفورا مروارید هستم و همونطوری که گفتم در یکی از شرکتهای SAP کار می کنم هیچ وقت از معرفی خودم در هیچ جا باکی نداشتم اما چون با جو این فروم آشنایی نداشتم اینکار رو نکردم
    2) بابت راهنماییهای گرانقدری که فرمودید باید تشکر می کردم؟!!
    3) اگر موضوع اینه که اینجا کسی نباید جواب سوال هیچ کس دیگه رو بده یا مثلا هی معلوماتمون رو به رخ هم بکشیم بگیم اگه روتر cisco بود من می تونستم کمک کنم اکه فلان بود من می تونستم د رحالی که اگه مطلبی رو هم بدونیم برای انتقالش پول می خواهیم!!!
    4) درآمد شرکت به کارمند جز که بنده باشم هیچ دخلی نداره من مهندسی مخابرات از دانشگاه دولتی دارم اما اینجا با 2 سال سابقه دارم 400 می گیرم بعید می دونم خیلی گزاف باشه در ضمن به دلایلی اینجا کل تیم فنی شون رفتن و در حال حاضر کارهایی افتاده رو دوش من که اصلا تجربش رو ندارم برای اون فکر می کردم که می تونم اینجا کمک بگیرم
    5) سوالات پیش پا افتاده دلیلش اینه که با سوالاتی که یکم تخصصصی تر میشه اینجوری برخورد میشه و باید هزینه پرداخت بشه!!
    6) تا وقتی که شما سوالی نکردید نمی تونید پیش بینی کنید که من هم مثل شما برای جواب دادن می خوام هزینه بگیرم من تازه اینجا عضو شده بودم مطمئن باشید اگر با برخورد خوب شما مواجه نشده بودم پروفایلم رو تکمیل می کردم بعد از اینکه کمی با جو اینجا آشنا شدم!

می بخشید که مزاحم وقتتون شدم.

S-M
    S-M آنلاین نیست.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    و اما پاسخ پرسش این دوست جدید:

من پرسشتان را به سرعت خواندم و این راه به ذهنم رسید:
    می توانید یک IP-PBX در دفتر مرکزی قرار دهید که با خطوط شهری در ارتباط باشد. در دفاتر دیگر هم IP-Phone هایی که در IP-PBX مرکزی Register شوند. به این صورت همه آن چیزی که می خواهید امکان پذیر خواهد بود.

برای IP-PBX مدل ها و انواع مختلف وجود دارد. با شناسایی دقیق نیازمندیها می توان مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد.
    جناب آقای حکیمی ممنون از لطفتون و پاسختون
    حقیقتش من در زمینه VOIP تا حالا کار کرده بودم اما ما معمولا در حدود 3-4 خط رو منتقل می کردیم و به طور کامل و دو طرفه اینکار رو انجام می دادم اما تو این مناقصه از ما خواستن یه تعداد خط برای ارسال و یه تعداد برای دریافت استفاده بشه من اینو نمی دونم کجا باید ست بشه متجهیزاتم چه قابلیتی باید داشته باشن
    من IP-PBX ها رو نگاه کردم مثلا برند PLANET اما چون تا به حال همونطوری که گفتم با PBX کار نکردم نمی دونم چطوره مثلا نوشته 30 user رو register می کنه اما تعداد پورتهای FXS و FXO خودش خیلی محدوده و در حد 3-4 تاس من نمی دونم تو ایستگاه مرکزی که تعداد خطوطم زیاده باید به جز IP-PBX از device دیگه ای هم استفاده کنم یا نه.

بازم ممنون از راهنماییتون

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در ایستگاه مرکزی باید از Device ای استفاده کنید که بتواند تعداد خطوط مورد نیاز شما را پشتیبانی کند. مدلهایی هستند که تعداد بسیار بیشتری خط تلفن پشتیبانی می کنند. اگر به دنبال یک سیستم حرفه ای هستید، به دنبال Brand های معتبر باشید. Cisco, Mitel, Erricson و . . .
    راه دیگر این است که از Media Gateway های Quintom استفاده کنید و آن را با IP-PBX تان Trunk کنید.

این که می خواهید از یک خط فقط برای ارسال و از دیگری برای دریافت تماس استفاده شود، تنظیمی است که در IP-PBX تان می توانید انجام دهید.

پیروز باشید.

S-M
    S-M آنلاین نیست.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    در ایستگاه مرکزی باید از Device ای استفاده کنید که بتواند تعداد خطوط مورد نیاز شما را پشتیبانی کند. مدلهایی هستند که تعداد بسیار بیشتری خط تلفن پشتیبانی می کنند. اگر به دنبال یک سیستم حرفه ای هستید، به دنبال Brand های معتبر باشید. Cisco, Mitel, Erricson و . . .
    راه دیگر این است که از Media Gateway های Quintom استفاده کنید و آن را با IP-PBX تان Trunk کنید.

این که می خواهید از یک خط فقط برای ارسال و از دیگری برای دریافت تماس استفاده شود، تنظیمی است که در IP-PBX تان می توانید انجام دهید.

پیروز باشید.
    آقای حکیمی واقعا ممنون از راهنماییتون کمک بزرگی به من کردید چون من برای دادن LOM می خواستم بدونم برای ارسال از طریق چند خط و دریافت از طریق چند خط دیگه لازمه ماژول سخت افزاری خاصی برای روتر در نظر بگیرم که شما فرمودید تو IP-PBX ست میشه

موفق و سربلند باشید

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    خب بگذريم . من معذرت مي خوام. دچار تحول روحي شدم

اگه فقط انتقال خطوط هست كه به نظرمن اصلا نيازي به IP-PBX ندارين. با استفاده از خود voice gateway ها ميشه اين كار رو انجام داد. البته اگه در دو سمت از Voice gateway استفاده كني مي تونيد علاوه بر voice از مزيت FoIP يا Fax Over IP هم بهره مند بشين.

ولي با استفاده از FXO سمت مركز و IPPHONE سمت مشترك مي تونيد اين كار رو انجام بديد. البته من PLANET رو به هيچ وجه مناسب نمي دونم چون قابليت CID اون فقط DTMF و اگه جايي ESTI-FSK باشه ديگه جواب نميده.

در مورد استفاده از voice gateway و IP-PBX باهم من elastix ذو به عنوان PBX پيشنهاد مي كنم. بر اساس FreePBX هست و راحت تر از asterix . براي Voice gateway شما مي تونيد از Tenor سري AX استفاده كنيد چون SIP رو بهتر از تجهيزات cisco پشتيباني مي كنه. ولي اگه براي مشتري هزينه مهم نيست سيسكو از نظر كيفيت صدا روي پروتكل اختصاصي خودش يعني Skinny Client Control Protocol (SCCP) خيلي بهتر جواب مي ده ولي تمام تجهيزات رو بايد سيسكو در نظر بگيري.
    در مورد تلفن هاي sip هم من Linksys SPA-941 رو پيشنهاد مي كنم تنظيم راحت با كارايي خوب.

موفق باشيد.

Hakimi، herus_deus، aka و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

S-M
    S-M آنلاین نیست.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقای آریاگوهر
    ممنون از راهنماییتون حتما کمکهای شما مثمر ثمر خواهد بود.

در زمینه مخابرات ماهواره اگر کسی سوالی داشته باشه من در خدمتم

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    منظور آقای آریا گوهر از صحبتهاشون دقیقا شما نیستید.
    احتمالا ایشون هم مثل خیلی از بچه های قدیمی انجمن دل پری دارند از کسایی که فقط استفاده میکنند از اینجا.
    شاید یکی مثل اقای آریا گوهر مدتهاست سوالی نپرسیدن و فقط وقت و اطلاعات ارزشمندشون رو در اختیار دیگران قرار میدن. این به این معنی نیست که سوالی براشون پیش نمیاد. کسی نیست که سوال ایشون رو جواب بده.
    ایشالا شما هم حسن نیت خودتون رو نشون میدید و در زمینه تخصصی خودتون به فروم کمک میکنید.

nkm، herus_deus و Alux سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

sccp پروتکل مشکل

voip استریکس روی arm

voice gateway برای origination برای termination راهنمائی

رفع مشکل تنظیمات ip phone spa941

دانلود نرم افزار وارلس dell n5110

تفاوت ipbx و voip gateway

تنظیم پروتکل sccp بر روی elastix

غشاخخ ئشهم

پروتکل sccp منو.

تفاوت voice با voice star

اکتیو ویندوز 7