صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 35

موضوع: كمك در انتخاب مودم ADSL از بين 2 گروه...

نام حقيقي: IgImAx

عضو غیر فعال شناسه تصویری igimax
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7

Icon14 كمك در انتخاب مودم ADSL از بين 2 گروه...

سلام

. دو تا از دوستانم براي انتخاب و راهنمايي خريد يك مودم ADSL به من مراجعه نمودند. من هم پس از كلي جستجو در اينترنت (و همچنين اين فروم) و بر اساس نياز هر كدام، يكي از دو گروه زير را براي هر يك مناسب ديدم. در گروه اول مودم*هاي ADSL از 4 برند موجود هست كه هر 4 تا بدون توانايي Wireless بوده و 4 پورت RJ-45 دارند. در گروه دوم 4 مودم ADSL موجود هست كه همه آنها در واقع همان مدل*هاي گروه اول بوده ولي همگي يك توانايي اضافه دارند و آن Wireless مي*باشد.

. در تاپيك*هاي مختلفي در مورد بعضي از اين مدل*ها در اين فروم سوالاتي شده است ولي به شكل مشخص مقايسه*اي بين آنها صورت نگرفته است و من هم هيچ اطلاعات تخصصي در مورد جزيات مودم*هاي ADSL ندارم. سوال من از شما اساتيد عزيز اين است: "در هر گروه ، كدام مودم و چرا از بقيه بهتر است؟ (از لحاظ داشتن تنظيمات و Configurationهاي پيشرفته*تر و بيشتر، سازگاري كامل با اكثر سيستم*ها و ISPها!، امكانات سخت*افزاري خوب و ...!)" البته اگر از هر گروه يك آلترناتيو هم در كنار بهترين مدل انتخاب نماييد بسيار سپاس گذار مي*شوم. (بازار ايران هست و هزار دردسر!)

. قبل از معرفي مدل*هاي هر گروه ممكنه كه مشخصات و نياز هر كاربر براي انتخاب مودم مناسب به شما كمك نمايد.

1) هر دو كاربر 2 دستگاه PC در محل خود دارند و يكي از آنها داراي يك لپتاپ با امكان Wireless مي*باشد و رفت و آمد كاربران لپتاپ دار به محل ايشان زياد هست!
    2) برقراري ارتباط به اينترنت توسط مودم و بدون نياز به دخالت PCه.
    3) هر دو كاربر خوره شبكه*هاي P2P بوده و تقريبن با اكثر برنامه*هاي P2P آشنايي كاملي دارند. (از eMule گرفته تا µTorrent) شخصن مي*دانم كه در برنامه Client چنين شبكه*هايي تنظيمات و كانفيگهاي زيادي براي NAT و Port Forwarding و DHCP موجود هست و چنين پارامترهايي را در تنظيمات مودم*هاي ADSL ديده*ام، به همين دليل اگر دارا بودن چنين تنظيماتي در مودم مي*تواند در آينده براي استفاده بهتر از چنين شبكه*هايي به اين دوستان كمك نمايد اين نكات را هم لطفن در انتخاب مودم و امتياز دهي، در نظر بگيريد.
    4) قيمت مودم چندان پارامتر مهمي در امتياز دهي مودم*ها نيست!
    5) روشن ماندن طولاني مودم، هنگ نكردن مودم يا اشكالات اينچنيني و در يك كلام سگ جوني مودم هم مهم هست! (آخه شما اين دو دوستم را نمي*شناسيد كه!)

گروه اول:
    مودم*هاي فقط wired و 4 پورت Switchه:
    1) Asus AM604 ه
    2) D-Link 2540B ه
    3) Planet ADE-4400ه
    4) USRobotic USR819107 ه

گروه دوم:

مودم*هاي wireless و weird و 4 پورت Switchه:
    1) Asus AM604G ه
    2) D-Link 2640B ه
    3) Planet ADW-4401 ه
    4) USRobotics USR819108 ه

. پيشاپيش از توجه و پاسخ*هاي كامل*تان سپاس گزارم. لطفن در صورت انتخاب يك مودم از بين هر گروه دلايل خود را نيز بيان نماييد. (ظعف*ها و قوت مودم*ها) ممنون...

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/02/27

موضوعات مشابه:
    al-pacino سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: MAHDI TAKALLOU

عضو عادی . شناسه تصویری mtbiirir
    نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    اخیرا مودمها از نظر کیفیت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و تقریبا همه در یک سطح هستند انتخاب مارک مهم نیست به گارانتی توجه کنید

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    دوستان من از شاتل تقاضای سرویس ADSL کردم

مودمی که به من دادن اسمش هست bilion ، من نمی دونم این موجود رو از کجا پیدا کردن

قیمت هم 60 تومن دادن که هم USB و هم rg45 داره

کسی اطلاعات بهتری داره؟

ایا این مودم با جاهای دیگه سازگاری داره یا من اینو بزنم تو سر فروشنده یکی پدر مادر دار بگیرم؟

al-pacino و hmoradof سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    ما از TP-LINK استفاده می کنیم فکر کنم مدل 8810 هستش یک پورت USB یک پورت RG45 داره و تا حالا که راضی بودیم ازش.

igimax و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من با مودم روتر هاي linksys ، زيمنس و اسوس مدل هاي 602 و 604 كار كردم و روشون سرويس ADSL داديم.

از LINKSYS بهتر نديدم. واقعا عالي كار مي كنه. هم Stable هست و هم كانفيگش ساده هست.

مخصوصا سري N كه هم خوشگله و راحت. وايرلس و 4 پورت ethernet هم داره.

igimax، al-pacino و hmoradof سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: MAHDI TAKALLOU

عضو عادی . شناسه تصویری mtbiirir
    نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    کانفیگ ورفع مشکل tplink راحتتره

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام

. از همه دوستان ممنونم، خيلي لطف كرديد. من دو برند Linksys و TP-Link را نمي*شناختم (كاشكي به غير از نام برند، شماره مدلي را كه شما تست نموديد را نيز ذكر مي*كرديد) الان دارم تو سايتشان مي*چرخم! اما ممنون مي*شوم بين همان مدل*هاي پست اول يكي را انتخاب نماييد و البته با مدل*هايي كه نمي*شناسم اگر مقايسه نماييد كه ديگر خيلي ممنون مي*شوم. (مثل دوستمان آقاي aryagohar)

. باز هم منتظر نظرات كارشناسانه شما عزيزان هستم و باز هم ممنون...

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/02/27

ویرایش توسط igimax : 2008-05-16 در ساعت 04:50 PM علت: اضافه نمودن چند نكته...

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar
    ...
    از LINKSYS بهتر نديدم. واقعا عالي كار مي كنه. هم Stable هست و هم كانفيگش ساده هست.
    ...
    . سايت LinkSys مدلهاي ADSL Basic زيادي هم در زمينه wired و هم wireless دارد. لطفن از هر كدام يك مدل را كه شخصن با آن كار كرده*ايد را معرفي نماييد ممنون مي*شوم. داشتن چنين امكاناتي مهم است: داراي امكاناتي چون 4 پورت سويچ / به غير از نصب ساده داراي تنظيمات و configurationهاي زيادي براي كساني كه بخواهند مودمشان را براي كار با برنامه*هاي مختلف يا شبكه*هاي مختلف tweak كنند باشد.

. سوالي كه براي خودم پيش آمده اينه كه داشتن Access Point براي يك مودم ADSL چه استفاده و حسني دارد؟ براي مثال مودم وايرلس USR موجود در پست اول داراي اين توانايي هست.

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/02/27

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام

. aryagohar عزيز، من تقريبن مدل*هاي مختلف Linksys را نگاه كردم و زحمت پست قبلي را از دوشتان برداشتم! (واقعن از جمله*اي كه زير نام Linksys در سايتش نوشته حال كردم "A Division of Cisco") از بين مدل*هاي wired اين مدل كه مشخصاتش همانند مدل*هاي گروه اول در پست اول بود را انتخاب نمودم : BEFSR41 و از بين مدل*هاي wireless مدل WRT160N را انتخاب نمودم. حالا چندتا سوال برايم پيش آمده است:

1) من تفاوتي خاص در بين دو مدل وايرلس WRT160N و WRT150N نديدم؟! تفاوت آنها در چيست؟
    2) حدود قيمت 3 مدل فوق چقد است؟ ساخت كجا هستند و گارنتي آنها به چه شكل است؟
    3) در توضيحات مدل مودم سيمي BEFSR41 نوشته است:
    Once your computers are connected to the Internet through the Router, they can communicate with each other too, sharing resources and files.o
    . اين جمله كمي گنگه! آيا فقط در صورت ارتباط با اينترنت آن وقت كامپيوتر*ها مي**توانند به شكل عادي به فولدر*هاي اشتراكي هم دسترسي يابند؟؟؟ يعني بدون ارتباط با اينترنت شبيه يك Switch معمولي عمل نمي*كند؟! اگر اينطور باشه كه خيلي بده!! آيا اين مشكل در ديگر مدل*هاي گروه*هاي پست اول هم موجود هست؟! لطفن در پاسختان اين نكته را مشخص نماييد كه عملن اين نكته را تست كرديه*ايد يا نه! (من كه تا كنون در توضيحات مودم*هاي پست اول چنين چيزي را نديدم)

4) برد امواج مودم وايرلس
    WRT160N يا Asus AM604g حداقل براي اطاقهاي يك خانه يا يك طبقه قوي هست؟
    5) شما مودم*هاي Linksys و زيمنس و Asus را با هم تست و مقايسه نموده*ايد، نظرتان راجب مودم*هاي D-Link و USR نسبت به Linksys چيست؟

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/02/27

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام

. دوستاني كه براي بار اول دارند اين تاپيك را مشاهده مي*فرمايند لطفن دو مدل جديد از شركت Linksys را به دو گروه پست اول اضافه نمايي و آنها را نيز در مقايسه نمودن و پيشنهاد دادن مدل مناسبتر دخيل نمايند. ممنون: (متاسفانه امكان ويرايش پست*ها بعد از سپري شدن 1440 دقيقه از ايجاد آنها حذف مي*شود، به همين دليل ليست به روز شده را اينجا قرار مي*دهم )

گروه اول:
    مودم*هاي فقط wired و 4 پورت Switchه:
    1) Asus AM604 ه
    2) D-Link 2540B ه
    3) Planet ADE-4400ه
    4) USRobotic USR819107 ه
    5) Linksys BEFSR41*جديد

گروه دوم:
    مودم*هاي wireless و weird و 4 پورت Switchه:
    1) Asus AM604G ه
    2) D-Link 2640B ه
    3) Planet ADW-4401 ه
    4) USRobotics USR819108ه
    5) Linksys WRT160N *جديد

. و البته سوالات پست 9 را ممنون ميشوم جواب دهند.

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/02/29

نام حقيقي: Mohsen Rahmani

خواننده شناسه تصویری mhsnrah
    نوشته
    224
    سپاسگزاری شده
    131
    سپاسگزاری کرده
    65
    سلام دوست عزیز

من به جز دو سه مدل مودم با مودم دیگه ای کارنکردم و تجربه ندارم. بیشتر با Asus AM-602 کارکردم، اسم بقیه رو هم یادم نیست!

به نظرم الآن دیگه فرق زیادی نمیکنه مدل مودم چی باشه و تقریبا همگی با سرویس دهنده های تهران سازگارند.

اکثرا هم مودم/روتر/فایروال هستند و کانفیگشون به وسیله وب به راحتی انجام میشه.

اگه نظر منو میخواین پیشنهاد میکنم مودم رو از شرکت سرویس دهنده به صورت امانی بگیرن، معمولا هم با یه چک 50تومنی میشه این کارو انجام داد و نیاز به به وجه نقد هم نیست، از حسابتون هم برداشت نمیشه و هرموقع که خواستید(البته اگه بامبول درنیارن) میتونسد مودم رو پس بدید و چکتون رو پس بگیرید.

اینطوری حتی هزینه اصطهلاک مودم رو هم ندادید و هرموقع اراده کنید میتونید جدیدترین و بهترین مدل مودم رو خودتون تهیه کنید!

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    14
    tplink اصلان بدردنمی خوره،من بهترین مدلشو دارم(8920) که حتی باهاش نمیشه pppoe connection وصل شد!! خیلی راحت تعریف می کنی و مودم ریست میشه و خیالت هم راحته! ولی تو عمل اصلان کانکت نمیشه و در عوض اونی یکی مودمم که level1 هست،با همون تنظیمات همون ثانیه وصل میشه..

نام حقيقي: داود رجبی

عضو غیر فعال
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    دوست عزیز سلام
    شما هر کدوم از مارکی رو که می خوای انتخاب کنی برای دوستت خوبه ولی اصلا و ابدا سراغ مارک PLANNET نرو که بیچارت می کنه . اصلا نمی تونی یک لینک استیبل باهاش داشته باشی و مورد دیگه ای که داره سریع داغ می کنه و بعد هم که کانکشن رو dc می کنه من بیش از 1 مدل مودم رو تو شبکه مون تجربه کردم ASUS COMTREND JUSTEC DLINK TPLINK SMC PLANNET... که بهترین مودم از نظر استقامت راحتی CONFIG و در یک کلام بی دردسر بودن TP-LINK بوده ، همه مودلهاش خوبه 8810 و 8811 و 8610 و ...
    موفق باشید

نام حقيقي: fm

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام به همگی
    آقا من دارم خل می شم . از هر کی می پرسم یچیزی می گه (wireless باشه و 4 پورت)
    یکی می گه d-link 2640T بخر 99% wireless می ده (710000 تومان)
    یکه می گه planet 4401 بخر بهتره گارانتیش همه هزینه ها رو قبول می کنه (830000 تومان)
    یکی می گه justec بخر بهتره (البته خود سرور justec می ده و هم پیشنهاد می ده) (850000 تومان)
    از این مارکها که شما گفتید که من تو اصفهان ندیدم
    به نظر شما کدوم رو بخرم
    لطفا کمکم کنید
    ممنون

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام mahmoodifa عزيز

. در اين مدت كه دوستان در اين تاپيك و فروم ديگري (PersianTools) من رو راهنمايي كردند در بين دوستاني كه تجربه خوبي در تست انواع مودم*ها داشتند و در بين مدل*هايي كه به من پيشنهاد مي*كردند، همه آن عزيزان در پيشنهادهايشان در 3 برند مشترك بودند.
    . اول از همه Linksys سپس USRobotic را در گروه اول قرار مي*دادند و مودم*هاي اين گروه را از بهترين*ها مي*ناميدند و ذكر مي*كردند كه براي شركت*ةاي ISP و كافينت يا گيم نت مودم*هاي اين دو برند بسيار مناسب هست.
    . در بين مودم*هاي ارزان*تر براي مصارف خانگي برند*هاي مختلفي را پيشنهاد مي*دادند اما Asus بيشترين پيشنهاد را داشت.

. مطمئنن اگر بيشتر بگرديد مودم*هاي Asus را خواهيد يافت اما ممكنه كه دو برند ديگر به اين راحتي*ها گيرتان نيايد. در ضمن بعض شركت*هاي كامپيوتري در ايران هستند كه از طريق اينترنت سفارش مي*گيرند و براي شما محصولاتتان را ارسال مي*كنند. (البته نه 100% اينترنتي!!) يكي از آنها RayanSaba هست. اين شركت در تهرانه و در سايتش امكان سفارش را قرار داده. البته قيمت قطعاتش نسبت به شركت*هاي ديگر تهراني كمي تا قسمتي! گرون*تره ولي براي چنين مواقعي كه دسترسي امكان نداره مناسبه!

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/03/06

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین مودم وایرلس

مقایسه مودم وایرلس

مقایسه مودم ها

انتخاب مودم adsl

بهترین برند مودم وایرلس adsl